Page 223 of 258 FirstFirst ... 123173213219220221222223224225226227233 ... LastLast
Results 4,441 to 4,460 of 5142

Thread: Μικρά νέα και rumors για το PS5 all-in-one Thread

  1. #4441
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Ούτε φακέλους έχει (ακόμα?) .

    * που χρησιμοποιώ από το PS3 (ακολούθως με ίδιες ονομασίες στο PS4) με κατηγορίες παιχνιδιών action-adventure, platform, racing, sports, arcade, shoot 'em up κλπ και έχω όλα μου τα παιχνίδια τακτοποιημένα εδώ και χρόνια.
    Last edited by Lefteris_X; 17-11-2020 at 12:40.

  2. #4442
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Ούτε φακέλους έχει (ακόμα?) .

    * που χρησιμοποιώ από το PS3 (ακολούθως με ίδιες ονομασίες στο PS4) με κατηγορίες παιχνιδιών action-adventure, platform, racing, sports, arcade, shoot 'em up κλπ και έχω όλα μου τα παιχνίδια τακτοποιημένα εδώ και χρόνια.
    Δεν έχει, και εμένα μου έκανε εντύπωση, κυρίως γιατί βλέπω ότι σε όλες τις κονσόλες που δεν το έχουν πέφτει τρελό κράξιμο.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  3. #4443

    Default

    ΒΤς μιας και μόλις σήμερα άνοιξα το dualsense και περιμένοντας μεθαύριο να παραλάβω:πιο μεγάλη ΞΕΦΤΊΛΑ από το να μη βάζεις καλώδιο φόρτισης στη συσκευή δεν έχει ξαναγίνει. Για μια συσκευή 45£ μιλάμε όχι αστεία. Βάλε ένα ξεφτιλοκαλωδιο.

    Το ίδιο λέω και για άλλες συσκευές (eg κινητά) αλλά αυτό δεν ανήκει εδώ. Απλά ξεφτίλα.

    Sent from my GM1913 using Tapatalk

  4. The Following 3 Users Say Thank You to shadowfax7 For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (17-11-2020),Slay (17-11-2020),Snk (17-11-2020)

  5. #4444
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by shadowfax7 View Post
    ΒΤς μιας και μόλις σήμερα άνοιξα το dualsense και περιμένοντας μεθαύριο να παραλάβω:πιο μεγάλη ΞΕΦΤΊΛΑ από το να μη βάζεις καλώδιο φόρτισης στη συσκευή δεν έχει ξαναγίνει. Για μια συσκευή 45£ μιλάμε όχι αστεία. Βάλε ένα ξεφτιλοκαλωδιο.

    Το ίδιο λέω και για άλλες συσκευές (eg κινητά) αλλά αυτό δεν ανήκει εδώ. Απλά ξεφτίλα.

    Sent from my GM1913 using Tapatalk
    Έχεις απόλυτο δίκιο. Μου θυμίζει τους τσιπηδες κατασκευαστές εκτυπωτών που ποτέ δεν έχουν μέσα usb καλώδιο, και θέλουν και type b.

    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  6. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    shadowfax7 (17-11-2020)

  7. #4445
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,001
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by shadowfax7 View Post
    ΒΤς μιας και μόλις σήμερα άνοιξα το dualsense και περιμένοντας μεθαύριο να παραλάβω:πιο μεγάλη ΞΕΦΤΊΛΑ από το να μη βάζεις καλώδιο φόρτισης στη συσκευή δεν έχει ξαναγίνει. Για μια συσκευή 45£ μιλάμε όχι αστεία. Βάλε ένα ξεφτιλοκαλωδιο.
    Αν ήταν και διαδεδομένα τα καλώδια usb-c δεν θα με πειραζε τόσο. Αλλά δεν ειναι...

  8. #4446
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Δεν είναι το ίδιο και δεν είναι καθόλου περίεργο θα έλεγα. Καλώδιο για την φόρτιση των όποιων χειριστηρίων περιλαμβάνεται στην κονσόλα. Θεωρητικά χωρίς την κονσόλα ουσιαστικά είναι άχρηστο το χειριστήριο (δεν θα αρχίσουμε συζήτηση αν μπορεί κάποιος να το χρησιμοποιήσει και πως σε PS4/PC/etc). Προφανώς και η όποια σύγκριση με κινητά, smartwatches άνευ φορτιστών ή monitors χωρίς βάσεις κλπ είναι μάλλον ολίγον άστοχη. Δεν λέω για το κόστος του αξεσουάρ και το όποιο κόστος του καλωδίου μας φαίνεται χαζό, από την άλλη το κόστος αγοράς ενός τέτοιου καλωδίου αν χρειαστεί κάποιος (δεύτερο αφού ένα βρίσκει στην συσκευασία του PS5) είναι μικρό.

  9. The Following 2 Users Say Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    Brazhlias (17-11-2020),psx3 (27-11-2020)

  10. #4447
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  11. #4448
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Εντωμεταξύ η τιμή πλέον των type c είναι γελοία, για να μην το περιλαμβάνει το πακέτο.

    Μάλλον κόλλησαν Apple-ιτιδα που σε λίγο καιρό το κουτί δεν θα περιλαμβάνει ούτε το κινητό.

  12. #4449
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    To Dead by Daylight γιατί το βγάζει free στο PS5?
    https://store.playstation.com/en-gr/...ADBYDAYLIGHT00
    To είχε δώσει μήπως το Plus γιατί δεν θυμάμαι να το έχω αγοράσει...


  13. #4450

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    Δεν είναι το ίδιο και δεν είναι καθόλου περίεργο θα έλεγα. Καλώδιο για την φόρτιση των όποιων χειριστηρίων περιλαμβάνεται στην κονσόλα. Θεωρητικά χωρίς την κονσόλα ουσιαστικά είναι άχρηστο το χειριστήριο (δεν θα αρχίσουμε συζήτηση αν μπορεί κάποιος να το χρησιμοποιήσει και πως σε PS4/PC/etc). Προφανώς και η όποια σύγκριση με κινητά, smartwatches άνευ φορτιστών ή monitors χωρίς βάσεις κλπ είναι μάλλον ολίγον άστοχη. Δεν λέω για το κόστος του αξεσουάρ και το όποιο κόστος του καλωδίου μας φαίνεται χαζό, από την άλλη το κόστος αγοράς ενός τέτοιου καλωδίου αν χρειαστεί κάποιος (δεύτερο αφού ένα βρίσκει στην συσκευασία του PS5) είναι μικρό.
    Συγνώμη... Μπερδεύτηκα. Το καλώδιο περιλαμβάνεται για το χειριστήριο που έχει η κονσόλα. Το γεγονός ότι εγώ αγοράζω δεύτερο χειριστηριο σημαίνει ότι πρέπει να αγοράσω είτε βάση είτε να χρεωθώ δεύτερο καλώδιο ?

    Εννοείς ότι είναι μικρό το κόστος για εμάς αλλά είναι μεγάλο πχ για τη Σόνυ;

    Διαφωνώ 102026%. Είναι ξεφτίλα για την εταιρεία και είναι άσχημο (άποψη μου βέβαια) οποιαδήποτε αιτιολόγηση (στυλ μικρό κόστος). Εκτός και αν περιλαμβάνει 1-2-10 καλώδια μέσα στην κονσόλα για όσα χειριστήρια επιθυμώ να έχω οπότε πάω πάσο.

    Sent from my GM1913 using Tapatalk
    Last edited by shadowfax7; 17-11-2020 at 14:27.

  14. #4451
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Κ Επειδή το καλώδιο που περιλαμβάνεται στη συσκευασία είναι μικρό, θα πρέπει όπως Κ να έχει Να πάρεις μεγαλύτερο για να μπορείς να παίζεις ενώ φορτίζεις...... Εκτός αν θες να στήσεις μάγουλο με την τηλεόραση.....

    Spoiler!

  15. The Following User Says Thank You to ilias78 For This Useful Post:

    obione (17-11-2020)

  16. #4452

    Default

    Quote Originally Posted by shadowfax7 View Post
    Για μια συσκευή 45£ μιλάμε όχι αστεία.
    Sent from my GM1913 using Tapatalk
    Μακαρι να ειχε 45 λιρες το dualsense.
    70ευρω ή 60-63λιρες εχει αρχικη τιμη το controller.

  17. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    shadowfax7 (17-11-2020)

  18. #4453

    Default

    Κόλλησαν iphoneιτιδα αλλά μόνο εκεί και όχι στη συσκευασία των προιοντων.

  19. The Following User Says Thank You to Brazhlias For This Useful Post:

    shadowfax7 (17-11-2020)

  20. #4454

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Μακαρι να ειχε 45 λιρες το dualsense.
    70ευρω ή 60-63λιρες εχει αρχικη τιμη το controller.
    Σωστός. Το είχα πάρει λίγο φθηνότερα από Αμαζον αλλά έχεις δίκιο εκεί 55-65 έχει.

    Ναι πραγματικά δεν έχω λόγια επίσης. Ένα σχεδόν "ακάλυπτο" χειριστήριο δίχως αφρολεξ κτλ γύρω γύρω. Πόσο δύσκολο είναι ρε να βάλεις bubbles?

    Sent from my GM1913 using Tapatalk

  21. #4455
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    To Dead by Daylight γιατί το βγάζει free στο PS5?
    https://store.playstation.com/en-gr/...ADBYDAYLIGHT00
    To είχε δώσει μήπως το Plus γιατί δεν θυμάμαι να το έχω αγοράσει...

    Αύγουστος 2018, Mafia III και Dead by Daylight!

  22. The Following 2 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    obione (17-11-2020),odytsak (17-11-2020)

  23. #4456
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Μια χαρά, λίγο Plus Collection, λίγο King Oddball, λίγο Dead by Daylight, λίγο Astro's Playroom θα βγάλουμε κανένα δίμηνο.

  24. The Following User Says Thank You to odytsak For This Useful Post:

    obione (17-11-2020)

  25. #4457
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by ilias78 View Post
    Κ Επειδή το καλώδιο που περιλαμβάνεται στη συσκευασία είναι μικρό, θα πρέπει όπως Κ να έχει Να πάρεις μεγαλύτερο για να μπορείς να παίζεις ενώ φορτίζεις...... Εκτός αν θες να στήσεις μάγουλο με την τηλεόραση.....
    Εχουμε καμια προτιμηση καλου 3μετρου καλωδιου type c ρε παιδια?Το σκεφτομαι και εγω αυτο διοτι το καλωδιο που δινει μεσα ειναι οντως πολυ μικρο

  26. #4458
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Εχουμε καμια προτιμηση καλου 3μετρου καλωδιου type c ρε παιδια?Το σκεφτομαι και εγω αυτο διοτι το καλωδιο που δινει μεσα ειναι οντως πολυ μικρο
    Εγώ αυτό έχω σταμπαρει

    https://www.skroutz.gr/s/20441669/Ba...lor_variations

    Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά κ ποιοτικό φαίνεται Κ καλά πράγματα γράφουν (skroutz - youtube)
    Last edited by ilias78; 17-11-2020 at 17:25.

    Spoiler!

  27. The Following 2 Users Say Thank You to ilias78 For This Useful Post:

    obione (17-11-2020),panos74gr (17-11-2020)

  28. #4459
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,011
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Ωραία να μην ψάχνω άδικα.
    Καλα είναι δεδομένο ότι θα τα προσθέσουν σε μελλοντικό update τα θέματα δεν μπορει..
    Αυτό με το καλώδιο και εμένα με βρίσκει αντίθετο, δεν είχα ιδέα ότι δεν περιλαμβάνεται στο κουτί.
    Η πρώτη μου εμπειρία με τέτοιου είδους κόλπα ήταν με την nintendo παιδιά.
    Πηρα το 3ds xl και και μετά σπο δύο μέρες με πήρε ο μικρός και λέει πως βάζουμε μπαταρίες?
    Τότε διαπίστωσα ότι δεν έχουν το φορτιστή μέσα.
    I was like wtf??

    Μόλις έγινε νέο update στο ps5 και μου έφυγε η επιλογή remote play από το menu.
    Δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμα μέσα στα settings αλλα από τα κεντρικά εικονιδια αφαιρέθηκε.

    Λοιπον...Είναι τόσο γρήγορες η εναλλαγές από παιχνιδι σε παιχνιδι, που έπιασα τον εαυτό μου να βαριέται να σηκωθεί ετσι ώστε να αλλάξω το cd για να βάλω άλλο παιχνιδι.
    Κοίτα να δεις που το digital έχει ένα θετικό ( lol)
    Μας κακομαθαινετε κυρια Σονη!

    Οκ στα settings υπάρχει κανονικά. Απλά το εικονίδιο δεν υπάρχει...
    Last edited by obione; 17-11-2020 at 20:29.

  29. #4460
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Να προσθέσουμε ένα ακόμη στην λίστα.

    Observer: System Redux is Simply Better on PS5 Than Xbox Series X

    Aside from the fact that the PS5 has DualSense support, there are other notable differences which the Xbox Series X/S version can’t match.

    Turn on ray tracing in the PS5 version of Observer: System Redux and you get noticeably enhanced reflections. Out in the courtyard you can see the reflections of nearby buildings in the puddles, for example, and within the apartment block you’ll sometimes be able to admire your reflection in a mirror or pane of glass. Wondering if the Xbox Series X simply has them turned on by default we went back to check. But no; there are no ray traced reflections to be found.

    While performance in both versions of the game can be a little shaky at times, what surprised us even more is that even with ray tracing enabled, the PS5 version of Observer: System Redux still performs better than its Xbox Series X counterpart.
    https://www.gamespew.com/2020/11/obs...xbox-series-x/

  30. The Following 3 Users Say Thank You to Slay For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (17-11-2020),obione (17-11-2020),psx3 (27-11-2020)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •