Page 230 of 258 FirstFirst ... 130180220226227228229230231232233234240 ... LastLast
Results 4,581 to 4,600 of 5142

Thread: Μικρά νέα και rumors για το PS5 all-in-one Thread

  1. #4581
    Cool Member vangelistm's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    201
    PSN ID
    vangelistm
    Name
    Βαγγέλης

    Default Μικρά νεα και rumors για PS5 all in one Thread

    PS5 pro?

    https://techblog.gr/videogames/plays...rtes-grafikon/


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #4582
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    H γνώμη μου ειναι ότι κάτι τέτοιο έχει νόημα μόνο για cloud servers, και όχι για home console.

  3. #4583
    Elite ntsmrtz's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    963
    PSN ID
    epi60s
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    Όσον αφορά τα saves σου....
    Αυτό που ήθελα!! Είμαι που είμαι "τεμπελχανείο", με κάτι τέτοια με βλέπω να το φτάνω στα άκρα.. Πριν βαριόμουν να ψάξω, τώρα πλέον που "ξέρω" θα βαριέμαι να το κάνω

  4. #4584
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Quote Originally Posted by ntsmrtz View Post
    Αυτό που ήθελα!! Είμαι που είμαι "τεμπελχανείο", με κάτι τέτοια με βλέπω να το φτάνω στα άκρα.. Πριν βαριόμουν να ψάξω, τώρα πλέον που "ξέρω" θα βαριέμαι να το κάνω
    Κύριε, είστε ρεμπεσκές.

    Τεμπελχανόπουλος και ρεμπεσκές!

    (κλαίω)

  5. #4585
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Quote Originally Posted by ntsmrtz View Post
    Αυτό που ήθελα!! Είμαι που είμαι "τεμπελχανείο", με κάτι τέτοια με βλέπω να το φτάνω στα άκρα.. Πριν βαριόμουν να ψάξω, τώρα πλέον που "ξέρω" θα βαριέμαι να το κάνω
    Δεν είμαι σίγουρος τι ακριβώς εννοείς. Από την αρχή που θα εγκαταστήσεις ένα παιχνίδι, αυτόματα είναι ενεργή η επιλογή να ανεβάζει/ενημερώνει χωρίς την παρέμβαση σου το αντίστοιχο back-up στο cloud. Διαδικασία την οποία την κάνει χωρίς να το πάρεις είδηση, σε "νεκρές" ώρες και καταστάσεις αφού έχεις κλείσει το παιχνίδι και λίγο πριν κλείσεις την κονσόλα σίγουρα ή ίσως στο rest mode αν το χρησιμοποιείς. Υπάρχει και η δυνατότητα να τα ανεβάζεις εσύ κατ' επιλογήν (την χρησιμοποιώ συχνά για σιγουριά) αλλά και επιπλέον η επιλογή αν θέλεις σε κάποιο παιχνίδι να μην κάνει αυτόματα upload τα saves σου (για τους τροπαιοφάγους πιο πολύ χρήσιμο αυτό).

    Auto-Upload | PlayStation®4 User's Guide
    Αυτόματη αποστολή | PlayStation®4 Οδηγός χρήσης

  6. #4586
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    H γνώμη μου ειναι ότι κάτι τέτοιο έχει νόημα μόνο για cloud servers, και όχι για home console.
    Δεν είναι απίθανο να εφαρμοστεί και σε home consoles αν θέλουν να ρίξουν τα κόστη παραγωγής (2 μικρότερα chips αντί για 1 μεγάλο -> υψηλότερα yields).

    Πιστεύω θα αργήσει όμως (έχουν να λύσουν διάφορα θέματα με το packaging/substrate, πως θα επικοινωνούν τα chips χωρίς bottlenecks και φυσικά όλα αυτά να είναι έτοιμα για μαζική παραγωγή). Ίσως να μην τα προλάβει το PS5 Pro όλα αυτά, αλλά το PS6 ίσως.

    Για τον ίδιο λόγο πήγαν σε GDDR6, έναντι της ανώτερης HBM2 (που δυστυχώς είναι πανάκριβη ακόμα).

  7. #4587
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    PS5/PS4 Crossgen Support is the “Right” and “Rational” Thing to Do Insists Jim Ryan

    https://wccftech.com/ps5-ps4-crossge...onal-jim-ryan/

    Τελικά ο ασθενικός, cross-gen focused ανταγωνισμός της MS φαίνεται να επηρεάζει την Sony αρνητικά... βλέπει ο Jim Ryan ότι δεν έχουν αντίπαλο και το πάνε φέεεετα.

    Αυτό είναι που φοβόντουσαν πολλοί (με βάση το ιστορικό της MS), μην βρει μιμητές στα κακώς κείμενα (online paywall ✓, cross-gen ✓, Game Pass «πχιότητα» ✗, 2 tiered console launch ✗).

    Μπράβο δεν θα πω στην Sony (αν και καταλαβαίνω τους επιχειρηματικούς λόγους), σε αντίθεση με τα τοξικά Xbots που κατεβάζουν αμάσητο ό,τι σανό τους δώσει η αγαπημένη τους εταιρία.

    Στεγνή/σκετή κονσόλα αγόρασα (πρώτη φορά που έσπασε η παράδοση και δεν πήρα παιχνίδι με νέα κονσόλα), τα cross-gen θα αγοραστούν στο 20άρικο από το bargain bin (ή ίσως free στο PS+) και εν αναμονή του Ratchet για day 1 purchase. Vote with your wallet.

  8. The Following 6 Users Say Thank You to psx3 For This Useful Post:

    gRim (05-12-2020),jk_blue_tiger (05-12-2020),Lefteris_X (04-12-2020),nikosarg (05-12-2020),PDS (04-12-2020),Slay (04-12-2020)

  9. #4588
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by vangelistm View Post
    PS5 pro?

    https://techblog.gr/videogames/plays...rtes-grafikon/


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Δεν νομιζω

  10. #4589
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    PS5/PS4 Crossgen Support is the β€œRight” and β€œRational” Thing to Do Insists Jim Ryan

    https://wccftech.com/ps5-ps4-crossge...onal-jim-ryan/

    Τελικά ο ασθενικός, cross-gen focused ανταγωνισμός της MS φαίνεται να επηρεάζει την Sony αρνητικά... βλέπει ο Jim Ryan ότι δεν έχουν αντίπαλο και το πάνε φέεεετα.

    Αυτό είναι που φοβόντουσαν πολλοί (με βάση το ιστορικό της MS), μην βρει μιμητές στα κακώς κείμενα (online paywall βœ“, cross-gen βœ“, Game Pass «πχιότητα» βœ—, 2 tiered console launch βœ—).

    Μπράβο δεν θα πω στην Sony (αν και καταλαβαίνω τους επιχειρηματικούς λόγους), σε αντίθεση με τα τοξικά Xbots που κατεβάζουν αμάσητο ό,τι σανό τους δώσει η αγαπημένη τους εταιρία.

    Στεγνή/σκετή κονσόλα αγόρασα (πρώτη φορά που έσπασε η παράδοση και δεν πήρα παιχνίδι με νέα κονσόλα), τα cross-gen θα αγοραστούν στο 20άρικο από το bargain bin (ή ίσως free στο PS+) και εν αναμονή του Ratchet για day 1 purchase. Vote with your wallet.
    Εντάξει δεν γίνεται να παρατήσεις 100 εκατομμύρια χρήστες

  11. #4590
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    PS5/PS4 Crossgen Support is the β€Ε“Right” and β€Ε“Rational” Thing to Do Insists Jim Ryan

    https://wccftech.com/ps5-ps4-crossge...onal-jim-ryan/

    Τελικά ο ασθενικός, cross-gen focused ανταγωνισμός της MS φαίνεται να επηρεάζει την Sony αρνητικά... βλέπει ο Jim Ryan ότι δεν έχουν αντίπαλο και το πάνε φέεεετα.

    Αυτό είναι που φοβόντουσαν πολλοί (με βάση το ιστορικό της MS), μην βρει μιμητές στα κακώς κείμενα (online paywall βΕ““, cross-gen βΕ““, Game Pass «πχιότητα» βΕ“—, 2 tiered console launch βΕ“—).

    Μπράβο δεν θα πω στην Sony (αν και καταλαβαίνω τους επιχειρηματικούς λόγους), σε αντίθεση με τα τοξικά Xbots που κατεβάζουν αμάσητο ό,τι σανό τους δώσει η αγαπημένη τους εταιρία.

    Στεγνή/σκετή κονσόλα αγόρασα (πρώτη φορά που έσπασε η παράδοση και δεν πήρα παιχνίδι με νέα κονσόλα), τα cross-gen θα αγοραστούν στο 20άρικο από το bargain bin (ή ίσως free στο PS+) και εν αναμονή του Ratchet για day 1 purchase. Vote with your wallet.
    Στο launch του ps4 ειχα αγορασει retail 2 games, τωρα ενα κ αυτο επειδη το ηθελα πολυ.
    Οτι αλλο ps5 υπαρχει ειναι μνιε μεχρι στιγμης, τα mk11 & dc4 που θελω θα τα παρω οταν πεσει κ αλλο η τιμη τους.
    40 λιρες για last gen τιτλο (εστω gotye κ με patch), δεν τα δινω, στις 20 θα ειχαν αγοραστει χθες.

    Τοτε επισης ειχα αγορασει ψηφιακα τα Tomb Raider, Sleeeping Dogs, Injustice ολα digital sta 10€-15€σε goty/enhanced edition,
    επειδη τα retail ηταν ακομα ακριβα, οποτε το ιδιο εκανα περιπου τωρα,
    αγοραζοντας Just Cause 4 C.E. στα 19€, Control U.E. στα 20€, Grid U.E. στα 11€.
    Μεχρι να πεσουν οι τιμες στα retail, θα αγορασουμε κ μερικα digital, τι να κανουμε...
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  12. #4591
    Cool Member vangelistm's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    201
    PSN ID
    vangelistm
    Name
    Βαγγέλης

    Default

    Ρε παιδιά άσχετο αλλά σε πολλά άρθρα (όπως και του blue tiger από πάνω) μου τα βγάζει με κινεζική γραμματοσειρά. Έχω iPhone 7. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει;




    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #4592
    Advanced Member nikosarg's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    393
    PSN ID
    k-r-o-n-o-s666
    Name
    Νικος

    Default

    Quote Originally Posted by djpar View Post
    Εντάξει δεν γίνεται να παρατήσεις 100 εκατομμύρια χρήστες
    Σε αυτο θα διαφωνησω. Αυτη η λογικη ειναι που κρατησε το personal computing τοσο πισω και τωρα θα χαλασει και το console gaming. Η κονσολα ειναι μια σχετικα φτηνη συσκευη που την παιρνεις και τελειωσε. Ολο μετα ειναι στα games. Ακομα και αυτος που παιρνει ps4 σημερα εχει απιστευτους τιτλους για χρονια για να παιζει. Το νοημα της κονσολας ειναι οτι σε αντιθεση με τα pc, οταν αλλαζει γενια αλλαζει η εμπειρια και κανεις πραγματα μονο για αυτη τη γενια μεχρι να ερθει η επομενη. Cross gen παιχνιδι ΠΟΤΕ λοιπον σε full τιμη, μονο οταν παει στις προσφορες του καλαθιου. Και το λεω εγω που το horizon forbidden west το περιμενα πως και τι. Τωρα οταν παει 20-30 ευρω μαξιμουμ.

  14. The Following 5 Users Say Thank You to nikosarg For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (05-12-2020),Lefteris_X (05-12-2020),Leon_DiZ (05-12-2020),Nek_Food (05-12-2020),psx3 (05-12-2020)

  15. #4593
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by vangelistm View Post
    Ρε παιδιά άσχετο αλλά σε πολλά άρθρα (όπως και του blue tiger από πάνω) μου τα βγάζει με κινεζική γραμματοσειρά. Έχω iPhone 7. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει;


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Εχει κάποια επιλογή για κωδικοποίηση κειμένου? αν ναι δοκίμασε να την αλλάξεις.

  16. #4594

    Default

    Quote Originally Posted by nikosarg View Post
    Σε αυτο θα διαφωνησω. Αυτη η λογικη ειναι που κρατησε το personal computing τοσο πισω και τωρα θα χαλασει και το console gaming. Η κονσολα ειναι μια σχετικα φτηνη συσκευη που την παιρνεις και τελειωσε. Ολο μετα ειναι στα games. Ακομα και αυτος που παιρνει ps4 σημερα εχει απιστευτους τιτλους για χρονια για να παιζει. Το νοημα της κονσολας ειναι οτι σε αντιθεση με τα pc, οταν αλλαζει γενια αλλαζει η εμπειρια και κανεις πραγματα μονο για αυτη τη γενια μεχρι να ερθει η επομενη. Cross gen παιχνιδι ΠΟΤΕ λοιπον σε full τιμη, μονο οταν παει στις προσφορες του καλαθιου. Και το λεω εγω που το horizon forbidden west το περιμενα πως και τι. Τωρα οταν παει 20-30 ευρω μαξιμουμ.
    Αν το παρουμε απο πλευρας εταιρειων,προφανως και οι περισσοτερες εταιρειες θελουν το cross gen μοντελο,ειτε γιατι δεν προλαβαινουν να βγαλουν τα παιχνιδια τους το 2020-2021 μονο για το ps5,ειτε γιατι θα εχουν αισθητα λιγοτερα εσοδα απο το να βγαλουν τα παιχνιδια τους day one.
    Φαντασου πχ τι λιγοτερες πωλησεις θα εκανε το Vallhala ή το Watch Dogs,αν κυκλοφορουσε μονο για ps5/xbox.
    Γιαυτο και το demons Souls ηταν το ιδανικο παιχνιδι για launch ps5 exclusive. Ειναι remake(κυριως στον οπτικο τομεα)και τα ''σπασμενα'' θα τα βγαλει απο την υψηλη αρχικη τιμη των 80ευρω. Οι ιδιες του οι πωλησεις θα ειναι παρα πολυ χαμηλες,σε σχεση με το να κυκλοφορουσε για ps4 ή αν κυκλοφορουσε σαν cross gen/multiplatform.
    Μια απο τα ιδια και για το miles morales. Expansion του spiderman,το οποιο επισης θα βγαλει τα ''σπασμενα'' των μειωμενων πωλησεων απο την πολυ υψηλη αρχικη τιμη(και το cross gen).

    Αν το παρουμε απο την πλευρα του ιδιου του κοσμου,οντως ισχυει οτι οι περισσοτεροι απο τα 110+μυρια ps4 κατοχων,δεν θα πανε με το καλημερα στο ps5. Αρα αφου θα κρατησουν και για καποιο διαστημα(χρονια)ακομα την κονσολα τους,προφανως δεν θα πουν οχι στο να μπορουν να παιξουν πιο συγχρονους τιτλους και exclusives.

    Και εγω υπερ των next gen only τιτλων ειμαι,αλλα καλως ή κακως ερχεται σε αντιθεση με το τι βολευει τις ιδιες τις εταιρειες/κοσμο.

  17. #4595
    Advanced Member nikosarg's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    393
    PSN ID
    k-r-o-n-o-s666
    Name
    Νικος

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Αν το παρουμε απο πλευρας εταιρειων,προφανως και οι περισσοτερες εταιρειες θελουν το cross gen μοντελο,ειτε γιατι δεν προλαβαινουν να βγαλουν τα παιχνιδια τους το 2020-2021 μονο για το ps5,ειτε γιατι θα εχουν αισθητα λιγοτερα εσοδα απο το να βγαλουν τα παιχνιδια τους day one.
    Φαντασου πχ τι λιγοτερες πωλησεις θα εκανε το Vallhala ή το Watch Dogs,αν κυκλοφορουσε μονο για ps5/xbox.
    Γιαυτο και το demons Souls ηταν το ιδανικο παιχνιδι για launch ps5 exclusive. Ειναι remake(κυριως στον οπτικο τομεα)και τα ''σπασμενα'' θα τα βγαλει απο την υψηλη αρχικη τιμη των 80ευρω. Οι ιδιες του οι πωλησεις θα ειναι παρα πολυ χαμηλες,σε σχεση με το να κυκλοφορουσε για ps4 ή αν κυκλοφορουσε σαν cross gen/multiplatform.
    Μια απο τα ιδια και για το miles morales. Expansion του spiderman,το οποιο επισης θα βγαλει τα ''σπασμενα'' των μειωμενων πωλησεων απο την πολυ υψηλη αρχικη τιμη(και το cross gen).

    Αν το παρουμε απο την πλευρα του ιδιου του κοσμου,οντως ισχυει οτι οι περισσοτεροι απο τα 110+μυρια ps4 κατοχων,δεν θα πανε με το καλημερα στο ps5. Αρα αφου θα κρατησουν και για καποιο διαστημα(χρονια)ακομα την κονσολα τους,προφανως δεν θα πουν οχι στο να μπορουν να παιξουν πιο συγχρονους τιτλους και exclusives.

    Και εγω υπερ των next gen only τιτλων ειμαι,αλλα καλως ή κακως ερχεται σε αντιθεση με το τι βολευει τις ιδιες τις εταιρειες/κοσμο.
    Στα ματια μου αυτο το σκεπτικο, παροτι ισχυει και οντως το ακολουθουν πλεον οι εταιρειες ειναι η δικαιολογια της μετριοτητας. Το ps5 ηδη πρεπει να εχει πουλησει πανω απο 2 εκατομμυρια κονσολες και στο 6μηνο - οχταμηνο θα ειναι πανω απο 10 εκατομμυρια. Δεν υπαρχει περιπτωση να βγει next gen παιχνιδι και να ειναι καλο και να μην ειναι αρκετα κερδοφορο. Ισα ισα, αν το next gen παιχνιδι ειναι πραγματικα δυνατο ειναι και κραχτης για την καινουργια κονσολα. Το cross gen ειναι το καταφυγιο του δεν παιρνω δημιουργικα και τεχνολογικα ρισκα και καταφευγω στο installed base για να σιγουρεψω οτι θα πουλησω ακομα και αν ειμαι χειροτερος απο οσο θα μπορουσα. Κακα τα ψεματα, αυθεντικο console gaming πλεον ειναι μονο η nintendo.

  18. The Following 2 Users Say Thank You to nikosarg For This Useful Post:

    Lefteris_X (05-12-2020),psx3 (05-12-2020)

  19. #4596
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Για μένα η Sony βρίσκει και τα κάνει.
    Αυτήν την στιγμή από πλευράς games δεν έχει ανταγωνισμό.
    Η MS αυτή τη στιγμή το μόνο που έχει είναι το game pass, προσωπικά πιστεύω αν δεν είχε το game pass θα είχε χειρότερες πωλήσεις από το One.
    Αν η MS προσπαθούσε να σπρώξει τα exclusives πιστεύω θα βλέπαμε άλλη στρατηγική από την Sony και θα έσπρωχνε παραπάνω την γενιά.
    Στο PS4 μια χαρά άφησε 90 εκατομμύρια χρήστες του PS3 γιατί ήθελε να σπρώξει το PS4.
    Κακά τα ψέματα δεν έχει αντίπαλο αυτή τη στιγμή και κοιτάει να το εκμεταλλευτεί με το να βγάλει όσο το δυνατόν περισσότερα κέρδη.

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  20. The Following 5 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Nek_Food (05-12-2020),nikosarg (06-12-2020),psx3 (05-12-2020),Slay (05-12-2020),Valkyre (05-12-2020)

  21. #4597
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Internal Sony Docs Explain How "Activities" Became a Cornerstone for PS5

    The documents, distributed to a select number of developers in 2019, were part of a two-part presentation explaining activities and game help, which lets players pull up walkthrough videos without YouTube.
    The presentation opens by saying "everyone knows single player is dying," with a list of the top-selling PlayStation 4 video games that seems to crib this sales list, showing games like Grand Theft Auto V and Black Ops 3 dominating sales because of their multiplayer modes.

    In the next slide, however, Sony explained that, in reality, its internal tracking data shows that "single player is thriving," and PlayStation users are regularly spending more time playing offline than online.

    The company then outlined what players say are their problems with single player games:

    • "No idea how long I might need, don't play unless I have 2+ free hours"
    • "Takes a lot of time to scan through long help videos when stuck"
    • "How to engage socially without risk of spoilers"
    • "Forgot what I was doing in this game last time, hard to get back in"
    Περισσότερα στο άρθρο.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  22. #4598
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by nikosarg View Post
    Στα ματια μου αυτο το σκεπτικο, παροτι ισχυει και οντως το ακολουθουν πλεον οι εταιρειες ειναι η δικαιολογια της μετριοτητας. Το ps5 ηδη πρεπει να εχει πουλησει πανω απο 2 εκατομμυρια κονσολες και στο 6μηνο - οχταμηνο θα ειναι πανω απο 10 εκατομμυρια. Δεν υπαρχει περιπτωση να βγει next gen παιχνιδι και να ειναι καλο και να μην ειναι αρκετα κερδοφορο. Ισα ισα, αν το next gen παιχνιδι ειναι πραγματικα δυνατο ειναι και κραχτης για την καινουργια κονσολα. Το cross gen ειναι το καταφυγιο του δεν παιρνω δημιουργικα και τεχνολογικα ρισκα και καταφευγω στο installed base για να σιγουρεψω οτι θα πουλησω ακομα και αν ειμαι χειροτερος απο οσο θα μπορουσα. Κακα τα ψεματα, αυθεντικο console gaming πλεον ειναι μονο η nintendo.
    Συμφωνώ σε όλα μέχρι κεραίας, με μόνη εξαίρεση το τελευταίο σκέλος:

    Το Switch ξεκίνησε και αυτό με cross gen (Zelda BotW).

    Το πάνε κι αυτοί λίγο φέτα νομίζω αν δεις το πρόγραμμα κυκλοφοριών τους (αρκετά cross gen Wii U ports, με λίγα Switch exclusives). Λογικό, αφού δεν υπάρχει Vita 2 ανταγωνισμός.

    Τέλος πάντων, οι εταιρίες παίρνουν τις αποφάσεις τους και εμείς τις δικές μας. Ευτυχώς η Sony δεν είναι Nintendo να μην ρίχνει τιμές, οπότε όλα θα τιμηθούν στην κατάλληλη τιμή.

  23. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    nikosarg (06-12-2020)

  24. #4599
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    .

  25. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    psx3 (07-12-2020)

  26. #4600
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Ανέβηκε η PS5 έκδοση του Destiny 2, το κατεβάζω, είναι free να δω επιτέλους πως είναι τα 120fps

    Destiny 2 will look and run much better on PlayStation 5, boasting an impressive 60 FPS at 4K like many other first-person shooters on the platform.
    In the Crucible, you’ll be able to play at 120 FPS, although the game will drop to a lower resolution.
    An exact resolution was not provided, but it’s likely that this will be somewhere in the ballpark of 1080p or slightly higher, as this is what most other games with a 120hz mode offer.

  27. The Following User Says Thank You to odytsak For This Useful Post:

    obione (09-12-2020)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •