Page 10 of 27 FirstFirst ... 6789101112131420 ... LastLast
Results 181 to 200 of 529

Thread: Assassin's Creed Valhalla

  1. #181
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by jk_blue_tiger View Post
    Αυτα τα νεα περιμενα, για να αποφασισω ποια εκδοση θα παρω.

    Λεωνιδα εχεις κανει παραδοση να ποσταρεις τα νεα για τα AC season pass, μηπως εισαι στο payroll της ubi;
    Τι μόνο αυτό; Started by...




    Το παρόν είναι το μόνο που μου ξέφυγε από το Black Flag και μετά

    Μιλάμε για ένα από τα αγαπημένα μου IPs, ωραία θα ήταν να με πλήρωναν κιόλας xD


    Το περιεχομενο του sp δεν μου εκανε ουτε κρυο, ουτε ζεστη.
    Μετα το sp του Odyssey που εδωσε 2 remastered full games (III, Liberation) θα επρεπε να δωσει εστω ενα για να με τραβηξει.
    Θα μπορουσε να δωσει BF ή Rogue ή Chronicles, ονειρο ηταν να δωσει remastered το 1ο με Altair κ trophy support
    (η εκδοsη 360 το πηρε με patch, ενω η ps3 εκδοση δεν πηρε ποτε patch).
    Anyway μια κ η Ubi μας σνομπαρει κ δεν στελνει physical στην Ελλαδα, μερικο εμπαργκο κ εγω οποτε παιρνω απλη εκδοση,
    θα παραγγειλω απλα την φιγουρα του Eivor κ θα παρω το sp οταν πεσει η τιμη του στα 10€-15€.
    Ενας ακομη λογος να μην παρω την gold edition, ειναι οτι το extra content βγαινει σε επεισοδια (μεχρι το Odyssey τλχ)
    κ αυτο το να παιζω το 1ο επεισοδιο κ να περιμενω 2 μηνες για να παιξω το επομενο χαλαει το immersion,
    εαν συνεχισει το μοτιβο αυτο θα τα παιξω οταν με το καλο εχουν κυκλοφορησει ολα μια κ εξω να τα ευχαριστηθω,
    χωρις να μετραω ποτε θα κυκλοφορησει το επομενο επεισοδιο.

    Σε κάποιο βιντεάκι πρόσφατα έχω την εντύπωση ότι είπαν ότι δεν θα κυκλοφορήσει σε μορφή επεισοδίων όπως το είχαν κάνει στο Odyssey γιατί σε πολλούς δεν άρεσε.

    Και εγώ θα ήθελα κάτι έξτρα να σου πω την αλήθεια, ακόμα πιο πολύ από ένα remaster του πρώτου θα μου άρεσε ένα patch για Unity / Syndicate / Origins / Odyssey για να τρέχουν καλύτερα στο PS5. To Season Pass του Odyssey με κακόμαθε.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  2. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (21-10-2020)

  3. #182
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Τι μόνο αυτό; Started by...




    Το παρόν είναι το μόνο που μου ξέφυγε από το Black Flag και μετά

    Μιλάμε για ένα από τα αγαπημένα μου IPs, ωραία θα ήταν να με πλήρωναν κιόλας xD
    Χαχαχα, κοιταξα μονο ποιος ειχε ποσταρει τα νεα για τα 2 προηγουμενα sp, δεν ηξερα οτι η τρυπα του λαγου ειχε τοσο βαθος...
    Ετσι κ αλλιως δεν συμμετεχω ενεργα εδω κ χρονια, ας ποσταρουν κ κατι οι editors...


    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Σε κάποιο βιντεάκι πρόσφατα έχω την εντύπωση ότι είπαν ότι δεν θα κυκλοφορήσει σε μορφή επεισοδίων όπως το είχαν κάνει στο Odyssey γιατί σε πολλούς δεν άρεσε.

    Και εγώ θα ήθελα κάτι έξτρα να σου πω την αλήθεια, ακόμα πιο πολύ από ένα remaster του πρώτου θα μου άρεσε ένα patch για Unity / Syndicate / Origins / Odyssey για να τρέχουν καλύτερα στο PS5. To Season Pass του Odyssey με κακόμαθε.
    Μπορεις να βρεις το βιντεακι; Μηπως κ αλλαξω αποφαση κ παω για gold...
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  4. #183
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by jk_blue_tiger View Post
    Χαχαχα, κοιταξα μονο ποιος ειχε ποσταρει τα νεα για τα 2 προηγουμενα sp, δεν ηξερα οτι η τρυπα του λαγου ειχε τοσο βαθος...
    Ετσι κ αλλιως δεν συμμετεχω ενεργα εδω κ χρονια, ας ποσταρουν κ κατι οι editors...




    Μπορεις να βρεις το βιντεακι; Μηπως κ αλλαξω αποφαση κ παω για gold...
    Ρε το έψαξα πόση ώρα και δεν το βρίσκω με τίποτα. Google, συνεντεύξεις, τπτ.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  5. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (22-10-2020)

  6. #184
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Μιας κ το assassin θα ειναι μαλλον το τελευταιο παιχνιδι της γενιας για εμενα, σκεφτομαι να παρω τη gold για το sp, για να με κρατήσει μέχρι το καλοκαίρι. Αξίζει Να δώσει κάνεις 40 ευρώ παραπάνω για αυτά τα 3 dlc? Από διάρκεια θα έχουν πει κάτι?

    Spoiler!

  7. #185
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default



    Δεν το ηξερα οτι δεν γεμίζει η ζωή αυτοματα και πρεπει να τρωμε για να την γεμιζουμε μονοι μας. Ουτε οτι η stamina λειτουργεί κάπως σε στιλ souls


    Αν και το ειχα παρει πολυ στραβα στην αρχη, οσο πλησιάζει η κυκλοφορία του τοσο με ψήνει να παω για day1 αγορα

  8. The Following User Says Thank You to Snk For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (28-10-2020)

  9. #186
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default



    Πολυ ωραιο trailer με τον μονολογο του Eivor

  10. #187

  11. #188
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  12. #189
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,001
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default Assassin's Creed Valhalla (10 Νοεμβρίου 2020)

    Εσεις που θα παίξετε το παιχνίδι και θα πάρετε και ps5, που σκοπεύετε να το ξεκινήσετε;

    Από ότι είδα εδώ https://www.polygon.com/2020/10/22/2...bisoft-connect τα save files θα μεταφέρονται μεταξύ συσκευών και εκδόσεων, οπότε δεν υπάρχει θέμα να το ξεκινήσω στο PS4 και όταν έρθει το PS5 να το μεταφέρω στην ps5 έκδοση.

    Αυτό μάλλον θα κάνω, για να δω και πιο έντονα την διαφορά (αν υπάρχει κάποια ιδιαίτερη διαφορά) μεταξύ των εκδόσεων.

  13. #190
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,765
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ανέβηκε trophy guide στον Powerpyx...
    https://www.powerpyx.com/assassins-c...guide-roadmap/

    Πιο μεγάλο και απο Odyssey....

  14. #191
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    The game is extremely buggy (the buggiest I have ever played in 12 years of guide making). It’s very common being unable to advance Mysteries because the quest givers can’t be talked to, or they glitch through the map and disappear. There are also several game-breaking progression bugs in the story where main quest NPCs don’t spawn and cutscenes don’t trigger. If just a single Collectible / Mystery of the 780 total is bugged for you, it would cause you to miss the 100% completion trophy β€œCompletionist All the Way!”. For this reason, it is highly recommended to keep a Manual Save from the start of each region (after you pledge to a region at England’s Alliance Map). Also manual save between Quests and between Mysteries so that you can quickly go back if a bug occurs. The good news is most bugs are quickly fixed by fast travel to another map, changing gender, or loading a manual save before starting the quest.
    Αμα λεει ετσι, μακρια μεχρι να βγουν ενα κάρο updates

  15. The Following User Says Thank You to Snk For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (09-11-2020)

  16. #192
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Με μια προχειρη ματια που εριξα, ειδα ορι τα τροπαια σε ps4 κ ps5 ειναι ιδια.
    Έστω λοιπόν ότι πάιρνει κάποιος την πλατινα στο ps4. Όταν το παίξει ξανά στο ps5, θα του δώσει αυτόματα όλα τα τρόπαια? Ή θα πρέπει να το ξανά παίξει?

    Spoiler!

  17. #193
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,987
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by ilias78 View Post
    Με μια προχειρη ματια που εριξα, ειδα ορι τα τροπαια σε ps4 κ ps5 ειναι ιδια.
    Έστω λοιπόν ότι πάιρνει κάποιος την πλατινα στο ps4. Όταν το παίξει ξανά στο ps5, θα του δώσει αυτόματα όλα τα τρόπαια? Ή θα πρέπει να το ξανά παίξει?
    Μπα αυτόματα πλατίνα δύσκολο κ στα δύο, αν βγάλει χωριστά τα τρόπαιο (μπορεί να βγάλει μαζί ps5 κ ps4 κ να είναι κοινά), λοιπόν αν τα βγάλει χωριστά με το save μπορεί να σου δώσει κάποια τρόπαια αλλά δεν νομίζω να στα δώσει όλα, ας πούμε borderlands που είχα πάρει το save από το ps3 στο 4 μου έδωσε πολλά τρόπαια αλλά έπρεπε να παίξω το παιχνίδι όλο ξανά για τα υπόλοιπα.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  18. #194
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    @ilias78
    @panos74gr

    PS4 version is backwards compatible so if you start playing it on PS4 you can still earn the remaining PS4 trophies on the PS5 (using the PS4 version of the game). But if you buy the proper PS5 optimized version, it will be a different trophy stack (must get all trophies again).
    Last edited by Stefanos; 10-11-2020 at 02:05.
    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  19. #195
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,001
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Άρα από οτι καταλαβαίνω αν ξεκινήσω το παιχνίδι στο 4 και παρω κάποια trophies, και μετά συνεχίσω στο 5, τα trophies που πήρα στο 4 δεν θα μετρήσουν στην τροπαιολίστα του 5 κα θα εχω δύο ημιτελείς λίστες ε; (οχι ότι ειμαι trophy hunter... αλλά μου χτυπάει αρκετά το OCD μου να έχω 2 λίστες για το ίδιο game)


  20. #196
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,987
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by panos74gr View Post
    Άρα από οτι καταλαβαίνω αν ξεκινήσω το παιχνίδι στο 4 και παρω κάποια trophies, και μετά συνεχίσω στο 5, τα trophies που πήρα στο 4 δεν θα μετρήσουν στην τροπαιολίστα του 5 κα θα εχω δύο ημιτελείς λίστες ε; (οχι ότι ειμαι trophy hunter... αλλά μου χτυπάει αρκετά το OCD μου να έχω 2 λίστες για το ίδιο game)
    Υπάρχει περίπτωση να είναι ίδια τρόπαια κοινά δεν είδα πουθενά να φαίνονται χωριστά.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  21. #197
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,001
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Υπάρχει περίπτωση να είναι ίδια τρόπαια κοινά δεν είδα πουθενά να φαίνονται χωριστά.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Εγώ είδα 2 λίστες, μια για 4 μια για 5

  22. #198
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,000
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Δεν τα πήγε άσχημα στα reviews, σαν το Odyssey (που ξεκίνησα τώρα εγώ εντωμεταξύ).

    Πολλά bugs βέβαια όπως είπαμε και πιο πάνω, οπότε προσοχή αν ασχοληθεί κανείς τώρα.


  23. #199
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  24. The Following 2 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (11-11-2020),Snk (11-11-2020)

  25. #200
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default



    Το xbox πέφτει στα 1440p και το ps5 στα 1620p.

  26. The Following 4 Users Say Thank You to djpar For This Useful Post:

    cocous (13-11-2020),jk_blue_tiger (16-11-2020),psx3 (24-11-2020),Slay (13-11-2020)

Page 10 of 27 FirstFirst ... 6789101112131420 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •