Page 141 of 258 FirstFirst ... 4191131137138139140141142143144145151191241 ... LastLast
Results 2,801 to 2,820 of 5142

Thread: Μικρά νέα και rumors για το PS5 all-in-one Thread

  1. #2801
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    @Leon_Diz Τα διάβασα σήμερα - κατάλαβες που αναφέρονται? Στην ευκολία προγραμματισμού ή κάτι άλλο?

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by tomic20 View Post
    εγω δεν θεωρω δεδομενο τιποτα, απλα απορω για το πως βγαζεις συμπερασματα απο φημες...οταν ξερεις πολυ καλα οτι ο καθενας λεει το μακρυ του και το κοντο του...
    Σου πρότεινα να ψάξεις τι εστί Aquarius Z εκ Taiwan ορμώμενος στο Google.

    Pro Tip: Δεν ασχολείται και τόσο με κονσόλες. Γραμμές παραγωγής είναι το hobby του και όλα περί AMD.

    Ούτε συμπέρασμα έβγαλα ούτε τίποτα. Εγώ με το αισθητήριο μου όταν άκουσα για 36CU ps5 και το github leak - έγραψα ότι έγραψα. Το δικαιολόγησα μάλιστα με τα υπερ και και τα κατά.

    Εσύ πετάς κομήτες tidux - a.k.a. τον κάθε τυχάρπαστο τουιτερα και βγάζεις συμπεράσματα.

    Μετά τιμής.
    Last edited by Sir_Teraflop; 31-05-2020 at 21:24.

  2. #2802
    Member kokoras's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    drama
    Posts
    32
    Name
    kostas

    Default

    Εγώ έχω απορία, πως από την στιγμή που ο κ Σερνι μας απέδειξε πως τα τεραφλοπ δεν έχουν την απόλυτη σημασία για την συνολική εμπειρία των παιχνιδιών ο κύριος με το όνομα τεραφλοπ να φέρνει τόσο πολύ πανικό με κάθε του λέξη:είναι εκτός θέματος εκ των προτέρων ��

  3. #2803
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by kokoras View Post
    Εγώ έχω απορία, πως από την στιγμή που ο κ Σερνι μας απέδειξε πως τα τεραφλοπ δεν έχουν την απόλυτη σημασία για την συνολική εμπειρία των παιχνιδιών ο κύριος με το όνομα τεραφλοπ να φέρνει τόσο πολύ πανικό με κάθε του λέξη:είναι εκτός θέματος εκ των προτέρων ��

    Φήμες ποστάρω.... Που το κακό.

    - - - Updated - - -

    Επίσης τα TF είχαν μεγάλη σημασία το 2013 και ξαφνικά δεν έχουν. Σωστά είχαν τότε όπως και σήμερα.

    Εγώ δεν συζητάω για αυτό. Προσπαθώ να κατανοήσω την τεχνολογία πίσω από τα πάντα.

    Αν εσένα δεν σε νοιάζει πάτα ignore και προσπέρνα.

  4. #2804

    Default

    απλα οσο μπαρουφες έλεγε ο tidux, αλλο τοσο ηταν και το github leak...

  5. #2805
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Sir_Teraflop View Post
    Επίσης τα TF είχαν μεγάλη σημασία το 2013 και ξαφνικά δεν έχουν. Σωστά είχαν τότε όπως και σήμερα.
    Με 50% διαφόρα έχουν, με 18% οχι

  6. #2806
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by tomic20 View Post
    απλα οσο μπαρουφες έλεγε ο tidux, αλλο τοσο ηταν και το github leak...
    Σαν μωράκι κάνεις. Και καλά μην νικήσει η MS το Sony ενώ δεν έχεις κάνεις context για ότι έχω γράψει και ΑΝ έγραψα μια άποψη από το μυαλό μου την τεκμηρίωσα και ας έχω σφάλει. Ε ναι team 2019 ήμουν πάντα. Εγώ το στοιχειοθέτησα όμως. Εσύ - Tidux?

    Και για να μην λέμε τεχνολογικά ότι θέλουμε. Όπως είδαμε από το PRO (Polaris) τσίμπησε features και από το Vega και το RDNA θα τσίμπαγε αν ήταν τότε στην κοιλιά της "μάνας" του.

    Εδώ έχουμε γιορτή της τεχνολογίας με τα next gen και εσύ αναλίσκεσαι εδώ (και αλλού) να μειώνεις τον ανταγωνιστή με ανυπόστατα στοιχεία από ανυπόστατους τουιτεράδες.


    Χαίρω πολύ - ευκολάκι.

    Αν θες να εντρυφήσεις ευχαρίστως να σε βοηθήσω. Αυτό προϋποθέτει όμως ευρύτερη αντίληψη του χώρου και όχι στα στενά πλαίσια ...κονσόλας.

    Ένα δοχείο είναι όλα.

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Με 50% διαφόρα έχουν, με 18% οχι
    ΤΟ x1 είναι σκουπίδι. Το έχω αναφέρει αρκετές φορές. Δεν θα έπρεπε να πωλείται καν.

  7. #2807
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Sir_Teraflop View Post

    ΤΟ x1 είναι σκουπίδι. Το έχω αναφέρει αρκετές φορές. Δεν θα έπρεπε να πωλείται καν.
    Η ms δεν το νομίζει, αλλιώς δεν θα έβγαζε τα "next gen" παιχνίδια της για τα επόμενα δύο χρόνια και για Αυτό.

    Υ.γ. μην συνεχιστεί άλλο εδώ όμως η κουβέντα.

    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  8. #2808
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Sir_Teraflop View Post
    Τέσπα επειδή εγώ από αυτά που διάβαζα ήμουν σίγουρος ότι το PS5 θα ήταν 2019 - όπως και έχω αναφερθεί - δεν το λέω για να μειώσω το hardware ή ότι άλλους συλλογισμούς κάνεις.
    Εμενα με ''εχασες'' παντως απο την στιγμη που ειπες το παραπανω, μαζι με αυτο οτι η Sony καθυστερησε το The last of us 2 για να το βγαλει στο PS5.

    Δειχνει ανθρωπο που δεν εχει καμια ουσιαστικη εμπειρια στο αντικειμενο. Εχεις γνωσεις, αποκτας νεες, μπορεις να προσφερεις σε μια συζητηση, αλλα σε σαμποταρει το wishful thinking/confirmation bias. Ειναι οι πρωταγωνιστες σε καθε επιχειρημα σου. Δεν πιστευω οτι το κανεις επιτηδες. Για αυτο και ειμαι σιγουρος οτι θα σου φαινεται αδικη η αντιμετωπιση των mods, αλλα δεν ειναι.
    .

  9. #2809
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  10. The Following 3 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    BillyFlo81 (01-06-2020),Lefteris_X (01-06-2020),Slay (01-06-2020)

  11. #2810
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Ποστάρω εδώ την είδηση απο το Push Square καθώς φαίνεται ότι η σειρά WRC αυτή τη φορά θα κυκλοφορήσει αποκλειστικά στο PS5 από την Codemasters:

    Codemasters Signs On to Make Official WRC Rally Games on PS5

    Will run alongside DIRT series
    We've all thought it at some point -- why isn't Codemasters making officially licensed WRC rally games? If the DIRT series proves anything, it's that the team knows off-road racing better than any other. It's been making unofficial and brilliant rally games since 1998, after all. What better studio is there to take on the WRC name? It's fortunate, then, that Codies has signed a deal to produce licensed WRC games in the future.

    Currently, Bigben Interactive (now under the name Nacon) holds the licence, and Kylotonn has been producing WRC titles for the last few years. Presumably, this arrangement will continue until Codemasters takes over -- we know the cross-gen WRC 9 is in development.

    Codemasters will produce annual WRC rally racing games for five years, between 2023 and 2027. Given the timing, it's safe to assume these will all be available on PlayStation 5. The first of these games will be released during the financial year ending March 2024.

    Despite picking up this licence, the company remains committed to its DIRT series. DIRT 5 was recently announced, and Codies states the DIRT Rally team "is already working on their next project ahead of the WRC agreement in 2023".

    With this deal in place, Codemasters will hold the game licences for Formula One, FIA World Rallycross Championship, and World Rally Championship.
    Αρκετοι απο την ομαδα της Evolution Studios ανηκουν πλεον στην Codemasters, οπότε θα εχει ενδιαφέρον αν επιστρέψει η σειρά και πάλι αποκλειστικά απο το PS2 στο PS5.

  12. The Following 3 Users Say Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    obione (01-06-2020),PDS (01-06-2020),Slay (01-06-2020)

  13. #2811
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Δεν φαινεται να ειναι exclusive ομως. H εχω χασει κατι?
    .

  14. #2812
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Τα δικαιώματα της διοργάνωσης θα περάσουν στην Codemasters την περίοδο 2023 με 2027. To WRC 9 αναπτύσσεται αυτή την στιγμή από την Kylotonn για όλες τις κονσόλες, οποτε η παραπάνω είδηση αφορά τα επόμενα WRC τα οποία πιθανότατα θα κυκλοφορήσουν αποκλειστικά στο PS5 από την Codemasters.

    Πιθανότατα μέχρι το 2023 να προηγηθούν ακομα ενα με δυο Multiplatform απο την Kylotonn (bigben inc) προτού αποκτήσει τα δικαιώματα και περάσει η σειρά στην Codemasters

  15. The Following User Says Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    Slay (01-06-2020)

  16. #2813
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Βασιλη υπαρχει κανα tweet ή κατι επισημο που να το λεει αυτο(για την αποκλειστικοτητα λεω)? Γιατι εξακολουθω να μην καταλαβαινω πως προκυπτει.
    To pushsquare ασχολειται με playstation για αυτο και αναφερεται μονο σε PS5. Eνα ουδετερο site δινει την ειδηση καπως ετσι.
    https://www.eurogamer.net/articles/2...al-wrc-licence

    Η Sony θα χρειαστει να κανει μια τετοια υπερβαση για να καλυψει το κενο του Driveclub, αλλα δεν επιβεβαιωνεται καπου οτι ειναι η παραπανω. Τουλαχιστον δεν το βρισκω εγω καπου.
    .

  17. #2814
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Το θέμα με την αποκλειστικότητα όντως παίζει σοβαρά να μην υφίσταται, καθώς η πληροφορία πηγάζει απο τις ιστοσελίδες (όπως η παραπάνω) οι οποίες βάζουν μπροστά μόνο το PS5 και δεν αναφέρουν κάποιο άλλο σύστημα για την ενδεχόμενη μελοντική κυκλοφορία ενος WRC τίτλου απο την Codemasters. Όπότε όντως φαίνεται να μην προκύπτει από κάπου ότι είναι αποκλειστικό και λογικά κάτι τέτοιο δεν συμβεί.

    Βέβαια η Codemasters μπορεί στο τέλος να ενσωματώσει την άδεια στο Dirt Rally για παράδειγμα και να μην κυκλοφορήσει ούτε καποιο ξεχωριστό WRC τίτλο, θα δείξει.

    Άρα, φαίνεται να μην ισχύει η αποκλειστικότητα, δεν εχει επιβεβαιωθεί κάτι τέτοιο και ούτε είναι δεδομένο ότι θα κυκλοφορήσει WRC απο την Codemasters.

  18. The Following User Says Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    PDS (01-06-2020)

  19. #2815
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Φανταζομουν πριν μηνες οτι αυτο θα μπορουσε να γινει και με το motorstorm, δλδ να το κανουν οπως με το bloodborne. Αλλα η ''evolution'' εχει καταπιαστει με την πιο arcade εκδοση του Dirt τελικα.

    Τεσπα καπως θα πρεπει να καλυψουν το arcade κομματι. Iσως εσωτερικα με μεγαλωμα ομαδας της polyphony.
    .

  20. #2816
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Εμενα με ''εχασες'' παντως απο την στιγμη που ειπες το παραπανω, μαζι με αυτο οτι η Sony καθυστερησε το The last of us 2 για να το βγαλει στο PS5.

    Δειχνει ανθρωπο που δεν εχει καμια ουσιαστικη εμπειρια στο αντικειμενο. Εχεις γνωσεις, αποκτας νεες, μπορεις να προσφερεις σε μια συζητηση, αλλα σε σαμποταρει το wishful thinking/confirmation bias. Ειναι οι πρωταγωνιστες σε καθε επιχειρημα σου. Δεν πιστευω οτι το κανεις επιτηδες. Για αυτο και ειμαι σιγουρος οτι θα σου φαινεται αδικη η αντιμετωπιση των mods, αλλα δεν ειναι.
    Αυτό είναι ακριβώς το είδος του άδικου post που αναφέρεσαι.

    - Αφενός μεν, για το LoU όπου το σχόλιό μου βασίστηκε στην αρχική ανακοίνωση περί "indefinite" αναβολή, οπότε δεν νομίζω να ήμουν ο μόνος που σκέφτηκε αφού πήγε που πήγε Ιούνιο τι είναι 4~5 μήνες, παραπάνω για να πετύχει ο Ryan το fastest transition του στο PS5 καίτοι είμαι απόλυτα ενήμερος για την στρατηγική της Sony από την προηγούμενη γενιά, να αφήνει τον πελάτη με καλή επίγευση of things to come - καίτοι αυτό θα κυκλοφορήσει τελικά με μια μικρή καθυστέρηση. -(άνω τελεία)-

    Και οι δυο εκδοχές έχουν επιχειρηματική λογική και ας μην συνέβη αυτό που σκέφτηκα.

    - Αφετέρου δε - πόσταρα ένα rumor, που βασίζεται σε άτομο το οποίο έχει π.χ. Legendary status για leaks (που δίνει στον έτερο του Komachi Ensaka), όχι στο Push Square ή Xbox Tavern, αλλά τον παρακολουθεί ένας πραγματικά retired engineer.

    Ορίστε λοιπόν και ένα παλιότερο post με την αντίστοιχη μετάφραση: https://twitter.com/chiakokhua/statu...06794994937856




    Spoiler!


    Όπως καταλαβαίνεις δεν υπάρχει κανένα confirmation bias/wishfull thinking από μέρους μου. Υπάρχει statefull post inspection και data transmition με ολίγη από προσωπική πινελιά

    Όταν ακούς για 36CU π.χ. σκέφτεσαι ω - 4 (κοιτάς τι υπάρχει στην αγορά που βγήκε το 2019 από την AMD -με βάση τα παραπάνω - και γράφεις μια άποψη).

    Αυτό δεν σημαίνει ότι θα είναι απαραίτητα σωστή...

    Είναι όμως educated guess και όχι αναπαραγωγή tidux/timdog και ΣΙΑ.

    Edit: Απόδειξη το γεγονός ότι είχα ποστάρει την άποψη μου - πολύυυυ πριν βάλω το/τα παραπάνω rumor/leak - πες το όπως θες.

    Φιλικά πάντα.
    Last edited by Sir_Teraflop; 01-06-2020 at 19:21.

  21. #2817
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Sir_Teraflop View Post
    Και οι δυο εκδοχές έχουν επιχειρηματική λογική και ας μην συνέβη αυτό που σκέφτηκα.
    Εχει επιχειρηματική λογική εαν εισαι ο Phil Spencer και σου δίνουν τα κλειδιά της Sony να κάνεις ότι γουστάρεις προκειμένου να της προξενήσεις μέγιστη ζημια. Το οτι πιστεύεις οτι θα ΑΚΥΡΩΝΑΝ την κυκλοφορια του παιχνιδιου στο 4 για να αναγκάσουν τον κοσμο να αγοράσει το 5 και δεν θα ειχε clusterfuck ανάλογο με αυτό της MS το 2013 μας ξεπερνά.
    Γιαυτό σου λεει ο PDS για wishfull thinking, εσυ σκεφτεσαι τι θα πρέπει να γίνει για να κερδίσει η MS, και το προβάλεις προς τα έξω σαν "πιθανο σενάριο".

  22. The Following 2 Users Say Thank You to Slay For This Useful Post:

    mihalis13 (01-06-2020),PDS (02-06-2020)

  23. #2818
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Εχει και την πλάκα του πάντως ο τεραφλοπ, σε ότι λέει γίνεται το αντίθετο, αν ποτέ πετύχει κάτι θα βγει και θα μας πει, ''είδατε, σας τα έλεγα ΕΓΩ''

  24. #2819
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Εχει επιχειρηματική λογική εαν εισαι ο Phil Spencer και σου δίνουν τα κλειδιά της Sony να κάνεις ότι γουστάρεις προκειμένου να της προξενήσεις μέγιστη ζημια. Το οτι πιστεύεις οτι θα ΑΚΥΡΩΝΑΝ την κυκλοφορια του παιχνιδιου στο 4 για να αναγκάσουν τον κοσμο να αγοράσει το 5 και δεν θα ειχε clusterfuck ανάλογο με αυτό της MS το 2013 μας ξεπερνά.
    Γιαυτό σου λεει ο PDS για wishfull thinking, εσυ σκεφτεσαι τι θα πρέπει να γίνει για να κερδίσει η MS, και το προβάλεις προς τα έξω σαν "πιθανο σενάριο".

    Δεν είπα - ότι θα ακυρώνανε - θα το καθυστερούσανε - και ο Covid ήταν καλό excuse.

    Σκέψου ότι είσαι hyped για το game ρε παιδί μου. Θα το αγοράσεις day one.

    Αμ έλα ντε που τον Νοέμβρη που θα το αγοράσεις βγαίνει και το PS5.

    Δεν θα σκεφτείς - ωχ βρε ίσως είναι καλύτερο στο PS5?

    Άρα τι θα κάνεις! Θα το πάρεις ΜΑΖΙ με το 5.

    Αυτό είναι wishfull thinking?

    Δεν νομίζω....

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Εχει και την πλάκα του πάντως ο τεραφλοπ, σε ότι λέει γίνεται το αντίθετο, αν ποτέ πετύχει κάτι θα βγει και θα μας πει, ''είδατε, σας τα έλεγα ΕΓΩ''
    Μια χαρά βγήκα legit για τα 36CU.


  25. #2820
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Game Engine Developer Casts Doubt about PS5 Clocks:



    Spoiler!

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •