Page 31 of 73 FirstFirst ... 2127282930313233343541 ... LastLast
Results 601 to 620 of 1445

Thread: PlayStation 5 - Pre-Orders (Ελλάδα)

  1. #601

    Default

    Quote Originally Posted by panos74gr View Post
    nai. molis tsekara. To periergo einai oti pio palia mou tin edeixne akiromeni giati eixa dwsei tin prokatavoli thlefwnika. alla twra ola kala.

    En anamoni oloi mas gia to litrotiko tracking code.
    ¶ρα λογικά αύριο θα μας έρθει αυτο το λυτρωτικό tracking code! Ας ελπίσουμε!

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  2. #602
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Βρε σταματήστε να παίρνετε τηλέφωνα τους ανθρώπους για το παραμικρό. Τους απασχολείτε και τους αποσυντονίζετε από την δουλειά τους και στο τέλος θα γίνει κάνα λάθος και θα χαθεί καμιά κονσόλα από το πουθενά.

    Θυμάμαι στο launch του PS4 (που επαναλαμβάνω ήταν και σε ξεφτίλα τιμή) δεν ασχολήθηκα καθόλου και τσουπ έσκασε μύτη η κονσόλα την μέρα και ώρα που έπρεπε εκεί που έπρεπε. Χαλαρώστε λιγάκι, μην αγχώνεστε και μην αγχώνετε τους άλλους, ό,τι είναι να γίνει θα γίνει (και θα γίνει σωστά πιστεύω).

    Θα σας βγει ξινό το launch και είναι κρίμα. Ωστόσο, ξέρετε τα περί αρνητικής σκέψης και ενέργειας έτσι; Sit back and relax, your PS5 is on its way....

  3. The Following 2 Users Say Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    Giannis1979 (17-11-2020),psx3 (23-11-2020)

  4. #603

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    Βρε σταματήστε να παίρνετε τηλέφωνα τους ανθρώπους για το παραμικρό. Τους απασχολείτε και τους αποσυντονίζετε από την δουλειά τους και στο τέλος θα γίνει κάνα λάθος και θα χαθεί καμιά κονσόλα από το πουθενά.

    Θυμάμαι στο launch του PS4 (που επαναλαμβάνω ήταν και σε ξεφτίλα τιμή) δεν ασχολήθηκα καθόλου και τσουπ έσκασε μύτη η κονσόλα την μέρα και ώρα που έπρεπε εκεί που έπρεπε. Χαλαρώστε λιγάκι, μην αγχώνεστε και μην αγχώνετε τους άλλους, ό,τι είναι να γίνει θα γίνει (και θα γίνει σωστά πιστεύω).

    Θα σας βγει ξινό το launch και είναι κρίμα. Ωστόσο, ξέρετε τα περί αρνητικής σκέψης και ενέργειας έτσι; Sit back and relax, your PS5 is on its way....
    Έχεις δίκιο απλά λόγω καραντίνας μεγαλώνει η αγωνία λογω κατάστασης. Ας ελπίσουμε ότι θα γίνουν όπως τα λες!

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  5. #604
    Member Fivos's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Αττική
    Posts
    61

    Default

    Quote Originally Posted by drifterx View Post
    Φίλε μου με ποιον τρόπο σου έφτασε ο ανταπτορας? Κουριερ ή ταχυδρομείο?
    Ταχυδρομίο απλό. Το πέταξαν στο γραμματοκιβώτιο σε ένα λεπτό αλλά χάρτινο φάκελο. Έχει μέσα τον αντάπτορα σε πλαστικό, συν ένα βιβλιαράκι οδηγιών χύμα.

  6. #605
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,001
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    Θυμάμαι στο launch του PS4 (που επαναλαμβάνω ήταν και σε ξεφτίλα τιμή) δεν ασχολήθηκα καθόλου και τσουπ έσκασε μύτη η κονσόλα την μέρα και ώρα που έπρεπε εκεί που έπρεπε. Χαλαρώστε λιγάκι, μην αγχώνεστε και μην αγχώνετε τους άλλους, ό,τι είναι να γίνει θα γίνει (και θα γίνει σωστά πιστεύω).
    Έτσι τότε και εγώ. Κανένα αγχος και όταν γυρισα από την δουλειά με περίμενε στο τραπέζι... τώρα έκανα το λάθος να μην προπληρώσω όλο το ποσό από την αρχή και άρχισαν τα προβληματάκια, με πηραν τηλ, δεν με πήραν τηλ, γιατί δεν με πήραν; να πάρω εγώ. προκαταβολές από το τηλ, να έρχεται μήνυμα στο κινητό με άλλο κωδικό παραγγελίας και άλλη ημερομηνια, να φαινεται ακυρωμένη η αρχική παραγγελία στο site κλπ κλπ

    Προσωπικό συμπέρασμα: άλλη φορά για προϊόν που ξερω ότι το θέλω τόσο, θα πάω για πληρωμή του φουλ ποσού από την αρχή.

  7. The Following User Says Thank You to panos74gr For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (17-11-2020)

  8. #606
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Όσοι σας έχουν πει ότι θα παραλάβετε από Κωτσόβολο το σάιτ τι γράφει μέσα ?αναμονη διαθεσιμότητας η κάτι άλλο ?

  9. #607
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by captainjacko View Post
    Όσοι σας έχουν πει ότι θα παραλάβετε από Κωτσόβολο το σάιτ τι γράφει μέσα ?αναμονη διαθεσιμότητας η κάτι άλλο ?
    Στην δικη μου αναγραφει σε εξελιξη.Δεν ξερω αν αυτο ειναι η για καλο η για κακο


  10. #608
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Στην δικη μου αναγραφει σε εξελιξη.Δεν ξερω αν αυτο ειναι η για καλο η για κακο
    Και εμένα έτσι γράφει σε εξέλιξη και από κάτω στα προϊόντα αναμονή διαθεσιμότητας

  11. The Following User Says Thank You to captainjacko For This Useful Post:

    spartan (17-11-2020)

  12. #609
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by panos74gr View Post
    Έτσι τότε και εγώ. Κανένα αγχος και όταν γυρισα από την δουλειά με περίμενε στο τραπέζι... τώρα έκανα το λάθος να μην προπληρώσω όλο το ποσό από την αρχή και άρχισαν τα προβληματάκια, με πηραν τηλ, δεν με πήραν τηλ, γιατί δεν με πήραν; να πάρω εγώ. προκαταβολές από το τηλ, να έρχεται μήνυμα στο κινητό με άλλο κωδικό παραγγελίας και άλλη ημερομηνια, να φαινεται ακυρωμένη η αρχική παραγγελία στο site κλπ κλπ

    Προσωπικό συμπέρασμα: άλλη φορά για προϊόν που ξερω ότι το θέλω τόσο, θα πάω για πληρωμή του φουλ ποσού από την αρχή.

    Οταν εκανα την παραγγελια, σκεφτηκα το χαμο που εχει γινει στα εργοστασια λογω πανδημιας και οτι η παραγωγη εχει μειωθει λογω συνθηκων.
    Ενθυμουμενος και τι εγινε στο launch του ps4 που τα ραφια ειδαν την κονσολα με τη νεα χρονια, προτιμησα να προεξοφλησω ολο το ποσο.
    Τι τωρα, τι μετα απο 2 μηνες κ ετσι τους δεσμευω οτι πρεπει να μου παραδωσουν τεμαχιο, αφου εχουν εξοφληθει κ η παραγγελια εγινε on time.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  13. The Following User Says Thank You to jk_blue_tiger For This Useful Post:

    panos74gr (17-11-2020)

  14. #610

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    Βρε σταματήστε να παίρνετε τηλέφωνα τους ανθρώπους για το παραμικρό. Τους απασχολείτε και τους αποσυντονίζετε από την δουλειά τους και στο τέλος θα γίνει κάνα λάθος και θα χαθεί καμιά κονσόλα από το πουθενά.

    Θυμάμαι στο launch του PS4 (που επαναλαμβάνω ήταν και σε ξεφτίλα τιμή) δεν ασχολήθηκα καθόλου και τσουπ έσκασε μύτη η κονσόλα την μέρα και ώρα που έπρεπε εκεί που έπρεπε. Χαλαρώστε λιγάκι, μην αγχώνεστε και μην αγχώνετε τους άλλους, ό,τι είναι να γίνει θα γίνει (και θα γίνει σωστά πιστεύω).

    Θα σας βγει ξινό το launch και είναι κρίμα. Ωστόσο, ξέρετε τα περί αρνητικής σκέψης και ενέργειας έτσι; Sit back and relax, your PS5 is on its way....
    Φαντάσου εγω που ηταν να παραλαβω Δεκέμβρη και με πήραν ενα ωραιο πρωι την προηγούμενη εβδομάδα οτι η κονσόλα εστάλη...
    Και οταν τους ειπα οτι μου ειχαν πει Δεκέμβρη διαπίστωσαν οτι εγινε λαθος ..
    Ζορίστηκα οικονομικά αλλα γλίτωσα ολη αυτη την πίεση της αναμονής αφου δεν την περίμενα


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #611
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Και εγώ έχω κάνει day one προ παραγγελία από Κώτσο. Ούτε φωνή ούτε ακρόαση προς ώρας. Περιμένω όμως.
    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Αποστόλη παίζει και το σενάριο ο Κωτσόβολος να μας θεωρεί καλούς και φερέγγυους πελάτες αφού έχουμε παραγγείλει αρκετές φορές
    οπότε ίσως να μας στείλει απ' ευθείας SMS Τριτοτετάρτη με το tracking number να παραλάβουμε.
    Για να δούμε...
    Αποστόλη όπως τα έλεγα, ποιος ο λόγος να μας πάρουν τηλέφωνο από τον Κωτσόβολο εφ'όσον είμαστε παλιοί, καλοί και φερέγγυοι πελάτες?
    Το status έχει αλλάξει, είναι σε επεξεργασία με εκτιμώμενη ημερομηνία αποστολής 19/11
    αν και νομίζω όπως έχει γίνει όλες τις προηγούμενες φορές θα τα δώσουν από 18/11 στις εταιρίες courier για να τα έχουμε day 1 στις 19/11,
    βέβαια και 20/11 την Παρασκευή να τα πάρουμε δεν χάλασε κι ο κόσμος.

  16. The Following User Says Thank You to odytsak For This Useful Post:

    WolfRathmA (17-11-2020)

  17. #612
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,765
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Και μένα λέει Eκτιμώμενη ημερομηνία έναρξης αποστολής : 19/11/2020
    ¶ρα λογικά δεν θα παραλάβουμε 19/11 αλλά μάλλον 20 στην καλύτερη... Μόνο μην γίνει καμία στραβή και δεν παραλάβουμε ούτε παρασκευή :S

  18. The Following User Says Thank You to enstikto For This Useful Post:

    WolfRathmA (17-11-2020)

  19. #613

    Default

    Εμένα με πήραν το Σάββατο για να αποπληρώσω, όπως έγραψα σε πρόσφατο ποστ, κι έκανα καπάκι την πληρωμή μέσω e-banking της Πειραιώς. Θυμίζω, η προπαραγγελία μου ήταν στο φυσικό κατάστημα και με παραλαβή στο κατάστημα, αν παίζει κάποιο ρόλο αυτό. Το θέμα είναι ότι στην ηλεκτρονική απόδειξη της πειραιώς γράφει "εκτέλεση πληρωμής στις 16-11" και ως χθες δεν είχαν δει κάτι ακόμα στον Κωτσόβολο και για αυτό με ξαναπήραν κατά το μεσημέρι για να μου πουν ότι θα παραλάβω από τους πρώτους, αλλά πρέπει να γίνει η αποπληρωμή (ό,τι μου είπαν και το Σάββατο). Τους εξήγησα ότι έχω κάνει την πληρωμή κλπ κλπ και μου λέει η κοπέλα ότι συνήθως κάνει κάποιες μέρες, 2-3 ξέρω γω και θα το δουν στο λογιστήριο και "μην ανησυχείτε" κλπ. Σήμερα δεν με πήραν καθόλου, αλλά στο site, στην εξέλιξη προπαραγγελίας είναι ακόμα "Σε εξέλιξη" και η κατάσταση πληρωμής "Σε αναμονή". Την πληρωμή την έκανα με έναν κωδικό RF(κι ένα μακρινάρι νούμερο, που όπως μου είπαν είναι μοναδικό για τον καθένα). Τα έχω πάρει λιγάκι, όχι με τον Κωτσόβολο (είναι ευγενέστατοι και εξυπηρετικοί), αλλά με την τράπεζα κι όλη αυτή την καθυστέρηση στις e banking συναλλαγές. Τεσπά, λογικά θα φανεί ως αύριο η πληρωμή, αλλά θα τους ξαναπάρω καλού κακού. Δεν με νοιάζει να παραλάβω day 2, 3 ή 4, αλλά μου τη δίνει που έχω πληρώσει από το Σάββατο και δεν έχει φανεί ακόμα.
    Τεσπά, τα γράφω μπας κι έχουν κι άλλοι το ίδιο "πρόβλημα". Καλή παραλαβή σε όλους.

  20. #614

    Default

    Quote Originally Posted by toninio View Post
    Εμένα με πήραν το Σάββατο για να αποπληρώσω, όπως έγραψα σε πρόσφατο ποστ, κι έκανα καπάκι την πληρωμή μέσω e-banking της Πειραιώς. Θυμίζω, η προπαραγγελία μου ήταν στο φυσικό κατάστημα και με παραλαβή στο κατάστημα, αν παίζει κάποιο ρόλο αυτό. Το θέμα είναι ότι στην ηλεκτρονική απόδειξη της πειραιώς γράφει "εκτέλεση πληρωμής στις 16-11" και ως χθες δεν είχαν δει κάτι ακόμα στον Κωτσόβολο και για αυτό με ξαναπήραν κατά το μεσημέρι για να μου πουν ότι θα παραλάβω από τους πρώτους, αλλά πρέπει να γίνει η αποπληρωμή (ό,τι μου είπαν και το Σάββατο). Τους εξήγησα ότι έχω κάνει την πληρωμή κλπ κλπ και μου λέει η κοπέλα ότι συνήθως κάνει κάποιες μέρες, 2-3 ξέρω γω και θα το δουν στο λογιστήριο και "μην ανησυχείτε" κλπ. Σήμερα δεν με πήραν καθόλου, αλλά στο site, στην εξέλιξη προπαραγγελίας είναι ακόμα "Σε εξέλιξη" και η κατάσταση πληρωμής "Σε αναμονή". Την πληρωμή την έκανα με έναν κωδικό RF(κι ένα μακρινάρι νούμερο, που όπως μου είπαν είναι μοναδικό για τον καθένα). Τα έχω πάρει λιγάκι, όχι με τον Κωτσόβολο (είναι ευγενέστατοι και εξυπηρετικοί), αλλά με την τράπεζα κι όλη αυτή την καθυστέρηση στις e banking συναλλαγές. Τεσπά, λογικά θα φανεί ως αύριο η πληρωμή, αλλά θα τους ξαναπάρω καλού κακού. Δεν με νοιάζει να παραλάβω day 2, 3 ή 4, αλλά μου τη δίνει που έχω πληρώσει από το Σάββατο και δεν έχει φανεί ακόμα.
    Τεσπά, τα γράφω μπας κι έχουν κι άλλοι το ίδιο "πρόβλημα". Καλή παραλαβή σε όλους.
    Επειδη συνεβη ακριβως το ιδιο με εμενα, καλεσε τους να τους στειλεις σε μειλ το αποδεικτικο. Εμενα αφου τους το εστειλα προχωρησε κανονικα.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  21. The Following User Says Thank You to CookingSkull For This Useful Post:

    toninio (17-11-2020)

  22. #615
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Παιδιά άλλαξε η εξέλιξη παραγγελίας σε εμένα από αναμονή διαθεσιμότητας και μου βγάζει πλέον την πορεία αποστολης! Από Κωτσόβολο η προ παραγγελία.

    Επίσης δεν με έχει πάρει κάνεις τηλέφωνο για επιβεβαίωση.

    Όλα καλά!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  23. The Following 2 Users Say Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    obione (17-11-2020),toninio (17-11-2020)

  24. #616
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Εχεις πρόσωπο.

  25. The Following User Says Thank You to odytsak For This Useful Post:

    WolfRathmA (17-11-2020)

  26. #617
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,001
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Και εμένα απο κοτσωβολο τα ίδια.

    «Eκτιμώμενη ημερομηνία έναρξης αποστολής : 19/11/2020»

  27. #618

    Default

    Επιβεβαιώνω κι εγώ για Κωτσόβολο.

  28. #619
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,938
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Παιδιά μια από τα ίδια. Πλέον είναι διαθέσιμο.
    Απλά σπάζομαι διότι στην εκτιμώμενη ημερομηνία έναρξης αποστολής λέει 19/11/2020.

  29. #620
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Καλά ο κωτσο και μένα μου λέει 19/11 αποστολή και δεν έχω δώσει τίποτα. Αν έρθει καλός να έρθει. Θα την στείλω πίσω

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •