Page 82 of 109 FirstFirst ... 327278798081828384858692 ... LastLast
Results 1,621 to 1,640 of 2176

Thread: The Last of Us: Part II [SPOILER tag για SPOILERS]

  1. #1621
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Εγω δεν ειδα και ουτε θα δω το review του Joe γιατί πολύ απλά δεν με ενδιαφέρει να μάθω τί ακριβώς δεν κατάλαβε, και τι κάνει ο ίδιος λάθος. Επαιξα το παιχνίδι και έχω σχηματίσει την γνώμη μου που συμφωνεί με αυτήν της πλειοψηφίας των κριτικών. Οταν τελείωσα το παιχνίδι είχα δει το βιντεο του για να μάθω ποια ήταν τα leaks και γιατί χαλάστηκε τόσο όταν τα έμαθε, και απλά είχε αντίδραση κακομαθημένου κωλόπαιδου επειδή δεν έγινε αυτό που ήθελε, και φαντάζομαι ότι όλο το review του θα είναι σε αυτό το στύλ. Εγώ εαν είχα μάθει τα leaks θα είχα τρομερό ενδιαφέρον να δώ πως ακριβώς θα τα παρουσιάσουν αυτά τα γεγονότα στο παιχνίδι, και αυτό γιατί ξέρω την τελειομανία της ND. Ειδικά για το δεύτερο leak δεν καταλαβαίνεις βρε ΖΩΟΝ!!! ότι για να κάνει μια τέτοια επιλογή το παιχνίδι κάτι θέλει να σου πει, και όχι να σε κάνει να "υποφέρεις"?

    Εγώ Slay, δεν είδα ούτε reviews, ούτε καν metacritic δεν μπήκα για να δω. Με κλειστά μάτια εγώ του είχα βάλει 10αρι πριν καν κυκλοφορήσει. Θα το έπαιζα, ο κόσμος να χαλούσε. Που για να ακριβολογούμε κιόλας, το να βάζεις νούμερο σε ένα τέτοιο τίτλο κιόλας, δεν έχει και καμιά ουσία. Είναι διαμάντι όπως και να έχει. Σε τέτοιες περιπτώσεις, εγώ δεν βάζω καν αριθμούς αν έκανα review κτλ Όπως είχα κάνει παλιότερα και με Metal Gear 4 κτλ.

    Μπήκα να δω τα reviews αφού τελείωσα το παιχνίδι. Αλλά μιλάμε ο Joe, ένα κακομαθημένο κωλόπαιδο πραγματικά. Δηλαδή βλέπεις και φωνάζει την ώρα που παίζει και τελειώνει το παιχνίδι και έχει γίνει κόκκινος από τον θυμό! Σαν τα παιδάκια στο λούνα πάρκ που δεν τους παίρνει η μάνα τους μαλλί της γριάς για να φάνε!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  2. The Following 2 Users Say Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    obione (23-07-2020),Slay (23-07-2020)

  3. #1622
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,765
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Δεν το έχω δει ούτε εγώ το Angry Joe review ούτε θα το δω (δεν του δίνω κλικ για τέτοια πράγματα). Ο συγκεκριμένος προφανώς είχε διαβάσει τα leaks (είχε και κάνει και εκπομπή που έβριζε καθαρά και μόνο για τα leaks - ούτε αυτή την έχω δει), και έπαιξε όλο το παιχνίδι περιμένωντας να δει αυτά που διάβασε στα leaks.
    Πολύς κόσμος την πάτησε έτσι. Δηλαδή:
    1) Διάβασε τα leaks τα οποία προφανως είχαν την πρόθεση να προξενήσουν θυμό και σε καμμία περίπτωση δεν μπορούν να αποδόσουν την πραγματικότητα (κανείς δεν μπορέι, you need to play it to experience it)
    2) Έζησε με αυτά για χ χρονικό διάστημα μέσα στην κοινωνία που καταδίκασε το παιχνίδι πριν καν ακόμα κυκλοφορήσει
    3) Όταν έφτασε να παίξει το παιχνίδι όλα αυτά τον είχαν φάει και δεν μπορούσε να δει το παιχνίδι πέρα απο αυτό που ήταν. Δεν υπήρχαν εκπλήξεις, μόνο το συναίσθημα ανάγκης επιβεβαίωσης του θυμού που είχαν νιώσει.
    Θεωρώ οτι κάποιος ο οποίος μπήκε στο τριπάκι να παθιαστεί τόσο πολύ με τα leaks ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ να το βιώσει το παιχνίδι as it was meant to be experienced.
    Όσων αφορά τους Youtubers (πχ joe) υπάρχει και το extra ότι πουλάει το hate για το παιχνίδι οπότε αν δώσουν περισσότερο hate πέρνουν και περισσότερα clicks...

    Το παιχνίδι για μένα αυτό που κάνει μαγευτικά είναι ότι είναι ένα ταξίδι μέσα απο τα συναισθήματα και τις σκέψεις. Όσο το παίζεις σου δημιουργούνται συνέχεια απορίες, σκέψεις και συνέχεια σε τσιγκλάει να αναρωτηθείς για τους χαρακτήρες και για τα θέλω τους, αλλά και να σκεφτείς για αυτό που βιώνεις. Αυτό δεν μπορεί να το κάνει κάποιος που έχει διαβάσει spoilers. Μπορεί ίσως να ευχαριστηθεί κάποια set pieces και το gameplay του παιχνιδιού, αλλά δεν μπορεί να τον αγγίζει στην ψυχή του όπως άγγιξε τους υπόλοιπους μας.

    Θέλω κάποια στιγμή να γράψω και λεπτομέριες για το δικό μου ταξίδι με αυτό το παιχνίδι αλλά δυσκολεύομαι αρκετά γιατί φοβάμαι ότι κάποια πράγματα που θα πω δεν θα μπορέσω να τα μεταφέρω σωστά στον γραπτό λόγο.
    Θα πω μόνο οτι το παιχνίδι το καταυευχαριστήθηκα και οτι θεωρώ ότι είναι ΜΟΝΑΔΙΚΟ. Δεν μπορεί καμία ταινία, βιβλίο ή κανένα άλλο παιχνίδι (μέχρι στιγμής) να σε κάνει να νιώσεις αυτά που νιώθεις με αυτό το παιχνίδι. Το παιχνίδι αυτό θεωρώ οτι πήγε το story telling πολύ πολύ μπροστά και δεν υπάρχει τίποτα όμοιο του εκεί έξω.

    Στεναχωριέμαι πραγματικά πολύ για τα leaks γιατί πιστεύω οτι μέρος των haters θα μπορούσαν να το είχαν δει διαφορετικά αν δεν τα είχαν φάει. Και στεναχωριέμαι για το hate που έχει φάει το παιχνίδι γιατί κατα τη γνώμη μου οι άλλες εταιρίες θα έπρεπε να το έχουν ως πρότυπο και να προσπαθήσουν να του μοιάσουν, πράγμα που θεωρώ οτι λόγο του hate δεν πρόκειτε να γίνει...
    Πραγματικά εύχομαι και η Sony να μείνει στο critically acclaimed κομμάτι του παιχνιδιού και να αφήσει τον Druckmann να κάνει ό,τι θέλει και στο επόμενο game που θα αναλάβει και να μην μείνει στους haters.

  4. The Following 11 Users Say Thank You to enstikto For This Useful Post:

    chronohill (23-07-2020),cocous (23-07-2020),Godweeder (25-07-2020),mihalis13 (23-07-2020),nikosgnr (27-07-2020),ntsmrtz (23-07-2020),obione (23-07-2020),PDS (23-07-2020),Slay (23-07-2020),Valkyre (23-07-2020),WolfRathmA (23-07-2020)

  5. #1623
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Μην ανησυχειτε... η μοιρα του παιχνιδιου στο μελλον θα ειναι πολυ διαφορετικη. Οταν καταλαγιασει ολη αυτη η υπερμετρη ηλιθιοτητα, το στιγμα που θα αφησει το παιχνιδι θα ειναι πολυ διαφορετικο και ειναι βεβαιο οτι θα μεινει στην ιστορια. Κανενας δεν θα θυμαται τον angry joe, ολοι θα θυμουνται τον Neil Druckmann.

  6. The Following 8 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    enstikto (23-07-2020),gRim (23-07-2020),mihalis13 (23-07-2020),ntsmrtz (23-07-2020),obione (23-07-2020),PDS (23-07-2020),Slay (23-07-2020),WolfRathmA (23-07-2020)

  7. #1624
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Πολυ ωραιο ποστ enstikto.

    Οταν καποιος εχει βουτηξει στην λασπη μισους, ειναι δυσκολο για τον ιδιο να βγει μετα απο εκει μεσα. Εχει υποστηριξει τα - 50% μουφα - leaks σαν να μην υπαρχει αυριο. Εχει παθιαστει, εχει χτισει ολοκληρο αφηγημα πανω σε αυτα, εχει τσακωθει για αυτα. Θελει κοτσια να πεις εκανα λαθος. Οι περισσοτεροι θα επιλεξουν denial.

    Και το καταλαβαινω απο την μια δεν ειναι ευκολο. Το λαθος εγινε οταν μπηκαν σε αυτο το κυκεώνα μισους ειτε πριν ειτε κατα την διαρκεια της εμπειριας τους.
    Τωρα θα πρεπει να πεισουν τον εαυτο τους οτι ο Druckmann εγινε φωσκολος. Mη γελατε το εχω διαβασει.
    .

  8. The Following 3 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    enstikto (23-07-2020),ntsmrtz (23-07-2020),obione (23-07-2020)

  9. #1625

    Default

    Προηγουμενα ps4 reviews του Angryjoe

    Uncharted 4 9/10
    Last Of Us 10/10
    God of War 9/10
    Final Fantasy VII 9/10
    Days Gone 8/10
    SpiderMan 9/10

    Ξαφνικα με το που εβαλε χαμηλοτερο score στο part 2,κατευθειαν στην φωτια. Σε παλιοτερo video πχ στο Fallout76,μεχρι και thanks ειχε παρει το review του στο forum
    http://www.ps4forums.gr/vb/showthrea...llout-76/page3
    οπως και στο Anthem http://www.ps4forums.gr/vb/showthrea...-Anthem/page14 ,τοτε που υπηρχαν οι γνωστες διαφωνιες με ενα συγκεκριμενο συμφορουμιτη.

    Εντομεταξυ το δε κορυφαιο στο video του angryjoe(btw εβγαλε 2 video συνολικης διαρκειας 1.5 ωρας)ειναι οτι η πλειοψηφια των αντιδρασεων του ειναι και θετικες. Δεν ειναι οτι εβγαλε ενα review που ''διχασε''τον κοσμο και για αυτο τρωει κραξιμο.

    Αρα προς τι ειπαμε το κραξιμο για ενα review ενος youtuber απο το πουθενα,χωρις καν να εχει ανεβει και το video του?

  10. #1626
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,765
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Fulgore αν προσέξεις ακριβώς τι γράφω θα δεις οτι λέω "(δεν του δίνω κλικ για τέτοια πράγματα)". Για να είμαι ειλικρινής είμαι subscribed στον AJ και αρκετά συχνά συμφωνώ με αυτά που λέει (αν και αρκετά συχνά θεωρώ οτι υπερβάλει λόγο youtube personas). Φυσικά υπάρχουν και περιπτώσεις που δεν έχω συμφωνήσει μαζί του.
    Το συγκεκριμένο υποπτεύομουν απο πριν οτι θα είναι click-bait και όταν έμαθα την βαθμολογία που έβαλε είπα "δεν θα δώσω κλικ". Είναι απλά αστεία η βαθμολογία που έδωσε για αυτό το παιχνίδι (6/10).
    Έχω δει σε άλλα videos που έχουν αναφέρει το review του κάποιες απο τις απόψεις του για το παιχνίδι και δεν μπορώ σε καμία περίπτωση να τις συμμεριστώ...
    Παράδειγμα (βάζω σποιλερ γιατί είναι spoiler για το tlou2)
    Spoiler!


    Όπως και να έχει. Έχουμε το δικαίωμα να συμφωνούμε και να μην συμφωνούμε και οτι επειδή συμφωνήσαμε κάποτε σε κάτι δεν σημαίνει οτι θα συμφωνούμε για πάντα.
    Και στα παραδείγματα που έδωσες μιλάμε για:
    α) Ένα παιχνίδι που παραδόθηκε μισοτελειωμένο και σε άθλια κατάσταση
    β) Ένα παιχνίδι απο μία εταιρία που ήταν γνωστή για τους πανέμορφους κόσμους και χαρακτήρες που φτιάχνει, και που παρέδωσε ένα generic mmo shooter το οποιίο μάλιστα είχε προβλήματα.



    Το να γίνετε σύγκριση μεταξύ των 2 παραπάνω εκτρωμάτων με το tlou2 απλά δεν στέκει...

  11. #1627
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Fulgore το πας σε console wars, ενω η ενσταση που υπηρχε απο τους περισσοτερους για τον Joe ηταν για αλλο ζητημα. Για να ειναι οκ το επιχειρημα σου πρεπει να φερεις ενα παιχνιδι που εχει διχασει για το SJW/Ρατσισμο και το εχει βαθμολογησει ο Joe.

    Επειδη εγω υποτιμησα τους Youtubers. Αν το ποστ σου παει σε μενα, επιμενω στο οτι τους δινω την ελαχιστοτατη σημασια. Με εχεις δει να ποσταρω joe η μετακριτικ?

    edit. Τωρα ειδα το 6αρι. Δηλαδη εσενα δεν σε πειραξε το 6αρι για ενα τετοιο game και σε πειραξει που καποιοι κραζουν δικαιολογημενα τον Joe επειδη εκραζε το game με βαση τα leaks? σοβαρα τωρα ?


    Quote Originally Posted by enstikto View Post
    Spoiler!
    lol
    facepalm.gif
    Ο τυπος ειναι επικινδυνα ασχετος με το αντικειμενο και προφανως δεν επιασε τιποτα. Το δευτερο που δεν εγινε(ευτυχως) δινει την κεντρικη ιδεα του παιχνιδιου...
    Για το πρωτο...και ο πρωταγωνιστης θα του ελεγε κοψε λες μλκιες.
    .

  12. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    chronohill (23-07-2020)

  13. #1628
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Προηγουμενα ps4 reviews του Angryjoe

    Uncharted 4 9/10
    Last Of Us 10/10
    God of War 9/10
    Final Fantasy VII 9/10
    Days Gone 8/10
    SpiderMan 9/10
    Δεν μου άρεσε η ιστορία του TLOU2, 6/10. Περιμένεις να πάρουμε στα σοβαρα την συγκεκριμένη κριτική?

  14. #1629
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εγω εχω πει οτι τον Angry Joe γενικα μια χαρα τον παω αλλα η προδιαγεγραμμενη διαδικασια που ακολουθηθηκε με το TLOU2 ηταν περα για περα ξεκαθαρη πολυυυ πριν βγει το παιχνιδι... ειναι ηλιου φαεινοτερον οτι ακολουθησε απο την πρωτη στιγμη την μαζα (και το εχει ξανακανει στο παρελθον).

    Το να μην σου αρεσει το παιχνιδι ειναι απολυτως θεμιτο, το να εισαι εξοφθαλμως biased για συγκεκριμενο λογο δεν ειναι. Τουλαχιστον στα ματια μου. Δεν θα σταματησω να βλεπω το καναλι του, με εχει διασκεδασει αρκετα για να τον κοψω, αλλα οτι πηρε κιτρινη καρτα γι αυτο, την πηρε... το παρακανε. Τα επιχειρηματα του δειχνουν ανθρωπο ο οποιος δεν καταλαβε τι ηθελε να πει το παιχνιδι (πραγμα που δεν συνηθιζει να ειμαι ειλικρινεις).

  15. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Slay (23-07-2020),WolfRathmA (24-07-2020)

  16. #1630
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Γενικά τον συγκεκριμένο Youtuber δεν τον αντέχω καθόλου...
    Δεν μπορώ με τίποτα αυτήν την περσόνα που κάνει. Έχω προσπαθήσει 2-3 φορές να δω βίντεο του και ζήτημα να άντεξα 5 λεπτά.
    Ο συγκεκριμένος είτε 10/10 έβαζε είτε 0/10 το ίδιο μου κάνει.. είναι μια άποψη που δεν την παίρνω καθόλου στα σοβαρά...

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  17. #1631

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Fulgore το πας σε console wars, ενω η ενσταση που υπηρχε απο τους περισσοτερους για τον Joe ηταν για αλλο ζητημα. Για να ειναι οκ το επιχειρημα σου πρεπει να φερεις ενα παιχνιδι που εχει διχασει για το SJW/Ρατσισμο και το εχει βαθμολογησει ο Joe.

    Επειδη εγω υποτιμησα τους Youtubers. Αν το ποστ σου παει σε μενα, επιμενω στο οτι τους δινω την ελαχιστοτατη σημασια. Με εχεις δει να ποσταρω joe η μετακριτικ?

    edit. Τωρα ειδα το 6αρι. Δηλαδη εσενα δεν σε πειραξε το 6αρι για ενα τετοιο game και σε πειραξει που καποιοι κραζουν δικαιολογημενα τον Joe επειδη εκραζε το game με βαση τα leaks? σοβαρα τωρα ?

    lol
    facepalm.gif
    Ο τυπος ειναι επικινδυνα ασχετος με το αντικειμενο και προφανως δεν επιασε τιποτα. Το δευτερο που δεν εγινε(ευτυχως) δινει την κεντρικη ιδεα του παιχνιδιου...
    Για το πρωτο...και ο πρωταγωνιστης θα του ελεγε κοψε λες μλκιες.
    Εχει χαθει το νοημα PDS,καμια σχεση ουτε με τον AngryJoe,ουτε με τον καθε Angryjoe. Βλεπω εδω και καιρο στο εδω θεμα(και σε αλλα sites/forums),ατομα που ενω εχουν τελειωσει το παιχνιδι(μερικοι και σε παραπανω απο 1 playthroughs ),να υπαρχει ενα μισος προς οσους βγηκαν δημοσια και ειπαν οτι δεν τους αρεσε το παιχνιδι,αντι να κοιταζουν ποιο παιχνιδι θα παιξουν μετα.
    Εξου απο το πουθενα και η αναφορα στον AngryJoe,του οποιου δεν αναφερθηκε/ανεβηκε καν το video του ή να ειπε καποιος οτι ''o angryjoe ειχε δικιο εσεις οχι''για να πεις οτι προκαλεσε. Πουλημενος ο ενας,πουλημενος ο αλλος,κατακριτεος αυτος,κατακριτεος εκεινος. Με λιγα λογια το αλλο ακρο απο τους μηδενιστες του metacritic.

    Με το θαψιμο ενος youtuber ή γενικα με το να συνεχιζουμε ν επειδη η αποψη του δεν συμφωνει με την δικη μας τι ακριβως πετυχαινεται στο εδω θεμα?Η ανταλλαγη likes/thanks? Και στην τελικη απο την στιγμη που καποιος θα παιξει το παιχνιδι day one για ποιο λογο να τον ενδιαφερει η αποψη του καθε youtuber αφου θα το δει το παιχνιδι με τα ματια του? Και οταν το τελειωσει το παιχνιδι και πει και την γνωμη του/αποψη του για αυτο μαζι με τους αλλους,για ποιο λογο να μην προχωρησει μπροστα βλεποντας τι αλλο θα παιξει,μονο να καθεται και να κριτικαρει τον καθε ακυρο youtuber ή το καθε site τι βαθμο εβαλε και για το εαν συμφωνει ή διαφωνει με αυτο.

  18. #1632

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Δεν μου άρεσε η ιστορία του TLOU2, 6/10. Περιμένεις να πάρουμε στα σοβαρα την συγκεκριμένη κριτική?
    Το αμφιλεγομενο κομματι του παιχνιδιου αυτου ειναι η ιστορια του καλως ή κακως,δεν ειναι και το gameplay οπως ηταν περυσι στο Death Stranding οταν διαφωνουσατε στο διπλα θεμα για αυτο.

    Περαν τουτου δεν περιμενω να παρει κανεις στα σοβαρα καμια κριτικη κανενος youtuber απο την στιγμη που εχει παιξει ενα παιχνιδι και εχει προσωπικη αποψη για αυτο ο ιδιος,που ειναι και αυτο που μετραει περισσοτερο στην τελικη.

    Αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι το για ποιο λογο καποιος να καθεται και να ασχολειται με το τι λεει ο Σακης και ο Μακης για το Χ παιχνιδι στο internet και αν συμφωνει ή διαφωνει με αυτους,αντι να κοιταζει ποιο θα ειναι το επομενο παιχνιδι που θα παιξει.

  19. #1633

    Default

    Quote Originally Posted by enstikto View Post
    Fulgore αν προσέξεις ακριβώς τι γράφω θα δεις οτι λέω "(δεν του δίνω κλικ για τέτοια πράγματα)". Για να είμαι ειλικρινής είμαι subscribed στον AJ και αρκετά συχνά συμφωνώ με αυτά που λέει (αν και αρκετά συχνά θεωρώ οτι υπερβάλει λόγο youtube personas). Φυσικά υπάρχουν και περιπτώσεις που δεν έχω συμφωνήσει μαζί του.
    Το συγκεκριμένο υποπτεύομουν απο πριν οτι θα είναι click-bait και όταν έμαθα την βαθμολογία που έβαλε είπα "δεν θα δώσω κλικ". Είναι απλά αστεία η βαθμολογία που έδωσε για αυτό το παιχνίδι (6/10).
    Αυτη ειναι η αποψη του για το παιχνιδι καλως ή κακως. Αν δεν συμφωνεις με το video του,μπορεις να αφησεις ενα Dislike,οπως αφησαν και τοσοι αλλοι,για αυτο το λογο υπαρχουν.

    Καλως ή κακως ομως και μια μεγαλη μεριδα κοσμου δεν ενθουσιαστηκε απο τις αλλαγες που εγιναν στην ιστορια/χαρακτηρες/αποφασεις αυτων και οχι δεν αναφερομαι σε αυτους που δεν το επαιξαν καν το παιχνιδι.

    Πιο πολυ ενδιαφερον εχει στα 2 video του Angryjoe,τι likes/dislikes ratio εχει και τα σχολια απο κατω του κοσμου(το εαν συμφωνουν/διαφωνουν και πως τους φανηκε το παιχνιδι οσοι το επαιξαν),παρα τι ειπε/πιστευει ο ιδιος.

    Τα 2 παραπανω παιχνιδια btw τα ανεφερα καθαρα και μονο για να τονισω οτι παλιοτερα ειχαν γραφτει θετικα λογια για αυτον οταν η αποψη του ''ταυτιζοταν''με την αποψη ορισμενων,οχι γιατι τα παιχνιδια αυτα ειναι επιπεδου last of us(που προφανως δεν ειναι).

  20. #1634
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,010
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Δεν έχω καταλάβει γιατί να μην μπορούμε να εκφράσουμε την γνώμη μας .
    Το να ανταλλάσουμε απόψεις και να λέμε τη μας άρεσε και τι όχι δεν είναι μίσος.
    Εμένα μου άρεσε πολύ το συγκεκριμένο παιχνίδι και Επειδή δέχτηκε τον πόλεμο που δέχτηκε με τον τρόπο που τον δέχτηκε δεν σημαίνει ότι δεν θα δηλώσω δημόσια την δυσαρέσκειά μου και την αντίθετη μου άποψη.Με τον κάθε γιουτουμπερ.
    Με ώριμο τροπο απλά γίνεται συζήτηση.
    Δεν βρίσκω πουθενά κάτι κακο.
    Τουλάχιστο εδώ εμείς δεν πληρωνόμαστε από κλικς
    Ε τσι είναι. Μια θα γράφονται θετικά..την άλλη αρνητικά..
    Θα τα συζητάμε και τα δύο και θα ανταλλάσουμε αποψεις

  21. The Following 6 Users Say Thank You to obione For This Useful Post:

    chronohill (23-07-2020),enstikto (24-07-2020),hakoo (24-07-2020),mihalis13 (23-07-2020),Slay (23-07-2020),Valkyre (23-07-2020)

  22. #1635
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Εχει χαθει το νοημα PDS,καμια σχεση ουτε με τον AngryJoe,ουτε με τον καθε Angryjoe. Βλεπω εδω και καιρο στο εδω θεμα(και σε αλλα sites/forums),ατομα που ενω εχουν τελειωσει το παιχνιδι(μερικοι και σε παραπανω απο 1 playthroughs ),να υπαρχει ενα μισος προς οσους βγηκαν δημοσια και ειπαν οτι δεν τους αρεσε το παιχνιδι,αντι να κοιταζουν ποιο παιχνιδι θα παιξουν μετα.
    Εξου απο το πουθενα και η αναφορα στον AngryJoe,του οποιου δεν αναφερθηκε/ανεβηκε καν το video του ή να ειπε καποιος οτι ''o angryjoe ειχε δικιο εσεις οχι''για να πεις οτι προκαλεσε. Πουλημενος ο ενας,πουλημενος ο αλλος,κατακριτεος αυτος,κατακριτεος εκεινος. Με λιγα λογια το αλλο ακρο απο τους μηδενιστες του metacritic.

    Με το θαψιμο ενος youtuber ή γενικα με το να συνεχιζουμε ν επειδη η αποψη του δεν συμφωνει με την δικη μας τι ακριβως πετυχαινεται στο εδω θεμα?Η ανταλλαγη likes/thanks? Και στην τελικη απο την στιγμη που καποιος θα παιξει το παιχνιδι day one για ποιο λογο να τον ενδιαφερει η αποψη του καθε youtuber αφου θα το δει το παιχνιδι με τα ματια του? Και οταν το τελειωσει το παιχνιδι και πει και την γνωμη του/αποψη του για αυτο μαζι με τους αλλους,για ποιο λογο να μην προχωρησει μπροστα βλεποντας τι αλλο θα παιξει,μονο να καθεται και να κριτικαρει τον καθε ακυρο youtuber ή το καθε site τι βαθμο εβαλε και για το εαν συμφωνει ή διαφωνει με αυτο.
    Forum ειμαστε και συζηταμε. Ειναι απλο.

    Απο κει και περα δεν υπαρχει κανενα μισος προς αυτους που πραγματικα δεν τους αρεσε το παιχνιδι. Συμβαινει. Πηγαινε στις πισω σελιδες να δεις αν καποιος αντεδρασε αρνητικα σε ατομα που πραγματικα και αληθινα δεν τους αρεσε.
    Οταν λεω αληθινα εννοω χωρις 10 ατζεντες που κανουν αλληλολαικ μεταξυ τους επειδη για διαφορετικους λογους ο καθενας θελουν το παιχνιδι να θαφτει.

    Τεσπα απο ολο αυτο που εχει γινει με το TLOUS 2 σε ενοχλησαν αυτοι που ενοχλουνται απο το hating και οχι το πρωτοφανες hating το ιδιο? Δεν το καταλαβαινω να ειμαι ειλικρινης.

    Αυτος που αγαπα το gaming εχει φριξει απο τον εμετο μισους για το συγκεκριμενο παιχνιδι που ποιοτικα βαζει κατω σχεδον τα παντα εκει εξω.

    Εδω ειναι φορουμ για να συζηταμε τα παντα, ειναι και αυτο ενα θεμα συζητησης
    Oπως και την δικη σου ενσταση θα συζητησουμε. Γιατι καποιος fulgore σε παραλληλο συμπαν θα σου πει, γιατι ασχολεισαι με αυτους που μισουν αυτους που μισουν αντι να παιζεις το επομενο παιχνιδι. Και θα εχει αδικο.
    .

  23. The Following 4 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    mihalis13 (24-07-2020),obione (24-07-2020),Slay (23-07-2020),Valkyre (23-07-2020)

  24. #1636
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Οι αλλοι ευχονται καρκινο να παθουν τα παιδια και οι οικογενειες των ηθοποιων, αλλα οχι εμεις εδω εκφραζουμε μισος...

    Ή αλλιως οτι ναναι.

  25. The Following 5 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    chronohill (24-07-2020),gRim (25-07-2020),mihalis13 (24-07-2020),obione (24-07-2020),Slay (24-07-2020)

  26. #1637

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post

    Τεσπα απο ολο αυτο που εχει γινει με το TLOUS 2 σε ενοχλησαν αυτοι που ενοχλουνται απο το hating και οχι το πρωτοφανες hating το ιδιο? Δεν το καταλαβαινω να ειμαι ειλικρινης.
    Εχω ηδη αναφερθει σε αυτους που hat αρουν το παιχνιδι χωρις καν να το εχουν παιξει οχι μονο στο εδω forum (αλλα και σε διπλανο)ή στα μηδενικα του metacritic.
    Και για το κατα ποσο κατακριτεο ειναι ή δεν ειναι για αυτους που πριν κατι εβδομαδες στελνανε και τις απειλες(γιατι και αυτα δεν ειναι καινουργια πραγματα),δεν νομιζω οτι ειναι κατι στο οποιο πρεπει να παρει καποιος θεση,γιατι δεν νομιζω να υπαρχει εστω και ενας που να συμφωνει με τετοιες ακραιες αντιδρασεις.
    Last edited by Fulgore; 24-07-2020 at 11:06.

  27. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    PDS (24-07-2020)

  28. #1638
    Advanced Member Godweeder's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    588
    PSN ID
    Godweeder
    Name
    Nik

    Default

    Παιδιά έχω ξεκινήσει 2ο playthrough σε Δύσκολο + .
    Νομίζω οτι ο βαθμός δυσκολίας ειναι πολυ σημαντικός παράγοντας για το πόσο θα σου "περάσει" το παιχνίδι το αίσθημα της επιβίωσης και γενικότερα ολο αυτο που βιώνεις (εννοώ για το gameplay κομμάτι).
    Δεν θύμαμε ή μπορει να μου εχει διαφύγει να διαβάσω κατι άπο τα παραπάνω posts , και θα με ενδιέφερε να διαβασω τις απόψεις σας περι βαθμό δυσκολίας και το πόσο μεγάλη διαφορά έχει να το παίξεις π.χ στο Ευκολο ή Δύσκολο.
    Εγώ το 1o playthrough το έβγαλα σε Μετριο , τώρα στο 2ο το παίζω στο Δύσκολο + , και εχω κατα ψηθεί για το 3ο playthrough στο Επιβίωση (αν θυμαμε καλα ετσι λέγετε το πιο δύσκολο επίπεδο) κάτι το οποίο θα μου βγάλει την πίστη αλλά
    το περιμένω πως κ πως .

    Επίσης ,είπα να το δοκιμάσω και στα ελληνικά.
    Παιδιά εχει γίνει πολυ τίμια δουλειά .Περίμενα να ξενερώσω για κάποιο λόγο αλλα παίζετε φουλ άνετα .Το λέω αυτό για όσους είναι επιφυλακτικοί για την ελληνική μεταγλώτιση.
    Spoiler!

  29. The Following User Says Thank You to Godweeder For This Useful Post:

    chronohill (25-07-2020)

  30. #1639
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by Godweeder View Post
    Παιδιά έχω ξεκινήσει 2ο playthrough σε Δύσκολο + .
    Νομίζω οτι ο βαθμός δυσκολίας ειναι πολυ σημαντικός παράγοντας για το πόσο θα σου "περάσει" το παιχνίδι το αίσθημα της επιβίωσης και γενικότερα ολο αυτο που βιώνεις (εννοώ για το gameplay κομμάτι).
    Και έχεις απόλυτο δίκιο. Δεν υπάρχει το αίσθημα της επιβίωσης όταν είσαι φουλ στις προμήθειες και τα πυρομαχικά. Αυτή την αίσθηση θα πρέπει να σου δίνει το παιχνίδι. Αυτό το λάθος το είχα κάνει στο 1. Το είχα παίξει στο μέτριο και είχα τα πάντα επάνω μου. Μετά το έβαλα στο Επιβίωση και το ένοιωσα το παιχνίδι ακόμα περισσότερο. Και στο 2 το ξεκίνησα απευθείας στο Hard. Κάτι το οποίο από προμήθειες πάλι είχα αυτά που ήθελα και έπρεπε να το αλλάξω. Να βάλω ακόμα λιγότερες γιατί και αυτά μου φάνηκαν πολλά που είχα. Έψαχνα τα πάντα δε, σε κάθε σημείο του παιχνιδιού. Ψηλάφισα και το παραμικρό!

    Επόμενο playthrough σήμερα και εγώ στο Survivor+
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  31. #1640
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Κι εγω θεωρω οτι πρωτο playthrough πρεπει να ειναι στο δυσκολο+ και μετα στο survivor. Βασικα τωρα που παιζω survivor βλεπω οτι εχει μικρη διαοφρα σχετικα με προμηθειες οποτε ισως ειναι η ιδανικη δυσκολια...

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •