Page 33 of 258 FirstFirst ... 232930313233343536374383133 ... LastLast
Results 641 to 660 of 5142

Thread: Μικρά νέα και rumors για το PS5 all-in-one Thread

  1. #641
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Να σου πω πόσο χέστηκα πατόκορφα; Ή μήπως το ξέρεις ήδη; Τι; Μήπως δεν το ξέρεις;

    Ε, χέστηκα όσο έχουν χέσει όλοι οι δεινόσαυροι σε όλα τα εκατομμύρια χρόνια που ζούσαν.

    Όταν παραδέχεσαι ότι δεν συζητάς, το υπερτονίζεις μάλιστα λέγοντας με κεφαλαία "Φυσικά και ΔΕΝ συζητάω"...........ένα πράμα σημαίνει.
    Ότι μονολογείς.

    Και ότι πρέπει να βιώνουμε τους μονολόγους σου, όπου το 99,9% δεν καταλαβαίνει τι γράφεις, για ποιον λόγο το γράφεις και εν τέλει, στα @@ του κόσμου και που το γράφεις δηλαδή.

    Άντε πες στα χιλιάδες άτομα εδώ μέσα να ασχολούνται μετρημένα στα δάχτυλα που να αντιλαμβάνονται ότι γράφεις, εδώ και 1,5 χρόνο που σε έφερε ο Διονύσης στο φόρουμ.

    Όσο για το ποστ, ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΕΟ επεξηγηματικό ήταν προς τον Αχιλλέα γιατί μίλησα μαζί του.
    Αλλά μην σε νοιάζει αφού έτσι κι αλλιώς μονολογείς.

    Δεν πειράζει, συνέχισε ακάθεκτος.
    Ο σέρβερ που φιλοξενεί το φόρουμ δεν κουράζεται, ούτε βαριέται, ούτε γελάει με τα τεχνολογικά ποστ που κάνεις ή σε άλλα θρεντ που διακαώς (αλλά κεκαλυμμένα) θέλεις να πείσεις άλλα PS4 άτομα να μεταβούν στο Xbox (ουσιαστικά απολαμβάνεις την ανοχή του Slay που δεν σε έχει πετάξει εντελώς από το φόρουμ, μόνο και μόνο για αυτό το λόγο).
    Ο σέρβερ είναι μηχάνημα, οπότε δεν έχει τα παραπάνω συναισθήματα.

    Οι άνθρωποι όμως τα έχουν...

    ΦΥΣΙΚΑ να μην σταματήσεις να ποστάρεις, ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ακαταλαβίστικες τεχνογνώσεις, καθώς οι άνθρωποι αρέσκονται να τους τρέφει κάποιος τα παραπάνω συναισθήματα.
    Προσφέρεις κοινωνική υπηρεσία...............αλλά διαφορετική από αυτή που στοχεύεις.

  2. #642
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Τι να συζητήσουμε Λευτέρη μου?

    Ότι σε developer portal κάποιος της AMD ξέχασε τα stats από test results?

    Όσο για τον Αχιλλέα πιο λιανά δεν μπορούσα να το κάνω σε gaming forum και νήμα που ασχολείται με next gen leaks.

    Από το πρώτο νήμα.

    Στο δεύτερο προσπάθησα σοβάρα να το κάνω απλό.

    Ε μετά το μόνο που μένει είναι το white paper της AMD για την RDNA.

    Διάβασε το και εσύ μπας και πάρεις μυρωδιά : https://www.amd.com/system/files/doc...whitepaper.pdf

    Σελίδα 21.

  3. #643
    Cool Member mtifosi's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Athens
    Posts
    150
    PSN ID
    M_tifosi

    Default

    Quote Originally Posted by Sir_Teraflop View Post
    https://www.pcgamer.com/anthem-load-...s-ssd-vs-nvme/

    Βελτίωση με τον καλύτερο NVME του κόσμου να έχεις δεν θα δεις βελτίωση από Sata SSD της σειράς. Από σκληρό μόνο η διαφορά είναι ίδια.

    Αυτό που λέει το παλικάρι παραπάνω είναι ότι οι κονσόλες από εποχής DOS/amiga ως fixed function συστήματα δεν έχουν τους ίδιους περιορισμούς στο πως θα φορτώνεται κάτι και πότε.

    Τότε κάνανε και κολπάκια με τα tracks και τον κώδικα και τα λοιπά.

    Τι αναπαράγεις εδώ - το σχόλιο σου από το άλλο forum για σάπιους δίσκους?

    Τι σχέση έχει το PC με τις κονσόλες μόνο εσύ το ξέρεις ακόμα και στο υποσύστημα διαμεταγωγής.

    Το ήξερες ότι η Insomniac έφτιαξε το Spiderman να τρέχει ακόμα και με δίσκο με transfer rate 20 MB/S και έβαλε στο installation στον δίσκο να υπάρχουν 2 φορές τα ίδια δεδομένα ή οι γνώσεις σου περιορίζονται στα settings στην 2080 ti να πατάς RTX ON?

    - - - Updated - - -





    Για το datamine από το Github θα πεις κάτι για τα 18 WGP - αυτό συζητάμε.

    Αυτό σίγουρα δεν είναι "τίποτα".
    Το οτι η insomniac ή naughty dog κανουν αυτα τα πραγματα δεν σημαινει οτι δεν θελουν zen,ssd και οτι θα τα κανουν ακομα καλυτερα με αυτα ομως.Ή μηπως οταν ειδαν τον jaguar στο ps4 πεταξαν απο την χαρα τους...? Το hardware που πηραμε σε αυτη τη γενια ηταν υπερτιμημενο αλλα ας οψονται τα φοβερα studio της sony που εκρυψαν ολες τις αδυναμιες...

  4. #644
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Άρθρο από το DF για τα παραπάνω που ανέφερα:

    https://www.eurogamer.net/articles/d...-leak-analysed

  5. #645
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Κι αρμενίζαμεεεεεε στα πέεεελαγαααααα...

  6. #646
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Κι αρμενίζαμεεεεεε στα πέεεελαγαααααα...
    Έχεις κάποια πληροφορία για watercooling ή τρολλάρεις?

  7. #647
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Όχι, απλώς δεν με ενδιαφέρει καθόλου το αντικείμενο, όπως και τους περισσότερους εδώ μέσα.

    Μην επαναλαμβάνομαι, γιατί θα καταντήσω Digital Foundry.

  8. #648
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Όχι, απλώς δεν με ενδιαφέρει καθόλου το αντικείμενο, όπως και τους περισσότερους εδώ μέσα.

    Μην επαναλαμβάνομαι, γιατί θα καταντήσω Digital Foundry.
    To νήμα δεν το άνοιξα εγώ, αλλά Moderator a.k.a. Leon_DIZ - Λεωνίδας κατά κόσμον όπως λέει στο info του.

    Εγώ βάζω πληροφορίες. Εσύ όχι και εφόσον δεν σε ενδιαφέρει προσπέρνα.

    Δεν καταλαβαίνω γιατί χρειάζεται να γράφεις κάτι σε κάτι που δεν σε ενδιαφέρει.

    Αυτό δεν είναι το λογικό?

    Απλά για να γράψεις "κάτι"?

    Δεν βοηθάει νομίζω.

    Επίσης δεν ξέρω που στηρίζεις αυτό που λες ότι δεν ενδιαφέρει τους περισσότερους?

    Τους ρώτησες? Έκανες poll - τι?
    Last edited by Sir_Teraflop; 30-12-2019 at 20:50.

  9. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    panos74gr (31-12-2019)

  10. #649
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Ναι, έκανα.
    Βασικά μου έκαναν από μόνοι τους αρκετά μέλη, καθώς επικοινώνησαν μαζί μου λέγοντας την αγανάκτηση και συνάμα κούραση/αδιαφορία.

    Ακριβώς γιατί δεν καταλαβαίνουν τον τρόπο που γράφεις.

    Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει, γιατί έτσι κι αλλιώς ότι γράφεται εδώ στο παρόν θρεντ τα ξέρω ήδη.

    Αλλά δεν κάθομαι να τα γράψω γιατί ξέρω πότε και πως να απευθύνομαι στο κοινό.

    Εμένα πάντως μου αρέσει που μονολογείς.
    Καθόλου να μην σταματήσεις!

    Τέλος, γράφω γιατί κάπως πρέπει να καθαρίσει το φόρουμ.

  11. #650

    Default

    Quote Originally Posted by Sir_Teraflop View Post
    https://www.pcgamer.com/anthem-load-...s-ssd-vs-nvme/

    Τι αναπαράγεις εδώ - το σχόλιο σου από το άλλο forum για σάπιους δίσκους?

    Τι σχέση έχει το PC με τις κονσόλες μόνο εσύ το ξέρεις ακόμα και στο υποσύστημα διαμεταγωγής.
    Γιατι ειναι αυτο ακριβως το πραγμα.Σαπιοι δισκοι που τους ειχαν να καθονται και τους εβαλαν στο ps4 και αν μπορουσαν ικανους τους εχω να τους εβαζαν και στο ps5.

    Γιατι η Sony ειδικα σε αυτη την γενια ηταν τσιγκουνα να το πω γενικα σε αυτα που προσεφερε στο Playstation για τα χρηματα που ζητουσε.

    Βεβαια απο ατομα που ειναι κολλημενα μονο με τα νουμερα των specs των νεων κονσολων,δεν περιμενω πχ να αναφερθουν σε αλλα σοβαροτερα πραγματα για τον τελικο καταναλωτη οπως πχ τι παιζει με τις εγγυησεις ή εαν θα υπαρχει συμβατοτητα dualshock 4 με ps5.
    Αυτα ενδιαφερουν πραγματικα και αμεσα τον καταναλωτη,και οχι αν η νεα κονσολα θα εχει 9 ή 10TF.
    Ειδες απο τοτε που κυκλοφορησε το ps4pro,να αναφερεται κανεις στα TF ή στο loading των παιχνιδιων σε αυτο????Οχι γιατι πολυ απλα δεν τους απασχολει. Γιαυτο κιολας αγοραζουν κονσολα οι περισσοτεροι,για να μην χρειαζεται να ασχολουνται με αυτα. Ουτως ή αλλως οι κονσολες(ασχετως των patch)ανεκαθεν ειχαν την φιλοσοφια του Plug and Play.
    Βεβαια εσυ εχεις γραψει και παλιοτερα οτι ουτως ή αλλως το Playstation και τα exclusives του δεν σε ενδιαφερουν,αρα δεν περιμενα να αναφερεις πχ τι θα παιζει με τις εγγυησεις στο ps5/dualshock 5.

    Τελος για τα περι Insomniac(εξακολουθω να μην καταλαβαινω για ποιο λογο αναφερεις καθε 3 και λιγο την 2080ti που δεν εχω....)να υποθεσω το παιχνιδι αυτο καθαυτο το εχεις παιξει ή απλα εχεις μεινει στην παρουσιαση του loading απο τον Cerny??
    Last edited by Fulgore; 30-12-2019 at 21:49.

  12. #651
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    μην ξεχναμε ομως οτι ενας λογος που πατωσε τουλαχιστον στην αρχη το xbox ειναι λογω διαφορας της δυναμης μεταξυ xbox one και ps4 που ήταν κοντα στο 0,5TF τωρα με 3TF (αν οντως θα ειναι τοση η διαφορα) μιλαμε για μεγαλη διαφορα και θα πρεπει η sony να ασχοληθει παρα μα παρα πολυ με τα exclusive αλλιως...

  13. #652

    Default

    Quote Originally Posted by djpar View Post
    μην ξεχναμε ομως οτι ενας λογος που πατωσε τουλαχιστον στην αρχη το xbox ειναι λογω διαφορας της δυναμης μεταξυ xbox one και ps4 .
    Πετυχες κοσμο να γραφει το παραπανω και να το εννοει?Εγω ουτε 1 ατομο δεν εχω πετυχει το οποιο να του καθορισε την αγορα του η αναλυση των παιχνιδιων που ετρεχαν στο ps4 και στο Xbox One.

  14. #653
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Γιατι ειναι αυτο ακριβως το πραγμα.Σαπιοι δισκοι που τους ειχαν να καθονται και τους εβαλαν στο ps4 και αν μπορουσαν ικανους τους εχω να τους εβαζαν και στο ps5.

    Γιατι η Sony ειδικα σε αυτη την γενια ηταν τσιγκουνα να το πω γενικα σε αυτα που προσεφερε στο Playstation για τα χρηματα που ζητουσε.

    Βεβαια απο ατομα που ειναι κολλημενα μονο με τα νουμερα των specs των νεων κονσολων,δεν περιμενω πχ να αναφερθουν σε αλλα σοβαροτερα πραγματα για τον τελικο καταναλωτη οπως πχ τι παιζει με τις εγγυησεις ή εαν θα υπαρχει συμβατοτητα dualshock 4 με ps5.
    Αυτα ενδιαφερουν πραγματικα και αμεσα τον καταναλωτη,και οχι αν η νεα κονσολα θα εχει 9 ή 10TF.
    Ειδες απο τοτε που κυκλοφορησε το ps4pro,να αναφερεται κανεις στα TF ή στο loading των παιχνιδιων σε αυτο????Οχι γιατι πολυ απλα δεν τους απασχολει. Γιαυτο κιολας αγοραζουν κονσολα οι περισσοτεροι,για να μην χρειαζεται να ασχολουνται με αυτα. Ουτως ή αλλως οι κονσολες(ασχετως των patch)ανεκαθεν ειχαν την φιλοσοφια του Plug and Play.
    Βεβαια εσυ εχεις γραψει και παλιοτερα οτι ουτως ή αλλως το Playstation και τα exclusives του δεν σε ενδιαφερουν,αρα δεν περιμενα να αναφερεις πχ τι θα παιζει με τις εγγυησεις στο ps5/dualshock 5.

    Τελος για τα περι Insomniac(εξακολουθω να μην καταλαβαινω για ποιο λογο αναφερεις καθε 3 και λιγο την 2080ti που δεν εχω....)να υποθεσω το παιχνιδι αυτο καθαυτο το εχεις παιξει ή απλα εχεις μεινει στην παρουσιαση του loading απο τον Cerny??

    Προφανώς αγνοείς ότι ΛΟΓΩ πειρατείας τα παιχνίδια είναι όχι απλά encrypted, αλλά και compressed.

    Στο x1 τα Move Engines είναι exposed εκτός της GPU.

    Στο PS4 το decompression γίνεται ΕΝΤΟΣ της GPU realtime, για αυτό βλέπεις patching/copying 5 ώρες για ένα patch 100mb.

    Στα PC αυτό γίνεται brute force.

    Και σε ρωτάω. NVME vs Sata 3 SSD.

    Για πες που πάνε τα 2.5 GB/S σε loading?

  15. The Following User Says Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    DJTaurus (30-12-2019)

  16. #654
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Γιατι ειναι αυτο ακριβως το πραγμα. Σαπιοι δισκοι που τους ειχαν να καθονται και τους εβαλαν στο ps4 και αν μπορουσαν ικανους τους εχω να τους εβαζαν και στο ps5.
    Ο μόνος δίσκος που ΣΑΠΙΖΕΙ είναι ο NVME που αγόρασες για να έχεις επιδόσεις SATA 3

    #DealwithIT.

    Μην αρχίσουμε τα πινακάκια.

  17. #655
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Γιατι ειναι αυτο ακριβως το πραγμα.Σαπιοι δισκοι που τους ειχαν να καθονται και τους εβαλαν στο ps4 και αν μπορουσαν ικανους τους εχω να τους εβαζαν και στο ps5.

    Γιατι η Sony ειδικα σε αυτη την γενια ηταν τσιγκουνα να το πω γενικα σε αυτα που προσεφερε στο Playstation για τα χρηματα που ζητουσε.

    Βεβαια απο ατομα που ειναι κολλημενα μονο με τα νουμερα των specs των νεων κονσολων,δεν περιμενω πχ να αναφερθουν σε αλλα σοβαροτερα πραγματα για τον τελικο καταναλωτη οπως πχ τι παιζει με τις εγγυησεις ή εαν θα υπαρχει συμβατοτητα dualshock 4 με ps5.
    Αυτα ενδιαφερουν πραγματικα και αμεσα τον καταναλωτη,και οχι αν η νεα κονσολα θα εχει 9 ή 10TF.
    Ειδες απο τοτε που κυκλοφορησε το ps4pro,να αναφερεται κανεις στα TF ή στο loading των παιχνιδιων σε αυτο????Οχι γιατι πολυ απλα δεν τους απασχολει. Γιαυτο κιολας αγοραζουν κονσολα οι περισσοτεροι,για να μην χρειαζεται να ασχολουνται με αυτα. Ουτως ή αλλως οι κονσολες(ασχετως των patch)ανεκαθεν ειχαν την φιλοσοφια του Plug and Play.
    Βεβαια εσυ εχεις γραψει και παλιοτερα οτι ουτως ή αλλως το Playstation και τα exclusives του δεν σε ενδιαφερουν,αρα δεν περιμενα να αναφερεις πχ τι θα παιζει με τις εγγυησεις στο ps5/dualshock 5.



    Τελος για τα περι Insomniac(εξακολουθω να μην καταλαβαινω για ποιο λογο αναφερεις καθε 3 και λιγο την 2080ti που δεν εχω....)να υποθεσω το παιχνιδι αυτο καθαυτο το εχεις παιξει ή απλα εχεις μεινει στην παρουσιαση του loading απο τον Cerny??
    1) Σάπιοι δίσκοι? Δηλαδή έξι χρόνια πρίν τι ακριβώς κυκλοφορούσε καλύτερο και που δεν εκτόξευε την τιμή στα ύψη. Επειδή η μνήμη μου δεν με απατά οτιδήποτε καλύτερο ήταν και πολύ ακριβοτερο.Αν ψάξεις να βρείς βέβαια από που εξοικονόμησε χρήματα η εταιρεία σε σχέση με το hardware το μικρότερο ποσοστό αφορά το αποθηκευτικό μέσο.
    2) Ποιος και πότε ενδιαφέρθηκε για την συμβατότητα του χειριστηρίου? Η μόνη συμβατότητα υπήρξε μεταξύ Ps1 και Ps2. Dualshock 2 με Ps3 καμία συμβατότητα. Dualshock 3 με Ps4 πάλι καμία συμβατότητα. Το ίδιο θα συμβεί και με το Dualshock 4 και Ps5 και όπως είναι φυσιολογικό κανένας δεν θα πει τίποτα. Γιατί? Γιατί είναι απόλυτα λογικό. Κανένας δεν ενδιαφέρεται και δεν πρέπει να ενδιαφέρεται κιόλας.
    3) Όσον αφορά τις εγγυήσεις τα έχουμε χιλιο-ματα-ξαναπει ίσα με 100000000000000 φορές και καταλήγουμε στο ίδιο. Όποιος έχει όρεξη το κυνηγά μέσω αστικού κώδικα και δικηγόρου. Δεν πρόκειται να βάλω πάλι το link της νομοθεσίας ούτε να μπω για πολλοστή φορά σε διαδικτυακό διάλογο.

    @djpar
    Πίσω στο launch του 2013 πέρα από την πλάκα και το τρολλαρισμα που κάναμε για την διαφορά δύναμης, μεγάλο ρόλο έπαιξε η επικοινωνιακή αποτυχία καθώς και οι πολιτικές που προσπάθησαν να περάσουν. Θεωρώ ότι ήρθε δεύτερη η διαφορά στα specs. Εκείνος ο Don Mattrick τελικά που κατέληξε? Ποια άλλη εταιρεία αραγε βρέθηκε στα ικανά του χέρια να την κατεβάσει στα τάρταρα....

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  18. #656
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by Axilleas_GR View Post
    1) Σάπιοι δίσκοι? Δηλαδή έξι χρόνια πρίν τι ακριβώς κυκλοφορούσε καλύτερο και που δεν εκτόξευε την τιμή στα ύψη. Επειδή η μνήμη μου δεν με απατά οτιδήποτε καλύτερο ήταν και πολύ ακριβοτερο.Αν ψάξεις να βρείς βέβαια από που εξοικονόμησε χρήματα η εταιρεία σε σχέση με το hardware το μικρότερο ποσοστό αφορά το αποθηκευτικό μέσο.
    Έλα πίπες φίλε για να είχαμε να λέγαμε.

    το 2013 όλοι με σάπιους δίσκους ήταν στα PC.

    Οι PCMR είχαν ssd για το OS και από 7200 δίσκο τρέχανε τα games.

    Τα τελευταία 2 χρόνια έπεσε αρκετά η τιμή της Nand και πήρε ο κάθε γύφτος ssd και αυτό για το OS. Από 7200 παίζει τα Steam Games του.

    Το ζήτημα δεν είναι η ταχύτητα της NAND.

    Το ζήτημα είναι να έχεις OS και hardware/software stack να την εκμεταλλεύεται. Εκεί προχωράει η τεχνολογία σε server επίπεδο.

    Εν τέλει όταν γράφαμε εδώ μέσα για ReRam κάποιοι ασχετήδες δεν κατάλαβαν ότι η ReRam όπως και η Optane ήταν all about uncompressed textures - έτοιμα για streaming.

    Εμ πως - όταν οι γνώσεις τους έχουν μείνει 30 χρόνια πίσω τι περίμενες.

  19. #657

    Default

    Quote Originally Posted by Axilleas_GR View Post
    1) Σάπιοι δίσκοι? Δηλαδή έξι χρόνια πρίν τι ακριβώς κυκλοφορούσε καλύτερο και που δεν εκτόξευε την τιμή στα ύψη. Επειδή η μνήμη μου δεν με απατά οτιδήποτε καλύτερο ήταν και πολύ ακριβοτερο.Αν ψάξεις να βρείς βέβαια από που εξοικονόμησε χρήματα η εταιρεία σε σχέση με το hardware το μικρότερο ποσοστό αφορά το αποθηκευτικό μέσο.
    2) Ποιος και πότε ενδιαφέρθηκε για την συμβατότητα του χειριστηρίου? Η μόνη συμβατότητα υπήρξε μεταξύ Ps1 και Ps2. Dualshock 2 με Ps3 καμία συμβατότητα. Dualshock 3 με Ps4 πάλι καμία συμβατότητα. Το ίδιο θα συμβεί και με το Dualshock 4 και Ps5 και όπως είναι φυσιολογικό κανένας δεν θα πει τίποτα. Γιατί? Γιατί είναι απόλυτα λογικό. Κανένας δεν ενδιαφέρεται και δεν πρέπει να ενδιαφέρεται κιόλας.
    3) Όσον αφορά τις εγγυήσεις τα έχουμε χιλιο-ματα-ξαναπει ίσα με 100000000000000 φορές και καταλήγουμε στο ίδιο. Όποιος έχει όρεξη το κυνηγά μέσω αστικού κώδικα και δικηγόρου. Δεν πρόκειται να βάλω πάλι το link της νομοθεσίας ούτε να μπω για πολλοστή φορά σε διαδικτυακό διάλογο.

    @djpar
    Πίσω στο launch του 2013 πέρα από την πλάκα και το τρολλαρισμα που κάναμε για την διαφορά δύναμης, μεγάλο ρόλο έπαιξε η επικοινωνιακή αποτυχία καθώς και οι πολιτικές που προσπάθησαν να περάσουν. Θεωρώ ότι ήρθε δεύτερη η διαφορά στα specs. Εκείνος ο Don Mattrick τελικά που κατέληξε? Ποια άλλη εταιρεία αραγε βρέθηκε στα ικανά του χέρια να την κατεβάσει στα τάρταρα....

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    1)Ναι μονο που το Ps4pro στο οποιο ειχα αναφερθει εξ αρχης(σαν πιο προσφατη κονσολα ) ειναι κονσολα σχεδον του 2017,και τοτε σιγουρα αν ηθελε μπορουσε να εβαζε πιο γρηγορο δισκο. Αλλα απο την εταιρεια που τσιγκουνευεται να βαλει ενα microusb καλωδιο για φορτιση μεσα στην συσκευασια του dualshock 4 που το πουλαει 50ευρω,δεν περιμενα ουτως ή αλλως πολλα.

    2)Αν εχεις μονο 1 controller στο playstation,λογικο ειναι να μην σε απασχολει η συμβατοτητα. Αν ομως εχεις αγορασει 2+controller,εννοειται οτι σε ενδιαφερει περισσοτερο,γιατι πολυ απλα θα γλυτωσεις εξοδα απο την αγορα των εξτρα controller στην επομενη κονσολα.

    3)Το θεμα ειναι να φτασουμε στο σημειο να μην χρειαζεται να μπεις σε αυτη την διαδικασια,οπως δηλαδη συμβαινει και στις αλλες εταιρειες.

  20. #658
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Quote Originally Posted by Sir_Teraflop View Post
    Έλα πίπες φίλε για να είχαμε να λέγαμε.
    Θέλεις να ανοίξω το κουτάκι? Δε θέλεις....
    Έτσι έκανες και στο άλλο νήμα και προξενησες flame άνευ λόγου και αιτίας. Ας είναι καλά η ανοχή των mods.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  21. #659
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Μήπως να σταματήσει αυτή η ανούσια κόντρα? Μιλαω σχετικα με το ποιος καταλαβαινει τι, και το πως "πρεπει" να γράφει κάποιος "κατανοητα"
    μην ξεχναμε ομως οτι ενας λογως που πατωσε τουλαχιστον στην αρχη το xbox ειναι λογω διαφορας της δυναμης μεταξυ xbox one και ps4 που ήταν κοντα στο 0,5TF τωρα με 3TF (αν οντως ειναι τοση η διαφορα) μιλαμε για μεγαλη διαφορα και θα πρεπει η sony να ασχοληθει παρα μα παρα πολυ με τα exclusive αλλιως...
    Οπως είπες ήταν ΕΝΑΣ απο τους λόγους, και φυσικά όταν αυτό άλλαξε υποτίθεται με το Χ, δεν είδα να τρέχει ο κόσμος να αγοράζει κατα ορδές το Χ, μη σου πω οτι ακόμα και τώρα τις περισσοτερες πωλήσεις τις κανει το S. Επίσης το πρόβλημα του πέρα απο το ψυχολογικό της υπόθεσης, ηταν ότι όταν σχεδόν όλοι ειχαν 1080 τηλεοράσεις το Xbox δεν εβγαλε αυτη την ανάλυση παρα σε λίγα παιχνίδια, και η διαφορά αυτή ηταν ορατή. Στο mid life upgrade ενω η διαφορά ήταν μεγαλύτερη υπέρ του Xbox, οι διαφορές σε 4Κ οθόνες είναι δύσκολα ορατές και ηθελαν Pixel peeping. Στην επόμενη γενιά που ο στόχος είναι και πάλι το 4Κ θα τον φτάσουν και οι δύο χωρίς δυσκολία, μη σου πω θα μπορούν να δώσουν και 60 καρε σε πολλά παιχνίδια.

  22. #660
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Παιδιά, και κυριότερα προς τον Slay, όπου να 'ναι η κατάσταση θα ΞΕΦΥΓΕΙ.

    Χριστοπαναγίες και ΟΛΑ τα συναφή.

    Κάποια άτομα λυμαίνουν τον χώρο. ΕΝΩ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΚΑΝ ΜΕ PLAYSTATION ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 20+ ΧΡΟΝΙΑ.

    Ας πάρουν τον πούλο γιατί το μοναδικό που κάνουν είναι:

    α) να ποστάρουν με προκλητικό ύφος (flaming, υπάρχει στους κανόνες του φόρουμ ότι απαγορεύεται ΡΗΤΑ)
    β) ήρθαν εδώ με άλλες προθέσεις και όχι γιατί τους νοιάζει το PS3-4-5. Στα @@ τους για την κονσόλα. Οι αρχικές προθέσεις δεν τους βγήκαν οπότε μετά απλώς βρωμίζουν τον χώρο.
    γ) πολλές φορές ξεστομίζουν ειρωνείες, ίσως ακόμα και κοσμητικά επίθετα ή προσδιορισμούς.

    ΤΕΛΙΚΑ ΡΕ ΣΥ SLAY ΠΟΣΟ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΑΝΕΚΤΟ;


    ΥΓ: Το ότι επιλέγω κάποιος ΜΑΛΑΚΕΣ εκτός του φόρουμ να τους φλομώνω με γνώσεις 30ετίας για τις οποίες δεν έχουν ΙΔΕΑ, είναι επειδή πολύ απλά ΤΟΣΟ λίγο αξιολογώ την πάρτη τους. Δεν έχουν αξία για να συζητηθεί σοβαρά οτιδήποτε σύγχρονο γιατί έχουν στείρα γνώση.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •