Page 64 of 258 FirstFirst ... 145460616263646566676874114164 ... LastLast
Results 1,261 to 1,280 of 5142

Thread: Μικρά νέα και rumors για το PS5 all-in-one Thread

  1. #1261

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Mα ο Cell κενταγε στα exclusives. Μακαρι να ειναι τετοια περιπτωση ο SSD. Σιγα μην ειναι.
    Ισως και αυτη τη φορα εκμεταλλευονται τον SSD στα exclusives αφου τα multiplatforms θα πρεπει να προσαρμοζονται και στις 2 κονσολες.
    Αλλα παλι μπορει να μην υπαρχει καμια διαφορα με τον SSD. Φυσικα και κραταω μικρο καλαθι.

    Απλα αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι οι γνωστοι δημοσιογραφοι κτλ δεν παιρνουν ξεκαθαρη θεση για superiority μιας πλευρας οπως γινοταν παλιοτερα. Βεβαια μπορει να ειναι αρχη ακομα.
    Αν το έγραφε αλλος αυτο θα πίστευα οτι τρολλαρει.
    Το ps3 βγήκε το 2006 και το πρωτο καλο game για τον cell ηταν το uncharted 2 του 2009.
    Δεν σου αναφέρω καν την πανωλεθρία στα multiplats που κράτησε σχεδον μέχρι το τελος της γενιάς.
    Προσεχε τι εύχεσαι.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #1262
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Χαχα κλαιω, οτι ελεγα σε πρηογουμενο ποστ! Υπεροχα νεα! Ακριβως οτι ηθελα. Ενα Playstation κατωτερο σε specs απο το ΧΒΟΧ! Να δουλευουν στην τσιτα τα στουντιο της Σονυ!
    Με πρόλαβες! Πάντα αυτό έλεγα για την MS

  3. #1263
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Τι ελεγες? Να ειναι κατωτερο το ΧΒΟΧ για να δουλευουν στην τσιτα τα στουντιο της MS?

  4. #1264
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Giannis1979 View Post
    Αν το έγραφε αλλος αυτο θα πίστευα οτι τρολλαρει.
    Το ps3 βγήκε το 2006 και το πρωτο καλο game για τον cell ηταν το uncharted 2 του 2009.
    Δεν σου αναφέρω καν την πανωλεθρία στα multiplats που κράτησε σχεδον μέχρι το τελος της γενιάς.
    Προσεχε τι εύχεσαι.
    Προσεξε. Δεν μιλησα για το ποσο καλη επιλογη στατηγικα ηταν ο Cell, γιατι πιθανοτατα δεν ηταν.
    Αναφερoμαι στις δυνατοτητες του οταν τις ειδαμε αυτες.

    Προφανως και δεν θα ευχομουν κατι τοσο ιδιοτροπο για το PS5. Στην παρουσιαση καταλαβα οτι θα ειναι ακομα πιο ευκολο το PS5. Οποτε καμια σχεση με τον Cell.
    .

  5. #1265
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    ^^ Τι ελεγες? Να ειναι κατωτερο το ΧΒΟΧ για να δουλευουν στην τσιτα τα στουντιο της MS?
    Ναι - η καλύτερη MS ήταν όταν έφαγε "πινέλο" από την Sony. Δώσε gamepass, δώσε BC, δώσε gold κτλ.!

  6. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    Giannis1979 (18-03-2020)

  7. #1266
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,938
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    α)Αυτη την στιγμη εχουμε κατα πολυ σημαντικοτερα πραγματα να μας απασχολουν απο τα TF της καθε κονσολας,εκτος αν ζεις σε καποιο αλλο παραλληλο συμπαν
    β)Εαν τοσο πολυ σε απασχολει η δυναμη και σου ειναι αδιαφορα τα exclusives του Playstation,αγορασε Xbox και το πολυ πολυ στο μελλον αν αλλαξεις γνωμη αγοραζεις και ενα Playstation.
    Η μαλλον μιας και οπως ειπες παλιοτερα εισαι και large στα χρηματα που διαθετεις και σε ενδιαφερει και το VR,πηγαινε σε PC μερια.

    Συμπεριφερεσαι λες και απεχθανεσαι την MS και τωρα λογω των καλυτερων specs θα πας σε αυτην με το ζορι.
    Καταρχήν ξέρω πολύ καλά που ζούμε και τι προβλήματα υπάρχουν. Ειμαι 41 χρονών με 2 παιδιά 13 και 16.
    Δεύτερον εδω μιλάμε για κονσόλες και όχι για τα προβλήματα της χώρας.
    Τρίτων δεν γουστάρω X box με την καμία και γι αυτό εχω νευριασει διότι σκέφτομαι την αγορά του. Και τέλος δεν με ενδιαφέρει το pc Gaming.

    Γιατί επιτιθεσαι. Έχω άδικο σε αυτά που λέω? Ίσα ίσα είμαι αντικειμενικοτατος χωρίς παροπιδες που θα πρέπει να κάνω το ασήμι χρυσό. Απ όπου και να το πιάσεις δεν γίνεται.

    Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  8. #1267
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Sir_Teraflop View Post
    Ναι - η καλύτερη MS ήταν όταν έφαγε "πινέλο" από την Sony. Δώσε gamepass, δώσε BC, δώσε gold κτλ.!
    Aαα οκ, απλα εσυ μιλαγες οτι αφορα σε features και services, agree.

    Παιδια ο ανταγωνισμος κανει καλο. Κερδισμενοι θα βγουμε. Χαλαρωστε με τα νουμερα, δειτε τα παιχνιδια και τις υπηρεσιες και απλα επενδυστε εκει που γουσταρετε. Κονσολες ειναι. Δεν ειναι δα οτι αγοραζουμε αυτοκινητο. Mid gen οι περισσοτεροι (μην πω ΟΛΟΙ) απο εμας εδω θα μπορουν να παρουν και τις 2 κονσολες. Εγω δυστυχως δεν μπορω πλεον καθως ο χρονος δεν το επιτρεπει. Αν βεβαια δω οτι τα σκατωνει τελειως η Sony, καθολου δυσολο να με δω ξανα και με τις 2 κονσολες. Το 360 ακομα στο συνθετο ειναι παρεα με τα PS3/PS4.

    Το που θα επενδυσει η καθε εταιρεια μπορει να κανει την διαφορα. Ειτε λεγεται παιχνιδια, ειτε λεγεται υπηρεσιες ειτε οτιδηποτε.

  9. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Sir_Teraflop (18-03-2020)

  10. #1268
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by cocous View Post
    Πλέον ειμαι νευριασμένος και δεν λειτουργώ καθαρά.

    Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Προφανώς και δεν λειτουργείς καθαρά αφου ακόμα δεν έχεις δεί ούτε ένα παιχνίδι που να δειχνει αυτο το POWER!!!!! και έχεις καταλήξει σε συμπέρασμα. Εαν σκοπός σου ειναι να έχεις την κονσόλα που σου παρέχει το μεγαλύτερο e-penis, τότε βουρ για το Χ, εαν όμως σε ενδιαφέρουν πρωτίστως τα παιχνίδια, καλό είναι να περιμένεις λιγακι πριν βγάλεις συμπεράσματα.

  11. #1269
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Προφανώς και δεν λειτουργείς καθαρά αφου ακόμα δεν έχεις δεί ούτε ένα παιχνίδι που να δειχνει αυτο το POWER!!!!! και έχεις καταλήξει σε συμπέρασμα. Εαν σκοπός σου ειναι να έχεις την κονσόλα που σου παρέχει το μεγαλύτερο e-penis, τότε βουρ για το Χ, εαν όμως σε ενδιαφέρουν πρωτίστως τα παιχνίδια, καλό είναι να περιμένεις λιγακι πριν βγάλεις συμπεράσματα.
    Δεν είναι θέμα Power Slay (pun intented).

    Περισσότερο focus δείχνει η M$ στο AA gaming, παρότι η Sony που γιγαντώθηκε με αυτό.

    Είναι θέμα ηλικίας όντως.

  12. #1270
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,938
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος τι γίνεται με τα cu. Το ένα έχει 52 και το άλλο 36. Αλλά στην συνέντευξη είπε και καλά οτι είναι καλύτερα τα λιγότερα αλλά πιο γρήγορης συχνότητας. Ισχύει αυτό η μουφα παρδαλη ως δικαιολογία. Και επίσης δεν κατάλαβα το boost στα TF.
    Είναι 9.2 και φτάνει εως 10συν? Ρε θα μας τρελλανουν?
    Έχω απορία να δω το σύστημα ψύξης αφού όπως φαίνεται θα δουλεύει στην τσίτα.

    Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  13. #1271
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Αργα η γρηγορα θα βγαλουμε συμπερασματα για τα multiplatforms/exclusives κτλ οσον αφορα τις τεχνικες διαφορες. Τιποτα δεν θα μεινει κρυφο.

    Απλα να υπενθυμισω οτι η Sony εχει ενα σωρο studios που ξεζουμιζουν καθε φορα τις κονσολες της. Το PS5 λοιπον απο την κορυφη μεχρι να νυχια εχει δημιουργηθει με βαση την εμπειρια αυτης της διαδικασιας(μεταλλο) των Sony studios. Τα οποια σιγουρα επαιξαν ενεργο ρολο.
    Και στην παρουσιαση εγινε αναφορα στο τι ζητανε οι devs.

    Aυτο απο μονο του με κανει να μην ανησυχω καθολου για τις επιλογες που εκαναν για το PS5.
    .

  14. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    panos74gr (18-03-2020)

  15. #1272
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by cocous View Post
    Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος τι γίνεται με τα cu. Το ένα έχει 52 και το άλλο 36. Αλλά στην συνέντευξη είπε και καλά οτι είναι καλύτερα τα λιγότερα αλλά πιο γρήγορης συχνότητας. Ισχύει αυτό η μουφα παρδαλη ως δικαιολογία. Και επίσης δεν κατάλαβα το boost στα TF.
    Είναι 9.2 και φτάνει εως 10συν? Ρε θα μας τρελλανουν?
    Έχω απορία να δω το σύστημα ψύξης αφού όπως φαίνεται θα δουλεύει στην τσίτα.

    Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Όσο πιο απλά μπορώ να το γράψω - η συχνότητα δεν επηρεάζει μόνο τα TF (CU count x OPS x clock) αλλά και την ταχύτητα των RoPS π.χ. (ταχύτητα ανανέωσης της οθόνης από το gpu buffer) αλλά και ένα σκασμό από άλλα όπως την ταχύτητα γεωμετρίας (fill rate) τα Texture Mapping Units (RT στην περίπτωση μας και όχι μόνο) κλπ. κλπ.

    Κοντινά συστήματα σε TF και shaders για μένα είναι καλύτερο το πιο γρήγορο. Αρκεί να είναι κοντινά - είναι μεγάλη συζήτηση το wide and slow vs fast and mean.

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Αργα η γρηγορα θα βγαλουμε συμπερασματα για τα multiplatforms/exclusives κτλ οσον αφορα τις τεχνικες διαφορες. Τιποτα δεν θα μεινει κρυφο.

    Απλα να υπενθυμισω οτι η Sony εχει ενα σωρο studios που ξεζουμιζουν καθε φορα τις κονσολες της. Το PS5 λοιπον απο την κορυφη μεχρι να νυχια εχει δημιουργηθει με βαση την εμπειρια αυτης της διαδικασιας(μεταλλο) των Sony studios. Τα οποια σιγουρα επαιξαν ενεργο ρολο.
    Και στην παρουσιαση εγινε αναφορα στο τι ζητανε οι devs.

    Aυτο απο μονο του με κανει να μην ανησυχω καθολου για τις επιλογες που εκαναν για το PS5.
    Δεν θα σχολιάσω για games. Θα σχολιάσω για αυτά που έγραφα.

    το PS5 ήταν/είναι hardware του 2019 ή και 399$.

    Είναι προφανές.
    Last edited by Sir_Teraflop; 18-03-2020 at 22:20.

  16. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    cocous (18-03-2020)

  17. #1273
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Προφανως και δεν θα ευχομουν κατι τοσο ιδιοτροπο για το PS5. Στην παρουσιαση καταλαβα οτι θα ειναι ακομα πιο ευκολο το PS5. Οποτε καμια σχεση με τον Cell.
    Ειλικρινα αυτη η συζητηση ΔΕΝ εχει ΚΑΝΕΝΑ νοήμα. Το Ι/Ο bandwidth ειναι διαθέσιμο day one, χωρίς κάποιο μυστικό κώδικα που θα το κάνει να δουλέψει, οπότε όλη η σύγκριση με τον Cell είναι ΑΚΥΡΗ.

  18. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    spartan (19-03-2020)

  19. #1274
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Sir_Teraflop View Post
    Δεν θα σχολιάσω για games. Θα σχολιάσω για αυτά που έγραφα.

    το PS5 ήταν/είναι hardware του 2019 ή και 399$.

    Είναι προφανές.
    Εγω να ξερεις ακομα δεν συμφωνω σε αυτο. Και δεν θα ειχα προβλημα να το κανω.
    .

  20. #1275
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Δεν είχα ιδέα ότι βγήκαν τα specs πριν λίγο. Νόμιζα ότι ο Cerny μίλησε για συγκεκριμένα πράγματα.
    Τελικά το github βγήκε αληθινό, η διαφορά των δύο κονσολων είναι ξεκάθαρη και αναμφισβήτητη. Οι αριθμοί τα λένε ολα όσο και αν προσπαθούν κάποιοι να μας πείσουν για το αντίθετο.
    Απογοητευση.

  21. The Following User Says Thank You to kostasb13 For This Useful Post:

    Sir_Teraflop (18-03-2020)

  22. #1276
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Εγω να ξερεις ακομα δεν συμφωνω σε αυτο. Και δεν θα ειχα προβλημα να το κανω.
    Καλά εμένα με ξέρεις - είμαι και λίγο της συνωμοσιολογίας - αλλά έχει κανένα 6μηνο που τα έλεγα περί Laywden κτλ.

    Βγάλε με Off είμαι constistent όμως σε αυτά που έγραφα!

    Στο μεταξύ σε δύο Leaks επέμενα - αυτό του github και το άλλο του Imgur από τον Ιανουάριο.

    Έπεσα δυστυχώς μέσα και στο flash card addon για το series - x (nvme card)....

  23. #1277
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  24. #1278
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Sir_Teraflop View Post
    Καλά εμένα με ξέρεις - είμαι και λίγο της συνωμοσιολογίας - αλλά έχει κανένα 6μηνο που τα έλεγα περί Laywden κτλ.

    Βγάλε με Off είμαι constistent όμως σε αυτά που έγραφα!




    Quote Originally Posted by kostasb13 View Post
    Οι αριθμοί τα λένε ολα όσο και αν προσπαθούν κάποιοι να μας πείσουν για το αντίθετο.
    Η θεση μου ειναι οτι θελω να περιμενω απο την μια για να βγαλω συμπερασμα και απο την αλλη δεν με απασχολει ιδιαιτερα. Ποτε δεν με ενδιεφερε η διαφορα στην δυναμη. Δεν θα αλλαξει τωρα αυτο.

    Αλλα θα μπορουσες να μου εξηγησεις(η οποιος μπορει) γιατι οι παρακατω προσπαθουν οπως λες να μας πεισουν για το αντιθετο?

    Spoiler!
    .

  25. #1279
    Elite lak100's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Καστορια
    Posts
    1,075
    PSN ID
    mitsos17(UK) mitsos1990(GR)

    Default

    εχω σκοπο να παρω και τις 2 και αναλογα θα αγοραζω τα multiplatform

  26. #1280
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post






    Η θεση μου ειναι οτι θελω να περιμενω απο την μια για να βγαλω συμπερασμα και απο την αλλη δεν με απασχολει ιδιαιτερα. Ποτε δεν με ενδιεφερε η διαφορα στην δυναμη. Δεν θα αλλαξει τωρα αυτο.

    Αλλα θα μπορουσες να μου εξηγησεις(η οποιος μπορει) γιατι οι παρακατω προσπαθουν οπως λες να μας πεισουν για το αντιθετο?

    Spoiler!
    Καλά τα λέει αλλά ο Cerny μούγκα για VRS.

    Εκεί θα φανεί το lean and mean machine.

    Που είναι ωέο?

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •