Page 14 of 73 FirstFirst ... 41011121314151617182464 ... LastLast
Results 261 to 280 of 1445

Thread: PlayStation 5 - Pre-Orders (Ελλάδα)

  1. #261
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,987
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Βασικά όπως πάει Αττική δεν θα το γλιτώσουμε σύντομα.
    Χμ από την άλλη μπήκε καινούργιο σεζόν κ κάποια έξτρα αποστολή στο Division 2 ίσως λιώσω πάλι εκεί

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  2. #262
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    @psx3



    Αμα εχεις παιδι στο σπιτι, οι ωρες που μπορεις να παιξεις ειναι συγκεκριμενες και καμμια πανδημια/lockdown δεν μπορει να το αλλαξει αυτο χαχα!

  3. #263
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,987
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    @psx3

    Αμα εχεις παιδι στο σπιτι, οι ωρες που μπορεις να παιξεις ειναι συγκεκριμενες και καμμια πανδημια/lockdown δεν μπορει να το αλλαξει αυτο χαχα!
    Σίγουρα, περισσότερο με βλέπω κ εμένα να βγάζω του μικρού τα Boss στο luigi mansion 3 πάρα να παίζω εγώ τα δικά μου

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  4. The Following 2 Users Say Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    Slay (22-09-2020),Valkyre (22-09-2020)

  5. #264
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Λοιπόν, βλέπω το Public πλέον επιτρέπει και πληρωμή στο κατάστημα. Είναι διαθέσιμο πάλι το PS5 physical.

    Μάλλον το αλλάξανε σήμερα που μπήκε και το Xbox.

  6. #265
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,001
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Απαράδεκτος Κοτσόβολος, μου ζητάνε 30% προκαταβολή και επιμένουν ότι η ημέρα που ξεκινά η έξτρα ασφάλεια ειναι η μέρα προπαραγγελίας και όχι η μέρα τιμολόγησης/παράδοσης.

    Ολα αυτά ενω όταν ρώτησα πότε θα παραλάβω μου είπε κάτι γενικόλογο, ότι γίνονται με την σειρά που έγιναν και οι παραγγελίες.

    πφφφφ

  7. #266
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,938
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by panos74gr View Post
    Απαράδεκτος Κοτσόβολος, μου ζητάνε 30% προκαταβολή και επιμένουν ότι η ημέρα που ξεκινά η έξτρα ασφάλεια ειναι η μέρα προπαραγγελίας και όχι η μέρα τιμολόγησης/παράδοσης.

    Ολα αυτά ενω όταν ρώτησα πότε θα παραλάβω μου είπε κάτι γενικόλογο, ότι γίνονται με την σειρά που έγιναν και οι παραγγελίες.

    πφφφφ
    Δεν ισχύει για την extra ασφάλεια αυτό. Γράφει την μέρα της προπαραγγελιας αλλά όταν παραλάβεις θα αλλάξει. Το ρώτησα και στο τηλ και στο κατάστημα.

  8. #267
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Επειδή τους ρώτησα και εγώ για την ασφάλεια για το αν μπορώ να βάλω μου είπαν πως μπορώ κανονικά και θα ισχύει κανονικά από 19/11 που θα παραλάβω την κονσολα.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  9. #268
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    ¶σχετο με τις προ-παραγγελίες, αλλά έχω μια απορία.

    Αν τα saves που έχουμε τώρα για κάποια παιχνίδια, θα μπορούν να μεταβιβαστούν στο PS5. Ξέρει κανείς κάτι;
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  10. #269
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    ¶σχετο με τις προ-παραγγελίες, αλλά έχω μια απορία.

    Αν τα saves που έχουμε τώρα για κάποια παιχνίδια, θα μπορούν να μεταβιβαστούν στο PS5. Ξέρει κανείς κάτι;
    Φαντάζομαι εφόσον είναι BC θα ισχύουν κανονικά. Τώρα για τις upgrade εκδόσεις κανείς δεν ξέρει. Πχ στο Spiderman λέει δεν μεταφέρονται (βέβαια εκεί ακόμα δεν ξέρουμε αν θα πάρουμε free upgrade)

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  11. #270
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Μόλις πήρα τηλέφωνο στον Κώτσο για τα pre-order του PS5,
    η κοπελιά ήταν κατηγορηματική ότι σε προπαραγγελία με αντικαταβολή δεν χρειάζεται προκαταβολή.
    Ολο το ποσό θα εξοφληθεί με μετρητά στον κούριερ κατά την παραλαβή.

    Επίσης ρώτησα για το email και μου διευκρίνησε ότι αυτό που αναφέρει το email για τις 10 μέρες δεν ισχύει, είναι ένα αυτοματοποιημένο λάθος.
    Σε περίπτωση μη καταβολής του ανωτέρω ποσού εντός 10 (δέκα) ημερολογιακών ημερών γίνεται αυτόματη ακύρωση της παραγγελίας.

    Λόγω εμπειρίας γιατί πήρα με αντικαταβολή από Κώτσο day 1 τα PS4, PS4 Pro και PSVR, θα μας πάρουν τηλέφωνο λίγες μέρες πριν το launch για επιβεβαίωση.

    Συγνωμη που ξανακανω κουοτ το ποστ του οδυσσεα
    Αλλα τα πραγματα τελικα εχουν φτασει σε τραγελαφικα επιπεδα
    Με παιρνουν πριν απο λιγο απο τα κεντρικα του κωτσοβουλου(λογικα)
    Μου λενε τα εξης,ξερετε για να εισαστε απο τους πρωτους που θα παραλαβουν την καινουργια κονσολα
    Θα πρεπει να μας δωσετε προκαταβολη 170 ευρω(παρακαλω)Αλλιως θα πατε αυτοματος στην επομενη παρτιδα που θα ειναι μετα απο εναν μηνα
    Μα κοπελα μου,η δικια μου παραγγελια ειναι μεσω αντικαταβολης.Και δεν χρειαζεται καμια προκαταβολη μπροστα απο οτι μαθαινω.Ποια 170 ευρω μου λετε να δωσω?
    Ναι αλλα δεν θα το εχετε την πρωτη ημερα μου ξαναλεει.Καλα τις λεω θα το σκεφτω και τις το κλεινω
    Τελικα ρε παιδια τι θα γινει με αυτο το θεμα?Να δωσω ενα τοσο μεγαλο ποσο μπροστα?μονο και μονο επειδη αναφερουν για λιγοτερα κομματια του αναμενουμενου?Και αν τελικα φαμε και ετσι ακυρο?
    Το ρισκαρουμε?
    Last edited by spartan; 22-09-2020 at 16:48.

  12. #271
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Δεν υπηρχε περιπτωση να παιξει παραδοση χωρις προκαταβολη, αυτο σκεφτηκα οταν ειδα το Πλαισιο να εχει ξεπουλησει το στοκ του σε 1 ημερα.
    Μαλιστα εξεπλαγην που οι αλυσιδες δεν εμαθαν απο το παθημα του λανσαρισματος του ps4, οπου ολοι ειχαμε κανει 2-3 προπαραγγελιες χωρις προκαταβολη
    για να ειμαστε "σιγουροι" οτι απο καπου θα παραλαβουμε, εγω π.χ. τοτε ειχα ριξει 3 παραγγελιες χωρις προκαταβολη.
    Αν μεινουν στα 50€ καλα θα ειναι, τωρα λογω της ζητησης και περιορισμενου στοκ, τους καιει πιο πολυ να ξεχωρισουν τις πραγματικες προπαραγγελιες,
    οποτε ζητανε μεγαλυτερη προκαταβολη για να ειναι σιγουροι.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  13. The Following User Says Thank You to jk_blue_tiger For This Useful Post:

    mihalis13 (22-09-2020)

  14. #272
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Eγω παντως το 50αρικο προκαταβολη το εδωσα στο Πλαισιο... για να δουμε!

  15. #273
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Eγω παντως το 50αρικο προκαταβολη το εδωσα στο Πλαισιο... για να δουμε!
    Εμένα δεν με πήραν πάντως για προκαταβολή, ίσως να παίζει ρόλο ότι το έβαλα να κοπεί τιμολόγιο.

    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  16. #274
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,987
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Εμένα δεν με πήραν πάντως για προκαταβολή, ίσως να παίζει ρόλο ότι το έβαλα να κοπεί τιμολόγιο.

    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Εμένα με πήραν κ δεν με βρήκαν, μου έστειλαν email, τους πήρα κ μου είπαν θα με πάρει το αρμόδιο τμήμα κ ακόμα παίρνει

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  17. #275
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Μολις ακυρωσα ολοκληρωτικα την προπαραγγελια μου παιδια

    Δεν ηταν μονο για το ποσο που ζητανε.αλλα και για την πουστια που κανουν στην επεκταση εγγυησης που εβαλα

    Αντι να ξεκιναει το παραστατικο απο 19/11 οπως θα ηταν και το σωστο.Μου ανεφεραν οτι δεν γινεται αυτο και ξεκιναει απο τοτε που γινεται η προπαραγγελια

    Μα συγνωμη τους λεω,δηλαδη αυτους τους 2 μηνες που δεν θα εχω την κονσολα στα χερια μου,Εσεις θα μου τους χρεωνετε κανονικα την επεκταση εγγυησης?Δηλαδη σαν να μου λετε να σας χαρισω 2 μηνες ε? .Με τιποτα του αναφερω και κανε μου τωρα ακυρωση της προπαραγγελιας μου

    Καλη επιτυχια σε οσα παιδια πρωτα παραλαβουν.Εμεις αν ειμαστε τυχεροι κοντα στα χριστουγεννα (αν βρουμε κανα κομματι)

    Αυριο το πρωι καταγγελια στον συνηγορο του καταναλωτη.μονο και μονο για αυτες τις τακτικες που κανουν
    Last edited by spartan; 22-09-2020 at 18:21.

  18. The Following 8 Users Say Thank You to spartan For This Useful Post:

    captainjacko (22-09-2020),Christos33 (22-09-2020),modecris (22-09-2020),obione (27-09-2020),odytsak (22-09-2020),PDS (22-09-2020),psx3 (22-09-2020),Slay (22-09-2020)

  19. #276
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Μολις ακυρωσα ολοκληρωτικα την προπαραγγελια μου παιδια

    Δεν ηταν μονο για το ποσο που ζητανε.αλλα και για την πουστια που κανουν στην επεκταση εγγυησης που εβαλα

    Αντι να ξεκιναει το παραστατικο απο 19/11 οπως θα ηταν και το σωστο.Μου ανεφεραν οτι δεν γινεται αυτο και ξεκιναει απο τοτε που γινεται η προπαραγγελια

    Μα συγνωμη τους λεω,δηλαδη αυτους τους 2 μηνες που δεν θα εχω την κονσολα στα χερια μου,Εσεις θα μου τους χρεωνετε κανονικα την επεκταση εγγυησης?Δηλαδη σαν να μου λετε να σας χαρισω 2 μηνες ε? .Με τιποτα του αναφερω και κανε μου τωρα ακυρωση της προπαραγγελιας μου

    Καλη επιτυχια σε οσα παιδια πρωτα παραλαβουν.Εμεις αν ειμαστε τυχεροι κοντα στα χριστουγεννα (αν βρουμε κανα κομματι)

    Αυριο το πρωι καταγγελια στον συνηγορο του καταναλωτη.μονο και μονο για αυτες τις τακτικες που κανουν
    Απλά απαράδεκτοι καλά έκανες …παρόλο που μου είπαν ότι η παραγγελία μου είναι από τις πρώτες αν με πάρει κανείς για προκαταβολή με την απειλή να μην παραλάβω θα τους σουτάρω με τη μια

  20. #277
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Μολις ακυρωσα ολοκληρωτικα την προπαραγγελια μου παιδια

    Δεν ηταν μονο για το ποσο που ζητανε.αλλα και για την πουστια που κανουν στην επεκταση εγγυησης που εβαλα

    Αντι να ξεκιναει το παραστατικο απο 19/11 οπως θα ηταν και το σωστο.Μου ανεφεραν οτι δεν γινεται αυτο και ξεκιναει απο τοτε που γινεται η προπαραγγελια

    Μα συγνωμη τους λεω,δηλαδη αυτους τους 2 μηνες που δεν θα εχω την κονσολα στα χερια μου,Εσεις θα μου τους χρεωνετε κανονικα την επεκταση εγγυησης?Δηλαδη σαν να μου λετε να σας χαρισω 2 μηνες ε? .Με τιποτα του αναφερω και κανε μου τωρα ακυρωση της προπαραγγελιας μου

    Καλη επιτυχια σε οσα παιδια πρωτα παραλαβουν.Εμεις αν ειμαστε τυχεροι κοντα στα χριστουγεννα (αν βρουμε κανα κομματι)

    Αυριο το πρωι καταγγελια στον συνηγορο του καταναλωτη.μονο και μονο για αυτες τις τακτικες που κανουν
    Ισως θα μπορουσες να ακυρωσεις την επεκταση εγγυησης τωρα και αφου παραλαβεις να πας σε φυσικο κατ/μα και να την ξαναβαλεις;
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  21. The Following User Says Thank You to jk_blue_tiger For This Useful Post:

    Kapa (22-09-2020)

  22. #278
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Η εγγύηση συνδέεται με το Serial Number της κονσόλας. Αν δεν έχεις serial number, δεν έχεις επέκταση εγγύησης. Τη στιγμή που κόβεται η απόδειξη, το Serial Number ταυτίζεται με τον κωδικό της έξτρα εγγύησης. Οπότε η έξτρα εγγύηση ξεκίνα από τη στιγμή που κόβεται παραστατικό.

    Επίσης μην ασχολείστε με το τηλεφωνικό κέντρο=δεν έχουν ιδέα από διαδικασίες ταμείων/πωλητών. Καλύτερα να πάτε μια βόλτα από ένα κατάστημα.

  23. #279
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Εγώ επειδή τους πήρα εχθές για να αν μπορώ να βάλω έξτρα εγγύηση μέχρι να κυκλοφορήσει η κονσόλα με διαβεβαίωσαν πως οπότε βάλω θα ξεκινάει με το που παραλάβω την κονσόλα

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  24. #280
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Quote Originally Posted by jk_blue_tiger View Post
    Ισως θα μπορουσες να ακυρωσεις την επεκταση εγγυησης τωρα και αφου παραλαβεις να πας σε φυσικο κατ/μα και να την ξαναβαλεις;
    Σωστός. Αν έχετε αμφιβολίες για την επέκταση, την ημέρα της παραλαβής, λέτε σε έναν πωλητή να σας κοτσαρει και μια έξτρα εγγύηση.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •