Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 41 to 60 of 71

Thread: Hi Fi - Home Cinema Equipment (Ηχεία 5.1,7.1, Dolby Atmos, Ενισχυτές κλπ)

  1. #41
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Desmond View Post
    Να υποθέσω οτι η earc της tv έιναι ρυθμισμένη ως passthrough ή κάτι αντίστοιχο.
    Ναι ρε συ...ασε παλι τζιφος εχθες. Δεν ξερω τι φταιει. Ειναι και αυτα τα ρημαδια τα μενου των ενισχυτων ακρως δυσχρηστα... το εβαλα παλι με οπτικη και τελειωσε το θεμα. Αλλωστε απο οτι καταλαβα τι να βγαζεις ηχο απλο DTS (οχι Master HD) με οπτικη, τι να τον βγαζεις μεσω HDMI το ιδιο και το αυτο ειναι.

    Και μιας και για να εχω DTS MASTER Audio πρεπει να συνδεσω απευθειας τον ενισχυτη με το PS5, πραγμα που δεν θα κανω οπως ειπα παραπανω, ας αφησω το κεφαλι μου να ηρεμησει!

  2. #42

    Default Hi Fi - Home Cinema Equipment (Ηχεία 5.1,7.1, Dolby Atmos, Ενισχυτές κλπ)

    Guys επειδη εγω τις ωρες που παίζω κοιμούνται τα παιδια και δεν μπορω να βαλω ηχοσύστημα η ηχομπαρα εχετε να προτείνετε καλα 5.1 η 7.1 ακουστικά κατά προτίμηση να συνδέονται με το controller η και Bluetooth?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #43
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ps5 εχεις; Αν ναι οποιοδηποτε headset εχεις εισαι καλυμμενος μιας και το 3d audio αναλαμβανει. Βεβαια οσο καλυτερη ποιοτητα τα ακουστικα τοσο καλυτερα εννοειται.

  4. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Giannis1979 (26-12-2020)

  5. #44
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    XsX έχει (το είχε ποστάρει και του είχαμε ευχηθεί καλορίζικο / το ξέχασες; Γεράματα; )

    Αν θυμάμαι σωστά (διορθώστε με αν κάνω λάθος), όπως και στο DS4/DSense έτσι και στο XsX joypad η σύνδεση ακουστικών γίνεται μέσω κλασικού "καρφιού".
    Δεν έχει την τεχνική δυνατότητα αυτή η θύρα να μεταδώσει 5.1/7.1.
    Και όποιο δήθεν headset/ακουστικά ισχυρίζεται ότι προσφέρει μέσω του κλασικού καρφιού 5.1/7.1 ήχο τότε πουλάει φούμαρα για μεταξωτές κορδέλες.

    Επίσης, ακουστικά BTooth που είναι σκέτο ακουστικά, δηλαδή ΔΕΝ είναι headset (δεν διαθέτουν μικρόφωνο), τότε ναι, υπάρχουν διάφορα ακουστικά 5.1/7.1.
    Αν όμως θες να είναι headset = ακουστικά + μικρόφωνο, τότε τα specs του πρωτοκόλλου BTooth ρίχνουν πολύ την ποιότητα (επίτηδες).

    Γι' αυτό τα καλά/ακριβούτσικα headset έχουν δικό τους, ξεχωριστό γκατζετάκι USB (το λεγόμενο USB dongle) και συνδέονται με αυτό απευθείας (μέσω Wi-Fi που εκπέμπει το dongle και είναι αποκλειστική, αυτόματη ασύρματη σύνδεση dongle<->headset) ώστε να υπάρχει το απαιτούμενο bandwidth για να μεταφερθούν τα ηχητικά data 5.1/7.1.

  6. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    Giannis1979 (26-12-2020)

  7. #45

    Default Hi Fi - Home Cinema Equipment (Ηχεία 5.1,7.1, Dolby Atmos, Ενισχυτές κλπ)

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    XsX έχει (το είχε ποστάρει και του είχαμε ευχηθεί καλορίζικο / το ξέχασες; Γεράματα; )

    Αν θυμάμαι σωστά (διορθώστε με αν κάνω λάθος), όπως και στο DS4/DSense έτσι και στο XsX joypad η σύνδεση ακουστικών γίνεται μέσω κλασικού "καρφιού".
    Δεν έχει την τεχνική δυνατότητα αυτή η θύρα να μεταδώσει 5.1/7.1.
    Και όποιο δήθεν headset/ακουστικά ισχυρίζεται ότι προσφέρει μέσω του κλασικού καρφιού 5.1/7.1 ήχο τότε πουλάει φούμαρα για μεταξωτές κορδέλες.

    Επίσης, ακουστικά BTooth που είναι σκέτο ακουστικά, δηλαδή ΔΕΝ είναι headset (δεν διαθέτουν μικρόφωνο), τότε ναι, υπάρχουν διάφορα ακουστικά 5.1/7.1.
    Αν όμως θες να είναι headset = ακουστικά + μικρόφωνο, τότε τα specs του πρωτοκόλλου BTooth ρίχνουν πολύ την ποιότητα (επίτηδες).

    Γι' αυτό τα καλά/ακριβούτσικα headset έχουν δικό τους, ξεχωριστό γκατζετάκι USB (το λεγόμενο USB dongle) και συνδέονται με αυτό απευθείας (μέσω Wi-Fi που εκπέμπει το dongle και είναι αποκλειστική, αυτόματη ασύρματη σύνδεση dongleheadset) ώστε να υπάρχει το απαιτούμενο bandwidth για να μεταφερθούν τα ηχητικά data 5.1/7.1.
    Πολύ ωφέλιμη απάντηση Λευτέρη και μου έλυσε πολλές απορίες.
    Προσωπικά δεν με απασχολεί ιδιαίτερα το να είναι και headset ταυτόχρονα , έχω χρόνια να ασχοληθώ με party και ομαδικό multiplayer και ούτε το έχω σκοπό .
    Με ενδιαφέρει να βρω καλά ακουστικά ώστε να έχω όσο το δυνατόν καλή ποιότητα 5,1 η 7,1 ήχου καθαρά για την ηχητική εμπειρία του παιχνιδιού .
    Οποτε θα κανω ενα ψάξιμο και θα επανέλθω αν μου κινήσει κατι το ενδιαφερον για να παρω γνώμες .




    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Giannis1979; 26-12-2020 at 14:18.

  8. #46
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Toν ρωτησα για το ps5 επειδη ειχα δει οτι θα αγοραζε, μαλιστα νομιζα οτι ηδη εχει αγορασει και ps5, λαθος θυμαμαι;

  9. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Giannis1979 (26-12-2020),psx3 (26-12-2020)

  10. #47

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Toν ρωτησα για το ps5 επειδη ειχα δει οτι θα αγοραζε, μαλιστα νομιζα οτι ηδη εχει αγορασει και ps5, λαθος θυμαμαι;
    Δεν εχω βρει ακομα Δημήτρη, ευχαρίστως θα αγόραζα αυριο το πρωι ενα digital στα 400 αλλα δυστυχως βρίσκεις μονο σε scalpers .


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. The Following User Says Thank You to Giannis1979 For This Useful Post:

    Valkyre (26-12-2020)

  12. #48
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Guys επειδη εγω τις ωρες που παίζω κοιμούνται τα παιδια και δεν μπορω να βαλω ηχοσύστημα η ηχομπαρα εχετε να προτείνετε καλα 5.1 η 7.1 ακουστικά κατά προτίμηση να συνδέονται με το controller η και Bluetooth?
    Ένα καλό ζευγάρι stereo ακουστικά χρειάζεσαι. Οι next-gen consoles υποστηρίζουν 3D audio (Tempest για PS5, Dolby Atmos για XBOX).

    Για φτηνή άδεια Dolby Atmos δες εδώ.

    Κάτι είχα δει ότι έβγαλε και η DTS δικό της 3D audio πρότυπο, αλλά δεν γνωρίζω περισσότερα. Νομίζω της Dolby είναι το καλύτερο για XBOX.

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Δεν εχω βρει ακομα Δημήτρη, ευχαρίστως θα αγόραζα αυριο το πρωι ενα digital στα 400 αλλα δυστυχως βρίσκεις μονο σε scalpers.
    Εγώ γιατί θυμάμαι ότι σου ήρθε πρόωρα/απροσδόκητα και ένα PS5;

    Εκτός κι αν το πούλησες (δικό σου είναι, δεν κρίνω), οπότε πάω πάσο!

  13. #49

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Ένα καλό ζευγάρι stereo ακουστικά χρειάζεσαι. Οι next-gen consoles υποστηρίζουν 3D audio (Tempest για PS5, Dolby Atmos για XBOX).

    Για φτηνή άδεια Dolby Atmos δες εδώ.

    Κάτι είχα δει ότι έβγαλε και η DTS δικό της 3D audio πρότυπο, αλλά δεν γνωρίζω περισσότερα. Νομίζω της Dolby είναι το καλύτερο για XBOX.


    Εγώ γιατί θυμάμαι ότι σου ήρθε πρόωρα/απροσδόκητα και ένα PS5;

    Εκτός κι αν το πούλησες (δικό σου είναι, δεν κρίνω), οπότε πάω πάσο!
    Οχι ρε φιλε αυτη η φωτο ειναι απο το ιντερνετ τοτε που γίνονταν οι παραδόσεις της πρώτης παρτίδας και πολλούς τους έψαχναν οι διανομείς .

    Stereo λες ε;

    Τι λες για αυτο; Εχει και πολυ καλές κριτικές και κανει και για τις 2 κονσόλες .

    https://www.theconsoleclub.gr/el/?op...0#.X-daBqTiXYU

    Η αλλη λύση ειναι το official της ms που λογικα θα παιζει και αυτο στο Ps5 .

    https://www.plaisio.gr/gaming-zone/a...es-x-s_3598012


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #50

    Default

    Ευχαριστω πολυ Μιχάλη για το feedback, ναι το ξερω οτι τα αλλα που ποστάρα ειναι stereo απλα δεν ειχα δει σε αυτα τα λεφτα με 7,1 .

    Βεβαια ειναι με 3,5 jack η σύνδεση απο οτι ειδα οποτε θα ειναι ψεύτο 7,1 οπως ειπε και ο Λευτέρης πιο πανω αλλα σε καθε περιπτωση θα το ψάξω πολυ .

    Σας Ευχαριστω ολους για το ενδιαφερον και την πολύτιμη βοήθεια.

    Καθε νέα πρόταση καλοδεχούμενη να την εξετάσω .


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #51

    Default

    Μετα απο πολύωρο ψάξιμο χθες και σημερα καταλήγω σε αυτο.
    Εχει αποθεωτικές κριτικές ειναι wireless ειναι στα 7,1 surround και η τιμή του σε σχεση με την αξία του διάβασα να χαρακτηρίζεται ως «κλοπή»

    https://www.plaisio.gr/hyperx-gaming...irmato_3474844

    Το εχει δοκιμάσει κανεις;


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #52
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ εγω να φανταστεις εχω τα hyper x cloud II τα οποια νομιζω ειναι χειροτερα απο αυτα που εχεις βαλει εδω. Ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος. Το μονο μου παραπονο ειναι οτι ειναι ενσυρματα. Πραγμα που τα δικα σου δεν ειναι.

    εγκρινω!

  17. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Giannis1979 (27-12-2020)

  18. #53

    Default Hi Fi - Home Cinema Equipment (Ηχεία 5.1,7.1, Dolby Atmos, Ενισχυτές κλπ)

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    ^^ εγω να φανταστεις εχω τα hyper x cloud II τα οποια νομιζω ειναι χειροτερα απο αυτα που εχεις βαλει εδω. Ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος. Το μονο μου παραπονο ειναι οτι ειναι ενσυρματα. Πραγμα που τα δικα σου δεν ειναι.

    εγκρινω!
    Μαλλον δεν κάνουν Δημήτρη δεν μπορω να βρω πουθενα επιβεβαίωση οτι δουλεύουν με series x - ps5.

    Μπηκα ακομα και στο site της Hyper X αλλα τζίφος , δίνει συγκεκριμένα ακουστικά για τις κονσόλες που ειναι stereo.

    Αν δεν βρω confirmation οτι δουλεύουν δεν πρόκειται να τα παρω.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Giannis1979; 27-12-2020 at 11:21.

  19. #54

    Default Hi Fi - Home Cinema Equipment (Ηχεία 5.1,7.1, Dolby Atmos, Ενισχυτές κλπ)

    Λοιπον μετα απο εξουθενωτικό ψάξιμο και μετα απο αμέτρητες ακυρώσεις αποφάσεων διαπίστωσα οτι αυτα που λεει ο Λευτέρης πιο πανω ισχύουν στο έπακρο.

    Δε μπόρεσα με τιποτα να βρω headset σε γήινη τιμή που να με καλύψει και σε επίπεδο series X και σε επίπεδο Ps5 που θα ερθει μελλοντικά (υγεία να χούμε), και να μου δώσει 7.1 ήχο.

    Θα έβρισκα ειτε κατάλληλο για τη μια κονσόλα , ειτε για την αλλη (τιμές καπου 100-150) ενω επεσα και σε περιπτώσεις αρκετών headset που ενω διαφημίζουν 7.1 ήχο αν διαβάσεις τα ψιλά γράμματα το δίνουν μονο σε pc και στις κονσόλες το κλασσικο Stereo με 3,5 mm jack.

    Οποτε θα σκάσω 180 και θα παρω τα Corsair HS75 XB που ειναι ειδικά σχεδιασμένα για το Xbox, ειναι totally wireless και συνδέονται ακριβως οπως το χειριστήριο και παρέχουν native Dolby atmos 7.1 ήχο (εχουν άδεια χρησης χωρις συνδρομή και το atmos 7,1 ενεργοποιείται αφου κατεβασεις και τα αναγνωρίσει η εφαρμογή Dolby access στην κονσόλα).

    Οποτε η αναζήτησή καπου εδω τελειώνει η τιμή για αυτα που δίνει το headset ειναι η χαμηλότερη δυνατή και το μοναδικό που με κρατάει ειναι οτι δεν τα βρισκω σε μεγάλες αλυσίδες (public , plaisio κλπ) αλλα μονο σε skroutzομάγαζα που εκτός οτι θα τα περιμενω σχεδον ενα μήνα να έρθουν με την κατάσταση στις μεταφορικές , που θα τρέχω να τους βρω αν χρειαστώ μελλοντικά επισκευή μέσω εγγύησης ;

    Θα προσπαθήσω να επικοινωνήσω αυριο με plaisio να ρωτησω αν θα τα φέρουν αλλιως skrourz και θεός βοηθός.

    https://www.ign.com/articles/corsair-hs75-xb-review


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Giannis1979; 27-12-2020 at 22:29.

  20. #55
    Senior Member myst77's Avatar
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    108
    PSN ID
    mystidis

    Default

    αν ειναι ετσι γιατι δεν παίρνεις κάτι οικονομικότερο και με καλή απόδοση (και ασύρματο αν θέλεις) και αγοράζεις με 15¤ το dolby atmos για να το εχεις μόνιμα σε XBOX/PC και σε PS5 δεν θα έχεις θέμα για το 3D audio γιατι υποστηρίζεται σε όλα τα ακουστικά

    Ισως το ζόρι να είναι σε περίπτωση που θέλεις ασύρματα να βρεις κάποια που τα αναγνωρίζουν και οι δυο κονσόλες.
    Last edited by myst77; 27-12-2020 at 23:11.

  21. #56

    Default

    Quote Originally Posted by myst77 View Post
    αν ειναι ετσι γιατι δεν παίρνεις κάτι οικονομικότερο και με καλή απόδοση (και ασύρματο αν θέλεις) και αγοράζεις με 15¤ το dolby atmos για να το εχεις μόνιμα σε XBOX/PC και σε PS5 δεν θα έχεις θέμα για το 3D audio γιατι υποστηρίζεται σε όλα τα ακουστικά

    Ισως το ζόρι να είναι σε περίπτωση που θέλεις ασύρματα να βρεις κάποια που τα αναγνωρίζουν και οι δυο κονσόλες.
    Το θεμα δεν ειναι αν θελω ασύρματα.
    Το θεμα ειναι Ότι μονο σε ασύρματα βρισκω 7.1.
    Αυτο που ειπες στο τελος ειναι και το προβλημα.
    Δε βρισκω ασύρματο headset που να υποστηρίζει 7.1 και να αναγνωρίζεται και απο τις 2 κονσόλες.
    Αν εχεις κατι να μου δείξεις θα ηθελα να το δω.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  22. #57
    Senior Member myst77's Avatar
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    108
    PSN ID
    mystidis

    Default

    κοιταξε τι γινεται επειδη εδω και δυο χρόνια το εχω ψαξει πολύ με ακουστικα

    σε PS4/XBOX One δεν υπήρχε κάποιο ασύρματο που να ήταν συμβατό και με τις δυο κονσόλες

    Για το surround τωρα...
    Σε PS5 δεν σε ενδιαφερει, το 3D audio που υποστηριζει γινεται επεξεργασία στη κονσόλα και το έχεις σε οποιαδηποτε ακουστικα
    Για XsX (δεν εχω τη κονσόλα και δεν το εχω ψαξει) αν τα περισσότερα παιχνίδια θα υποστηρίζουν Atmos τότε με οποιαδήποτε ακουστικά έχωντας αγορασει την εφαρμογη Atmos δεν θα σε νοιαζει και θα παιζει παντου.
    Αν σε XsX δουλευει το surround εκτος απο atmos και με τον τροπο που δούλευε στο XBOX one τότε θελεις ακουστικά που να λένε οτι ειναι 7.1 σε XBOX και είναι ελάχιστα. Είναι αυτά που έχουν και οπτική συνδεση. *ΗΙΝΤ: ασχετα τι λενε με οπτική εχεις 5.1 μόνο. 7.1 εχεις όταν τα ίδια τα συνδέεις σε pc που δεν χρειάζεται η οπτική παρα μόνο το USB. Οπότε σε κατι τετοια βάζεις και την εφαρμογη atmos και είσαι καλυμμένος.

    Βέβαια ίσως οι λεπτομέρειες δεν έχουν σημασία εφοσον σε νοίαζει κάτι ασύρματο που να παιζει και στις 2 κονσολες. Τουλαχιστον πριν λιγους μήνες δεν θυμαμαι να υπήρχε κάτι τέτοιο
    Οπότε ίσως να χρειαστεί να καταλήξεις σε κάτι με καλώδιο που θα είσαι ΟΚ σε PS5 για 3D audio και σε XsX εφόσον τα περισσότερα θα υποστηρίζουν atmos παίρνεις την εφαρμογή
    Εκτός αν υπάρχει κάτι που να είναι ασύρματο σε XBOX και να έχει υποδοχή 3.5mm όπου έτσι θα το συνδεεις σε PS5 (μια υποχώρηση δηλαδη)

    EDIT:
    Για δες αυτα
    https://steelseries.com/gaming-heads...-wireless-xbox
    https://steelseries.com/gaming-headsets/arctis-7x
    δες στο καθένα κατω κατω εκει στο PACKAGE CONTENTS το manual που εχει και φαινεται οτι βρέθηκε κατι και για τις 2 :-)
    Last edited by myst77; 27-12-2020 at 23:59.

  23. The Following User Says Thank You to myst77 For This Useful Post:

    Giannis1979 (28-12-2020)

  24. #58

    Default

    Quote Originally Posted by myst77 View Post
    κοιταξε τι γινεται επειδη εδω και δυο χρόνια το εχω ψαξει πολύ με ακουστικα

    σε PS4/XBOX One δεν υπήρχε κάποιο ασύρματο που να ήταν συμβατό και με τις δυο κονσόλες

    Για το surround τωρα...
    Σε PS5 δεν σε ενδιαφερει, το 3D audio που υποστηριζει γινεται επεξεργασία στη κονσόλα και το έχεις σε οποιαδηποτε ακουστικα
    Για XsX (δεν εχω τη κονσόλα και δεν το εχω ψαξει) αν τα περισσότερα παιχνίδια θα υποστηρίζουν Atmos τότε με οποιαδήποτε ακουστικά έχωντας αγορασει την εφαρμογη Atmos δεν θα σε νοιαζει και θα παιζει παντου.
    Αν σε XsX δουλευει το surround εκτος απο atmos και με τον τροπο που δούλευε στο XBOX one τότε θελεις ακουστικά που να λένε οτι ειναι 7.1 σε XBOX και είναι ελάχιστα. Είναι αυτά που έχουν και οπτική συνδεση. *ΗΙΝΤ: ασχετα τι λενε με οπτική εχεις 5.1 μόνο. 7.1 εχεις όταν τα ίδια τα συνδέεις σε pc που δεν χρειάζεται η οπτική παρα μόνο το USB. Οπότε σε κατι τετοια βάζεις και την εφαρμογη atmos και είσαι καλυμμένος.

    Βέβαια ίσως οι λεπτομέρειες δεν έχουν σημασία εφοσον σε νοίαζει κάτι ασύρματο που να παιζει και στις 2 κονσολες. Τουλαχιστον πριν λιγους μήνες δεν θυμαμαι να υπήρχε κάτι τέτοιο
    Οπότε ίσως να χρειαστεί να καταλήξεις σε κάτι με καλώδιο που θα είσαι ΟΚ σε PS5 για 3D audio και σε XsX εφόσον τα περισσότερα θα υποστηρίζουν atmos παίρνεις την εφαρμογή
    Εκτός αν υπάρχει κάτι που να είναι ασύρματο σε XBOX και να έχει υποδοχή 3.5mm όπου έτσι θα το συνδεεις σε PS5 (μια υποχώρηση δηλαδη)

    EDIT:
    Για δες αυτα
    https://steelseries.com/gaming-heads...-wireless-xbox
    https://steelseries.com/gaming-headsets/arctis-7x
    δες στο καθένα κατω κατω εκει στο PACKAGE CONTENTS το manual που εχει και φαινεται οτι βρέθηκε κατι και για τις 2 :-)
    Σε Ευχαριστω πολυ φιλε μπαινω να τσεκάρω αμεσως γιατι χθες μου ειχαν βγει τα ματια απο το ψάξιμο.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  25. #59

    Default Hi Fi - Home Cinema Equipment (Ηχεία 5.1,7.1, Dolby Atmos, Ενισχυτές κλπ)

    Λοιπον ρωτώντας πας στην πόλη και καθε μερα ανακαλύπτουμε και κατι που δεν ξέραμε.
    Κατ αρχην και οι 2 κονσόλες δίνουν surround ήχο μέσω επεξεργασίας ήχου στην κονσόλα (3D Audio το PS5 windows sonic for headphones το XSX) σε ΟΛΑ τα headphones , ειτε ενσυρματα με 3.5 jack ειτε wireless.

    Αυτη τη στιγμή παίζω CoD με ιμιτασιόν EarPods των 5 ευρω (in ear) εχω ενεργοποιήσει το windows Sonic και εχω ΑΨΟΓΟ surround ήχο , διακρίνω βήματα και πυρά και πισω μου και μπροστα και γενικα σε 360 μοίρες γύρω μου.

    Στη δικη μου περιπτωση μάλιστα το windows sonic μου ζητάει να άπενεργοποιησω ολα τα enhancements που τυχόν εχει το headset μου για να δουλέψει σωστα.

    Με δεδομένο λοιπον οτι η μεγαλη πλειοψηφία των 7.1 headphones ειναι stereo ακουστικά που χρησημοποιουν λογισμικό οποιοδήποτε ΚΑΛΟ stereo headset θα δώσει άψογο surround ήχο και στις 2 κονσόλες και το θεμα καπου εδω τελειώνει.

    Πλεον η ουσία ειναι να διαλέξω καλα ακουστικά με μονο σκεπτικό το sound quality το surround λύθηκε .

    Μου έφαγε μερες αλλα χαλάλι και Ευχαριστω άπαντες για τη βοήθεια!
    Last edited by Giannis1979; 28-12-2020 at 22:57.

  26. #60
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Έχουν γραφτεί όλα εδώ πριν κανά μήνα: http://www.ps4forums.gr/vb/showthrea...l=1#post690450



    Πόσοι τα διαβάζουν δεν ξέρω!

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •