Page 51 of 258 FirstFirst ... 4147484950515253545561101151 ... LastLast
Results 1,001 to 1,020 of 5142

Thread: Μικρά νέα και rumors για το PS5 all-in-one Thread

  1. #1001
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,938
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Παιδιά Καλημέρα. Μην τρελαθούμε κιόλας. Εννοείται πως η δύναμη παίζει μεγάλο ρόλο. Και τα 9 με τα 12 είναι σημαντική διαφορά. Προσωπικά αν δεν είχα συλλογή μεγάλη στον λογαριασμό μου και δεν με ένοιαζε το VR θα έπαιρνα Χ Series που είναι τούμπανο.

    Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  2. #1002
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Από το προηγούμενο μου post ΕΔΩ
    DS5 on Devkit 3 has a alot of new "tweaks" (my friend reported me working at WWS). No information on Price, Design, reveal and BC
    Δεν μπορώ να βάλω το Link της αρχικής πηγής πια, γιατί έχει διαγραφεί για κάποιον λόγο. Happens all the time... μπορώ όμως να βάλω μία νέα πατέντα της Sony που θα μπορούσε να αφορά το DS5 (έχει και εικόνες) ή κάποιο εναλλακτικό χειριστήριο της Sony (καθώς υπάρχει αναφορά και σε VR τεχνολογία/χρήση του) και κάποια από τα tweaks που θα μπορούσαν να έχουν περάσει στο τελικό προϊόν (προσωπικά μου φαίνεται λίγο υπερβολικό αλλά ποτέ δεν ξέρει κανείς). Βάσει της πατέντας που κατέθεσε η Sony λοιπόν, θα υπάρχει ένα add on (επιπλέον αξεσουάρ ντε) το οποίο όταν θα προστίθεται στο/σε χειριστήριο, θα μπορεί να μετράει δεδομένα όπως τον σφυγμό του παίκτη ή το πόσο έχουν ιδρώσει τα χέρια του.

    A biofeedback sensor attachment for a controller, the biofeedback sensor attachment comprising one or more sensors for obtaining biofeedback information arranged such that at least one sensor is in contact with a user's hand during normal use of the controller, and an output unit operable to output the biofeedback information about measurements made by the one or more sensors.

    ... collecting biofeedback information using one or more sensors in contact with a user's hand during normal use of the controller;
    ... i. electrodermal activity measurements, and ii. heart rate measurements.

    ...[0039] The collection of such biofeedback sensor data may be useful in adapting content provided to a user, so as to provide a more personalised experience. This may be particularly advantageous in the context of a virtual reality experience, in which the user may be fully immersed.

    Click image for larger version. 

Name:	biometrics_DS5.jpg 
Views:	73 
Size:	160.3 KB 
ID:	11947
    Κάντε κλικ την παραπάνω εικόνα για περισσότερες πληροφορίες.

    Η είδηση αντλήθηκε από το IGN Greece
    Αρχική πηγή: US Patent & Trademark Office

  3. #1003
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by kostasb13 View Post
    Από αυτά που έχω δει και διαβάσει και γενικότερα την περιρρέουσα ατμόσφαιρα το ps5 θα είναι χειρότερο τεχνικά.
    Όπως εγώ το καταλαβαίνω, η Sony προσπαθεί να κερδίσει χρόνο και να οργανώσει επικοινωνιακα την παρουσίαση όσο καλυτερα μπορεί για να μην χάσει σε σημαντικο βαθμό τις εντυπώσεις. Και ισως να αλλάξει ότι μπορεί ακομα να αλλάξει στο hardware.
    Ισως αμήχανη... αιφνιδιασμενη από την δύναμη του series x και τον αντίκτυπο που θα έχει στον κόσμο μια ξεκάθαρη διαφορά στα τεχνικά χαρακτηριστικά.

    Ελπίζω να κάνω λάθος.
    Εχεις καποιο λινκ για ολα αυτα? Μου ακουγονται πολυ ενδιαφεροντα να εχει πεσει τοσο εξω η Sony. Για δωσε!

  4. #1004
    PS4forums Addict rookie's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    XALANDRI
    Posts
    1,746
    PSN ID
    l_imperi_UM
    Name
    ΛΥΜΠΕΡΗΣ

    Default

    Quote Originally Posted by cocous View Post
    Παιδιά Καλημέρα. Μην τρελαθούμε κιόλας. Εννοείται πως η δύναμη παίζει μεγάλο ρόλο. Και τα 9 με τα 12 είναι σημαντική διαφορά. Προσωπικά αν δεν είχα συλλογή μεγάλη στον λογαριασμό μου και δεν με ένοιαζε το VR θα έπαιρνα Χ Series που είναι τούμπανο.

    Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    προς το παρων, μια απο τα ιδια....



    Τίποτα το ανθρώπινο δεν μου είναι ξένο

  5. #1005
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Ακόμα δεν τον είδαμε, Γιάννη τον βαφτίσαμε

  6. The Following User Says Thank You to odytsak For This Useful Post:

    mihalis13 (26-02-2020)

  7. #1006
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,938
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Ακόμα δεν τον είδαμε, Γιάννη τον βαφτίσαμε
    Η αλήθεια είναι αυτή φίλε μου Οδυσσέα. Ωραία τα exclusive εννοείται αλλά θα πρέπει να υπάρχει και η δύναμη. Αλλιώς θα είναι πιο σίγουρη η ύπαρξη νέας κονσόλας στα μισά της γενιάς. Έτσι όπως εξελίσσονται πίστεψέ με οτι θα υπάρξει στιγμή που αν ισχύουν τα 9TF έναντι των 12TF που θα τα βρει σκούρα η Sony σε αντίστοιχα παιχνίδια και θα αρχίσει να κόβει διάφορα ώστε να πετύχει 60fps 4K. Δεν είναι καθόλου εύκολο.

    Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  8. #1007
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default



    Όταν υπάρχει η δύναμη και είναι υπέρ μας είναι τζάμι και είμαστε οι καλύτεροι. Όταν υπάρχει αλλά είναι εις βάρος μας τότε δεν έχει και τόση σημασία τα παιχνίδια είναι που μετράνε. Άμα βγάλει πιο δυνατό μηχάνημα και με τόσες εξαγορές που έκανε βγάλει και καλά παιχνίδια την πατήσαμε...

  9. #1008
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Θα μου κανει τεραστια εντυπωση να ισχυει αυτη η αποκλιση στα specs, για μενα θα ειναι rookie mistake εντελως κατι που δεν συναδει καθολου με τη στρατηγικη της sony ειδικα επι Cerny. Μιλαμε για προετοιμασια χρονων και μια MS που εχει δειξει την ταση της απο νωρις (οτι παει δλδ για δυνατο μηχανημα), ακομα και με το xbox one x φανηκε προς τα που παει η καινουρια κονσολα. Να δουμε και επισημα, προσωπικα θα μου κανει πολυ μεγαλη εντυπωση.


  10. The Following 3 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    panos74gr (01-03-2020),Slay (29-02-2020),Valkyre (26-02-2020)

  11. #1009
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Κι εμενα δεν μου κανει λογικο οταν ξερει η Sony οτι το ΧΒΧ ειναι ηδη στα 6 TF να θεωρησει καλη ιδεα να παει στο next gen με 9... ακριβως οπως το λεει ο Hakoo μοιαζει με rookie mistake.

  12. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    mihalis13 (26-02-2020)

  13. #1010
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,938
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Συμφωνώ και ελπίζω να μην γίνει τέτοια πατάτα. Τώρα όσο αφορά τα υπερ δύναμης κτλ και αν είναι καλά η οχι προσωπικά είπα την γνώμη μου και πιο πάνω. Η Sony μας έχει δεμένους με τα library δυστυχώς. Δύσκολο να αλλάξεις κατεύθυνση. Αλλά πάντα με ενδιέφεραν τα specs και γι αυτό άλλαξα και σε Pro.
    Αυτήν την φορά η Microsoft μπαίνει πολύ δυνατά. Και όλα τα futures που προσφέρει η κονσόλα φαίνονται ενδιαφέρον.
    Η Sony πρέπει οποσδηποτε να σκεφτεί τι θα παρουσιάσει.

    Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by cocous; 26-02-2020 at 14:03.

  14. #1011
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,987
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Εγω νομίζω ότι καθυστέρηση στην Sony έχει να κάνει με αλλαγές τις τελευταίας στιγμής για να μην έχουν μεγάλη διαφορά η κονσόλες.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


    xbox:Christoforo7s

  15. #1012
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εγω μπορει και να θελω το XBOX X να ειναι ελαφρως καλυτερο τεχνικα απο το Playstation.... και δεν αστειευομαι καθολου...

  16. #1013
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,987
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Εγω μπορει και να θελω το XBOX X να ειναι ελαφρως καλυτερο τεχνικα απο το Playstation.... και δεν αστειευομαι καθολου...
    Εγώ πάλι έχω όλα τα παιχνίδια μου στο ps4 κ με βολεύει καλύτερα το xbox χειριστήριο κ το xbox x, μήπως είμαι ανώμαλος;


    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  17. #1014

    Default [Next-Gen] PlayStation 5 - Νέα και φήμες για την κονσόλα επόμενης γενιάς

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Εγω μπορει και να θελω το XBOX X να ειναι ελαφρως καλυτερο τεχνικα απο το Playstation.... και δεν αστειευομαι καθολου...
    Πες μου ότι αναπολείς και εσυ εποχές PS3 όπου στο δεύτερο μισό ήπιαν το αίμα του Cell (π.χ. Uncharted 2) και έκαναν το απόλυτο fight back ?

    War mentality Vs current comfort zone.....
    Last edited by DJTaurus; 26-02-2020 at 15:06.

  18. #1015
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Aυτο που θελω ειναι να ειναι η Sony στην τσιτα απο τον ανταγωνισμο. Kατι που τα τελευταια3 περιπου χρονια δεν υπαρχει πλεον. Η Σονυ παιζει σχεδον μονη της μπαλα στο 2ο μισο αυτης της γενιας. Εφοσον η MS λιγο πολυ κανει ενα βημα πισω (για εμενα) με τη διετια που τα exclusives θα φτιαχνονται στο ΟΝΕ, γουσταρω να εχει γενικα το πανω χερι (σε λογικο βαθμο εννοειται) στο hardware κομματι.

    Επουδενι δεν θα ηθελα να ανακοινωθει PS5 σημαντικα δυνατοτερο του X. Μου αρεσει να πρεπει να βαλουν τα δυνατα τους.

    Αλλα φυσικα και δεν θα ηθελα να πρεπει να τους παρει 3-4 χρονια για να καταφερουν να δωσουν αποτελεσμα οπως εγινε με τον Cell που μαλιστα ζημειωμενοι βγηκαμε στο τελος μιας και τα multiplatform στην πλειοψηφεια τους ποτε δεν ετρεξαν καλυτερα στο PS3.

  19. #1016
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,938
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Το να είναι ισοδύναμα συμφωνώ η έστω να έχουν μικρές διαφορές. Αλλά το 1/4 δεν είναι καθόλου μικρό. Θα αναγκαστεί στα μισά της γενιάς να σου βγάλει και καλά Pro έκδοση. Μακάρι να κάνω λάθος αλλά δυστυχώς έτσι θα γίνει αν όντως τα specs εχουν διαφορά.

    Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  20. #1017
    Advanced Member De-lee_GR's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    521
    PSN ID
    De-Lee_GR

    Default

    Και εμένα η γνώμη μου είναι, πως η Sony αυτή την φορά ακολουθεί κατά κάποιον τρόπο τις εξελίξεις... Το μόνο που υποθέτουμε ότι θα είναι προηγμένο σε σύγκριση με το xbox θα είναι το χειριστήριο.
    Το ότι περιμένει επίσης την τιμή του series x λογικό αν σκεφτείς τα παραπάνω με την λογική πάντα ότι δεν μπορείς να κοστολογήσεις ένα προϊόν ισάξιο ή κατώτερο με υψηλότερη τιμή από τον ανταγωνιστή.
    Βλέπω στο μέλλον ένα ps5 pro με τιμή series x και λίγο ανώτερα specs από αυτό

    Στάλθηκε από το Redmi 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  21. #1018
    Advanced Member De-lee_GR's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    521
    PSN ID
    De-Lee_GR

    Default

    Quote Originally Posted by De-lee_GR View Post
    Και εμένα η γνώμη μου είναι, πως η Sony αυτή την φορά ακολουθεί κατά κάποιον τρόπο τις εξελίξεις... Το μόνο που υποθέτουμε ότι θα είναι πιο προηγμένο σε απο το xbox, θα είναι το χειριστήριο.
    Το ότι περιμένει επίσης την τιμή του series x λογικό αν σκεφτείς τα παραπάνω με την λογική πάντα ότι δεν μπορείς να κοστολογήσεις ένα προϊόν ισάξιο ή κατώτερο με υψηλότερη τιμή από τον ανταγωνιστή.
    Βλέπω στο μέλλον ένα ps5 pro με τιμή series x και λίγο ανώτερα specs από αυτό

    Στάλθηκε από το Redmi 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


    Στάλθηκε από το Redmi 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  22. #1019
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Και γιατι ρε παιδια πιστυετε οτι η Sony θα χρειαστει ενα PS5 Pro για να ανταγωνιστει το Χ? Αν φτασει σε αυτο το σημειο θα ειναι οχι απλα rookie mistake αλλα τραγελαφος... δηλαδη τοσο χαζοι λετε να ειναι που θα πουν"α οκ δε πειραζει θα τους φτασουμε με το Pro" λες και η MS δεν μπορει να βγαλει και αυτη ενα mid gen μηχανημα οπως εκανε σε αυτη τη γενια με το ΧΒΧ....

  23. #1020
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Naughty Dog Director Leaves the Door Open to Making Another Uncharted Game

    To βαζω εδω γιατι αφορα την νεα γενια προφανως. Η αληθεια ειναι οτι 4ο μερος περισσοτερο μου ανοιξε την ορεξη παρα ενιωσα οτι κουρασε η σειρα.
    .

  24. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    toninio (26-02-2020)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •