Page 115 of 258 FirstFirst ... 1565105111112113114115116117118119125165215 ... LastLast
Results 2,281 to 2,300 of 5142

Thread: Μικρά νέα και rumors για το PS5 all-in-one Thread

  1. #2281
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Δημήτρη, κακώς ποσταρεις...
    Διαβάζω και εγώ τόσα πράγματα εδώ από αυτές τις μέρες και πραγματικά δεν αξίζει να σπαταλήσεις έστω και λίγο χρόνο για να πεις την γνώμη σου..
    Τέτοιο μίσος δεν μπορώ να το καταλάβω για το οποιοδήποτε studio (μιας και μιλάμε για games) το θέμα μάλλον είναι αλλού και δεν με αφορά εμένα προσωπικά....

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  2. The Following 3 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    kostasb13 (07-05-2020),tonybsg (06-05-2020),Valkyre (06-05-2020)

  3. #2282
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,000
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    EA's upcoming games will let you "upgrade" them to run on next generation consoles for free

    Λίγο clickbait ο τίτλος, αλλά ίσως να σημαίνει κάτι και για το PS4/5


  4. #2283
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,000
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    EA's upcoming games will let you "upgrade" them to run on next generation consoles for free

    Λίγο clickbait ο τίτλος, αλλά ίσως να σημαίνει κάτι και για το PS4/5


  5. #2284
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by tonybsg View Post
    EA's upcoming games will let you "upgrade" them to run on next generation consoles for free

    Λίγο clickbait ο τίτλος, αλλά ίσως να σημαίνει κάτι και για το PS4/5
    Απορώ γιατί αμφιβάλουμε ότι θα έχει κάτι παρόμοιο το PS5, το cross-buy ποιος το εγκαθυδρισε? τα free pro patches? γιατι πιστευουμε οτι κάτι θα αλλάξει τωρα?

  6. The Following 5 Users Say Thank You to Slay For This Useful Post:

    hakoo (06-05-2020),Leon_DiZ (06-05-2020),spartan (07-05-2020),tonybsg (06-05-2020),Valkyre (06-05-2020)

  7. #2285
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Γιατί μήπως είναι η μόνη εταιρεία που δεν μίλησε για αυτό ακόμα?

    Εδώ κάποιοι δεν διαβάζουν τα άρθρα που ποστάρουν.

    Να υπενθυμίσω:

    https://www.videogameschronicle.com/...a-launch-game/


    Τhere’s no official announcement coming from PlayStation so we really can’t confirm or deny anything,he added. It’s PlayStation that first needs to address these issues and then we’re happy to make a comment, but we can’t jump the gun ahead of them.


    Και για να βάλουμε τα πράγματα στην σωστή διάσταση τους, το πιο σωστό άρθρο είναι αυτό:

    https://wccftech.com/ea-certain-upco...xbox-series-x/



    Είναι το μόνο που εντοπίζει το παρακάτω:

    As confirmed in the company’s most recent earnings call with investors, publisher EA will also be offering free next-gen upgrades for some of its upcoming current-gen titles. More interestingly, however, is that the publisher talked about consoles in plural, basically confirming that, like Microsoft, Sony will also allow PS4 players to upgrade certain titles from both first-party and third-party publishers for free to the PS5 version.


    Μακάρι το "smart delivery" να είναι η κανονικότητα και όχι η εξαίρεση.

  8. #2286
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Απορώ γιατί αμφιβάλουμε ότι θα έχει κάτι παρόμοιο το PS5, το cross-buy ποιος το εγκαθυδρισε? τα free pro patches? γιατι πιστευουμε οτι κάτι θα αλλάξει τωρα?
    Απλά είμαστε "concerned"
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  9. #2287
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Απλά είμαστε "concerned"
    Δεν θα έπρεπε?

    Υπάρχουν και τα crossplay και τα, current/next gen crossbuy, playanywhere, cloud saves κτλ....

    Όχι μόνο τα remasters.


  10. #2288
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,000
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Quote Originally Posted by Sir_Teraflop View Post
    Γιατί μήπως είναι η μόνη εταιρεία που δεν μίλησε για αυτό ακόμα?

    Εδώ κάποιοι δεν διαβάζουν τα άρθρα που ποστάρουν.

    Να υπενθυμίσω:

    https://www.videogameschronicle.com/...a-launch-game/




    Και για να βάλουμε τα πράγματα στην σωστή διάσταση τους, το πιο σωστό άρθρο είναι αυτό:

    https://wccftech.com/ea-certain-upco...xbox-series-x/

    Είναι το μόνο που εντοπίζει το παρακάτω:



    Μακάρι το "smart delivery" να είναι η κανονικότητα και όχι η εξαίρεση.
    Όλα αυτά τα λέει και το άλλο άρθρο πάντως

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk


  11. #2289
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    ^^ Μακάρι, όπως έγραψα.

    Kudos όμως στην MS που το πάει δημόσια το θέμα και κερδίζει ..."traction?" το feature (λέμε τώρα, αυτό που είναι αυτονόητο στα PC), οπότε publisher που θα κάνει πίσω - θα φάει μαύρο.

  12. #2290
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    κατι αντιστοιχο με την M$ εκανε και η sony με το ps4 που...



    πανεξυπνο

  13. #2291
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Quote Originally Posted by Sir_Teraflop View Post
    Εδώ κάποιοι δεν διαβάζουν τα άρθρα που ποστάρουν.
    Το συγκεκριμενο αρθρο το ποσταρα εγω στο thread του cyberpunk και αφου εξηγησα επακριβως τι λεει, ακομα και disclaimer εβαλα για τους "concerned"

    Quote Originally Posted by hakoo View Post

    Για το xbox τουλαχιστον μιας και οπως λενε και οι ιδιοι δεν μπορουν να μιλησουν απο μονοι τους για το ps5 χωρις να το κανει πριν η Sony.
    Βραβειο ακυρης μπηχτης.

    Καταλαβαινω τους "concerned", κατι πρεπει να εχουμε να ανησυχουμε ρε παιδι μου αλλα μονο σε μενα φαινεται απολυτως λογικο μια εταιρεια να μην μιλαει ακομα για smart delivery η οπως αλλιως το ονομασουν πριν καν παρουσιασει την ιδια της την κονσολα properly?
    Ειναι σαν να κυκλοφορει η ταδε αυτοκινητοβιομηχανια καινουριο μοντελο και πριν δειξει καν το αμαξι να μιλαει για τους τροπους που θα αναβαθμιζεται το λογισμικο στο gps.
    Πολυ concern ρε παιδι μου.


  14. The Following 2 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    mihalis13 (06-05-2020),Slay (07-05-2020)

  15. #2292
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Καταλαβαινω τους "concerned", κατι πρεπει να εχουμε να ανησυχουμε ρε παιδι μου αλλα μονο σε μενα φαινεται απολυτως λογικο μια εταιρεια να μην μιλαει ακομα για smart delivery η οπως αλλιως το ονομασουν πριν καν παρουσιασει την ιδια της την κονσολα properly?
    Χαχαχαχα καλό.

    Την κονσόλα πότε θα την δείξει.

    1 μήνα πριν?

  16. #2293
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Πρεπει να βιαστει γιατι το controversy με την απουσια smart delivery στο ps5 εχει παρει διαστασεις. Ειναι ενα θεμα που απασχολει και 1 ατομο παγκοσμιως μη σου πω.


  17. The Following 2 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    Leon_DiZ (06-05-2020),Slay (07-05-2020)

  18. #2294
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Όποτε το κρίνει η ίδια απαραίτητο..
    Δεν βλέπω λόγο να βιάζεται, έχει ακόμα 2 exclusives που θα βγουν το καλοκαίρι. Αντίθετα η MS έχει λόγο να βιάζεται γιατί δεν έχει να δείξει τίποτα εδώ και ένα χρόνο από παιχνίδια.
    Δεν καταλαβαίνω γιατί η Sony πρέπει να δείξει την κονσόλα της.. και το PS4 Ιούνιο του 2013 το είδαμε αν δεν κάνω λάθος..
    Έχουμε ακόμα παιχνίδια να παίξουμε και θα συνεχίσουμε όταν έρθει το PS5 με το καλό.
    Spoiler!

  19. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Dragonpaul (06-05-2020)

  20. #2295
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Πρεπει να βιαστει γιατι το controversy με την απουσια smart delivery στο ps5 εχει παρει διαστασεις. Ειναι ενα θεμα που απασχολει και 1 ατομο παγκοσμιως μη σου πω.
    Τα ίδια λέγανε αρκετοί για το BC ως αχρείαστο, τι να το κάνω, παίζω μόνο next gen και μια μέρα πέρσι-πρόπερσι, έγινε απαραίτητο feature.

    Ας όψεται το Backlog από το μτχ. δισκάκι. -βλέπε PSN.

  21. #2296
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Αχρειαστο δεν ειναι και γι’αυτο θα μπει κιολας στο ps5.
    Τωρα οι προσποιητές ανησυχιες ειναι ενα θεμα αν με ρωτας.


  22. The Following User Says Thank You to hakoo For This Useful Post:

    mihalis13 (06-05-2020)

  23. #2297
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Όποτε το κρίνει η ίδια απαραίτητο..
    Δεν βλέπω λόγο να βιάζεται, έχει ακόμα 2 exclusives που θα βγουν το καλοκαίρι. Αντίθετα η MS έχει λόγο να βιάζεται γιατί δεν έχει να δείξει τίποτα εδώ και ένα χρόνο από παιχνίδια.
    Δεν καταλαβαίνω γιατί η Sony πρέπει να δείξει την κονσόλα της.. και το PS4 Ιούνιο του 2013 το είδαμε αν δεν κάνω λάθος..
    Έχουμε ακόμα παιχνίδια να παίξουμε και θα συνεχίσουμε όταν έρθει το PS5 με το καλό.
    Δεν ξέρω αν έχεις καταλάβει ότι όλο τον χρόνο η MS παρουσιάζει και δίνει παιχνίδια στο Game Pass και αρκετά από αυτά Day one. ΑΠΕΙΡΑ παιχνίδια.

    Νομίζω ότι και εσύ θα ήθελες να έχεις διαθέσιμη τέτοια υπηρεσία και ας μην την χρησιμοποιούσες.

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Αχρειαστο δεν ειναι και γι’αυτο θα μπει κιολας στο ps5.
    Τωρα οι προσποιητές ανησυχιες ειναι ενα θεμα αν με ρωτας.

    Δεν υπάρχει προσποιητό /concern.

    Concern είναι ότι αν είχε 30 παιχνίδια την προηγούμενη γενιά - σήμερα είναι 15.

    Concern είναι αυτά που γράφονται για το PS+

    Concern είναι τα turbo-jet μηχανήματα, με 1 χρόνο εγγύηση.

    Ας καλύψει τα παραπάνω και συζητάμε προφανώς σε νέα βάση.

    Μέχρι τότε θα παραμείνω πελάτης (υποψήφιος) και όχι προσκυνητής σε Pilgrimage.

  24. #2298
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Sir_Teraflop View Post
    Δεν ξέρω αν έχεις καταλάβει ότι όλο τον χρόνο η MS παρουσιάζει και δίνει παιχνίδια στο Game Pass και αρκετά από αυτά Day one. ΑΠΕΙΡΑ παιχνίδια.

    Νομίζω ότι και εσύ θα ήθελες να έχεις διαθέσιμη τέτοια υπηρεσία και ας μην την χρησιμοποιούσες.
    Το έχω καταλάβει γιατί προσωπικά έχω και Xbox One. Την χρησιμοποίησα όταν βγήκε το Gears 5 που το είχε προσφορά για 3 μήνες με 1€ όπως και άλλες φορές από όταν εμφανίστηκε (και τώρα πρόσφατα αρχές του χρόνου είχε την ίδια προσφορά)
    Εγώ μιλάω για exclusive games και όχι για το τι δίνει στο game pass (που προσωπικά το 95% του game pass ή το έχω παίξει ή δεν είναι παιχνίδια του γούστου μου)
    Η Ms έχει να δώσει μόνον το Infinite και αυτό στο launch του series X οπότε σαφώς βιάζεται να δείξει και την κονσόλα της και τα πάντα. Έτσι πάει....
    Spoiler!

  25. #2299
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Το έχω καταλάβει γιατί προσωπικά έχω και Xbox One. Την χρησιμοποίησα όταν βγήκε το Gears 5 που το είχε προσφορά για 3 μήνες με 1€ όπως και άλλες φορές από όταν εμφανίστηκε (και τώρα πρόσφατα αρχές του χρόνου είχε την ίδια προσφορά)
    Εγώ μιλάω για exclusive games και όχι για το τι δίνει στο game pass (που προσωπικά το 95% του game pass ή το έχω παίξει ή δεν είναι παιχνίδια του γούστου μου)
    Η Ms έχει να δώσει μόνον το Infinite και αυτό στο launch του series X οπότε σαφώς βιάζεται να δείξει και την κονσόλα της και τα πάντα. Έτσι πάει....
    Το ότι η MS βιάζεται να αποτινάξει οτιδήποτε θυμίζει το One είναι αναμφίβολο. Έφαγε κατραπακιά και έστρωσε.

    Στο launch όμως θα έχει πολλά παραπάνω, απλά δεν θα ανήκουν στο συγκεκριμμένο είδος που δείχνουν προτίμηση αρκετοί (λίγοι?).

    Και αυτά games είναι - ή μήπως όχι?

    Και η Sony με το leak για το LOU2, αναγκάστηκε και έκαψε ένα χαρτί που ίσως (σκέφτομαι εγώ) που προόριζε για το launch του ps5.

    Ας δούμε τι θα γίνει - οι επόμενοι μήνες αν έχω καταλάβει καλά θα είναι καταιγιστικοί.

  26. #2300
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,256
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ρε συ Sir τοσα απειρα παιχνιδια δινει η MS και απο εδω περα νιωθω οτι παιζεις λιγοτερο απο την συντριπτικη πλειοψηφια... ανταυτου μου δινεις την αισθηση οτι εχεις χαθει με παθος μεσα στα tweets του καθε dev και τα βιογραφικα του καθε insider και τα κουτσομπολια/φημες απο διαφορα φορουμ κλπ...

    Τετοιο ντεντεκτιβιλικι πραγματικα μου κανει εντυπωση... δε ξερω...

  27. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    mihalis13 (06-05-2020)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •