Page 16 of 36 FirstFirst ... 612131415161718192026 ... LastLast
Results 301 to 320 of 715

Thread: Horizon Forbidden West

  1. #301
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Mε το God of War παλι τα ιδια θα εχουμε.
    Κατι μου λεει οτι και 'κει κατι αναλογο θα γινει.. ηταν να μην γινει "μοδα"..
    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  2. #302
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Τι γαμάτο που είναι το cross-gen ε;


    Καταλάβατε γιατί έκραζα 1-1.5 χρόνο πριν;

    Δεν με ενδιαφέρουν τα συμφέροντα της Σονυ και της κάθε Σονυ, δεν με ενδιαφέρει ο δήθεν ρεαλισμός της λογικής, δεν με ενδιαφέρει η ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ ΠΛΕΥΡΑ.

    Με ενδιαφέρει το σωστό, το πρέπον, το ορθό, το ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ λογικό: βγήκε νέα γενιά κονσολών = ΚΟΒΕΙΣ ΤΟΝ ΚΩΛΟ ΣΟΥ να βγάλεις νέα παιχνίδια για τη νέα κονσόλα.

    Ούτε μισές αλήθειες, ούτε μισά ψέμματα, ούτε κρυφές/φανερές οικονομικές εκμεταλλεύσεις, ούτε PR δικαιολογίες-αιτιολογίες.

    ¶ει σιχτήρι δηλαδή, μας αντιμετωπίζουν ΑΚΡΙΒΩΣ με την ίδια νοοτροπία που έχουν οι drug dealers που ξέρουν ότι οι πελάτες τους είναι αδύναμα άτομα λόγω εθισμού: "αφού θα ξανάρθεις, τσάμπα γκρινιάζεις. ΕΓΩ κάνω κουμάντο, σκάσε και πλέρω. Και μην μου πεις ότι δεν θα πληρώσεις.....γιατί το ξέρεις κι εσύ.......κάποια στιγμή θα επιστρέψεις σαν καλό αρρωστάκι που είσαι".

    Ε, άντε να πα να γαμηθείτε.

    Όταν πέσει στα 40-50 ευρώ και πολλά λέω.
    Ακόμα κι αν αξίζει 100 στα 100 βαθμολογία.

    Κι αν όλα αυτά (που υποστηρίζω) φέρουν τη Σονυ να γονατίσει κι εν τέλει κερδίσει η MS δια του game/demopass.........ε, άει γαμήσου gaming. Δεν έχω παράπονο άλλωστε το 2028 θα κλείσω 50 χρόνια gaming (ολογράφως: πενήντα).

  3. The Following 4 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    drifterx (04-09-2021),ilias78 (04-09-2021),Snk (04-09-2021),Stefanos (04-09-2021)

  4. #303
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Ερώτηση, η απλή έκδοση έχει το game disc μέσα σωστά; μόνο οι collectors δεν το έχουν ε;

  5. #304
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by djpar View Post
    Ερώτηση, η απλή έκδοση έχει το game disc μέσα σωστά; μόνο οι collectors δεν το έχουν ε;
    Σωστά.
    Η απλή και η special έχουν κανονικά το δισκάκι.

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  6. #305
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Τέλεια εγώ που δεν είμαι των collectors μια χαρά κάθετε

  7. #306
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,011
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    https://www.theverge.com/platform/am...5-upgrade-free

    έπρεπε δηλαδή να γίνουν όλα αυτά τα αρνητικά σχόλια για να καταλάβει .
    ελπιζω και σε δισκάκι στην συλλεκτική .

  8. #307
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Μα καλά;

    Έχουν γίνει λαμόγια κακής κιόλας ποιότητας μέσα στη Σονυ;

    Τι σκατά αποφάσεις παίρνουν;

    Με ποιο σκεπτικό δηλαδή τις παίρνουν και μετά με ποιο σκεπτικό τις αναιρούν;

    "Λοιπόν, αποφασίζουμε αυτό"

    (γίνεται της πουτάνας από αρνητικά σχόλια)

    "Ωχ, κώλος τα κάναμε. Κάτσε να αλλάξουμε (λίγο) ρότα και βλέπουμε"


    Ρε!
    Τι κάνετε εκεί μέσα στη Σονυ;
    Το απόλυτο χάος;
    Στοχεύετε σε αρπαχτές και "ότι γίνει, θα δούμε, αν μας ρίξουν φάπες θα το μπαλώσουμε";

    Ή μήπως έχετε αντιληφθεί ότι η MS, αφού για άλλη μια φορά ΔΕΝ "κατάλαβε" την αγορά/market αποφάσισε να αλλάξει ολοκληρωτικά τους κανόνες της αγοράς (λέγε με game/demopass) στρώνοντας το χαλί για να πάρει όλη τη νέα γενιά παικτών με το μέρος της, και επειδή δεν έχετε τα χρήματα να το αντικρούσετε/δεν το προβλέψατε καν........έχετε αποφασίσει να κάνετε σπασμωδικές κινήσεις-αρπαχτίλας ποικίλλων μορφών (έκδοση παιχνιδιών σε PC, περίεργες εκδόσεις με/χωρίς δισκάκι, με/χωρίς δωρεάν αναβάθμιση σε PS5, cross-gen σε τίτλους που είχατε αφήσει να εννοηθεί ότι θα ήταν αποκλειστικά PS5 κλπκλπ) ;;;;

  9. The Following 3 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (05-09-2021),psx3 (05-09-2021),Stefanos (05-09-2021)

  10. #308
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Sorry Λευτέρη αλλά ακριβώς τα ίδια κάνει και η ms και όλες οι εταιρείες πλέον όταν πέφτει κράξιμο. Στην αρχή βγαίνει μια βρώμα ή μια ανακοίνωση, ο κόσμος κράζει και μετά λένε σας ακούσαμε και το αλλάζουμε


  11. #309
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Κάτι μεταξύ #kwlotoumpa και γάιδαρο του Χότζα θυμίζει η όλη φάση...

    Διάβασα (δεν ξέρω αν ισχύει) ότι σε μελλοντικούς τίτλους (π.χ. God of War, Gran Turismo) θα ζητάνε κανονικά $10 για PS5 upgrade. Απλά το πήραν πίσω μόνο για το HZD2.

    Προσωπικά με αυτά που βλέπω έχω αφήσει «στεγνή» την κονσόλα άνευ game αγορών. Από την μια οι αψυχολόγητες κινήσεις της Sony, από την άλλη έρχονται δύσκολες εποχές με όλα αυτά που γίνονται στην κοινωνία και προτιμάω να τα κάνω μασούρια.

    Έχει αρχίσει και πέφτει πολύ το gaming στην κλίμακα προτεραιοτήτων μου και δεν ξέρω αν είμαι ο μόνος...

    Quote Originally Posted by djpar View Post
    Sorry Λευτέρη αλλά ακριβώς τα ίδια κάνει και η ms και όλες οι εταιρείες πλέον όταν πέφτει κράξιμο. Στην αρχή βγαίνει μια βρώμα ή μια ανακοίνωση, ο κόσμος κράζει και μετά λένε σας ακούσαμε και το αλλάζουμε
    Και η Apple τα ίδια με το CSAM (άσχετο). Δεν ξέρω αν το κάνουν επίτηδες ως καινοφανή PR τακτική, αλλά δεν παύει να είναι άσχημο.

  12. The Following 3 Users Say Thank You to psx3 For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (05-09-2021),Lefteris_X (05-09-2021),Stefanos (05-09-2021)

  13. #310
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    "However, Ryan confirmed that all first-party cross-gen titles exclusive to PlayStation will offer PS5 upgrades for PS4 copies at a $10 price-point."

    Οποτε δεν θα ισχυσει τωρα για το HFW, αλλα για τα επομενα exclusives.

    Διορθωνουμε τη μλκ μας τωρα, αλλα αφηνουμε τις επομενες, because ειμαστε ξεφτιλες.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  14. The Following 2 Users Say Thank You to jk_blue_tiger For This Useful Post:

    Lefteris_X (05-09-2021),Stefanos (05-09-2021)

  15. #311
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Μα καλά;

    Έχουν γίνει λαμόγια κακής κιόλας ποιότητας μέσα στη Σονυ;

    Τι σκατά αποφάσεις παίρνουν;

    Με ποιο σκεπτικό δηλαδή τις παίρνουν και μετά με ποιο σκεπτικό τις αναιρούν;

    "Λοιπόν, αποφασίζουμε αυτό"

    (γίνεται της πουτάνας από αρνητικά σχόλια)

    "Ωχ, κώλος τα κάναμε. Κάτσε να αλλάξουμε (λίγο) ρότα και βλέπουμε"


    Ρε!
    Τι κάνετε εκεί μέσα στη Σονυ;
    Το απόλυτο χάος;
    Στοχεύετε σε αρπαχτές και "ότι γίνει, θα δούμε, αν μας ρίξουν φάπες θα το μπαλώσουμε";

    Ή μήπως έχετε αντιληφθεί ότι η MS, αφού για άλλη μια φορά ΔΕΝ "κατάλαβε" την αγορά/market αποφάσισε να αλλάξει ολοκληρωτικά τους κανόνες της αγοράς (λέγε με game/demopass) στρώνοντας το χαλί για να πάρει όλη τη νέα γενιά παικτών με το μέρος της, και επειδή δεν έχετε τα χρήματα να το αντικρούσετε/δεν το προβλέψατε καν........έχετε αποφασίσει να κάνετε σπασμωδικές κινήσεις-αρπαχτίλας ποικίλλων μορφών (έκδοση παιχνιδιών σε PC, περίεργες εκδόσεις με/χωρίς δισκάκι, με/χωρίς δωρεάν αναβάθμιση σε PS5, cross-gen σε τίτλους που είχατε αφήσει να εννοηθεί ότι θα ήταν αποκλειστικά PS5 κλπκλπ) ;;;;
    Μιλας για την ιδια εταιρεία που ελεγε "we believe in generations", σε εβαλε να το παραγγειλεις, να σκασεις το 500ευρω και μετά "oops, exclusives από το 2022 και βλέπουμε".
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  16. The Following 4 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (05-09-2021),Lefteris_X (05-09-2021),PDS (05-09-2021),Viper (06-09-2021)

  17. #312
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Τι γίνεται ρε παιδιά;

    Έχουμε ξεφύγει τελείως πλέον;

    Και αναφέρομαι τόσο στη Σονυ, που μας ενδιαφέρει ως φόρουμ, αλλά και γενικά (παίρνοντας αφορμή από αυτό που είπε ο djpar, το οποίο είναι πολύ σωστό).

    Εμείς οι καταναλωτές-πελάτες είμαστε κομπάρσοι;

    Μας συμπεριφέρονται καθαρά ως άτομα προς εκμετάλλευση, στυγνή κιόλας; (γι' αυτό αναφέρθηκα σε προηγούμενο ποστ ότι αυτή η όλη φάση μου θυμίζει ΠΑΡΑ πολύ την σχέση εξάρτησης μεταξύ drug dealer και χρήστη)

    Εντάξει, οκ, όπως είπε ο psx3, όσοι έχουμε "νιονιό" αρχίζουμε και ρίχνουμε μαύρο στο gaming σιγά-σιγά.

    Μου την δίνει όμως αυτή η κατάσταση: άλλο για προσωπικούς λόγους (πχ. βαρεμάρα ή έχεις λίγο χρόνο λόγω οικογένειας/υποχρεώσεων) να απομακρύνεται κάποιος από το gaming.......και εντελώς άλλο να τον σπρώχνουν να το παρατήσει.

    Πολύ νταβατζιλίκι όλο το σκηνικό, σα να μας λένε "my way or the highway".

  18. #313
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Στο horizon δεν σου έδιναν καν την δυνατότητα για upgrade. Σε ανάγκαζαν είτε να πάρεις την digital deluxe edition ή ουσιαστικά 2 φορές το game..
    Ειδικά αυτή την απόφαση δεν την κατάλαβα.. Βάλε έστω upgrade επί πληρωμή. Μην είσαι τόσο εναντίον του καταναλωτή...

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  19. The Following 3 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Dragonpaul (05-09-2021),obione (06-09-2021),Stefanos (05-09-2021)

  20. #314
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Κάτι άλλο, επειδή βρίζουμε την Sony μόνο. Fifa 22 παίρνεις μόνο ps4 ή μόνο ps5 αλλιώς εξαρχής χωρίς δυνατότητα upgrade παίρνεις έκδοση ps4+ps5 μαζί με μόλις 100€ (με κάποια καλούδια βέβαια). Nba 2k22 το ίδιο αλλά στα 85€ (αν θυμάμαι καλά). Το παιχνιδάκι αυτό το κάνουν τα 2 μεγαλύτερα αθλητικά παιχνίδια που πουλάνε ακόμα και 2 μήνες πριν την κυκλοφορία επόμενου παιχνιδιού με εκατομμύρια πωλήσεις κάθε χρόνο. Ξαφνικά γιατι ξενερώσαμε με την Sony; εγώ θα πάρω το horizon εφόσον μπορώ σαν share, αν δεν κάτσει share τότε θα το πάρω για ps5 CD απλή έκδοση (γιατί όλα τα ultimate για μένα είναι κοροϊδία και πότε κάποιο dlc δεν είναι τόσο καλό όσο το main game) όταν πέσει στα 40-50€

  21. #315
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Όχι, όχι μην παρεξηγηθώ, δεν τα βάζω μόνο με τη Σονυ. (απλώς αναφέρθηκα μόνο στη Σονυ λόγω του θρεντ)

    Με όλες τις εταιρείες τα έχω βάλει.

    Τώρα που λες περί ΕΑ, και στο BF 2042 τα ίδια ισχύουν. Αίσχος.

    Γενικώς έχει ξεφτιλιστεί το όλο θέμα.

    Αισχροκέρδεια του θανατά.

  22. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    drifterx (05-09-2021)

  23. #316
    Elite drifterx's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Salonica
    Posts
    648
    Name
    Μάνος

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Όχι, όχι μην παρεξηγηθώ, δεν τα βάζω μόνο με τη Σονυ. (απλώς αναφέρθηκα μόνο στη Σονυ λόγω του θρεντ)

    Με όλες τις εταιρείες τα έχω βάλει.

    Τώρα που λες περί ΕΑ, και στο BF 2042 τα ίδια ισχύουν. Αίσχος.

    Γενικώς έχει ξεφτιλιστεί το όλο θέμα.

    Αισχροκέρδεια του θανατά.
    Και σου έρχεται η Μs τρίβοντας τα χεράκια της και παρουσιάζεται ως σωτήρας του gaming και consumer friendly με το gameflix και το smart delivery!


    Μεχρι στιγμής (δεν ξέρουμε τι θα γίνει αργότερα) οι μεγαλύτερες αστοχίες του ryan είναι:
    1) δίνει δύναμη στον ανταγωνιστή του με τις αποφάσεις του.
    2) δείχνει ότι υπάρχει μια μπουρδελοκατασταση στα εσωτερικά τμήματα του ps division, καθώς δίνουν την εντύπωση ότι δεν υπάρχει ένας κοινός στόχος.

  24. #317
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Αν θυμάσαι, είχα κάνει αναφορές στο εσωτερικό μπουρδέλο της Σονυ εποχές 2016-2019.

    Τώρα ζούμε τα αποτελέσματα.

    Και θα συνεχίσουμε ακόμα να τα βλέπουμε.

    Αυτή τη στιγμή ΔΕΝ είναι πως η ΜΣ ότι κάνει = το κάνει καλά = γι' αυτό κερδίζει συνέχεια τις εντυπώσεις του κόσμου.

    Αντιθέτως θα έλεγα:

    είναι ότι η Σονυ "χαρίζει" μερίδιο αγοράς στην ΜΣ από τις λανθασμένες κινήσεις της, αλλεπάλληλα εδώ και 1.5 χρόνο.
    Κινήσεις, που όπως λες κι εσύ, περιγράφουν ένα αλαλούμ στο εσωτερικό της, έλλειψη ΣΑΦΕΣΤΑΤΟΥ στόχου (αλήθεια, μπορεί κάποιος να πει με σαφήνεια, το και το, για το τι θέλει να πετύχει η Σονυ; Ποια είναι η πορεία της; Όχι.)

    Και όπως πάει η Σόνυ το καράβι, θα χάσει το ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ που θέλει ένα προϊόν να αποκτήσει και όταν το έχει ήδη αποκτήσει (όπως το PS brand εδώ και 20 χρόνια) θέλει διακαώς να το διατηρήσει: το brand loyalty.

    Κωλοχανέξ.

    Οι προγενέστεροι έχτισαν ένα τεράστιο μεγαλείο σε βάθος 27 ετών, ξεκινώντας με το υπερ-ριψοκίνδυνο do-or-die PlayStation 1, συνέχισαν υπερ-επιτυχώς στο PS2, πήγαν να τα σκατώσουν στην αρχή του PS3 αλλά γρήγορα το έσωσαν και ξανακέρδισαν, μετά πήραν σβάρνα το σύμπαν με το PS4.........και τώρα αλαλούμ.

    Ψέμματα και κωλοτούμπες (πιστεύουμε σε γενιές..........αλλά για κάτσε λίγο, ας τις γράψουμε στα @@ μας, αλλά σας ευχαριστούμε για τα 500 ευρώ), αρπαχτές εντελώς καραγκιοζιλίκια (10 ευρώ η αναβάθμιση), τα παιχνίδια PS5 PS Plus είναι ΕΝΤΕΛΩΣ απαράδεκτα για 60 ευρώ/χρόνο κλπκλπ.

    Αυτά όσο αφορά την μαμά εταιρεία που έχει την πλατφόρμα.

    (όσο για τις τρίτες εταιρείες, ΕΑ, 2Κ, κλπκλπ το έχουν ξεχέσει κι αυτές, δεν το συζητώ)

  25. The Following 3 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    drifterx (05-09-2021),Giannis1979 (07-12-2021),jk_blue_tiger (05-09-2021)

  26. #318
    Elite lak100's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Καστορια
    Posts
    1,075
    PSN ID
    mitsos17(UK) mitsos1990(GR)

    Default

    εγω μολις εδωσα προπαραγγελια στο Πλαισιο την Special Edition για PS4 εχω PS5 απλα ετσι γλυτωνεις το δεκαρικο θα το συζητουσα για collectors αν υπηρχε δισκακι...

  27. #319

    Default

    Εκαναν την εμφάνιση τους οι collectors editions σε Γερμανό.

  28. #320
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Horizon Forbidden West: Master AloyΆs new abilities


    https://blog.playstation.com/2021/10...rce=feedburner

    Πολλες πληροφοριες και νεο υλικο επισης. Καποια gifs ειναι ακρως εντυπωσιακα. Οι μηχανισμοι δενουν πολυ αρμονικα και προσφερουν τεραστιες δυνατοτητες στον παικτη.

    https://thumbs.gfycat.com/CommonMemo...restricted.gif

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •