Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 21 to 27 of 27

Thread: Tehkan World Cup Cocktail Table (Το γνωστό μας τραπεζάκι στα arcades)

  1. #21
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,550
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by BillyFlo81 View Post
    Θαυμάσιο! Δεν περίμενα να βγει τοσο όμορφο. Ακόμα μια δημιουργία με πολυ μερακι. Πολλά μπράβο Bill!
    ευχαριστώ! Θα κανονίσουμε ματσάκια από κοντά ...


  2. #22
    Elite ntsmrtz's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    963
    PSN ID
    epi60s
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by Error Flynn View Post
    ευχαριστώ! Θα κανονίσουμε ματσάκια από κοντά ...
    Όντως, συγνώμη που καλοπροαίρετα παίρνω το θάρρος και ρωτάω, αλλά τις δημιουργίες/κατασκευές σου με κάποιο τρόπο τις εκθέτεις/παρουσιάζεις/κάνεις upload κάπου? (εκτός εδώ) Τις βλέπει κόσμος/φίλοι ή τις απολαμβάνεις μόνος και δεν αφήνεις κανέναν να πλησιάσει?

  3. #23
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,550
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by ntsmrtz View Post
    Όντως, συγνώμη που καλοπροαίρετα παίρνω το θάρρος και ρωτάω, αλλά τις δημιουργίες/κατασκευές σου με κάποιο τρόπο τις εκθέτεις/παρουσιάζεις/κάνεις upload κάπου? (εκτός εδώ) Τις βλέπει κόσμος/φίλοι ή τις απολαμβάνεις μόνος και δεν αφήνεις κανέναν να πλησιάσει?
    Παρακαλώ, καλά κάνεις και ρωτάς. Ανήμερα της πρωτοχρονιάς είχα 50 άτομα σπίτι μου. Καταλαβαίνεις λοιπόν πως πολλοί ήταν αυτοί που πέρασαν από τη συλλογή μου, τα παιχνίδια, τα φλιπεράκια κλπ. Είναι χαρά μου να βλέπω τους φίλους μου να διασκεδάζουν και να παίζουμε όλοι μαζί. Δεν είμαι καθόλου από τους ανθρώπους που κρατάνε τη συλλογή τους για τον εαυτό τους.

    Όσον αφορά αυτά που κάνω, πχ το συγκεκριμένο θέμα το αναρτούσα αντίστοιχα και σε ένα ακόμη φόρουμ. Τα γλυπτά που κάνω από games τα ανεβάζω στο κανάλι μου στου YουTube πχ. Όχι πολύ περισσότερα πράγματα όμως. Γιατί ρωτάς ;
    Last edited by Error Flynn; 01-02-2020 at 00:14.

  4. #24
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Καταπληκτική δουλειά Βασίλη!! Φαίνεται πανέμορφο!!

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  5. #25
    Elite ntsmrtz's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    963
    PSN ID
    epi60s
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by Error Flynn View Post
    Παρακαλώ, καλά κάνεις και ρωτάς. Ανήμερα της πρωτοχρονιάς είχα 50 άτομα σπίτι μου. Καταλαβαίνεις λοιπόν πως πολλοί ήταν αυτοί που πέρασαν από τη συλλογή μου, τα παιχνίδια, τα φλιπεράκια κλπ. Είναι χαρά μου να βλέπω τους φίλους μου να διασκεδάζουν και να παίζουμε όλοι μαζί. Δεν είμαι καθόλου από τους ανθρώπους που κρατάνε τη συλλογή τους για τον εαυτό τους.

    Όσον αφορά αυτά που κάνω, πχ το συγκεκριμένο θέμα το αναρτούσα αντίστοιχα και σε ένα ακόμη φόρουμ. Τα γλυπτά που κάνω από games τα ανεβάζω στο κανάλι μου στου YουTube πχ. Όχι πολύ περισσότερα πράγματα όμως. Γιατί ρωτάς ;
    Πολύ ωραία, θα ήταν λίγο αμαρτία να μην τα έβλεπε/έπαιζε κόσμος/φίλοι.
    Ρωτάω γιατί είναι προφανές πως θα ήθελα να είμαι ανάμεσα στους 50!

  6. #26
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,550
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Καταπληκτική δουλειά Βασίλη!! Φαίνεται πανέμορφο!!

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Γεια σου Μιχάλη ! Σε ευχαριστώ !

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by ntsmrtz View Post
    Πολύ ωραία, θα ήταν λίγο αμαρτία να μην τα έβλεπε/έπαιζε κόσμος/φίλοι.
    Ρωτάω γιατί είναι προφανές πως θα ήθελα να είμαι ανάμεσα στους 50!
    Ναι έχεις δίκιο. Ποτέ δε κατάλαβα τους ανθρώπους που κρατάνε τη συλλογή τους για τους εαυτούς τους.
    Ποτέ δεν κατάλαβα του συλλέκτες που αγοράζουν κάτι και το κρατάνε στη ζελατίνα. Αν μπορούσαν να τα βάλουν και σε μια αντίστοιχη φορμόλη θα το έκαναν.
    Είμαι από αυτούς που θέλουν κάποια πράγματα αλλά ταυτόχρονα θέλουν να το χαρούν. Ακόμη και αν αυτό φθαρεί ή έχει μια επίπτωση από τη χρήση αυτή είναι η φύση
    των πραγμάτων και όχι μια κατάσταση μουμιοποίησης . . . έτσι το βλέπω εγώ.

    Ε, μπορεί κάποια στιγμή να κάνω ένα μίνι τουρνουά Tehkan World Cuo open ...

  7. The Following 2 Users Say Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    mihalis13 (02-02-2020),Nek_Food (02-02-2020)

  8. #27

    Default

    Tελικό αποτέλεσμα: άψογο. Συγχαρητήρια για την πολλή και εξαιρετική δουλειά που έκανες. Είναι βέβαιο ότι θα το χαρείς, τόσο παικτικά με τους φίλους σου, όσο και οπτικά και συναισθηματικά, γιατί είναι κάτι πολύ ωραίο, ποιοτικά φτιαγμένο, και γεμίζει πολύ ζωντανά το χώρο. Με γειές και πάλι και καλορίζικο\καλόπαικτο.
    Πραγματικά, νομίζω ότι αξίζει τον κόπο (και το όποιο κόστος), να έχουμε στο χώρο μας αντικείμενα από τα video games (ειδικά από αυτά που έχουμε παίξει\βιώσει). Αυτός είναι ένας λόγος που έχει αρχίσει να μην με χαλάει τόσο πια η πιθανή επικράτηση του all digital. Δεν θα έχουμε τις κασετίνες+δισκάκια, αλλά μπορούμε να έχουμε άλλα και πιο ζωντανά, όπως αγαλματίδια\φιγούρες, πόστερ, βιβλιαράκια κλπ κλπ. Εάν φυσικά κάποιος μπορεί και δημιουργεί κάτι πολύ πιο ζωντανό, όπως έκανες με το Tehkan τώρα, ακόμα καλύτερα.
    Καλή συνέχεια και στις επόμενες δουλειές σου
    Last edited by toninio; 10-02-2020 at 20:29.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •