Page 42 of 164 FirstFirst ... 323839404142434445465292142 ... LastLast
Results 821 to 840 of 3262

Thread: Xbox Series S | X

  1. #821
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Spoiler!

  2. #822
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,987
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Console launch exclusive τι σημαίνει?

    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Είχε πει παλιότερα τι σημαίνει (ο Phil Spencer) , ότι θα κυκλοφορήσει πρώτα στο xbox κ ίσως στο μέλλον (αν δεν έχει ανακοινωθεί) θα κυκλοφορήσει σε άλλες κονσόλες.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  3. #823
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Δηλαδη Μίλας για το game pass που ειναι μακραν η κορυφαία gaming υπηρεσία του πλανήτη λες και πρόκειται για κατι που κανει κακο στο gaming.

    Μακαρι να έδινε και η Sony κατι ανάλογο.

    Δηλαδη μια λογική του στυλ «τρέξτε ολοι να πάρετε PlayStation γιατι θα εχει παιχνίδια που δεν θα παιζουν στο 4αρι full price φυσικα, και μην πάρετε xbox γιατι εχει game pass που με 10 ευρω το μήνα παίζεις τα παντα και σου δίνει και την επιλογή να περιμένεις για καινούργια κονσόλα να την παρεις με την άνεση σου οταν μπορέσεις γιατι για 2 χρόνια θα παιζουν τα παντα και στην παλια.
    Μπορεις να μου εξηγησεις πως σε μια περιοδο που οι εταιριες σκεφτονται την αυξηση τιμων των παιχνιδιων(σε ενα αδηφάγο industry που καθε νεα γενια ζητα και περισσοτερα εσοδα απο τα παιχνιδια), θα ειναι θετικο να μπαινουν τα παιχνιδια στο gamepass και να εισπρατουν λιγοτερα οι εταιριες;

    Aν εχει μαγικο ραβδακι η MS, μαζι της, θα γραψω εδω ενα ποστ αποθεωσης στο μελλον. Αλλα με το δικο μου το φτωχο μυαλο και με τα σημερινα δεδομενα υποπτευομαι οτι αν δουλεψει και επιτυχει το gamepass ή θα φερει 200εκ ανθρωπους επιπλεον στο gaming ή θα πεσει πολυ η ποιοτητα των παιχνιδιων. Μακαρι να ισχυει το πρωτο. Η τουλαχιστον να περιοριστει στα δικα της games. Τα παιχνιδια καλως η κακως χρειαζονται περισσοτερα χρηματα στην νεα γενια για να διατηρησουν την ποιοτητα τους, οχι λιγοτερα.

    Ναι απο την πλευρα μας θελουμε να δινουμε λιγοτερα χρηματα και να λαμβανουμε περισσοτερη ποιοτητα. Αν ειναι εφικτο και τσαμπα! Καταλαβαινεις οτι ειναι αρκετα ουτοπικο ομως. Εκτος αν οπως ειπα η MS καταφερει να πουλησει 250εκ κονσολες στην νεα γενια(η περιορισει τους πειραματισμους της στα δικα της παιχνιδια, που αυτο ειναι και το πιο δικαιο)
    .

  4. The Following 2 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    gRim (23-07-2020),Lefteris_X (24-07-2020)

  5. #824
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Εγω δεν θα Σχολιάσω την παρουσίαση απλα με αυτο που λες μου δημιουργείς την εξης απορία .
    Ποιανού το συμφέρον σε ενδιαφερει;
    Του πελάτη η της εταιρείας;
    Με τον πελάτη που θέλει να παιξει εντυπωσιακά παιχνίδια στην νεά κονσόλα που πηρε, και όχι παιχνίδια με γραφικα που τα λες μέτρια για την τωρινή γενια.



    Το εξήγησε και Μιχάλης ποιο πάνω, για να βγει οικονομικά το μοντελάκι της MS πρέπει να ασχολείται μέχρι με ΑΑ παιχνίδια, γιαυτό μάλλον αγόρασε και ΑΑ στουντιο, μην περιμενεις παιχνίδι τους όχι να φτάσει, ουτε κάν να πλησιάσει το PS5, εδω δεν μπορουν να φτάσουν το 4.


    Για να εχει αυτη την πολιτική η ms προφανώς καπου στοχεύει, κανεις δεν δουλεύει για την ψυχη της μαμακας του.
    Ναι ξέρουμε που στοχεύει , αυτό δεν σημαίνει οτι θα πετύχει και τους στόχους της. Η ιστορία της MS ειναι γεμάτη απο αποτυχίες , Zune,Windows Phone, Mixer , έχει σειρά μετά το Xbox?

    Γνώμη μου είναι οτι πάλι όπως το 2013 (ισως σε μικρότερο βαθμό) πάει να πασάρει πράγματα που ο πολύς κόσμος δεν τα θέλει, αυτή όμως την φορά δεν μπορεί να φτιάξει μαγικα Next gen παιχνίδια που θα ρίχνουν σαγώνια κάτω, όπως έστρωσε θα κοιμηθεί, και καμία τιμή ή κανένα weakBox Series S θα μπορεί να την σώσει αυτή την φορά.

  6. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    Lefteris_X (24-07-2020)

  7. #825
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Να το θεσω πιο απλα,δεν την απασχολει αν θα το αγορασουμε το Halo στο xbox ή στο PC.Την ενδιαφερει γενικα να το αγορασουμε.
    Απο την στιγμή που το βάζει στο Gamepass, ποιος τρελός θα πάει να το πληρώσει full price? οταν μπορει να το παιξει με 10€?

  8. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    obione (23-07-2020)

  9. #826
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,011
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Άντε ντε..
    Επομένως στοχεύουν όπως είπατε σε υπηρεσίες κτλ..
    Το παράδειγμα δε με τη φώτο του ghost και του series x halo είναι αποκαρδιωτικό.

  10. #827
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by obione View Post
    Άντε ντε..
    Επομένως στοχεύουν όπως είπατε σε υπηρεσίες κτλ..
    Το παράδειγμα δε με τη φώτο του ghost και του series x halo είναι αποκαρδιωτικό.
    Hold my beer...


  11. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    gRim (23-07-2020)

  12. #828
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,987
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Εγώ πάντως βλέπω πολύ κόσμο που εκτός από PlayStation θα αγοράσει κ xbox πλέον (όσοι δεν έχουν).

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  13. #829
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Εγώ πάντως βλέπω πολύ κόσμο που εκτός από PlayStation θα αγοράσει κ xbox πλέον (όσοι δεν έχουν).

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Προς το παρον στο twitter που διαβάζω πάντως βλέπω κόσμο να φευγει (για ακόμη μια φορα) απο το Xbox και να πηγαινει στο Ps5, αλλα όκ μπορέι κάποιος να δώσει 210€ (ή και λιγότερα) να παρει ενα OneS και να τα παιξει όλα αυτα. (κουβεντα να γίνεται, όχι ότι το πιστευω)

  14. #830
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by obione View Post
    Το παράδειγμα δε με τη φώτο του ghost και του series x halo είναι αποκαρδιωτικό.
    Υπάρχει και με τον Joel απο το TLOU2, αλλα είπα να μην γινω τόσο κακός

  15. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    obione (24-07-2020)

  16. #831

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Με τον πελάτη που θέλει να παιξει εντυπωσιακά παιχνίδια στην νεά κονσόλα που πηρε, και όχι παιχνίδια με γραφικα που τα λες μέτρια για την τωρινή γενια.





    Το εξήγησε και Μιχάλης ποιο πάνω, για να βγει οικονομικά το μοντελάκι της MS πρέπει να ασχολείται μέχρι με ΑΑ παιχνίδια, γιαυτό μάλλον αγόρασε και ΑΑ στουντιο, μην περιμενεις παιχνίδι τους όχι να φτάσει, ουτε κάν να πλησιάσει το PS5, εδω δεν μπορουν να φτάσουν το 4.



    Ναι ξέρουμε που στοχεύει , αυτό δεν σημαίνει οτι θα πετύχει και τους στόχους της. Η ιστορία της MS ειναι γεμάτη απο αποτυχίες , Zune,Windows Phone, Mixer , έχει σειρά μετά το Xbox?

    Γνώμη μου είναι οτι πάλι όπως το 2013 (ισως σε μικρότερο βαθμό) πάει να πασάρει πράγματα που ο πολύς κόσμος δεν τα θέλει, αυτή όμως την φορά δεν μπορεί να φτιάξει μαγικα Next gen παιχνίδια που θα ρίχνουν σαγώνια κάτω, όπως έστρωσε θα κοιμηθεί, και καμία τιμή ή κανένα weakBox Series S θα μπορεί να την σώσει αυτή την φορά.
    Να σου υπενθυμίσω οτι το halo infinite ειναι το πιο ακριβό παιχνίδι στην ιστορια του gaming.
    Οποτε αυτο το δεν θα επενδύσει για να φτιάξει ΑΑΑ παιχνίδια μαλλον δεν ισχιει.
    Ουτε εμενα δεν μου άρεσαν τα γραφικά του.
    Αν τα χρονολογούσα θα έβαζα 2013 στον οπτικό τομέα.
    Αλλα θα περιμένω να δω το τελικό προϊόν.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #832
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Ξανά βλέποντας το βίντεο είδα ότι τελικά έχει σε παρά πολλά σημεία pop up..
    Οκ δεν είναι η τελική έκδοση αλλά είναι ένα cross gen game, θεωρητικά στο Series X έπρεπε να τρέχει άψογα..
    εκτός και αν μας έδειξαν το παιχνίδι στο Xbox One που δεν έχει καμία λογική να το εκαναν αυτό....


    Sent from my iPad using Tapatalk
    Spoiler!

  18. #833
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Να σου υπενθυμίσω οτι το halo infinite ειναι το πιο ακριβό παιχνίδι στην ιστορια του gaming.
    Πηγη παρακαλώ, και πόσο ακριβώς κόστισε.

    Ουτε εμενα δεν μου άρεσαν τα γραφικά του.
    Αν τα χρονολογούσα θα έβαζα 2013 στον οπτικό τομέα.
    Αλλα θα περιμένω να δω το τελικό προϊόν.
    Ναι ε? επειδή μπορεί να το έχασες, πάρε μια συγκριση Reach Vs Infinite . Ενα παιχνίδι 10 χρόνων, που έτρεχε στο 360 ειχε καλυτερα γραφικα. Αλλα ναι ναι ξερω 4Κ@60 THE POWER!!!!!


  19. #834
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Το είδα και εγώ.


    Γενικά ήταν λίγο πολύ τα αναμενόμενα, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι ήταν άσχημα αυτά που έδειξαν.


    Περίμενα ότι τα μεγάλα χαρτιά της θα είχαν καλύτερα demo. Το Halo σαν παρουσίαση ήταν αδιάφορα, το Senua πρακτικά δεν υπήρχε, το Fable απλά CGI. Και ελάχιστο gameplay γενικότερα


    Δεν ξέρω αν το είχα γράψει, αλλά ένας από τους φόβους μου ήταν ότι, επειδή δεν έχει πολλά χρόνια κάποια studio, θα βγάλει πολλά live service games τσακ-μπαμ τα οποία θα τα χτίζει με τα χρόνια.


    Απ' ο,τι φαίνεται με βγάζουν αληθινό. Το Infinite θα είναι service game, το Fable MMO. Άρα καλό, χρυσό το game pass, αλλά αυτό θα είναι το "κόστος" του, live service games που δεν θα τελειώνουν ποτέ και θα βγαίνουν σε beta (γελοίο όταν έχεις κάνει τόσο χαμό για το raytracing και την δυνατή κονσόλα σου να μην έχει raytracing ο πιο σημαντικός τίτλος σου).


    Μου άρεσε συνολικά σαν παρουσίαση, είχε ποικιλία, είχε παιχνίδια που θα έπαιζα και ελπίζω να το συνεχίσει έτσι. Δεν ήμουν και δεν θα γινόμουν πελάτης της άμεσα, αλλά ίσως στο μέλλον αν φτιάξει ένα καλό πορτφόλιο από παιχνίδια τότε να τα τιμήσω με την αγορά ενός Lockhart.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  20. The Following 3 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    mihalis13 (23-07-2020),obione (24-07-2020),PDS (23-07-2020)

  21. #835
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    (γελοίο όταν έχεις κάνει τόσο χαμό για το raytracing και την δυνατή κονσόλα σου να μην έχει raytracing ο πιο σημαντικός τίτλος σου).

  22. #836
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,987
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Το είδα και εγώ.


    Γενικά ήταν λίγο πολύ τα αναμενόμενα, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι ήταν άσχημα αυτά που έδειξαν.


    Περίμενα ότι τα μεγάλα χαρτιά της θα είχαν καλύτερα demo. Το Halo σαν παρουσίαση ήταν αδιάφορα, το Senua πρακτικά δεν υπήρχε, το Fable απλά CGI. Και ελάχιστο gameplay γενικότερα


    Δεν ξέρω αν το είχα γράψει, αλλά ένας από τους φόβους μου ήταν ότι, επειδή δεν έχει πολλά χρόνια κάποια studio, θα βγάλει πολλά live service games τσακ-μπαμ τα οποία θα τα χτίζει με τα χρόνια.


    Απ' ο,τι φαίνεται με βγάζουν αληθινό. Το Infinite θα είναι service game, το Fable MMO. Άρα καλό, χρυσό το game pass, αλλά αυτό θα είναι το "κόστος" του, live service games που δεν θα τελειώνουν ποτέ και θα βγαίνουν σε beta (γελοίο όταν έχεις κάνει τόσο χαμό για το raytracing και την δυνατή κονσόλα σου να μην έχει raytracing ο πιο σημαντικός τίτλος σου).


    Μου άρεσε συνολικά σαν παρουσίαση, είχε ποικιλία, είχε παιχνίδια που θα έπαιζα και ελπίζω να το συνεχίσει έτσι. Δεν ήμουν και δεν θα γινόμουν πελάτης της άμεσα, αλλά ίσως στο μέλλον αν φτιάξει ένα καλό πορτφόλιο από παιχνίδια τότε να τα τιμήσω με την αγορά ενός Lockhart.
    Ελα σιγά σιγά ένας ένας να αρχίσει να το λέει ίσως κ το ίσως γίνει αγόρασα κ xbox κονσόλας .
    Ε ναι φαινόταν ότι δεν είχε έτοιμο τίποτα για την καινούργια κονσόλα, μόνο για αυτή που έχει τώρα με ένα μικρό update θα παίζουν στην καινούργια λίγο καλύτερο, έδειξε μόνο ελάχιστα κ μετρημένα παιχνίδια για την καινούργια κονσόλα που φτιάχνονται κ θα δούμε σε δύο χρόνια όπως έλεγαν,Fable,S.T.A.L.K.E.R 2, Avowed είναι μόνο για την καινούργια κονσόλα, στην αρχή μπερδεύτηκα κ νόμιζα θα τα βγάλει κ αυτά για όλες τις κονσόλες μετά είδα ότι είναι μόνο για την καινούργια οπότε σε δύο χρόνια.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  23. #837
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Εχω δει μονο κανα 2 trailers.

    το καλυτερο οπτικα game που εδειξε ποιο ειναι? Υπηρχε καταρχας εστω κατι σε multiplatform next gen?
    .

  24. #838
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,256
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Τελικα απο οτι φαινεται η μπαλα ειναι μονιμως στο γηπεδο της Sony... μενει να δωσουν το τελειωτικο χτυπημα...

  25. #839

    Default

    Leon Diz
    Όντως το fable θα είναι mmo? Αν ισχύει αυτό μιλάμε για χοντρό ξενέρωμα. Δε νομίζω να καταστρέψουν έτσι ένα μεγάλο game για το xbox.

  26. #840
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    Leon Diz
    Όντως το fable θα είναι mmo? Αν ισχύει αυτό μιλάμε για χοντρό ξενέρωμα. Δε νομίζω να καταστρέψουν έτσι ένα μεγάλο game για το xbox.
    Έχω πραγματικά βαρεθεί να ακούω την φράση "δεν μπορεί να κάνει κάτι τέτοιο η Microsoft", σήμερα απέδειξε για μία ακόμη φορά ότι μπορεί πολύ εύκολα να τα σκατωσει.

    Κατάφερε να κάνει το halo , meme material, γιατί να μην τα σκατωσει και στο fable?

    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •