Page 32 of 258 FirstFirst ... 222829303132333435364282132 ... LastLast
Results 621 to 640 of 5142

Thread: Μικρά νέα και rumors για το PS5 all-in-one Thread

  1. #621
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by Axilleas_GR View Post
    Δεν σου την μπαίνω να ξέρεις. Απλά ο περισσότερος κόσμος εδώ δεν εμβαθύνει τόσο στην τεχνολογία και πολλές φορές δε διαβάζω καν αυτό που έχεις γράψει, το οποίο απαιτεί χρόνο και κόπο, για τον απλούστατο λόγο ότι δεν το καταλαβαίνω, όπως και άλλοι μαζί μου. Η αλήθεια είναι ότι θέλουμε να σε καταλάβουμε ειδάλλως δεν θα στο έλεγα.
    Αν αρχίσω και εγώ για παράδειγμα να σου γράφω για το φαινόμενο της "διδύμου γένεσης", για την απλή σκέδαση, για το Compton και για την ιδιοστροφορμή (spin) αραδιαζοντας και δύο μαθηματικούς τυπους χρησιμοποιώντας ορολογίες ακτινοφυσικης θα με κοιτάς σαν ιθαγενής που του χαρίζουν χάντρες. Λαμβάνοντας υπόψη όμως ότι ελάχιστοι μπορούν να με καταλάβουν, με βάση το συγκεκριμένο παράδειγμα, πρέπει να το κάνω εύπεπτο και κατανοητό για τον αδαή.
    Όχι ότι στο τελευταίο ποστ έγινες πιο κατανοητός αλλά κάπως καλύτερα από την απλή αναφορά σε ορολογίες και τεχνικές λεπτομέρειες που συνηθίζεις.
    Εν κατακλείδι για να μην παρεξηγηθω, δεν έχω κανένα πρόβλημα με το τι γράφεις. Μπορείς να γράψεις ένα ολόκληρο "σεντόνι" το οποίο να είναι κατανοητό από όλους; Είναι δύσκολο αλλά όχι ακατόρθωτο και θα προσφέρεις και γνώσεις.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Όχι μια χαρά τα λες, σε καταλαβαίνω - και εγώ π.χ. βλέπω στο thread του cinema ή και σειρών να μιλάτε για χαρακτήρες/ταινίες και ηθοποιούς και επειδή ζήτημα να έχω πάει μια φορά σινεμά και τηλεόραση (ταινία -σειρά) να έχω παρακολουθήσει πάλι 10 ώρες στην ζωή μου (να έχω δώσει προσοχή δηλαδή), είμαι στην ίδια φάση.

    Προφανώς κατανοείς ότι όπως δεν σχολιάζω στο αντίστοιχο νήμα, γιατί θεωρώ ότι τα άτομα που σχολιάζουν εκεί έχουν ένα γνωστικό υπόβαθρο και είμαι στο google όλη μέρα, αντίστοιχα και εδώ γράφω με το ίδιο στύλ.

    H ιστορία και το επίπεδο του ηθοποιού εκεί είναι τα teraflop π.χ. εδώ.

    Από εκεί και πέρα αν έχεις κάποια απορία συγκεκριμένη και είμαι σε θέση να σου απαντήσω ευχαρίστως.

    Όπως λες όμως για τον τομέα που ασχολείσαι κάποια πράγματα δεν επιδέχονται περαιτέρω απλότητας-απλούστευσης.

    Χαζό παράδειγμα αλλά 100 άλογα το ένα αυτοκίνητο 150 το άλλο.

    Πόσο να το κάνεις πιο απλό το παραπάνω?

    Να το εξειδικεύσουμε ότι το ένα τρώει τριφύλλι και το άλλο σανό?
    Last edited by Sir_Teraflop; 28-12-2019 at 22:25.

  2. #622

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Να το θεσω πιο απλα,το Ps4 pro πολυ κακως για κονσολα που κυκλοφορησε σχεδον αρχες του 2017(ή μαλλον τελη του 2016)στην πραξη κανενα δεν τον πειραξε που η κονσολα δεν εχει ουτε 4κ Blu Ray,αλλα ουτε καν σκληρο δισκο 7200στροφων.
    Παρολα αυτα φοραει τον ιδιο σκληρο δισκο σε στροφες(Hitachi 5400στροφων)με αυτο που φορουσε μεχρι και το προηγουμενο Ps3.

    Ε λογικο μετα να βγαινει ο κυρ Μαρκος(Cerny)και να λεει οτι θα δουμε τρομερες διαφορες με τους νεους δισκους στο loading.Αφου οι τωρινοι δισκοι του Ps4 ειναι προιστορικοι και κρατανε πισω την κονσολα.
    Γενικεύεις χωρίς να ξέρεις τι spooling optimization κάνουν παιχνίδια όπως το Spiderman του PS4 στον 5400 RPM HDD.

  3. The Following 2 Users Say Thank You to DJTaurus For This Useful Post:

    Sir_Teraflop (28-12-2019)

  4. #623
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,938
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Να ρωτήσω κάτι και γω ρε παλικάρια?
    Δηλ το ps5 θα ειναι στα 9.2 TF?
    Γιατί από όλα αυτά αυτό το συμπέρασμα έβγαλα. Αν όντως είναι έτσι πως κάποιες φήμες που κυκλοφορησαν αναφέρουν ότι θα ειναι σε ιπποδύναμη ενα τι παραπάνω απο το XBOX

  5. #624

    Default [Next-Gen] PlayStation 5 - Νέα και φήμες για την κονσόλα επόμενης γενιάς

    Quote Originally Posted by cocous View Post
    Να ρωτήσω κάτι και γω ρε παλικάρια?
    Δηλ το ps5 θα ειναι στα 9.2 TF?
    Γιατί από όλα αυτά αυτό το συμπέρασμα έβγαλα. Αν όντως είναι έτσι πως κάποιες φήμες που κυκλοφορησαν αναφέρουν ότι θα ειναι σε ιπποδύναμη ενα τι παραπάνω απο το XBOX
    Φεβρουάριο στο PS meeting ισως μάθουμε πιο επίσημα πράγματα. Leak συζητούν/επισυνάπτουν τα παιδιά πιο πάνω.

    https://www.tweaktown.com/news/67069...020/index.html

  6. #625
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,938
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Μακάρι πάντως να μην ισχύει διότι 12 με 9 είναι αρκετή διαφορά. Βέβαια τα exclusives είναι που μετράνε. Όμως στα παιχνίδια που θα κυκλοφορούν και στις δύο κονσόλες ταυτόχρονα το PS5 θα υστερεί. Θα είναι κρίμα η Sony μιας και γνωρίζει τα επίσημα specs του αντιπάλου της να μπει στην νεα γενιά με πιο αδύναμη κονσόλα. Τουλάχιστον ας ισορροπήσει την διαφορά.
    Last edited by cocous; 29-12-2019 at 01:17.

  7. The Following User Says Thank You to cocous For This Useful Post:

    ntsmrtz (29-12-2019)

  8. #626

    Default

    Ακυρο.
    Last edited by Fulgore; 29-12-2019 at 23:01.

  9. #627

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Αλλο πραγμα γραφω εγω,αλλο γραφεις εσυ. Παμε παρακατω...
    Ούτε που κατάλαβες τι έγραψα. Εγώ εδώ είμαι όταν καταλάβεις να το συζητήσουμε.

  10. #628
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by cocous View Post
    Να ρωτήσω κάτι και γω ρε παλικάρια?
    Δηλ το ps5 θα ειναι στα 9.2 TF?
    Γιατί από όλα αυτά αυτό το συμπέρασμα έβγαλα. Αν όντως είναι έτσι πως κάποιες φήμες που κυκλοφορησαν αναφέρουν ότι θα ειναι σε ιπποδύναμη ενα τι παραπάνω απο το XBOX
    Αυτο δεν μπορουμε να το ξερουμε ακομα
    Υπαρχουν και φημες και για περι 13 TF
    Μενει να το δουμε σε λιγο καιρο μεσα απο τα επισημα στοιχεια που θα μας δωσει η σονυ

  11. #629
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Τα leak είναι από test Αυγούστου. Έχουμε ακόμα 1 χρόνο για να βγει η κονσόλα όπως επίσης το ότι το Xbox θα είναι 12tflop. Δεν νομίζω η Sony να βγάλει αδύναμη κονσόλα γιατί έχασε το παιχνίδι εκτός αν πάει για κονσόλα με χώμα τιμή

  12. The Following User Says Thank You to djpar For This Useful Post:

    DJTaurus (29-12-2019)

  13. #630
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by cocous View Post
    Μακάρι πάντως να μην ισχύει διότι 12 με 9 είναι αρκετή διαφορά. Βέβαια τα exclusives είναι που μετράνε. Όμως στα παιχνίδια που θα κυκλοφορούν και στις δύο κονσόλες ταυτόχρονα το PS5 θα υστερεί. Θα είναι κρίμα η Sony μιας και γνωρίζει τα επίσημα specs του αντιπάλου της να μπει στην νεα γενιά με πιο αδύναμη κονσόλα. Τουλάχιστον ας ισορροπήσει την διαφορά.
    Το είπα και πριν που λεγόταν ότι το ps5 θα ήταν δυνατότερο, το λέω και τώρα που λένε το αντίθετο, οι διαφορές θα είναι μικρές και άνευ σημασίας οποίος και εάν έχει το πάνω χέρι. Μόνο σε vr θα μπορούσες να δεις διαφορές, αλλά από την στιγμή που το xbox δεν έχει, και πάλι δεν μπορεί να γίνει σύγκριση.

    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  14. #631

    Default

    Ακυρο.
    Last edited by Fulgore; 29-12-2019 at 23:01.

  15. #632

    Default [Next-Gen] PlayStation 5 - Νέα και φήμες για την κονσόλα επόμενης γενιάς

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Το σχολιο μου εξ αρχης στοχευε στο γεγονος οτι κακως το Ps4pro(μην πω ακομα και το απλο ps4)δεν ειχαν δισκους 7200στροφων.

    Αν στο ps4 ειχαν κανει τον κοπο να βαλουν ενα πιο γρηγορο δισκο,ανετα θα τον βλεπαμε να μιλαει και για το καλυτερο loading στο ps4 σε σχεση με το ps3,πραγμα που φυσικα δεν εγινε.

    Τελος πες με γερο παραξενο,αλλα επειδη σε αυτη την γενια συγκεκριμενα γιναν πολλα και διαφορα στις κονσολες,αν δεν δω το τελικο προιον πως θα ειναι στο συνολο του(επισοσεις,συστημα ψυξης/θορυβος,εργονομια και αυτονομια controller,UI κονσολας και Store,ποιοτητα online και Ps plus,πραγματα δηλαδη που δεν θα αναφερθουν σε κανενα leak),δεν ανεβαινω σε κανενα hype train,και αυτο φυσικα το λεω οχι μονο για τις νεες κονσολες,αλλα ακομα και για το pc (hardware)που και αυτο εχει πολλα κακα πραγματα που θελουν προσοχη(κοινως για καμια πλατφορμα δεν ειναι ολα ροδινα).

    Τι βελτίωση πιστεύεις ότι θα έβλεπες με 7200 RPM; Σιγά μην βάλουν και Raptor των 10k σε κονσόλα...

    Η άνοδος στις ταχύτητες των HDD είναι κυρίως λόγω density (που όλο και ανεβαίνει) και λιγότερο λόγω RPM (που παραμένουν σταθερά εδώ και δεκαετίες). Πλέον οι περισσότεροι HDD (laptop & desktop) είναι 5400 RPM για χρήση αποθήκης. Όποιος θέλει ταχύτητες, δεν ασχολείται με RPM, πάει κατευθείαν σε SSD για το OS.

    Για το I/O baseline τσέκαρε εδώ:


    Τεράστια η βελτίωση συγκριτικά με το DVD-ROM/BD-ROM baseline των PS360. HDD >>>> optical media.Το ίδιο ισχύει και για την κατασυκοφαντημένη Jaguar CPU:



    Αυτά από καταξιωμένους ανθρώπους που ξέρουν την δουλειά τους (game development), όχι πουθενάδες φορουμάδες που σκούζουν μέρα-νύχτα για πράγματα που δεν καταλαβαίνουν (κι ας νομίζουν το αντίθετο). Το ίδιο θα ισχύσει και στην επόμενη γενιά με τον NVMe SSD, αλλά και πάλι δεν πρέπει να δέσουμε κόμπο τα 60 fps ως baseline (όπως έχει πει κι ο PDS):

    https://www.gamesradar.com/marvels-a...nes-new-issue/

    On top of that, Control’s developers at Remedy reveal what they think of PS5. The SSD will allow for “more data at runtime, allowing us to have much more detail in the game worlds than before,” says technical director Mika Vehkala before tempering expectations: You could do things faster or you could add more content and run things the same 30fps as before; often times it is the latter,
    Θα αυξηθούν τα 60 fps games; Σίγουρα (εδώ έγινε στην παρούσα γενιά με το "σαπάκι" τον Jaguar), άσε που στο PSVR τα φτιάχνουν εξαρχής για rock solid 60 fps. Θα γίνει baseline το 60 fps σε όλα τα παιχνίδια; Κρίνοντας από την Remedy, θα φάμε ξανά cinematic 30 fps με AAA production values στον θεό, άρα όχι, μην το δένετε κόμπο.

    Τα παραπάνω τα γνωρίζει η νεο-PCMR της 2080 Ti;
    Υποθέτω ήταν σε υγρή μορφή όταν στα home computers εφάρμοζαν αντίστοιχη φιλοσοφία προγραμματισμού σε rotational magnetic media (floppy disc):

    http://fabiensanglard.net/prince_of_persia/index.php
    http://fabiensanglard.net/prince_of_persia/pop_boot.php
    Last edited by DJTaurus; 29-12-2019 at 19:49.

  16. #633
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Διονύση πήγε το copy/paste από Μιχάλη σύννεφο ε;

    Γιατί δεν σε κόβω να τα έγραψες όλα αυτά εσύ....Χώρια κιόλας που από τον τρόπο γραφής/έκφρασης κάνει μπαμ ότι δεν είσαι εσύ!!


  17. #634
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Συγνώμη αλλά αφού το έχουμε πει ένα σωρό φορές ότι όποιο δίσκο και να βάλεις στο ps4 δεν αλλάζει κάτι, γιατί η ταχύτητα μεταφοράς δεδομένων είναι συγκεκριμένη, τι ακριβώς συζητάμε?

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  18. #635
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Δεν συζητάμε απολύτως τίποτα.

    Απλώς ο Μιχάλης δεν θέλει να ποστάρει στο φόρουμ (όχι ο δικός μας Μιχάλης, κάποιος άλλος εντελώς)......αλλά διαβάζει συχνά το φορουμ και μάλιστα κρατάει screenshots τοποθετήσεων πριν από 7-8 χρόνια ίσως και παραπάνω (δεν κατακρίνω, καλά κάνει, δικαίωμά του. απλώς καταδεικνύω τον βαθμό ενασχόλησης).

    Παρόλα αυτά δεν ποστάρει.

    Οπότε ο Διονύσης μερικές φορές κάνει τον μεσάζοντα, πασιφανώς κιόλας γιατί φαίνεται από την τεράστια αλλαγή στον τρόπο έκφρασης και φυσικά στο γνωσιακό περιεχόμενο των ποστ.

    Ας κρατήσουμε όμως αυτό: δεν συζητάμε ΑΠΟΛΥΤΩΣ τίποτα.

    Πατημένος κουραμπιές στην άσφαλτο και να βρέχει κιόλας, περισσότερο ενδιαφέρον έχει λολ.

  19. #636

    Default

    Επειδη ακρη δεν βγαινει,σβηνω τα προηγουμενα σχολια μου.

    Last edited by Fulgore; 29-12-2019 at 23:01.

  20. #637

    Default

    Quote Originally Posted by DJTaurus View Post

    Αυτά από καταξιωμένους ανθρώπους που ξέρουν την δουλειά τους (game development), όχι πουθενάδες φορουμάδες που σκούζουν μέρα-νύχτα για πράγματα που δεν καταλαβαίνουν (κι ας νομίζουν το αντίθετο).
    Ευχαριστουμε και για τους χαρακτηρισμους(οποιου και αν ειναι το σχολιο) οι οποιοι ως γνωστο ''ταιριαζουν''παρα πολυ σε forum.

    Μακαρι να εβλεπα το παραπανω παθος και σε αλλα πραγματα που μας πιανουν εμας τους καταναλωτες(περαν των παιχνιδιων προφανως....), οπως οτι τα Playstation ειναι οι μονες κονσολες(οπως και τα controller) που πωλουνται με μολις 1χρονο εγγυηση(λογικα το ιδιο και στο ps5 και στα dualshock 5),και οτι στα 50ευρω dualshock 4 η Sony τσιγκουνευεται μεχρι και ενα usb καλωδιο να βαλει ή οτι ακομα ειναι αγνωστο αν το dualshock 4 θα δουλευει ή οχι στο ps5

    Αλλα ξεχασα ειναι σημαντικοτερο για μας τους καταναλωτες το αν η κονσολα θα εχει 9.5 ή 10TF.
    Last edited by Fulgore; 29-12-2019 at 23:11.

  21. #638
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Επειδη ακρη δεν βγαινει,σβηνω τα προηγουμενα σχολια μου.

    https://www.pcgamer.com/anthem-load-...s-ssd-vs-nvme/

    Βελτίωση με τον καλύτερο NVME του κόσμου να έχεις δεν θα δεις βελτίωση από Sata SSD της σειράς. Από σκληρό μόνο η διαφορά είναι ίδια.

    Αυτό που λέει το παλικάρι παραπάνω είναι ότι οι κονσόλες από εποχής DOS/amiga ως fixed function συστήματα δεν έχουν τους ίδιους περιορισμούς στο πως θα φορτώνεται κάτι και πότε.

    Τότε κάνανε και κολπάκια με τα tracks και τον κώδικα και τα λοιπά.

    Τι αναπαράγεις εδώ - το σχόλιο σου από το άλλο forum για σάπιους δίσκους?

    Τι σχέση έχει το PC με τις κονσόλες μόνο εσύ το ξέρεις ακόμα και στο υποσύστημα διαμεταγωγής.

    Το ήξερες ότι η Insomniac έφτιαξε το Spiderman να τρέχει ακόμα και με δίσκο με transfer rate 20 MB/S και έβαλε στο installation στον δίσκο να υπάρχουν 2 φορές τα ίδια δεδομένα ή οι γνώσεις σου περιορίζονται στα settings στην 2080 ti να πατάς RTX ON?

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Δεν συζητάμε απολύτως τίποτα.

    Απλώς ο Μιχάλης δεν θέλει να ποστάρει στο φόρουμ (όχι ο δικός μας Μιχάλης, κάποιος άλλος εντελώς)......αλλά διαβάζει συχνά το φορουμ και μάλιστα κρατάει screenshots τοποθετήσεων πριν από 7-8 χρόνια ίσως και παραπάνω (δεν κατακρίνω, καλά κάνει, δικαίωμά του. απλώς καταδεικνύω τον βαθμό ενασχόλησης).

    Παρόλα αυτά δεν ποστάρει.

    Οπότε ο Διονύσης μερικές φορές κάνει τον μεσάζοντα, πασιφανώς κιόλας γιατί φαίνεται από την τεράστια αλλαγή στον τρόπο έκφρασης και φυσικά στο γνωσιακό περιεχόμενο των ποστ.

    Ας κρατήσουμε όμως αυτό: δεν συζητάμε ΑΠΟΛΥΤΩΣ τίποτα.

    Πατημένος κουραμπιές στην άσφαλτο και να βρέχει κιόλας, περισσότερο ενδιαφέρον έχει λολ.


    Για το datamine από το Github θα πεις κάτι για τα 18 WGP - αυτό συζητάμε.

    Αυτό σίγουρα δεν είναι "τίποτα".
    Last edited by Sir_Teraflop; 29-12-2019 at 23:48.

  22. #639
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Τίποτα είναι για το 99,9% του κόσμου εδώ μέσα.

    Και όσο αφορά το επεξηγηματικό ποστ σου προς τον Αχιλλέα, πίστεψέ με δεν επεξήγησες τίποτα (με απλά κατανοητά λόγια / αναφέρομαι στο ποστ που αναφέρεις την πράξη πολλαπλασιασμού με αποτέλεσμα τα τεραφλόπς).

    Προσωπικά στα @@ μου οι εικασίες, ποτέ δεν με μαγνήτιζαν, ποτέ δεν μου άρεσε το nerd talk πάνω στις φήμες.

    Ας έρθουν τα μηχανήματα και τότε σχολιάζουμε.

    Παραφιλολογία για τις φήμες, ε, για εμένα, είναι μπουρδολογία. No offense βέβαια.

    Αντιθέτως μου αρέσει να μιλάω για παλιές μηχανές και αυτοκίνητα, όπως και για κινηματογράφο/tv series. Κατάλαβες τι εννοώ;
    Ότι έχουμε άλλα χόμπι. Simple.
    Οπότε ναι = είναι τίποτα και μάλιστα 1.000.000%.


    ΥΓ: Όπως έχω ξαναπεί, αύριο, κυριολεκτώ ΑΥΡΙΟ να πέσει βόμβα και να καούν οι Google, Sony, MS, Apple, Samsung, Toshiba κλπ καρφάκι δεν μου καίγεται και δεν θα τις λυπηθώ ΚΑΘΟΛΟΥ. Μην σου πω κιόλας ότι θα χαρώ την επιστροφή στην κανονικότητα. Α, μην ξεχάσω: και να καταστραφούν όλα τα social media, ταυτόχρονα.

    ΥΓ2: Δεν συζητά-με. Αλλά συζητά-ς. Μόνος σου μιλάς δηλαδή, άνευ συνομιλητή. Ελπίζω να το έχεις καταλάβει. Ουδείς έχει εμπλακεί σε κουβέντα στις πληροφορίες που ποστάρεις, ενώ -ναι, θα το ξαναπώ- περί 99,9% του φόρουμ δεν καταλαβαίνει τι γράφεις καν. Μάταιο δεν είναι λοιπόν; (γενικά το να ποστάρεις εδώ μέσα)
    Last edited by Lefteris_X; 30-12-2019 at 02:33.

  23. #640
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Τίποτα είναι για το 99,9% του κόσμου εδώ μέσα.

    Και όσο αφορά το επεξηγηματικό ποστ σου προς τον Αχιλλέα, πίστεψέ με δεν επεξήγησες τίποτα (με απλά κατανοητά λόγια / αναφέρομαι στο ποστ που αναφέρεις την πράξη πολλαπλασιασμού με αποτέλεσμα τα τεραφλόπς).

    Προσωπικά στα @@ μου οι εικασίες, ποτέ δεν με μαγνήτιζαν, ποτέ δεν μου άρεσε το nerd talk πάνω στις φήμες.

    Ας έρθουν τα μηχανήματα και τότε σχολιάζουμε.

    Παραφιλολογία για τις φήμες, ε, για εμένα, είναι μπουρδολογία. No offense βέβαια.

    Αντιθέτως μου αρέσει να μιλάω για παλιές μηχανές και αυτοκίνητα, όπως και για κινηματογράφο/tv series. Κατάλαβες τι εννοώ;
    Ότι έχουμε άλλα χόμπι. Simple.
    Οπότε ναι = είναι τίποτα και μάλιστα 1.000.000%.


    ΥΓ: Όπως έχω ξαναπεί, αύριο, κυριολεκτώ ΑΥΡΙΟ να πέσει βόμβα και να καούν οι Google, Sony, MS, Apple, Samsung, Toshiba κλπ καρφάκι δεν μου καίγεται και δεν θα τις λυπηθώ ΚΑΘΟΛΟΥ. Μην σου πω κιόλας ότι θα χαρώ την επιστροφή στην κανονικότητα. Α, μην ξεχάσω: και να καταστραφούν όλα τα social media, ταυτόχρονα.

    ΥΓ2: Δεν συζητά-με. Αλλά συζητά-ς. Μόνος σου μιλάς δηλαδή, άνευ συνομιλητή. Ελπίζω να το έχεις καταλάβει. Ουδείς έχει εμπλακεί σε κουβέντα στις πληροφορίες που ποστάρεις, ενώ -ναι, θα το ξαναπώ- περί 99,9% του φόρουμ δεν καταλαβαίνει τι γράφεις καν. Μάταιο δεν είναι λοιπόν; (γενικά το να ποστάρεις εδώ μέσα)

    https://github.com/

    Built for developers

    [COLOR=rgba(255, 255, 255, 0.6)]GitHub is a development platform inspired by the way you work. From open source to business, you can host and review code, manage projects, and build software alongside 40 million developers.[/COLOR]

    Όχι δεν συζητάω. Φυσικά και ΔΕΝ συζητάω.

    Μετρήθηκαν σε regression test (συμβατότητα) κάποια chip.

    Ένα από αυτά υποτίθεται της Sony και άλλο ένα της MS.

    excelοφυλλο με features και Python scripts για τα αποτελέσματα.


    Προφανώς χεστήκαμε για τα @@ σου και τα λοιπά σχόλια.

    Data φίλε. Δεδομένα. ΑΠΟ ΤΗΝ ΑMD.

    ΔΕΔΟΜΕΝΑ.


    μια χαρά επεξηγηματικό ήταν.


    PS: H βόμβα έπεσε: 9.2 TF.
    Last edited by Sir_Teraflop; 30-12-2019 at 02:51. Reason: eDE

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •