Page 8 of 17 FirstFirst ... 456789101112 ... LastLast
Results 141 to 160 of 333

Thread: PlayStation 5 Showcase [Τετάρτη 16/9 23.00]

  1. #141
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Πάντως σε κάτι λίγο off topic, εγω χαίρομαι και είμαι πολύ υπερήφανος για την κοινότητα μας. Εχουμε απαιτήσεις ρε φίλε, δεν εκθειάζουμε ότι μας σερβίρει η Sony. Δηλαδή μας λένε FF16 console exclusive, και ΚΑΝΕΙΣ δεν το σχολιάζει αυτό, αλλα ασχολούμαστε με το πόσο μέτριο δείχνει οπτικά το παιχνίδι.

    Μαθαίνουμε για cross-gen παιχνίδια, και κανεις δεν λεει τι consumer friendly έγινε η Sony, όλοι το σχολιάζουμε ΑΡΝΗΤΙΚΑ το γεγονός. Μαθαίνουμε για την καινούργια υπηρεσία του Plus, και δεν τρέχουμε όλοι να πούμε τι "value" δίνει στον καταναλωτή, αλλα ψάχνουμε να βρούμε τον λάκο που έχει η φάβα.
    Έτσι ακριβώς. Όχι σαν κάτι άλλους (δεν μιλάω για εδώ μέσα προς αποφυγήν παρεξηγήσεων) που υπερασπίζονταν με πάθος το Hali Infinite και το Θέλημα Του Phil.

    Ίσα μέτρα και σταθμά και για τις 2 εταιρίες! Δεν είναι PC(MR) land εδώ πέρα.

    Τελοσπάντων παιδιά, θα είμαι ειλικρινής: με αυτά που έδειξε σήμερα η Sony, προβλέπω 50/50 την γενιά σε market share (με τα παρόντα δεδομένα, επιφυλάσσομαι αν αλλάξει κάτι στα όσα ξέρουμε μέχρι στιγμής).

  2. #142
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Έχω ακόμα πολλά ερωτηματικά...

    Δεν έχουν δείξει παλιά παιχνίδια να παίζουν στην κονσόλα.
    Δεν έχουμε δει το UI.
    QoL αλλαγές
    Αλλαγές στις υπηρεσίες πέρα από το τυράκι με τα plus παιχνίδια;

    Δλδ σου λένε να κάνεις preorder αλλά λείπουν πολλές πληροφορίες.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  3. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    mihalis13 (17-09-2020)

  4. #143
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,256
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Πάντως μαζί με τα άλλα γεγονότα εκεί που έλεγα μέτρια ήταν σήμερα.
    Έρχονται κ τα άλλα horizon, κάτι περίεργα collection plus κ σε ξενερώνει λες τι στο διάολο η MS παρουσίασε κ ανακοίνωσε σήμερα.
    Το spiderman είναι κανονικό ολόκληρο η κάποιο συμπλήρωμα, δεν είχα παρακολουθήσει (γιατί δεν θα ασχοληθώ στην αρχή) αλλά είδα τιμή ποιο χαμηλή κ λεω μήπως δεν είναι ένα κανονικό παιχνίδι κ είναι ένα κομμάτι, ένας πρόλογος.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Με το collection plus θα διαφωνησω. Με ολα τα αλλα συμφωνω απολυτα. Αλλα το collection plus εινι πολυ καλη κινηση (επιχειρηματικα και ως προς τους νεοαποκτηθεντες) ειναι πολυ καλη κινηση. Οκ το οφελος το δικο μας που ειμαστε στην οικογενεια Playstation ειναι μικρο, αλλα δεν παυει να εχει αξια γενικα (δεν τα εχω παιξει ολα τα παιχνιδια).

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Έτσι ακριβώς. Όχι σαν κάτι άλλους (δεν μιλάω για εδώ μέσα προς αποφυγήν παρεξηγήσεων) που υπερασπίζονταν με πάθος το Hali Infinite και το Θέλημα Του Phil.

    Ίσα μέτρα και σταθμά και για τις 2 εταιρίες! Δεν είναι PC(MR) land εδώ πέρα.

    Τελοσπάντων παιδιά, θα είμαι ειλικρινής: με αυτά που έδειξε σήμερα η Sony, προβλέπω 50/50 την γενιά σε market share (με τα παρόντα δεδομένα, επιφυλάσσομαι αν αλλάξει κάτι στα όσα ξέρουμε μέχρι στιγμής).
    Το 50/50 πως οδηγηθηκες εκει; Αληθεια ρωταω. Θα εκπλαγω πραγματικα αν συμβει κατι τετοιο. Θα αποτελει απιστευτη επιτυχια της ΜΣ αλλα ειλικρινα δεν βλεπω πως θα γινει. Δεν ειδαμε τιποτα νεο σε αυτη την παρουσιαση αλλα στην ουσια (περα απο το κακο νεο με το ΗΖ) και με την κινηση του collection εγω δεν βλεπω πως αλλαξε η κατασταση. Μπορει καποιοι να μην βιαστουν για upgrade αλλα στο συνολο νομιζω οτι η Sony ηδη εχει κανει διαφορα ασφαλειας που δυσκολα γυρναει.

  5. #144
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,938
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Παιδιά προ παραγγελίες λογικά από αύριο?
    Ποιός ξέρει? Θα γίνονται online ή στο κατάστημα? Για τα ακουστικά είδατε πουθενά τιμή?

  6. #145
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Ανεβάσαμε τον πήχη πολύ ψηλά για τη νέα γενιά τελικά.

    Παντελώς αδιάφορη για μένα η παρουσίαση.

    Το μόνο παιχνίδι που προκάλεσε ενδιαφέρον ήταν το Deathloop, και αυτό γιατί είναι παράξενο το gameplay του.

    Περίμενα πως και πως το Kena και κάτι νέο να δούμε να ανοίξει το ματι μας, και πήραμε κάτι κονσέρβες τύπου DMC και FF.

    Μάλλον πρέπει να κρατάμε μικρό καλάθι για τα πρώτα 1-2 χρόνια.

  7. The Following 2 Users Say Thank You to Kapa For This Useful Post:

    Slay (17-09-2020),spartan (17-09-2020)

  8. #146

    Default

    70ευρω το controller
    100ευρω τα ακουστικα
    30ευρω η βαση φορτισης των controller

  9. The Following 3 Users Say Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    cocous (17-09-2020),PDS (17-09-2020),Slay (17-09-2020)

  10. #147
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Το 50/50 πως οδηγηθηκες εκει; Αληθεια ρωταω. Θα εκπλαγω πραγματικα αν συμβει κατι τετοιο. Θα αποτελει απιστευτη επιτυχια της ΜΣ αλλα ειλικρινα δεν βλεπω πως θα γινει. Δεν ειδαμε τιποτα νεο σε αυτη την παρουσιαση αλλα στην ουσια (περα απο το κακο νεο με το ΗΖ) και με την κινηση του collection εγω δεν βλεπω πως αλλαξε η κατασταση. Μπορει καποιοι να μην βιαστουν για upgrade αλλα στο συνολο νομιζω οτι η Sony ηδη εχει κανει διαφορα ασφαλειας που δυσκολα γυρναει.
    Δεν είδαμε τίποτα wow από τιμές, ούτε από παιχνίδια. Για αυτό λέω 50/50, αν όχι Ευρώπη, Αμερική το θεωρώ σχεδόν σίγουρο (ήδη είναι κοντά 50/50 τα PS4/XB1 εκεί πέρα). Δεν είναι τυχαίο ότι έχουν launch 1 βδομάδα πριν από εμάς. Προφανώς και καίγεται ιδιαιτέρως η SCEA.

    Τεσπά, το πολύ-πολύ να δούμε όντως ανταγωνισμό εποχής PS360 (κι εκεί 50/50 έκλεισε η γενιά), που δεν είναι απαραίτητα κακό (εννοώ θα ζορίσει την Sony να βγάλει περισσότερα PS5 exclusives σε βάθος χρόνου). Ο προβληματισμός όμως για τις νέες εμπορικές πρακτικές παραμένει.

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    70ευρω το controller
    100ευρω τα ακουστικα
    30ευρω η βαση φορτισης των controller
    Τα "3D" ακουστικά ψιλοαπάτη (price gouging) είναι βάσει των λεγομένων του Cerny.

    Ένα καλούτσικο ενσύρματο headset κοστίζει πολύ λιγότερο και κουμπώνει στο DualSense, οπότε...

  11. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    Valkyre (17-09-2020)

  12. #148
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,938
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Οπότε τα 170 euro που λέγανε δεν ισχύει για τα ακουστικά 3d?
    Άντε να δούμε τι θα κάνουμε. Βλέπω με το Demon Souls ακουστικά extra εγγύηση και δεύτερο χειριστήριο κάνα 800αρι.

  13. #149

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Πάντως μαζί με τα άλλα γεγονότα εκεί που έλεγα μέτρια ήταν σήμερα.
    Έρχονται κ τα άλλα horizon, κάτι περίεργα collection plus κ σε ξενερώνει λες τι στο διάολο η MS παρουσίασε κ ανακοίνωσε σήμερα.
    Το spiderman είναι κανονικό ολόκληρο η κάποιο συμπλήρωμα, δεν είχα παρακολουθήσει (γιατί δεν θα ασχοληθώ στην αρχή) αλλά είδα τιμή ποιο χαμηλή κ λεω μήπως δεν είναι ένα κανονικό παιχνίδι κ είναι ένα κομμάτι, ένας πρόλογος.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Το Spiderman ειναι expansion του κανονικου παιχνιδιου. Υποθετω ειναι κατι σαν το Infamous First Light σε σχεση με το Second Son.

    Κατα τα αλλα τα ελεγε τον Ιουλιο ο Shawn Layden,οτι παμε για νεες τιμες
    https://www.gamesindustry.biz/articl...layden-gamelab

  14. #150
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Το Spiderman ειναι expansion του κανονικου παιχνιδιου. Υποθετω ειναι κατι σαν το Infamous First Light σε σχεση με το Second Son.
    Περισσοτερο σαν το Lost legacy ειναι.
    .

  15. #151

    Default

    Quote Originally Posted by cocous View Post
    Οπότε τα 170 euro που λέγανε δεν ισχύει για τα ακουστικά 3d?
    Άντε να δούμε τι θα κάνουμε. Βλέπω με το Demon Souls ακουστικά extra εγγύηση και δεύτερο χειριστήριο κάνα 800αρι.
    Στην τωρινη γενια ειχαμε τα φθηνοτερα Gold ακουστικα που κοστιζαν κατω απο 100ευρω,αλλα ειχαμε και τα πολυ ακριβοτερα Platinum των 170ευρω
    https://www.techradar.com/reviews/pl...reless-headset με το 3D surround.

    Ισως βγαλουν αργοτερα καποιο παρομοιο με αυτα. Βασικα ετσι οπως ανεβηκαν οι τιμες,δεν θα μου κανει εντυπωση ακομα και αν κυκλοφορησει και Elite/Pro Dualsense.

  16. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    cocous (17-09-2020)

  17. #152
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,938
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Να δω πότε θα μας δείξουν τα εσωτερικά της κονσόλας. Επίσης μου φαίνονται τα 2 usb από πίσω λίγα. Αν βάλεις κάμερα, αργότερα VR τι μένει? Ένα usb και ένα usb c που έχει μπροστά.
    Επίσης τα ακουστικά θα έχουν αντάπτορα όπως τα gold? ή θα συνδέονται όπως τα χειριστήρια ασύρματα?

  18. #153
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Στην τωρινη γενια ειχαμε τα φθηνοτερα Gold ακουστικα που κοστιζαν κατω απο 100ευρω,αλλα ειχαμε και τα πολυ ακριβοτερα Platinum των 170ευρω
    https://www.techradar.com/reviews/pl...reless-headset με το 3D surround.

    Ισως βγαλουν αργοτερα καποιο παρομοιο με αυτα. Βασικα ετσι οπως ανεβηκαν οι τιμες,δεν θα μου κανει εντυπωση ακομα και αν κυκλοφορησει και Elite/Pro Dualsense.
    Απάτη είναι ΚΑΙ αυτά!

    Γιατί το λέω αυτό; Γιατί και στο PS4 μπορείς με απλά stereo ακουστικά να έχεις 3D ήχο σε κάποια παιχνίδια (Hellblade, Resident Evil).

    Η επεξεργασία 3D ήχου γίνεται μέσω της GPGPU (κόβει λίγη ισχύ, ενώ το Tempest Audio θα έχει dedicated CU):


  19. #154
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post

    Τελοσπάντων παιδιά, θα είμαι ειλικρινής: με αυτά που έδειξε σήμερα η Sony, προβλέπω 50/50 την γενιά σε market share (με τα παρόντα δεδομένα, επιφυλάσσομαι αν αλλάξει κάτι στα όσα ξέρουμε μέχρι στιγμής).
    Πάντως και σε νέα poll τώρα στο Twitter, το ps5 χτυπάει 70%


    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  20. #155
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Εντωμεταξυ δεν ξερω για σας, αλλα εμενα αρχιζει και με κουραζει αυτος ο τροπος παρουσιασης. 40 λεπτα στριμωγμενα ολα μαζι, ουτε νερο δεν προλαβαινω να βαλω.

    Παλιοτερα ειχαμε θεμα με το πολυ μπλα μπλα και τωρα πηγαν στο εντελως αναποδο. Επισης ειναι μονοτονο μονο παιχνιδια χωρις break(ενω πιστευα οτι μου αρεσει τελικα δεν). Παλιοτερα θα εσπαγε με εναν dev που θα εβγαινε να μιλησει. Μια εικονα ρε παιδι μου στην οθονη, λιγο χιουμορακι. Την ιδια την κονσολα να την κραταει ο ταδε της Sony κτλ.

    Μακαρι να επιστρεφαμε στα παλια.
    .

  21. The Following 2 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    mihalis13 (17-09-2020),psx3 (17-09-2020)

  22. #156
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,987
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Κάτσε γιατί τώρα το διάβασα δεν είναι μόνο Horizon όλα θα παίζουν ps4 κ το spiderman διαβάζω θα παίζει ps4.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  23. #157
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Οχι ολα. Το spiderman, Horizon, Sackboy νομιζω. Δεν θυμαμαι αλλο.
    .

  24. #158
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Mαπα το καρπουζι σημερα και βγαζω εξω τα τραγελαφικα νεα περι Horizon crossgen κτλ που πραγματικα ειναι για πολυ κραξιμο, πολυ ομως.

    Τι next gen ειδαμε?
    Demon's Souls.
    Kαι τιποτα αλλο.
    Τιποτα ομως. Το Miles Morales ειναι ενα πολυ εντυπωσιακο launch game, ενα ps4 game on steroids. Δεν ειναι λογος να παρεις ps5. Το παιζεις και στο ps4 σου μιας και ειναι cross gen και επισημα και ησυχαζεις.
    Το FFXVI δεν μου λεει κατι το οτι ειναι console exclusive, ειναι εντυπωσιακο? Ουτε καν.
    Γενικα μια χαρουλα παιχνιδια αλλα δεν ειδα αυτο που περιμενα, και αυτο που περιμενα ειναι παιχνιδια που να με κανουν να θελω αυριο να παρω ps5.
    Nα κανουν μια αυξηση στην Bluepoint που ειναι η μονη που εδειξε ενα glimpse απο νεα γενια και για μενα ο μονος λογος να σκεφτω να το παρω με το λανσαρισμα. Γιατι αν δεν υπηρχε αυτο το παιχνιδι δεν θα το σκεφτομουν καν.


  25. #159
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    False advertising τελικά:

    https://www.dualshockers.com/playsta...ss-gen-titles/





    Αχώνευτος αυτός ο Jim Ryan... ποτέ δεν τον συμπάθησα.

  26. #160
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    False advertising τελικά:

    https://www.dualshockers.com/playsta...ss-gen-titles/

    Αχώνευτος αυτός ο Jim Ryan... ποτέ δεν τον συμπάθησα.
    Τραγικος.

    edit. Tωρα που διαβαζω την κανονικη συνεντευξη, μιλαει γενικα σαν πολιτικη. Δεν δηλωσε οτι δεν θα υπαρχουν καθολου cross gen. Ειναι λιγο χαλασμενο τηλεφωνο η φαση. Aλλα και παλι προτιμω να ειναι πιο ξεκαθαροι.
    .

  27. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    Slay (17-09-2020)

Page 8 of 17 FirstFirst ... 456789101112 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •