Page 555 of 620 FirstFirst ... 55455505545551552553554555556557558559565605 ... LastLast
Results 11,081 to 11,100 of 12383

Thread: Ti σκέφτεσαι τώρα; Θές να μας πείς;;;

  1. #11081
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Τα περί κάμπινγκ είναι η προσωπική μου κριτική όσο αφορά αποκλειστικά τις άθλιες (για εμένα, το τονίζω) διαβίωσης με 1900 λίρες.
    Συγκατοίκηση, κοινή κουζίνα ή/και μπάνιο, είναι κόκκινες γραμμές για εμένα. Δεν τις διαπραγματεύομαι καθόλου, ΟΥΤΕ για ένα "καλύτερο αύριο".

    Ξανατονίζω: είναι υποκειμενικό!

    Εμένα ας πούμε, τίποτα δεν μου άρεσε στο Λονδίνο. Το φαγητό απαίσιο, μετά από 2-3 μέρες δεν έτρωγα σχεδόν τίποτα. Τα σιχαινόμουν όλα. Ο καιρός εντελώς ακατάλληλος για εμένα (αλλεργικό άσθμα = άκυρη η υγρασία/βροχή). Η διασκέδαση ανύπαρκτη για τα γούστα μου, πέραν του Ministry of Sound. Το Μετρό βρωμούσε μπόχα - από έξω στο πεζοδρόμιο εξέπεμπε την χαβουζοβρωμιλίαση. Για εμένα που είμαι σιχασιάρης του κερατά δεν παλευόταν. Μεταφορικό μέσο δικό μου δεν είχα, γιατί δεν πάλευα τον αντίθετο τρόπο οδήγησης των Άγγλων. Πόδια-ΜΜΜ-ποδήλατο, όχι σόρρυ, δεν τα χρησιμοποιώ, τα έφαγα στην μάπα μέχρι τα 18 μου.



    Τι θέλω να πω με όλα τα παραπάνω;

    Πολλές οι μεταβλητές (άλλο τότε, άλλο τώρα), πολλά και τα υποκειμενικά κριτήρια.

    Για τους νεο-Έλληνες και Ελληνίδες όμως, θα συμφωνήσω, είναι απάλευτοι. Τους αποφεύγω όσο μπορώ. Γμτ.

    Βουρ chrono. Μην ακούς κανέναν όπως προείπα.
    Προτείνω να πας για 2-3-4-5 μέρες να δεις πως είναι (αν σε παίρνει οικονομικώς, πάρε άδεια από την εργασία σου και πήγαινε για 2-3 εβδομάδες) στο σημείο που στοχεύεις να μείνεις.
    Μόνο έτσι θα βιώσεις ένα "trailer" των μελλοντικών συνθηκών/καταστάσεων.
    Όλα τα άλλα, είναι λόγια να αγαπιόμαστε.
    Ρε συ ειναι δυνατον να παω να ζησω σε τετοιες συνθηκες?θα ζητησω τα λεφτα που πιστευω οτι μου αξιζουν.Ειμαι 35.Δεν θα παω σε μια ξενη χωρα να ψωμολυσαω.Υπαρχουν και εντονοι προσωπικοι λογοι που θελω να φυγω και το συνδυαζω...
    Ναι αυτο θα γινει φευγω τριτη και θα παω να μου δειξει την δουλεια για μια βδομαδα αυτος ο αρχιτεκτονας και βλεπουμε...μπορει να ζητησω την γνωμη σας οσο ειμαι εκει γιατι σιγουρα θα δω πραγματα που δεν μου παει ο νους...


    Quote Originally Posted by Nikoladim View Post
    Εγω σου λεω Κρονο. και μια μερα να ζησεις εξω καλο ειναι... Προφανως για το καθε ατομο η καθε εμπειρια ειναι διαφορετικη.
    Προσωπικα θεωρω οτι οτι καλυτερο εχω κανει στη ζωη μου, μετα την κορη μου ασφαλως , ειναι το γεγονος πως εφυγα εξω.
    Αλλα καταληγω σε αυτο που ειπε ο ΛΕΦ (χμμμμ??? περιεργο ). Μην ακους κανενα, μαζεψε οτι πληροφοριες θες και την τελικη αποφαση να στη δωσει ο εαυτος σου.
    Ο καθενας παει αυστηρα με τα προσωπικα του κριτηρια..και ειναι λογικο...ειναι τοσοι οι παραγοντες...
    που εχεις παει εσυ?
    Spoiler!

  2. #11082
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    Ρε συ ειναι δυνατον να παω να ζησω σε τετοιες συνθηκες?θα ζητησω τα λεφτα που πιστευω οτι μου αξιζουν.Ειμαι 35.Δεν θα παω σε μια ξενη χωρα να ψωμολυσαω.Υπαρχουν και εντονοι προσωπικοι λογοι που θελω να φυγω και το συνδυαζω...
    Ναι αυτο θα γινει φευγω τριτη και θα παω να μου δειξει την δουλεια για μια βδομαδα αυτος ο αρχιτεκτονας και βλεπουμε...μπορει να ζητησω την γνωμη σας οσο ειμαι εκει γιατι σιγουρα θα δω πραγματα που δεν μου παει ο νους...




    Ο καθενας παει αυστηρα με τα προσωπικα του κριτηρια..και ειναι λογικο...ειναι τοσοι οι παραγοντες...
    που εχεις παει εσυ?
    Λουξεμβουργο

  3. The Following User Says Thank You to Nikoladim For This Useful Post:

    chronohill (27-06-2019)

  4. #11083
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,279
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    guys καταρχας ευχαριστω για τις απαντησεις...
    Ας αρχισω απτα τελευταια που γραφετε...Θα δω φυσικα που θα κυμαινεται μισθολογικα και εννοειται αν ειναι σε χαμηλα επιπεδα δεν θα κανω ενα τετοιο αφελες βημα...το ξερει ο ανθρωπος οτι εχω σταθερη δουλεια και μου ειπε πανω κατω πως κινουνται τα πραγματα..
    Τωρα ρε Λευτερη αυτα τα σχολια περι καμπινγκ ειναι αστοχα σορυ...Και εισαι και ανθρωπος που εχεις κανει και ταξιδια και "κραζεις" και την ελληνικη πραγματικοτητα..Το ειπα και πριν...δεν ειναι οτι πας και ειναι ολα ροδινα...ουτε οτι αν παω θα μεινω σε αυτη τη δουλεια μια ζωη..Επισης γιατι ειδα παρεξηγηθηκε.μιλαω για 30000 ΚΑΘΑΡΑ...
    Γενικοτερα αυτο με το εξωτερικο το εχω στο μυαλο μου και το δουλευω εδω και 5 χρονια.Φυσικα και εχω εκτιμησει τα 1000 ε που παιρνω στην επαρχια ...φυσικα εχω εκτιμησει το ελληνικο υπεροχο κλιμα..και γιαυτο εχω παραμεινει τοσο καιρο...Αλλα οσο υπομονη και να κανω δεν παει αλλο..Αυτη η νοοτροπια και αυτο το "ελα μωρε καλα εισαι εχεις τοσα καλα" δεν γινεται αλλο...νομιζετε και με τα 1000 επαρχια ζεις οπως θελεις?Παλι τα εξοδα ειναι στον θεο..Νοικιαζω μονος μου δεν εχω πατερα μανα να με χορηγουν ουτε θειες ουτε θειους..Και οχι μονο αυτο βοηθαω κιολας πολλες φορες στα οικονομικα της οικογενειας...
    και δεν παω αποκλειστικα για τα χρηματα..Παω για να ζησω σε καλυτερο περιβαλλον...Με αλλη νοοτροπια γενικοτερη..Εχω φιλους εδω καρδιακους που ισως να μην κανω ποτε..
    @αποτολε αν παω και πανε καλα τα πραγματα ετοιμασου για προταση!
    @muku thanx για τα tips..
    Μανθο το κλιμα δεν με ενοχλει τοσο, οσο το να προσαρμοστω..θα δειξει...εσυ καταλαβαινεις περισσοτερο γιατι θελω να φυγω τα εχουμε πει και ειδικοτερα...
    Τασο αυτο ειναι ενα απτα κριτηρια..πιστευω σου αλλαζει την νοοτροπια το να ζησεις εξω..πολυ βασικο..

    Οπως και να εχει καταλληγουμε πιστευω στο αυτονοητο που λεω παντα στην ζωη μου...ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ...μπορεις να ζεις με 1000ε και σκυμενο κεφαλι μπορεις να αναζητας το κατι καλυτερο...
    Οταν θα κανω την αναγνωριστικη θα σας πω!
    σας ευχαριστω και παλι
    Σε βλεπω οσο ψημενο ημουν και εγω οταν εφυγα, που δεν αντεχα αλλο την καθημερινοτητα και τη συναναστροφη με τον μεσο Ελληνα. Αφου δεν εχεις και τιποτα να σε δενει, μην το σκεφτεσαι και πολυ, φυγε. Εγω δεν το μετανιωσα ουτε μια στιγμη. Και εγω εχω καρδιακους φιλους Ελλαδα και ειλικρινα οσα χρονια και να περασουν δεν αλλαζει αυτη η σχεση. Σιγουρα θα βρεις και εκει ανθρωπους να ερθεις κοντα σε καποιον βαθμο.

    Εγω θα σου προτεινα να συγκατοικησεις στο Λονδινο γιατι και δεν αξιζει να πληρωνεις μονος σου τετοιο ενοικιο και επισης θα κανεις την πρωτη σου παρεα λογικα με τους συγκατοικους.

    Σχετικα με τον μισθο, ξεκαθαρισε το να εισαι σιγουρος γιατι κανεις δεν λεει μισθο καθαρα με το χρονο στην Αγγλια (και γενικα στις περισσοτερες χωρες). Οπως και να εχει ομως θα σου προτεινα να πας.

  5. #11084
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Ναι ευτυχως η δυστυχώς είμαι ψημένος..επειδή έχω περίεργη επαγγελματική εμπειρία "υπεύθυνος αιολικού πάρκου" όλα αυτά τα χρόνια δεν έχω την αυτοπεποίθηση να βρω αλλού δουλειά...αλλιώς θα είχα φύγει μια 5ετια πριν που πάλι μου την είχε βαρεσει...
    Αυτό που λες για την συγκατοίκηση έχει βάση και θα το σκεφτώ σοβαρά..
    Κοιτάζω ξανά μετά από χρόνια τον χάρτη του μετρό και γελάω!τι είναι αυτό το πράμα!
    Εσύ που είσαι muku αφού πιάσαμε τώρα αυτό το θέμα;

    Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  6. #11085
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Αυτό το θέμα με την αυτοπεποίθηση που λες και με τον καθένα να σου λέει, είσαι τόσα χρόνια εκεί, γιατί να φύγεις, που θα βρεις άλλου 700 ευρώ να παίρνεις κτλ τα ξέρετε όλοι, με έχουν κουράσει πάρα πολύ.

    Μερικές σελίδες πιο πίσω είχα γράψει και εγώ πριν πως θέλω να φύγω από την δουλειά μου που είμαι 12 χρόνια, γιατί δεν έχω καμία επαγγελματική ανάπτυξη τόσα χρόνια και είμαι στάσιμος. Ακόμα ψάχνω φυσικά και ακόμα δεν έχω βρει κάτι. Αλλά θέλω να κάνω το επόμενο βήμα να ξεκολλήσω και να νιώσω καλύτερα ψυχολογικά επιτέλους. Φυσικά δεν το ψάχνω για εξωτερικό προς ώρας, γιατί πιστεύω στα 35 χρόνια μου θα είναι πολύ δύσκολο να προσαρμοστώ κάπου άλλου.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  7. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    chronohill (27-06-2019)

  8. #11086

    Default

    Τελικά είμαστε πολλοί 35άρηδες εδώ μέσα με επαγγελματικές ανησυχίες...

  9. The Following User Says Thank You to Nodens For This Useful Post:

    mihalis13 (27-06-2019)

  10. #11087
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by Nodens View Post
    Τελικά είμαστε πολλοί 35άρηδες εδώ μέσα με επαγγελματικές ανησυχίες...
    ΧΧαχχαχαχα. Και είναι απολύτως λογικό.

    Το ξέρω πως είμαι και λίγο λάθος σε αυτό που θα πω, αλλά θα το πω γιατί πολύ το σκέφτονται πιστεύω σαν εμένα και θεωρώ πως δεν έχω άδικο εν μέρη.

    Δεν μπορώ να φανταστώ τη ζωή μου σε αυτή τη δουλειά, και να έχω γυναίκα και παιδι/ά. Φυσικά και δεν μπορείς να ξέρεις τι μπορεί να γίνει αν έχεις μια επαγγελματική εξέλιξη και ξαφνικά μείνεις άνεργος από το πουθενά. Αλλά εγώ θέλω, πριν κάνω την όποια κίνηση να είμαι έστω ψυχολογικά σίγουρος για το θέμα της δουλειάς μου.

    Μακάρι να τα καταφέρουμε κάποια στιγμή και εμείς. Κουράγιο συνάδερφοι!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  11. #11088
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,279
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    Ναι ευτυχως η δυστυχώς είμαι ψημένος..επειδή έχω περίεργη επαγγελματική εμπειρία "υπεύθυνος αιολικού πάρκου" όλα αυτά τα χρόνια δεν έχω την αυτοπεποίθηση να βρω αλλού δουλειά...αλλιώς θα είχα φύγει μια 5ετια πριν που πάλι μου την είχε βαρεσει...
    Αυτό που λες για την συγκατοίκηση έχει βάση και θα το σκεφτώ σοβαρά..
    Κοιτάζω ξανά μετά από χρόνια τον χάρτη του μετρό και γελάω!τι είναι αυτό το πράμα!
    Εσύ που είσαι muku αφού πιάσαμε τώρα αυτό το θέμα;

    Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Νομιζα οτι 11 χρονια προυπηρεσια ηταν πανω στη δουλεια που ειχες την προταση. Αν οχι, τοτε τα χρηματα ειναι μια χαρα. Η τακτικη που σκολουθουν οι περισσοτεροι μεχρι να καταληξουν καπου, ειναι να αλλαζουν δουλεια καθε 1-2 χρονια. Καθε αλλαγη θα εισαι +5-10k παραπανω. Δηλαδη απο τα 30000 αν μετα απο ενα χρονο αλλαξεις θα μπορεις να διαπραγματευτεις 40000.

    Εγω τον πρωτο καιρο που ειχα μεινει Cambridge, εκανα εναν πολυ καλο φιλο που μεναμε μαζι στο σπιτι και ειμαστε ακομα σε επαφη. Στο Λονδινο δεν ετυχε να κανω πολυ παρεα με συγκατοικους γιατι συντομα νοικιασα με την κοπελα μου. Ειναι αναλογα και ποσο σοσιαλ ειναι το σπιτι. Γενικα θα βρεις οτι ο τροπος που ο κοσμος γνωριζεται και κοινωνικοποιειται ειναι πολυ διαφορετικος απο οτι θα εχεις συνηθισει κυριως γιατι οι περισσοτεροι που βρισκονται εκει δεν μεγαλωσαν εκει αλλα μετακομισαν αργοτερα. Οποτε απο καπου θα πρεπει να αρχισεις να μεγαλωνεις το δικτυο σου. Θα βρεις μεγαλες δισφορες σε πολλα πραγματα, πχ τοσους ποδηλατες δεν θα εχεις ξαναδει ποτε στη ζωη σου. Γενικα ολες αυτες οι διαφορες στην καθημερινοτητα, θα σε γεμισουν με ομορφες εμπειριες και θα αλλαξουν τον τροπο που σκεφτεσαι και αντιμετωπιζεις πολλα πραγματα.

    Εγω τωρα ειμαι στο Τοκυο. Αν του Λονδινου σου φαινεται περιπλοκο, γκουγκλαρε λιγο τον χαρτη απο το μετρο και τα τρενα εδω...

  12. #11089
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Quote Originally Posted by Nodens View Post
    Τελικά είμαστε πολλοί 35άρηδες εδώ μέσα με επαγγελματικές ανησυχίες...
    Ποσοι του 84 ειμαστε εδω?

  13. The Following User Says Thank You to Nikoladim For This Useful Post:

    mihalis13 (27-06-2019)

  14. #11090
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Nikoladim View Post
    Ποσοι του 84 ειμαστε εδω?
    Παρών

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  15. #11091
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Εγώ του 83 αλλά προς το τέλος οπότε το λες και 84!
    @muku δεν θέλω να τον δω τον χάρτη του Τόκιο!πω θαναι πολύ διαφορετική η ζωή εκεί!όνειρο το χω ναρθω..αν βγάζω περισσότερα χρήματα στο άμεσο μέλλον θαναι ο επόμενος προορισμός...
    Η δουλειά είναι στο southgate βλέπω μετρο στάση έχει(40λεπτα για μέσα Λόντον)...
    Τώρα που θα μένω θα πάει αναλόγως που θα βρω κ τι θα μου προτείνουν και αυτοί που μενουν εκεί γύρω...
    2-3 μέρες θα χρειαστεί για να μου δείξει το τι χρειάζεται μου είπε όποτε θα έχω 3 μερουλες για να δω λίγο την πόλη..τι προτείνετε να δω;έχω ξαναπαει το 12 έχω δει τα βασικά!

    Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  16. #11092

    Default

    Στο τελείωμα του '82 είμαι εγώ.

  17. #11093
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,279
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    Εγώ του 83 αλλά προς το τέλος οπότε το λες και 84!
    @muku δεν θέλω να τον δω τον χάρτη του Τόκιο!πω θαναι πολύ διαφορετική η ζωή εκεί!όνειρο το χω ναρθω..αν βγάζω περισσότερα χρήματα στο άμεσο μέλλον θαναι ο επόμενος προορισμός...
    Η δουλειά είναι στο southgate βλέπω μετρο στάση έχει(40λεπτα για μέσα Λόντον)...
    Τώρα που θα μένω θα πάει αναλόγως που θα βρω κ τι θα μου προτείνουν και αυτοί που μενουν εκεί γύρω...
    2-3 μέρες θα χρειαστεί για να μου δείξει το τι χρειάζεται μου είπε όποτε θα έχω 3 μερουλες για να δω λίγο την πόλη..τι προτείνετε να δω;έχω ξαναπαει το 12 έχω δει τα βασικά!

    Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Το Τοκυο ναι σε πολλα πραγματα ειναι αρκετα διαφορετικο. Η καθημερινοτητα ομως μου φαινεται πιο κοντα στην ζωη που εκανα δτην Αθηνα παρα στο Λονδινο. Λογω καιρου κυριως, καθε μερα οταν γυρναω απο τη δουλεια παντα εχω ορεξη να βγω εξω, να τσιμπησω κατι, να παω σε ενα μπαρ να ακουσω μουσικη και να πιω μπυρα. Στο Λονδινο το ειχα χασει λιγο αυτο λογω του καιρου που σε εκλεινε μεσα και επειδη στις περιοχες εκτος κεντρου ειναι ψιλονεκρα τα βραδια ενω Τοκυο οπου και να εισαι ειναι γεματο μπαρ και κουτουκια.

    Southgate ειναι ωραια περιοχη. Για πιο οικονομικες περιοχες εκει τριγυρω νομιζω θα κοιταξεις Wood Green που εχει και ελληνικη/κυπριακη κοινοτητα η Haringey που ειναι πολυ ωραια.

    Τωρα για το τι να κανεις αυτες τις μερες εξαρταται απο τα ενδιαφεροντα σου κιολας. Αφου λες οτι εχεις δει τα βασικα μην κανεις παλι τα ακρως τουριστικα πραγματα. Αν σου αρεσει η φυση μπορεις να πας βολτα στα αμετρητα παρκα που εχει το Λονδινο. Μην πας στα πολυ γνωστα πχ Hyde Park. Δοκιμασε πχ Hampstead Heath. Αν σου αρεσει η νυχτερινη ζωη/διασκεδαση μπορεις να βγεις εξω το βραδυ να δεις πως ειναι. Εμενα μου αρεσε η περιοχη γυρω στο shoreditch. Εμενα και εκει κοντα οποτε εκει εβγαινα περισσοτερο. Επισης μου αρεσε να περπαταω στα καναλια. Αν εισαι Σαββατο εκει θα ειναι ανοιχτη η Broadway Market οπου μπορεις να ακουληθησεις το regent's canal για να βγεις εκει αν θυμαμαι καλα το ονομα. Συνηθως περπατουσα καμια ωρα στο καναλι οταν πηγαινα στην αγορα. Και ο περιπατος ειναι πολυ ωραιος και η αγορα αρκετα ενδιαφερουσα. Επισης South Bank ειναι πολυ ωραια για περπατημα και αν εχει ωραια μερα μπορεις να κατσεις εξω για μπυρα. Γενικα εχει πολλα πραγματα να δεις, ειδικα αμα βγεις και λιγο προς τα εξω ακομα περισσοτερα. Προφανως σε 3 μερες δεν προλαβαινεις τα παντα. Enjoy!

  18. The Following User Says Thank You to muku For This Useful Post:

    chronohill (28-06-2019)

  19. #11094
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Τι δουλειά κάνεις Muku αν επιτρέπεται;

    Μου αρέσει το Τόκιο. Θα ήθελα να πάω κάποια στιγμή.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  20. #11095
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Εσύ ετοιμάσου..πηγαίνω αν είναι όλα καλά και μείνω μετά έρχεσαι για την θέση που σου έλεγα!και μετά θα έχουμε λεφτά και να πάμε και Ιαπωνία!:-) Θα μας ξεναγήσει ο muku!να δω και το μετρό από κοντά!

    Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  21. #11096
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,279
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Lol. Και εγω ετσι πηγα Ιαπωνια πρωτη φορα. Παντα ηθελα να παω απο μικρος αλλα φυσικα ποτε δεν ειχα λεφτα. Μετα αφου πηγα Αγγλια, οι πρωτες διακοπες που εκανα μετα απο 6 μηνες δουλειας ηταν 3 βδομαδες Ιαπωνια. Οποτε καλο ειναι το πλανο σας. Αγγλια, δουλεια, διακοπες Ιαπωνια. Και οταν δειτε πως ειναι η ζωη εδω, σας βλεπω να γινομαστε γειτονες μετα απο λιγο καιρο...

    Αποστολη προγραμματιστης ειμαι. Σαν τις κατσαριδες, επιβιωνουμε παντου!

  22. #11097
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,279
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Κανει κανεις απο εδω ελευθερο καμπινγκ? Θελω να παω Ευβοια για κανα διημερο αλλα δεν γνωριζω καθολου σε ποιες παραλιες στηνουν σκηνες. Αν εχετε να προτεινετε καμια παραλια, ειμαι ολος αυτια

    Και γενικοτερα ποιες ειναι μερικες must see παραλιες στην Ευβοια ασχετα αν κανουν καμπινγκ η οχι?

  23. #11098
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by muku View Post
    Κανει κανεις απο εδω ελευθερο καμπινγκ? Θελω να παω Ευβοια για κανα διημερο αλλα δεν γνωριζω καθολου σε ποιες παραλιες στηνουν σκηνες. Αν εχετε να προτεινετε καμια παραλια, ειμαι ολος αυτια

    Και γενικοτερα ποιες ειναι μερικες must see παραλιες στην Ευβοια ασχετα αν κανουν καμπινγκ η οχι?

    Εγώ πάω στον Κάλαμο Ευβοίας. Έχει εκεί 2 παραλίες. Η καλή και η κακιά όπως την αποκαλούν. Πάω σχεδόν κάθε χρόνο για 2-3 μέρες με την σκηνή μου για ελεύθερο κάμπινγκ εκεί. Θα δεις στην κακιά παραλία στήνουν όλοι εκεί τις σκηνές. Ακριβώς δίπλα στην καλή παραλία είναι όλα τα μαγαζιά και ότι χρειάζεσαι για να φας, να πιεις, να βγεις το βράδυ, να κάνεις ντουζ, να πας τουαλέτα κτλ.

    Δες εδώ στο instagram που έχω ανεβάσει κάποιος φωτό.

    https://www.instagram.com/p/Bmit6DXnqM-/

    https://www.instagram.com/p/BmdyO4NHOv2/

    https://www.instagram.com/p/Bmkp0m-nRHU/
    Last edited by WolfRathmA; 01-07-2019 at 08:55.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  24. #11099
    PS4forums Addict corsaopc3071r's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    L.A. LArisa
    Posts
    1,372
    PSN ID
    corsaopc3071r

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Εγώ πάω στον Κάλαμο Ευβοίας. Έχει εκεί 2 παραλίες. Η καλή και η κακιά όπως την αποκαλούν. Πάω σχεδόν κάθε χρόνο για 2-3 μέρες με την σκηνή μου για ελεύθερο κάμπινγκ εκεί. Θα δεις στην κακιά παραλία στήνουν όλοι εκεί τις σκηνές. Ακριβώς δίπλα στην καλή παραλία είναι όλα τα μαγαζιά και ότι χρειάζεσαι για να φας, να πιεις, να βγεις το βράδυ, να κάνεις ντουζ, να πας τουαλέτα κτλ.

    Δες εδώ στο instagram που έχω ανεβάσει κάποιος φωτό.

    https://www.instagram.com/p/Bmit6DXnqM-/

    https://www.instagram.com/p/BmdyO4NHOv2/

    https://www.instagram.com/p/Bmkp0m-nRHU/
    Φιλαρακι ερχομαι σχεδον καθε χονια εκει με τους κουμπαρους απο αθηνα. Μια χαρα ειναι και οι δυο παραλιες νομιζω και καλυπτουν καθε ηλικια!

    Να εχεις ενα ομορφο καλοκαιρι και φετος αν πας.

  25. #11100
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by corsaopc3071r View Post
    Φιλαρακι ερχομαι σχεδον καθε χονια εκει με τους κουμπαρους απο αθηνα. Μια χαρα ειναι και οι δυο παραλιες νομιζω και καλυπτουν καθε ηλικια!

    Να εχεις ενα ομορφο καλοκαιρι και φετος αν πας.
    Ακριβώς αυτό. Εννοείται πως θα πάω και πάλι. Τέλος Ιουλίου θα πάω 3 μέρες και μετά στα μέσα 15 Αύγουστου μάλλον πάλι.

    Είναι ακριβώς αυτό που λες. Είναι για κάθε ηλικία.

    Επίσης καλό καλοκαίρι!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •