Page 69 of 109 FirstFirst ... 195965666768697071727379 ... LastLast
Results 1,361 to 1,380 of 2176

Thread: The Last of Us: Part II [SPOILER tag για SPOILERS]

  1. #1361
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Να προσέχετε πολυ ειδικα στο youtube τους attention whores που θα θελήσουν να πουν κάτι κακο για το παιχνίδι προκειμένου να πάρουν views. Video με τιτλο στυλ my honest review η καπως έτσι, και ξεκινά ο τύπος το βιντεο λέγοντας οτι δεν θα πει spoiler για την υποθεση, αλλα στο καπάκι πετα χοντρό σποιλερ. Εντωμεταξύ ΟΛΗ του η γκρίνια που βάση αυτής του βάζει 7 (Που ουτε καν τελειωσε το παιχνιδι αλλα λεμε τώρα) στηρίζεται σε κάτι που λεει , και το οποιο πολυ απλα ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ.

  2. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    obione (24-06-2020)

  3. #1362
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Υπάρχουν και άλλα easter eggs όπως εχθροί που παίζουν στο PSP Crash Bandicoot, αλλού κονσόλες σκονισμένες PS3 με αφημένα σκονισμένα κουτιά παιχνιδιών όπως το Uncharted 2 δίπλα τους κλπ όμορφα. Άλλωστε όποιος έχει παίξει παιχνίδια της ND θα θυμάται και άλλα αντίστοιχα όπως στον τερματισμό του U4 όπου είχες την δυνατότητα να παίξεις στο PS κανονικά το Crash (σαν να είχαν εντάξει ολόκληρο emulator στο παιχνίδι).

    Εντυπωσιακό - χωρίς να το έχω παίξει ακόμη - είναι αυτό που διάβασα ότι μπορείς να ανοίξεις τα χρηματοκιβώτια πια χωρίς καν να έχεις βρει τους κωδικούς όπως στο πρώτο, αλλά μόνο με την ακοή σου αν προσέχεις (με ακουστικά προφανώς είναι πιο εύκολο) τα κλικς από τα Pins της κλειδαριάς.

  4. #1363
    Elite ntsmrtz's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    963
    PSN ID
    epi60s
    Name
    Κώστας

    Default

    ^
    Ναι ,πλέον έτσι έχω ανοίξει κάποια... ο κωδικός ήταν λίγο παρακάτω αλλά δεν το είχα πάρει χαμπάρι...
    Επίσης, σε πολλά σημεία που έχει εξώφυλλα δίσκων, τα εξώφυλλα είναι "σχεδόν" ίδια -για ευνόητους λόγους- με εξώφυλλα πραγματικών δίσκων!

  5. The Following User Says Thank You to ntsmrtz For This Useful Post:

    mihalis13 (25-06-2020)

  6. #1364
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Εγω ρε παιδιά πήγα να ανοίξω ετσι 2 χρηματοκιβώτια γιατι δεν ειχα βρει τους κωδικούς αλλα δεν τα κατάφερα. Ειμαι λιγο κουφαλογο μαλλον

  7. #1365
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Εγώ που παίζω με τα ακουστικά εχω ανοίξει κάμποσα έτσι!πολύ ωραία προσθήκη!
    Κατά ταλλα έχω βυθιστεί στον κόσμο του...το στορυ με έχει συνεπάρει και έχουν κάνει πολύ δουλειά και φαίνεται...θα το τελειώσω και θα πω την τελική μου ετυμηγορία ...
    Πάντως ρε παιδιά τι πανεμορφο είναι στα σημεία με νερό και μουντιλα..απίστευτο...τόσο αληθοφανές που είναι σοκαριστικό...χθες σε ένα σημείο πραγματικά λέω δεν γίνεται...και στους χαρακτήρες το έπαθα που είναι δύσκολο να πεις κοίτα φαίνονται αληθινοί..μοναδικό...μακάρι να κλείσει ωραία στο τέλος...είμαι στις 20ωρες...

    Στάλθηκε από το Redmi 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  8. The Following 3 Users Say Thank You to chronohill For This Useful Post:

    johnnyman25 (24-06-2020),PDS (24-06-2020),Valkyre (24-06-2020)

  9. #1366
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Παντως το παιχνιδι μου φαινεται τεραστιο. Εξερευνω τα παντα το απολαμβανω αργα, αλλα και παλι.
    .

  10. #1367

    Default

    Το παιχνιδι ειναι οντως τεραστιο σε διαρκεια ειδικα για naughty dog δεδομενα,αλλα αυτο δεν λειτουργει υποχρεωτικα με θετικο τροπο απο ενα σημειο και μετα.
    Οπως δεν λειτουργει και θετικα το να καθεσαι συνεχεια να μαζευεις χαρτια απο κατω με το backstory των factions ακριβως επειδη ειναι μεγαλο σε διαρκεια το παιχνιδι,παλι απο ενα σημειο και μετα.
    Η μεγαλη διαρκεια λειτουργει θετικα στο να μπορεις να απολαυσεις τις οποιες αλλαγες(και μεγαλυτερη ελευθερια)εχουν γινει στο συστημα μαχης πχ σε σχεση με το πρωτο last of us.
    Αλλα παλι η μεγαλη διαρκεια λειτουργει και αρνητικα στον τροπο που παρουσιαζεται η ιστορια ή μαλλον στο πως προχωραει μπροστα το θεμα σε αυτην.

  11. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    Snk (24-06-2020)

  12. #1368
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Quote Originally Posted by Snk View Post
    Εγω ρε παιδιά πήγα να ανοίξω ετσι 2 χρηματοκιβώτια γιατι δεν ειχα βρει τους κωδικούς αλλα δεν τα κατάφερα. Ειμαι λιγο κουφαλογο μαλλον
    Κουφαλογο νουμερο 2 εδω, επιβεβαιωνω.


  13. #1369
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,010
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Lol εγω ετσι κι αλλιως εχω θεμα και δεν ακούω χαμηλές συχνότητες οποτε..
    Ωραίο feature ομως.Παρακατω περιγράφω περισσότερο ένα σκηνικό με wolf που με εντυπωσίασε πάρα σποιλερ για το παιχνίδι
    Spoiler!

  14. The Following 2 Users Say Thank You to obione For This Useful Post:

    mihalis13 (25-06-2020),Slay (24-06-2020)

  15. #1370
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    τωρα πηρα χαμπαρι οτι(δεν ειναι σπουδαιο σποιλερ)
    Spoiler!
    .

  16. #1371

    Default

    ισχυει,εχει πολυ ψωμι το συγκεκριμενο παιχνιδι. ειδικα οταν κανεις εξερευνηση για να βρεις υλικα. προσωπικα μεχρι στιγμης το ευχαριστιεμαι και κυλαει ομορφα ο χρονος κατα τη διαρκεια του παιχνιδιου. λετε να το χτυπησουμε το 30ωρο? θα ειναι waaaaay too much για nd παιχνιδι και μπραβο τους!

  17. #1372
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Εμένα με βλέπω για 40 ώρες, ψάχνω τα πάντα και παρατηρώ ταμπέλες διακόσμηση χεχε

    .

  18. #1373
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Πάντως οσο πιο πολυ προχωράς, τόσο πιο πολύ βλέπεις ότι δεν ισχύουν καν αυτά που είχε ξεσηκωθεί το σύμπαν με τα leaks. Ότι η nd θέλει να περάσει συγκεκριμένα μηνύματα μέσα από το παιχνίδι και άλλες φαντασίες όσων στο δικό τους το μυαλό νόμιζαν ότι ήξεραν τι πραγματικά γίνεται χωρις να το εχουν παιξει

  19. The Following 4 Users Say Thank You to Snk For This Useful Post:

    mihalis13 (25-06-2020),PDS (24-06-2020),Slay (25-06-2020),Valkyre (24-06-2020)

  20. #1374

    Default

    Quote Originally Posted by Snk View Post
    Πάντως οσο πιο πολυ προχωράς, τόσο πιο πολύ βλέπεις ότι δεν ισχύουν καν αυτά που είχε ξεσηκωθεί το σύμπαν με τα leaks.
    Μην βιαζεσαι να βγαλεις συμπερασματα

    Τελειως διαφορετικη θα ειναι η αποψη σου οταν πεσουν οι τιτλοι τελους,σε σχεση με τις πρωτες 5-10ωρες του παιχνιδιου,οσο περιεργο και να ακουγεται.

  21. #1375
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Παντως δεν εχω λογια για το gameplay. Δημιουργουνται καταστασεις φοβερες, μεσα στην τσιτα!
    .

  22. #1376

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Εμένα με βλέπω για 40 ώρες, ψάχνω τα πάντα και παρατηρώ ταμπέλες διακόσμηση χεχε
    Spoiler!

  23. The Following User Says Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    PDS (25-06-2020)

  24. #1377
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Τέλος και απο εμένα το παιχνίδι, ανυπομωνω να το τελειώσουν και αλλοι για να μπουμε σε ενδιαφέρουσα κουβεντα. Το παιχνίδι πάντως ειναι αυστηρα για ενηλικες στο μυαλο. Εαν θα ειχα ενα μικρό παράπονο αυτο θα ήταν με την διάρκεια που την βρήκα μεγαλύτερη απο όσο θα ήθελα, αλλα και πάλι καταλαβαίνω απόλυτα τους λόγους που έγινε αυτό .

  25. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    PDS (25-06-2020)

  26. #1378
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Από το να ψάχνουμε ποστ και να ανοίγουμε spoilers για να διαβάσουμε, θα προτιμούσα σε τέτοιες περιπτώσεις ξεχωριστό thread, spoiler free, και ο καθένας να μπαίνει να γράφει ότι θέλει χωρίς να φοβάται τίποτα, ούτως ώστε να μπούμε και εμείς μετά που δεν το έχουμε τελειώσει ακόμα να διαβάσουμε τι έχετε γράψει, παρά να ψάχνω δεκάδες σελίδες πίσω.

    Γενικότερα το έχω ξαναζητήσει κάτι τέτοιο και δεν έχει γίνει. Αλλά σε κάποια παιχνίδια χρειάζεται.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  27. #1379
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Από το να ψάχνουμε ποστ και να ανοίγουμε spoilers για να διαβάσουμε, θα προτιμούσα σε τέτοιες περιπτώσεις ξεχωριστό thread, spoiler free, και ο καθένας να μπαίνει να γράφει ότι θέλει χωρίς να φοβάται τίποτα, ούτως ώστε να μπούμε και εμείς μετά που δεν το έχουμε τελειώσει ακόμα να διαβάσουμε τι έχετε γράψει, παρά να ψάχνω δεκάδες σελίδες πίσω.

    Γενικότερα το έχω ξαναζητήσει κάτι τέτοιο και δεν έχει γίνει. Αλλά σε κάποια παιχνίδια χρειάζεται.
    Ακόμα και σε ενα τέτοιο θέμα θα επρεπε να μπαινουν τα παντα σε spoiler tags γιατι κάποιος θα μπορουσε να μπει κατα λάθος, ή να εμφανίζονται χυμα στην κεντρικη σελιδα.

    Στα του παιχνιδιου τωρα, η υποθεση οι χαρακτηρες οι βαθυτερες εννοιες ειναι γραμμενα αριστουργηματικα. Οπως ειπα το παιχνιδι απαιτει απο τον παικτη ενηλικο μυαλο, και δεν εννοω μόνο τα θεματα σεξουαλικοτητας καθώς αυτά παίζουν απο μικρο εως μηδαμινο ρόλο στην ιστορία.

  28. The Following 2 Users Say Thank You to Slay For This Useful Post:

    PDS (25-06-2020),Valkyre (25-06-2020)

  29. #1380
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Ακόμα και σε ενα τέτοιο θέμα θα επρεπε να μπαινουν τα παντα σε spoiler tags γιατι κάποιος θα μπορουσε να μπει κατα λάθος, ή να εμφανίζονται χυμα στην κεντρικη σελιδα.

    Στα του παιχνιδιου τωρα, η υποθεση οι χαρακτηρες οι βαθυτερες εννοιες ειναι γραμμενα αριστουργηματικα. Οπως ειπα το παιχνιδι απαιτει απο τον παικτη ενηλικο μυαλο, και δεν εννοω μόνο τα θεματα σεξουαλικοτητας καθώς αυτά παίζουν απο μικρο εως μηδαμινο ρόλο στην ιστορία.
    Στα πιο μεγάλα forums ακα Neogaf και Resetera έχουν τέτοια threads και ακολουθούν αυτήν την τακτική. Πολλά άτομα θα συμφωνήσουν μαζί μου πιστεύω.

    Πρέπει να είσαι βλάκας απλά να μην μπορείς να διαβάσεις μια επικεφαλίδα η οποία θα λέει SPOILER FREE.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •