Page 11 of 17 FirstFirst ... 789101112131415 ... LastLast
Results 201 to 220 of 333

Thread: PlayStation 5 Showcase [Τετάρτη 16/9 23.00]

  1. #201
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,987
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Kapa View Post
    Στα 80 ευρώ το παιχνίδι, ακόμα και σε προσφορά ή μεταχειρισμένο να το πάρεις μετά από κάνα 2μηνο, θα είναι σαν να το αγοράζεις σε κανονική τιμή αυτής της γενιάς(50-60 ευρώ).

    Γνωρίζουμε αν το 80αρι αφορά και την digital αγορά? Γιατί βλέπω να είναι κίνηση ώστε να ωθήσουν κόσμο εκεί.

    Ακόμα και τώρα, οι τιμές στο store της Αμερικής έχουν παραμείνει στα 60$ για day one παιχνίδι. Δεν έχουν φάει το καπέλο 10€ της Ευρώπης.
    Σίγουρα Digital θα έχει ποιο μεγάλη διάρκεια κ πολύ ποιο αργά θα πέφτει η τιμή.


    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 17-09-2020 at 12:08.

    xbox:Christoforo7s

  2. #202
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    70€ έχουν τώρα τα παιχνίδια. Πάντως σε μαγαζιά (όχι αλυσίδες) είδα τα παιχνίδια του PS5 65€ και 70€.
    Προσωπικά αγοράζω πολύ λίγα παιχνίδια day one και πάντα μόνο συλλεκτικές εκδόσεις. Όλα τα υπόλοιπα είτε μεταχειρισμένα είτε σε price drop.


    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  3. #203
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Δηλαδη για να καταλαβω. Εγω που εχω το Spiderman στο PS4. Σε αυτο δεν θα βγαλουν patch? Δηλαδη θα πρεπει να παρω το παιχνιδι στην Ultimate Edition του Morales? Αηδιαστικο αν ισχυει. Μου φαινεται πολυ πολυ αηδιαστικο εαν προκειται περι ενδεικτικης "πρακτικης". Τοσο που το θεωρω απιθανο.

    Αν ειναι η Sony να χρεωνει 30 ευρω για τα patch των παιχνιδιων του PS4 τοτε αστο να παει στο καλο
    Ρε μην τρελαίνεστε χωρίς λόγο, εγω ειχα XBOX την προηγουμενη γενιά και δεν έχω παιξει το Spider-man. Εχω την επιλογή εαν θέλω να το παιξω στο PS5 με την ultimate. Εαν χρεωσει και εμας, μαζι σας στο κράξιμο, αλλα μην βιάζεστε.

  4. #204
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Quote Originally Posted by vadergr View Post
    Εχει αναφερθει ο τροπος που θα μπορεί ο κατοχος physical PS4 παιχνιδιων (δισκακι) να τα παιζει στο ps5?
    Τι εννοείς ο "τρόπος";

    Βάζεις το PS4 δισκάκι στο PS5 και παίζεις απευθείας!

  5. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    psx3 (17-09-2020)

  6. #205
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,256
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Ρε μην τρελαίνεστε χωρίς λόγο, εγω ειχα XBOX την προηγουμενη γενιά και δεν έχω παιξει το Spider-man. Εχω την επιλογή εαν θέλω να το παιξω στο PS5 με την ultimate. Εαν χρεωσει και εμας, μαζι σας στο κράξιμο, αλλα μην βιάζεστε.
    Δεν εκραξα βρε. Αναρωτιεμαι. Κι εγω οπως ειπα θεωρω απιθανο να συμβει κατι τετοιο. Εαν τα πατς εχουν κατι τοις που να βελτιωνει την εμπειρια στο 5 (δηλαδη 60 καρε) θεωρω οτι ειναι τιμια κατασταση. Τωρα αν ειναι remaster απο το μηδεν οκ οπως ειπα δεν νομιζω να με αφορα περαν ελαχιστων εξαιρεσεων.

  7. #206

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Τι εννοείς ο "τρόπος";

    Βάζεις το PS4 δισκάκι στο PS5 και παίζεις απευθείας!
    Σιγουρο? Ειναι συμβατες πλατφορμες?

  8. #207
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Τι μικρό καλάθι να κρατάς όταν βγαίνουν οι εταιρείες μετά από υποσχέσεις και leaks για μεγαλεία, που ούτε αυτό δεν γέμισε χθες από ό,τι φαίνεται.

    Δεν μπορώ να πω ότι με απογοήτευσε σαν παρουσίαση γενικά, αλλά δεν είδα και τίποτα καινούργιο. Περιμέναμε παιχνίδια που δεν είχαν ανακοινωθεί, περιμέναμε περισσότερες πληροφορίες για συνδρομές, ίσως λειτουργικό, κλπ ευτυχώς που είπαν και τιμή/ημερομηνία αλλιώς θα νόμιζα ότι έβλεπα κάποια χαμένα πλάνα (που τυχόν μου ξέφυγαν εννοώ) από την προηγούμενη παρουσίαση.

    Τα περί τιμής... αναμενόμενο αφού ο ανταγωνισμός το δίνει τόσο, ο κοσμάκης έχει "ψηθεί" αρκετό καιρό σε αυτό το τίμημα και δείχνει να το αποδέχεται, μπορούσε και καλύτερα αλλά θέλει προφανώς να βγάζει κέρδος εξαρχής αφού από ό,τι φαίνεται θα ξε-πουλήσει. Γιατί όχι λοιπόν.
    Ημερομηνία... αναμενόμενη και λογικό το πλάνο. Το να καθυστερήσει μία εβδομάδα στην Ευρώπη δεν νομίζω ότι είναι τόσο προβλημα, ειδικά σε σχέση με άλλα που θα αναλύσω παρακάτω.

    Τιμές παιχνιδιών: ΑΠΑΔΕΚΤΗ!!! ΔΕΝ μπορώ να καταλάβω το νταβατζιλίκι στις τιμές ευρώ έναντι του δολαρίου. Με 70 δολάρια τιμή θα έπρεπε να πληρώνουμε 60 ευρώ. Όχι, θα πληρώνεις τα ίδια στις κονσόλες αλλά βάλε και ένα καπέλο στα παιχνίδια και πλέον τα 70 δολάρια ισούται με 80 ευρώ!!! (80 ευρώ = 94+ δολάρια).
    Το περίεργο είναι ότι στις λίρες Αγγλίας το κάνουν αναγωγή σε κάποια "τυπική" ισοτιμία. Σήμερα οι ισοτιμίες είναι 1 ευρώ 1.18 δολάρια, μία λίρα Αγγλίας 1.30 δολάρια. Αυτό το νταβατζιλίκι πάντα με ενοχλούσε ακόμη και όταν ήταν ίδιες οι τιμές, τώρα με επιπλέον καπελάκι 10 ευρώ παραπάνω απλά με εξοργίζει!!! Καλά κάνω λοιπόν και σας δουλεύω χρόνια τώρα μεταχείρα και ξεφτίλα τιμές σε προσφορές (και ό,τι κάτσει και από plus). Day1 παιχνίδι full price από μένα ποτέ...

    Η Sony επιπλέον έχει τάσεις να λέει άλλα και να κάνει άλλα τελικά (ποιον μου θυμίζει άραγε). Τι εννοώ; "Επιθυμία μας η άμεση μετάβαση στην επόμενη γενιά" "τα παιχνίδια του PS5 θα είναι truly next-gen και διαθέσιμα μόνο στο PS5" και τσουπ εκεί που λέγαμε ότι ΟΚ τα launch παιχνίδια δεν δείχνουν τόσο εντυπωσιακά όσο θα περιμέναμε αλλά είναι λογικό, να σου η ανακοίνωση ότι αρκετά από αυτά (σχεδόν όλα; δεν ξέρω) θα είναι διαθέσιμα και στο PS4. Πρωτοφανές; Στο PS4 όλα τα παιχνίδια δεν ήταν διαθέσιμα σε άλλη κονσόλα/γενιά καλοφτιαγμένα ή όχι. Ξαφνικά τα 4TF RDNA2 του Series S μοιάζουν πολύ περισσότερα από τα 1.8 TF του GCN2 Jaguar (το Vanilla). Να ομολογήσω εδώ πάντως ότι ό,τι και να λέμε το Spider-Man έδειχνε πολύ καλύτερο από το Halo Infinite τουλάχιστον στα μάτια μου, άσχετα αν έχανα το που παίζω και το που παρακολουθώ βίντεο αλλά έτσι είναι το παιχνίδι και το πρώτο το απόλαυσα. Το CoD πάντως που "έτρεχε" στο PS5 δεν μου έκανε το κλικ που μου έκανε πρόσφατα το WWII το αντίθετο μου φάνηκε χειρότερο, δεν ξέρω άλλη εταιρεία - άλλη ποιότητα;

    Ήμουν πολύ άσχημα ψημένος για day1 αγορά και ακόμη και τα 500 ευρώ (θα προτιμούσα 450) δεν είναι κανένα πρόβλημα για μένα σήμερα (ούτε αύριο θα είναι). Δεν ψήνομαι όμως τόσο πια... Δεν ξέρω με χάλασαν πολλά, αλλά μένει ένα δίμηνο να αποφασίσω και πολύ πιθανόν να το πάρω, καθώς θεωρώ ότι ακόμη και μετά από μία διετία πάνω κάτω η ίδια τιμή θα παίζει (άντε να κοτσάρουν κανένα free game στο πακέτο), άντε και αυτό το πακέτο των 6 παιχνιδιών από την Plus IGC που δίνουν και δεν έχω στην συλλογή μου να είναι το λουκουμάκι με τυχόν επιπλέον ανακοινώσεις μέχρι τότε (GoW το 2021 είναι ένας σοβαρός λόγος π.χ.). Θα μου πεις αυτά τα 6 παιχνίδια "λογικά" (δεν ξέρω πως θα δουλέψει το πράγμα) θα μπορείς να τα παίξεις και στο PS4 (θα μπορείς αλήθεια; μπορεί να είναι claimed με ένα κωδικό στο κάθε κουτί PS5 για να μπορείς να τα κατεβάσεις).

    Το Demons Souls που όλοι τρελαίνονται δεν μου φάνηκε τίποτα εξαιρετικό σαν οπτικό αποτέλεσμα. Αναγνωρίζω ότι είναι σημαντικά βελτιωμένο με το αρχικό, αλλά next-gen και κίνητρο αγοράς PS5; ΟΚ, για μένα που δεν την πάλεψα στο PS3 προφανώς δεν είναι λόγος/κίνητρο αγοράς, μάλλον αποφυγής θα έλεγα, δεν την πάλεψα τότε που είχα αντοχές δεν νομίζω να την παλέψω τώρα με τίποτα.

    Αυτά... άντε να περάσει ένα δίμηνο να το πάρουμε στα χέρια μας...

  9. The Following 3 Users Say Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    obione (17-09-2020),psx3 (17-09-2020),Valkyre (17-09-2020)

  10. #208
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Δηλαδη για να καταλαβω. Εγω που εχω το Spiderman στο PS4. Σε αυτο δεν θα βγαλουν patch? Δηλαδη θα πρεπει να παρω το παιχνιδι στην Ultimate Edition του Morales? Αηδιαστικο αν ισχυει. Μου φαινεται πολυ πολυ αηδιαστικο εαν προκειται περι ενδεικτικης "πρακτικης". Τοσο που το θεωρω απιθανο.

    Αν ειναι η Sony να χρεωνει 30 ευρω για τα patch των παιχνιδιων του PS4 τοτε αστο να παει στο καλο
    Δεν χρεώνει το patch είναι από ό,τι βλέπω remastered and enhanced for PS5 έκδοση την οποία "προσφέρουν" πακέτο στην Ultimate έκδοση η οποία περιλαμβάνει και κάποια ψηφιακά καλούδια. Τώρα η διαφορά τιμής είναι για τα καλούδια; Για το Remastered Spider-Man; Λογικά και για τα δύο. Οπότε από ό,τι φαίνεται δεν θα γλιτώσουμε και τα remaster/remakes/re-οτιδήποτε παιχνίδια και στην επόμενη γενιά. Patch για βελτίωση ίσως να μην βγάλουν αν τρέχει "αυτομάτως" καλύτερα ή και να βγάλουν λογικά δεν θα είναι της τάξης του PS5 Remastered + enchanced.


    • Marvel's Spider-Man: Miles Morales
    • Marvel's Spider-Man Remastered*
    • T.R.A.C.K. Suit*
    • Second Spidey Suit – TBA*
    • Gravity Well Gadget*
    • Extra Skill Points*

  11. #209
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Quote Originally Posted by vadergr View Post
    Σιγουρο? Ειναι συμβατες πλατφορμες?

    Απόλυτα σίγουρο, το έχουμε πει πάρα πολλές φορές εδώ μέσα.

  12. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    psx3 (17-09-2020)

  13. #210
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,256
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Oπως λεει και ο Νεκταριος πιο πανω πολυ σωστα, η αληθεια ειναι οτι οτι ειδαμε σχετικα με το launch, λιγο-πολυ το ξεραμε και το περιμεναμε. Ετσι δεν ειναι? Περιμενε καποιος καποια συνταρακτικη εκπληξη/ανακοινωση για το launch? Οχι.

    Ξεραμε επισης οτι το Miles Morales ειναι cross gen. Τα αλλα παιχνιδια ολα τα ειχαμε ξαναδει με μερικες μικρες εξαιρεσεις. Ειχαμε εικονα γι αυτα. Οποτε σχετικα με το launch δεν αλλαξε κατι. Ισως καποιοι ησασταν πολυ ενθουσιασμενοι με αυτο, εγω αν θυμαστε ελεγα οτι δεν βλεπω κατι "διαφορετικο" σχετικα με αλλες γενιες.

    Σαν παρουσιαση λοιπον ηταν ψιλοαδιαφορη μιας και ηταν γνωστα ολα οτι ειδαμε.

    Δεν πηρε την ευκαιρια η SOny να δειξει καποια πραγματα που δεν ξερουμε, πχ το UI κλπ.

    Η ανακοινωση του Plus Collection οπως ειπα την θεωρω πολυ καλη κινηση.

    Οποτε για εμενα ειχε μεινει η ολη φαση στο "αδιαφορη παρουσιαση".

    Το γλυκο χαλασε πραγματικα οταν ανακοινωσαν το ΗΖ2 στο ps4. Γιατι ειναι μια ανακοινωση που πιθανοτατα αποτελει γενικοτερη στρατηγικη και παιρνει την μπαλα πολλα αλλα franchises. Και ταυτοχρονα αποτελει κωλοτουμπα σχετικα με υποσχεσεις για πραγματικη μεταβαση στη νεα γενια.

    Αυτο το τοσο δα πραγματακι ειναι που εμενα με εχει ξενερωσει φουλ. Οχι η παρουσιαση. Η παρουσιαση παιρναει φευγει. Το launch ειναι αυτο που ξεραμε. Το τι μελει γενεσθαι ομως με τα true next gen games? Αυτο ξαφνικα εγινε ενα τεραστιο ερωτηματικο...

  14. The Following 4 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Leon_DiZ (17-09-2020),Nek_Food (17-09-2020),obione (17-09-2020),psx3 (17-09-2020)

  15. #211
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,987
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Εγώ πάντως αυτό που κατάλαβα από την Sony, ότι αντί να κάνει επίθεση, παει με την ίδια τακτική με την MS, υποστηρίζει τις προηγούμενες κονσόλες κάτι που στην αρχή δεν έδειχνε να ήθελε να κάνει,μάλλον δεν ελπίζει σε πολύ γρήγορη μετάβαση κ είναι πολλά εκατομμύρια στο 4 να τα αφήσει έτσι.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  16. The Following 2 Users Say Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    Nek_Food (17-09-2020),psx3 (17-09-2020)

  17. #212
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,256
    Name
    Δημήτρης

    Default

    H πλακα ειναι οτι η MS εκανε κωλοτουμπα "Sony" και η Sony κωλοτουμπα "MS"...

  18. The Following 4 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Christos33 (17-09-2020),Nek_Food (17-09-2020),obione (17-09-2020),psx3 (17-09-2020)

  19. #213
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Αισθάνομαι ότι η Sony μας έχει κάνει να παίζουμε με τις λέξεις και να αναγάγουμε νέες ερμηνείες που δεν έχουν καμία επαφή με την λογική.



    "χωρίς να είναι ξεκάθαροι προφανώς" (δεν είναι μομφή προς τον PDS, το αναφέρω ως απόδειξη του μπάχαλου που προκάλεσε η απάτη της Sony -γιατί απάτη είναι με σωστά ελληνικά- και μας έκανε να αλλάζουμε ερμηνείες στα αυτονόητα)

    Εξηγώ: όταν δείχνεις στο PS5 showcase του Ιουνίου (ή Ιουλίου; δεν θυμάμαι/δεν παίζει ρόλο) το ΝΕΟ Horizon..............

    ................ε, δεν είναι ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ ότι αυτό είναι παιχνίδι για το PS5;

    Τι στο διάολο;

    Αλλάζουμε τα ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ;

    PS5 παρουσίαση παιχνιδιών.
    Δείχνεις νέο Horizon.
    Δεν έχεις ΠΟΥΘΕΝΑ λογότυπο/αναφορά ότι "θα παίζει και στο PS4".

    Ε, τι ΣΚΑΤΑ θες να καταλάβουμε;

    ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ = το νέο Horizon είναι αποκλειστικό για PS5.

    Και μετά από 3 μήνες έρχεται η Sony και λέει "cross-gen".

    Κι εμείς "αναγκαζόμαστε" να παίζουμε με τις λέξεις και τις ερμηνείες........και ανά περιπτώσεις να "αιτιολογούμε" την ύπαρξη των cross-gen μερικών παιχνιδιών όπως Horizon 2, Sackboy (με τα raytraced του).............λόγω μεγάλου αριθμού πωλήσεων του PS4, λόγω χρονοβόρου κύκλου ανάπτυξης παιχνιδιών PS5 κλπκλπ.

    Μωρ' τι μας λέτε εκεί στη Sony;

    Πάτε καλά;

    ΓΙΑ ΦΑΠΕΣ ΕΙΣΤΕ.

    ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΥΛΑ.

    ΨΕΥΤΕΣ ΚΑΙ ΥΠΟΚΡΙΤΕΣ λέγεστε στην ελληνική γλώσσα.

    Αν ήσασταν ειλικρινείς, ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΔΕΙΞΑΤΕ το Horizon 2 στο PS5 τον Ιούνιο θα λέγατε ΚΑΠΑΚΙ ότι είναι cross-gen.

    Αλλά όοοοοοοοχι.
    Θέλατε να το παίξετε λαμογιάκια, ότι δήθεν γαμήσατε την MS με τις παιχνιδάρες σας τις αποκλειστικές και σούπερ-ντούπερ ουάου τεχνολογίας στο PS5.
    Που τελικά θα τρέχουν οι παιχνιδάρες......και στο PS4.

    Δεν πάτε στο διάολο με την ψευτιά και υποκρισία που σας ΛΟΥΖΕΙ;

  20. #214

    Default

    Πέραν της όποιας απογοήτευσης, που εκφράσαμε, οι περισσότεροι, από χθες, θεωρώ απαράδεκτο να μην έχουν δείξει τίποτα απολύτως από την κονσόλα. Τί έχουν δείξει, ως τώρα, δηλαδή; Μόνο φώτο πως είναι σχεδιαστικά κι αυτό σε ξεπέτα. Θύρες; Μια γεύση από το ui; Σοβαρά τώρα; Σοβαρά; Και μετά από όλο αυτό, το απόλυτο τίποτα, πήγαν όλοι οι μαλάκες οι Αμερικάνοι και ξεφτύλισαν τα pre orders; Βρίσκουν και τα κάνουν.

  21. The Following User Says Thank You to Conjure7 For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (17-09-2020)

  22. #215
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    To Morales απο που ξεραμε οτι ειναι ειναι cross gen? Eχω χασει κατι προφανως.
    Επισης τι σημαινει χωρις να ειναι ξεκαθαροι ρε Βαγγελη? Ειχαμε δηλωσεις Ryan και αμεσως μετα το event, τα παιχνιδια που ηταν cross gen ειχαν σημανση, Horizon και Miles coming to ps5 ηταν ξεκαθαροι οτι τα παιχνιδια αυτα ηταν ps5 exclusives.
    False advertising λεγεται αυτο.
    Μακαρι το Ragnarok να προκειται για next gen παιχνιδι αλλα αλλο το Ratchet που βγηκε πριν 4 χρονια και αλλο το GOW που βγηκε το 2018 και η κλιμακα ειναι καμια σχεση.
    Θα μου προκαλεσει μεγαλη εκπληξη να ΜΗΝ ειναι cross gen.
    edit
    Λευτερη βαθιες ανασες
    Ας αφησουμε τους χαρακτηρισμους, η ουσια ειναι να γινει κριτικη και ευτυχως γινεται.


  23. The Following 6 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    Lefteris_X (17-09-2020),mihalis13 (17-09-2020),Nek_Food (17-09-2020),ntsmrtz (17-09-2020),PDS (17-09-2020),psx3 (17-09-2020)

  24. #216
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Ελλάδα δεν βλέπω pre-orders ακόμα και ανησυχώ
    https://www.skroutz.gr/s/23600384/So...Station-5.html

  25. #217
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Conjure7 View Post
    Πέραν της όποιας απογοήτευσης, που εκφράσαμε, οι περισσότεροι, από χθες, θεωρώ απαράδεκτο να μην έχουν δείξει τίποτα απολύτως από την κονσόλα. Τί έχουν δείξει, ως τώρα, δηλαδή; Μόνο φώτο πως είναι σχεδιαστικά κι αυτό σε ξεπέτα. Θύρες; Μια γεύση από το ui; Σοβαρά τώρα; Σοβαρά; Και μετά από όλο αυτό, το απόλυτο τίποτα, πήγαν όλοι οι μαλάκες οι Αμερικάνοι και ξεφτύλισαν τα pre orders; Βρίσκουν και τα κάνουν.
    Γενικα με το σταγονομετρο σε αυτη τη γενια. Δεν ξερω αν δουλευει αυτου του ειδους το marketing. Προσωπικα με χαλαει πολυ.
    .

  26. The Following 2 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    mihalis13 (17-09-2020)

  27. #218
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,256
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Αισθάνομαι ότι η Sony μας έχει κάνει να παίζουμε με τις λέξεις και να αναγάγουμε νέες ερμηνείες που δεν έχουν καμία επαφή με την λογική.

    ...
    Λιγη ψυχραιμια Λευτερη. Καταλαβαινω οτι εισαι πολυ αγανακτισμενος/απογοητευμενος αλλα προσπαθησε σε παρακαλω να tone it done με το φρασεολογιο, Σε ευχαριστω.

  28. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Lefteris_X (17-09-2020)

  29. #219
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    To Morales απο που ξεραμε οτι ειναι ειναι cross gen? Eχω χασει κατι προφανως.
    Επισης τι σημαινει χωρις να ειναι ξεκαθαροι ρε Βαγγελη? Ειχαμε δηλωσεις Ryan και αμεσως μετα το event, τα παιχνιδια που ηταν cross gen ειχαν σημανση, Horizon και Miles coming to ps5 ηταν ξεκαθαροι οτι τα παιχνιδια αυτα ηταν ps5 exclusives.
    False advertising λεγεται αυτο.
    Μακαρι να προκειται για next gen παιχνιδι αλλα αλλο το Ratchet που βγηκε πριν 4 χρονια και αλλο το GOW που βγηκε το 2018 και η κλιμακα ειναι καμια σχεση.
    Θα μου προκαλεσει μεγαλη εκπληξη να ΜΗΝ ειναι cross gen.
    Υπήρχαν φήμες ότι θα ήταν cross gen και τα γραφικά του είχαν σχολιαστεί ότι ήταν πολύ καλά για PS4, αλλά όχι τόσο καλά για PS5.

    Δεν το "γνωρίζαμε" με επίσημη ανακοίνωση πάντως, ίσα ίσα.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  30. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    PDS (17-09-2020)

  31. #220
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,987
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Κάνεις δεν έχει δείξει ούτε το xbox , μην πω ούτε game δεν έχομε δει στο xbox.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

Page 11 of 17 FirstFirst ... 789101112131415 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •