Page 226 of 258 FirstFirst ... 126176216222223224225226227228229230236 ... LastLast
Results 4,501 to 4,520 of 5142

Thread: Μικρά νέα και rumors για το PS5 all-in-one Thread

  1. #4501
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by tomic20 View Post
    καμια συσκευη της sony δεν υποστηριζε ntfs, δοκιμασες σε exfat?
    Δεν το ηξερα, δεν ειχα ποτε χρησιμοποιησει το ps4 για να κοτσαρω σκληρο.
    Οποτε λαθος μου μου που εγραψα δεν μπορουμε να δουμε ταινιες απο σκληρο στο ps5,
    θεωρητικα θα γινεται αλλα οχι με ntfs δισκο.

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Μιας και εγω εχω μια ηχομπαρα που υποστηριζει ατμος
    Ποια ειναι η καλυτερη επιλογη στις ρυθμισεις ηχου για το ps5 για παιχνιδια?
    Bitstrem dolby?
    H bitstream dts?
    H Sony εχει δικο της προτυπο για παιχνιδια το Tempest, οποτε δεν νομιζω να επηρρεαζει κατι στο gaming η επιλογη αυτη.
    Ο λογος που επελεξα το το Dolby κ οχι το DTS, ειναι επειδη το Dolby (Atmos) ειναι πιο εδραιωμενο στις ταινιες 4K (αυθεντικες), απο οτι το DTS (X).
    Γι αυτο κ η ηχομπαρα σου υποστηριζει Atmos.
    Last edited by jk_blue_tiger; 21-11-2020 at 18:04.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  2. The Following 2 Users Say Thank You to jk_blue_tiger For This Useful Post:

    spartan (22-11-2020)

  3. #4502

    Default Μικρά νεα και rumors για PS5 all in one Thread

    Έρχεται Game pass και στο PS?Απ οτι φαινεται Ναι!

    https://unboxholics.com/news/gaming/...oBP4dotN9ZHg6M


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #4503
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Does PS5 support VRR?
    PS5 hardware supports Variable Refresh Rate (VRR) through HDMI 2.1. After a future system software update, PS5 owners will be able to use the VRR feature of compatible TVs when playing games that support VRR

    https://blog.playstation.com/2020/11...-ultimate-faq/
    Σου βρήκα και πότε θα βγει το PS5 firmware update που θα υποστηρίζει VRR, Spring 2021.
    Τότε θα βγει το firmware update για την διαφημιζόμενη από την Sony ως PS5 ready, XH90.


  5. #4504
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Έρχεται Game pass και στο PS?Απ οτι φαινεται Ναι!

    https://unboxholics.com/news/gaming/...oBP4dotN9ZHg6M


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Γιατι το PS Now τί ειναι? Απλα θα αρχίσουν να το προωθουν μέ το Marketing.

  6. #4505

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Γιατι το PS Now τί ειναι? Απλα θα αρχίσουν να το προωθουν μέ το Marketing.
    Πιστευω θα φτιάξουν κατι στα πρότυπα του gamepass και προσβάσιμο σε ολες τις αγορές.
    Το psnow εχει το μειονέκτημα του steaming.
    Πιστευω θα ειναι full game download.


    Sent from my iPhone using Tapatalk


  7. #4506
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Εχω την εντύπωση πως μόνο τα PS3 και PS2 games είσαι αναγκασμένος να τα στριμάρεις
    τα PS4 games μπορείς να τα κατεβάσεις κανονικά στην κονσόλα.

  8. The Following User Says Thank You to odytsak For This Useful Post:

    panos74gr (22-11-2020)

  9. #4507

    Default

    αν περιμενετε η σονι να δωσει τα exclusive της σε καποια υπηρεσια day one...γυρισε απο το αλλο πλευρο...ολη η διαφορα του psnow με το gamepass αυτη ειναι...

    το μονο που μπορει να αλλαξει ειναι να γινει το ps now διαθεσιμο σε περισοτερες χωρες και να δωσου 1080p στο streaming των παιχνιδιων...

    σιγα μην ετοιμασουν pc εκδοσεις των ps exclusives μονο και μονο για να μπορουν να κατεβαστουν στα pc σε ενα συνδρομητικο μοντελο...
    Last edited by tomic20; 22-11-2020 at 07:37.

  10. The Following 4 Users Say Thank You to tomic20 For This Useful Post:

    gRim (22-11-2020),psx3 (27-11-2020),Slay (22-11-2020),spartan (22-11-2020)

  11. #4508
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Πιστευω θα φτιάξουν κατι στα πρότυπα του gamepass και προσβάσιμο σε ολες τις αγορές.
    Το psnow εχει το μειονέκτημα του steaming.
    Πιστευω θα ειναι full game download.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Λοιπον επειδη το ακουγα και το πιστευα χωρις να το ψαξω, μετα απο μια κουβέντα με εναν στον Twitter ειπα να το ψαξω λίγο.
    Εχουμε και λέμε για το θέμα της διαθεσιμότητας, ειναι όντως σε 19 χωρες, αλλα μην κοροιδευόμαστε ειναι όλες οι σημαντικές. Ναι σίγουρα καλό ειναι να έρθει και Ελλάδα, καμία αντίρρηση εδω, απλα σε μεγάλη κλιμάκα, αγορες σαν την δική μας ειναι ασημαντες.

    Και πάμε στο ζουμι τώρα, τον διαθέσιμο κατάλογο στις δύο υπηρεσίες, και το πόσα απο αυτα ειναι downloadable. Λοιπον το Gamepass εχει αυτη την στιγμη 291 τίτλους συνολικά, όλα downloadable και αυτο περιλαμβάνει παιχνίδια του OG Xbox και του 360. Το PS Now έχει περι τα 650 παιχνίδια συνολικά (Ps2/ps3/ps4) απο αυτα τα 314 ειναι PS4 παιχνιδια και ειναι downloadable, τα υπόλοιπα ειναι διαθέσιμα μέσω streaming.

    Οπως βλέπεις, οπως ειναι τώρα η υπηρεσία ειναι μια χαρά ανταγωνιστική με το Gamepass, απλα θα το σπρώξει πιστέυω με διαφήμιση η Sony, και μπορεί μελλοντικά να αρχίζει να βάζει και PS5 παιχνίδια.

  12. #4509

    Default Μικρά νεα και rumors για PS5 all in one Thread

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Λοιπον επειδη το ακουγα και το πιστευα χωρις να το ψαξω, μετα απο μια κουβέντα με εναν στον Twitter ειπα να το ψαξω λίγο.
    Εχουμε και λέμε για το θέμα της διαθεσιμότητας, ειναι όντως σε 19 χωρες, αλλα μην κοροιδευόμαστε ειναι όλες οι σημαντικές. Ναι σίγουρα καλό ειναι να έρθει και Ελλάδα, καμία αντίρρηση εδω, απλα σε μεγάλη κλιμάκα, αγορες σαν την δική μας ειναι ασημαντες.

    Και πάμε στο ζουμι τώρα, τον διαθέσιμο κατάλογο στις δύο υπηρεσίες, και το πόσα απο αυτα ειναι downloadable. Λοιπον το Gamepass εχει αυτη την στιγμη 291 τίτλους συνολικά, όλα downloadable και αυτο περιλαμβάνει παιχνίδια του OG Xbox και του 360. Το PS Now έχει περι τα 650 παιχνίδια συνολικά (Ps2/ps3/ps4) απο αυτα τα 314 ειναι PS4 παιχνιδια και ειναι downloadable, τα υπόλοιπα ειναι διαθέσιμα μέσω streaming.

    Οπως βλέπεις, οπως ειναι τώρα η υπηρεσία ειναι μια χαρά ανταγωνιστική με το Gamepass, απλα θα το σπρώξει πιστέυω με διαφήμιση η Sony, και μπορεί μελλοντικά να αρχίζει να βάζει και PS5 παιχνίδια.
    Ναι το χω ξανακούσει οτι εχει πολυ υλικο απλα το θεμα ειναι οτι ειναι μακραν outdated (απ οτι εχω ακούσει δε γνωρίζω λεπτομερειες).
    Να σου πω δεν εχω την παραμικρή ελπίδα οτι η Sony θα αρχίσει να δίνει τα exclusives της day 1 γιατι εκτός του ειναι άλλης φιλοσοφίας απο τον ανταγωνισμό, δεν εχει και λόγο να το κανει.

    Αυτο που πιστευω οτι θα γινει ειναι μια enhanced version του PSnow με υλικο άπο ολες τις γενιές την οποία θα παντρέψει με το Plus.

    Η διαφορα θα ειναι οτι θα δίνει PS5 games απο τον ενα χρονο κυκλοφορίας και μετα (Δικη μου άποψη παντα).

    Ετσι και θα βαλει σε σκέψεις τον αλλο που θελει να πάρει Xbox για το game pass και τυχόν έσοδα που θα χάσει απο αυτούς που θα περιμένουν να παίξουν τα παιχνίδια δωρεάν θα τα πάρει πισω απο τις συνδρομες.

    Σε καθε περιπτωση πιστευω θα γινει κατι παραπάνω απο ενα απλο η extreme promote του ps now, απλα το βλεπω απο του χρόνου και μετα ωστε να μαζευτεί ps5 υλικο.
    Ιδωμέν.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #4510
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Ναι το χω ξανακούσει οτι εχει πολυ υλικο απλα το θεμα ειναι οτι ειναι μακραν outdated (απ οτι εχω ακούσει δε γνωρίζω λεπτομερειες).
    Τι ακριβώς εννοείς outdated? Όπως ήδη σού είπα έχει και περισσότερα παιχνίδια συνολικά, και περισσότερα παιχνίδια αυτής της γενιάς.

    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  14. #4511
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Κατι με το PS Now θα παιξει και ελπιζω να μην ειναι φιλοσοφια gamepass γιατι ειναι που ειναι η Sony η μονη που κραταει το φρουριο του next gen gaming ορθιο, αμα ειναι να πεσει και αυτο χεσε μεσα...

  15. The Following 5 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    gRim (22-11-2020),panos74gr (22-11-2020),PDS (22-11-2020),psx3 (27-11-2020),tomic20 (22-11-2020)

  16. #4512

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Τι ακριβώς εννοείς outdated? Όπως ήδη σού είπα έχει και περισσότερα παιχνίδια συνολικά, και περισσότερα παιχνίδια αυτής της γενιάς.

    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Εννοώ ότι απ ότι ξέρω δεν είναι σχετικά φρέσκες κυκλοφορίες αλλά παιχνίδια 2-3 χρόνων .
    Απ οτι εχω ακούσει παντα .


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #4513
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Εννοώ ότι απ ότι ξέρω δεν είναι σχετικά φρέσκες κυκλοφορίες αλλά παιχνίδια 2-3 χρόνων .
    Απ οτι εχω ακούσει παντα .


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΚΟΥΣ ΜΟΝΟ...ΚΑΝΕ ΕΝΑ CLICK ΚΑΙ ΔΕΣ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ

    https://www.playstation.com/en-us/ps-now/ps-now-games/

  18. The Following User Says Thank You to djpar For This Useful Post:

    psx3 (27-11-2020)

  19. #4514
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Εννοώ ότι απ ότι ξέρω δεν είναι σχετικά φρέσκες κυκλοφορίες αλλά παιχνίδια 2-3 χρόνων .
    Απ οτι εχω ακούσει παντα .


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Με μια γρήγορη ματιά ειδα το Days Gone, περυσινό παιχνίδι. Μπορει να έχει και άλλα, τέτοια τυράκια θα πετά η Sony για να αυξάνει τις συνδρομές, φυσικά όχι date and day κυκλοφορίες, γιατι έχουν και μια αλφα ποιότητα τα παιχνίδια της Sony, και δεν μπορουν να βγάλουν το κόστος τους μόνο απο μια μικρή συνδρομή.

  20. The Following 2 Users Say Thank You to Slay For This Useful Post:

    Giannis1979 (22-11-2020),psx3 (27-11-2020)

  21. #4515

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Με μια γρήγορη ματιά ειδα το Days Gone, περυσινό παιχνίδι. Μπορει να έχει και άλλα, τέτοια τυράκια θα πετά η Sony για να αυξάνει τις συνδρομές, φυσικά όχι date and day κυκλοφορίες, γιατι έχουν και μια αλφα ποιότητα τα παιχνίδια της Sony, και δεν μπορουν να βγάλουν το κόστος τους μόνο απο μια μικρή συνδρομή.
    Οποτε αναμένουμε εξελίξεις, η το promotion που αναφέρεις και φυσικα την κάλυψη και της δίκης μας αγοράς.
    Θα εχει μεγαλο ενδιαφέρον παντως και θεωρω δεδομένο οτι η υπηρεσία θα εξελιχθεί για να πλησιάσει όσο γινεται το game pass που εχει μεγαλο όπλο τις day 1 κυκλοφορίες.
    Παντως μετα τις δηλώσεις του Ryan θεωρω δεδομένο οτι κατι ετοιμάζουν ειτε ετσι ειτε αλλιως.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  22. #4516

    Default Μικρά νεα και rumors για PS5 all in one Thread

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Κατι με το PS Now θα παιξει και ελπιζω να μην ειναι φιλοσοφια gamepass γιατι ειναι που ειναι η Sony η μονη που κραταει το φρουριο του next gen gaming ορθιο, αμα ειναι να πεσει και αυτο χεσε μεσα...
    Νομιζω πρεπει να περιμένουμε για να κρίνουμε με ασφάλεια.
    Πχ τοσα studios εχει πλεον η ms λογικα απο του χρόνου και μετα θα αρχίσουν να φτάνουν next gen αποκλειστικά παιχνίδια και θα υπαρχει ροη καθ ολη τη διάρκεια της γενιάς.
    Αυτο λεει η κοινή λογική τουλάχιστον.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  23. #4517
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Νομιζω πρεπει να περιμένουμε για να κρίνουμε με ασφάλεια.
    Πχ τοσα studios εχει πλεον η ms λογικα απο του χρόνου και μετα θα αρχίσουν να φτάνουν next gen αποκλειστικά παιχνίδια και θα υπαρχει ροη καθ ολη τη διάρκεια της γενιάς.
    Αυτο λεει η κοινή λογική τουλάχιστον.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Σχετικά με την κοινή λογική και το πόσο βιώσιμο ειναι ενα μοντέλο netflix σε παιχνίδια δείτε το παρακάτω. ΟΛΗ η κουβέντα ειναι εξαιρετικά ενδιαφέρουσα, το σημείο στο οποίο αναφέρομαι ξεκινά στην 1 ωρα και 45 λεπτα.


  24. #4518
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Νομιζω πρεπει να περιμένουμε για να κρίνουμε με ασφάλεια.
    Πχ τοσα studios εχει πλεον η ms λογικα απο του χρόνου και μετα θα αρχίσουν να φτάνουν next gen αποκλειστικά παιχνίδια και θα υπαρχει ροη καθ ολη τη διάρκεια της γενιάς.
    Αυτο λεει η κοινή λογική τουλάχιστον.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Το θεμα ειναι να φερνει λεφτα για μεγάλες παραγωγες. Και δεν ξερω εαν αυτο συμβαινει με την περιπτωση του gamepass. Εαν δεν επηρεαζει πανω σε αυτο που μιλαω, παω πασο. Αλλα θα φερει τα 100 εκατομυρρια που χρειαζεται ενα Last of Us 2 και για το καθε ΑΑΑ exclusive? Επισης το retail τι θα γινει; Στα σκουπιδια; Δε ξερω. Εγω νιωθω οτι απο ΑΑΑ παραγωγες μονο η Σονυ κραταει πραγματικα την φιλοσοφια αθικτη.

  25. The Following 4 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    mihalis13 (22-11-2020),panos74gr (22-11-2020),psx3 (27-11-2020),Slay (22-11-2020)

  26. #4519

    Default Μικρά νεα και rumors για PS5 all in one Thread

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Σχετικά με την κοινή λογική και το πόσο βιώσιμο ειναι ενα μοντέλο netflix σε παιχνίδια δείτε το παρακάτω. ΟΛΗ η κουβέντα ειναι εξαιρετικά ενδιαφέρουσα, το σημείο στο οποίο αναφέρομαι ξεκινά στην 1 ωρα και 45 λεπτα.

    Δεν το αμφισβητώ.
    Απλα και εγω σαν καταναλωτης κοιτάω τι με συμφέρει.

    Πχ αυτη τη στιγμή παίζω το beyond light στο destiny δωρεάν που κανει 40 ευρω, κατέβασα το Forza Motorsport 7 που θα κανει αλλα τοσα και δεν το εχω παιξει, τελείωσα δωρεάν το gears of war 5 (πρωτο gears που δεν αγόρασα λόγω game pass) και αυτη τη στιγμή κατεβάζω το wolfenstein Youngblood να το ξεκινήσω το βραδυ.

    Επίσης με ενδιαφέρουν πολυ τα dragon quest XI το Doom eternal και ενα σωρό αλλα.
    Απλα δεν υπαρχει χρόνος για ολα.
    Σιγα σιγα.
    Ολα αυτα Πανο κάνουν λεφτα.
    Αρκετα λεφτα.
    Εγω κοιτάζω το συμφέρον μου , οπως η ms και η καθε εταιρεία κοιτάζει το δικό της .

    Για ποιο λόγο να αγχωθώ εγω για τα δικά τους οικονομικά;
    Αγχώνονται αυτοί για μενα;
    Και αν παμε στο κλασσικο οτι το gaming ειναι το χόμπι σου και οφείλεις να ενδιαφέρεσαι για την εξέλιξη του θα συμφωνήσω απολυτα.
    Αυτα ειναι ομως έτερον εκατερον και οι εταιρείες πρεπει να σέβονται εμενα σαν πελάτη και οχι να μου πηγαίνουν τα cross gen games της προηγούμενης γενιάς που παιζουν στα next gen συστήματα με ενα ray tracing και ενα performance boost στα 80 ευρω.

    Αν τωρα η ms μπαίνει μεσα ειναι δικό της θεμα, και αν Φάληρισει απο αυτο και κλεισει το xbox brand παμε γ αλλα.
    Το ιδιο φυσικα ισχιει και για τα studio που βάζουν τα παιχνίδια τους στο game pass.
    Κανεις δεν τους υποχρεώνει να το κάνουν με το ζορι.
    Ειλικρινα δεν υφίσταται θεμα quality.
    Τα περισσότερα εξαλλου ειναι multi platform απο αυτα που παίζω τωρα με άριστες βαθμολογίες στα reviews.

    Δε βρισκω κατι κακο λοιπον στο να απολουσω ολο αυτο το φαγοπότι για όσο κρατήσει.
    Τρώτε και πίνετε άρχοντες οπως ακριβως έτρωγαν και έπιναν αυτοί απο μενα τοσα χρονια


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Giannis1979; 22-11-2020 at 11:20.

  27. #4520
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Γιαννη τωρα με το gamepass δεν βλεπεις την οποια μειονεκτικη κατασταση μπορει να προκυψει απο την ποιοτητα των παιχνιδιων λογο της υπαρξης του. Αυτο θα το δεις οταν περασει καποιος καιρος και εχει παγιωθει η κατασταση του. Ολα αυτα παιχνιδια που παιζεις τωρα δεν ειναι παιχνιδια που αναπτυχθηκαν υπο gamepass μοντελου.

    Επισης κατι αλλο που δεν καταλαβαινω γιατι πολλοι δεν το αναφερουν οσο θα επρεπε ειναι το plus collection το οποιο πραγματικα ειναι μεγαλο δελεαρ για να φερει καινουργιο κοσμο. Η Σονυ εχει πολλα οπλα να αντιμετωπισει το gamepass και εγω απλα ευχομαι να το κανει με τετοιο τροπο που οι νεες παραγωγες θα παραμεινουν στα ιδια ή και καλυτερα επιπεδα.

    Απο την αλλη βλεπω μια MS που το μονο που κανει ειναι να βαζει εμποδια στην εξελιξη. Μια το gamepass μια αυτο το καταραμενο xbox series s που βαζει τρικλοποδια σε ολους...

    Δηλαδη οκ. Μου τη δινει λιγο η και καλα «αγαθοεργια» που εχει περασει σε καποιους η MS. Λες και ειναι κανας καλος σαμαρειτης του gaming. Σε λιγα χρονια ισως εχουν αλλη αποψη καποιοι. Μην παρεξηγηθω. Καταλαβαινω το δελεαρ. Αλλα νομιζω ο μονος που κοιταει μακροπροθεσμα το gamepass σωστα ειναι η MS και οχι οι gamers. Ελπιζω να μην μας πρει ολους η μπαλα και παιζουμε μονο cod και fifa στο τελος...

  28. The Following 4 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    mihalis13 (22-11-2020),panos74gr (22-11-2020),PDS (22-11-2020),psx3 (27-11-2020)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •