Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 21 to 40 of 40

Thread: PlayStation Classic (20 Παιχνίδια | 3 Δεκεμβρίου 2018 | 99 €)

  1. #21
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Τα ιδια ειπα και για τις αλλες, το ιδιο θα επαναλαβω και για την Sony. Ακριβη nostalgia κυριως για συλλεκτες, οσοι πιστοι ας προσελθουν. Για μενα ειναι απλα αστεια η τιμη γι αυτα που προσφερει, για καποιους αλλους η συλλεκτικη αξια εχει μεγαλυτερο βαρος. Για τους ιδιους λογους που καποιος δινει 200 ευρω για μια συλλεκτικη εκδοση ενος παιχνιδιου θα δωσει 100 και θα παρει το συγκεκριμενο προιον. Περι ορεξεως λοιπον και καπου εκει τελειωνει η κουβεντα.
    Βεβαια οι συγκρισεις αναποφευκτες στα σχολια του κοσμου, η ασυλια που απολαμβανει η nintendo σε καποια θεματα τιμολογησης απο τον κοσμο φανηκε για ακομη μια φορα. Καμια σχεση τα σχολια τωρα σε σχεση με αυτα που ακουγονταν οταν εσκασε η ειδηση για το nes classic.


  2. The Following 2 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    mihalis13 (25-09-2018),PDS (25-09-2018)

  3. #22

    Default

    Δεν μπορω να καταλάβω γιατι δεν εχουν ανακοινωθεί τα παιχνιδια που θα εχει μαζι του.

  4. #23
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Για κάποιον απροσδίοριστο λόγο είχα την εντύπωση ότι μπορεί να κυκλοφορούσαν μελλοντικά επιπλέον παιχνίδια για το classic (δεν θυμάμαι γιατί). Ε, λοιπόν όχι... Τελικά 20 προεγκατεστημένα παιχνίδια και τέρμα από ότι φαίνεται. Επιπλέον αναφέρεται ότι οι 20 τίτλοι επιλέχθηκαν επειδή ήταν οι πιο δημοφιλείς ανάμεσα στους χρήστες του αρχικού PS, αλλά μάλλον δεν θα είναι κοινή η λίστα αυτή σε όλα τα regions.

    http://www.ign.com/articles/2018/09/...-functionality

  5. #24
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default



    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  6. #25
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default




  7. #26
    Cool Member jay_D's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    194
    PSN ID
    pixel_drops

    Default

    Μόνο εγώ θέλω να γκρινιάξω ελάχιστα για τους τίτλους αλλά ταυτόχρονα θέλω να το πάρω κιόλας;
    Αν γουστάρετε κάτι διαφορετικό στα Ελληνικά Stream περάστε μια βόλτα (Playstation New and Old Exclussives, Retro Gaming, Survival Horror, Residennt Evil and Silent Hill series).


    https://www.twitch.tv/pixel_drops

  8. #27
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Ειναι κραμα μεταξυ παρα πολυ δυνατων τιτλων και καποιων φοβερα αδιαφορων. Κανει κρα οτι λειπουν crash και gt ενω κατι sf puzzle.. τι να πω. Τεσπα

  9. #28
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Εμένα μου φαίνεται σα να μην ξέρουν ποιο είναι το target group για να προωθήσουν το προϊόν.

    Λείπουν ΠΑΡΑ πολλά παιχνίδια από την αρχή (launch) του PSX, πρώτο και καλύτερο τα 2D της εποχής (Mickey της Psygnosis που έδινε τα ρέστα του) καθώς και τα πρώτα 3D platforms/racers όπως Jumping Flash και Motor Toon GP 2. Ενδεικτικά αναφέρω αυτά, γιατί υπάρχουν αρκετά άλλα.

    Κατόπιν έχουμε τους πιο γνωστούς τίτλους, τους πιο "πιασάρικους" στο ευρύ κοινό. Από εκεί κατιτίς έβαλαν.
    Ταυτόχρονα έχουμε τους καινοτόμους τίτλους για την εποχή τους, που κάποιοι λάμπουν δια της απουσίας τους (πχ Pandemonium, Klonoa).

    Και τέλος έχουμε τους τίτλους που ήταν hidden-gems, που κι αυτοί απουσιάζουν όπως Colony Wars.

    Οπότε ναι, σα να μην ξέρουν ποιο είναι το target group τους για προμοτάρισμα.

    Να τους ικανοποιήσεις όλους, φυσικά δεν γίνεται.

    Να προσπαθήσεις να τους ικανοποιήσεις όλους από λίγο όμως, τελικά καταφέρνεις να τους κάνεις όλους να ήθελαν αρκετά περισσότερα γιατί ήθελαν περισσότερους τίτλους του γούστου τους.

    Συνεπώς, διαλέγεις target group και τους προσφέρεις τους αντίστοιχους τίτλους.

    Λύση;
    Απλή: βγάζεις 3-4 διαφορετικά πακέτα αγοράς, με διαφορετικά παιχνίδια σε χρονολογική κατάταξη.

    Πιο πολύ σαν "αρπαχτή" μου φαίνεται, ελέω επιτυχίας των NES/SNES/Megadrive ρετρο-κονσολών.

  10. #29
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,550
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    /\ /\ Πολύ σωστά τα λες... εδώ δεν υπάρχει το WipeOut... το Colony Wars θα είχαν βάλει;

  11. #30
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Δεν υπάρχει WipEout; Σοβαρά μιλάς; (δεν έχω διαβάσει ενδελεχώς τη λίστα με τα διαθέσιμα παιχνίδια)

    Πάνε καλά;

    Πες μου ότι δεν έχει Destruction Derby, Micro Machines και Project X2 (της Team 17, με την Ocean ως publisher) να με τρελάνεις τώρα!!!!

    Ε, ρε μυαλά = κουρκούτια.

  12. #31

    Default

    pass! θα κρατησω τα 100 ευρω,θα χωσω καποια ακομα κ θα παρω την καμπινουλα που ειχε παρει ενα παλικαρι απο εδω μεσα κ την ειχα ζηλεψει. για πραγματικη νοσταλγια!
    σε οποιον την παρει παντως,ευχομαι καλοπαιχνιδη!

  13. #32
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  14. #33
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default


  15. #34
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    https://twitter.com/Nibellion/status...73514512031744

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  16. #35
    PS4forums Addict tsakali GR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,662
    PSN ID
    tsakali_gr
    Name
    Γιώργος

    Default

    Λάθος thread μάλλον


  17. #36
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by tsakali GR View Post
    Λάθος thread μάλλον
    Εντελώς. Moved.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  18. #37

    Default

    Απο ολα τα ετοιμα φλασακια με εξτρα παιχνιδια που κυκλοφορουν, ποιο ειναι το καλύτερο και πιο... plug n play?
    To true blue?
    https://www.amazon.de/gp/product/B07...6IR69UXQ&psc=1

  19. #38
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Αν κάποιος ξέρει κανένα site με παιχνίδια ps1 αλλα και snes/mega drive για να κατεβάσουμε ας ενημερώσει.

    @vadergr είναι πολυ εύκολη η διαδικασία να το κάνεις μόνος σου πάντως.
    5 λεπτά υπόθεση και μετά περνάς οποίο παιχνίδι θες.


    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  20. #39

    Default

    Αν κ δε ξέρω κατά πόσο επιτρέπεται, μπες emuparadise, isozone, portalroms, romhustler

    Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

  21. The Following 2 Users Say Thank You to trabakoulas For This Useful Post:

    mihalis13 (28-06-2019),vadergr (02-07-2019)

  22. #40

    Default

    To θεμα ειναι να βρεθει ενα image που να το καις σε ενα στικάκι και να μπουτάρει μόνο του
    Θελω να πιστεύω οτι δεν τίθεται θεμα στο φόρουμ. Εδω τα πουλάει το ιδιο το Amazon.
    Οταν παραλάβω το true blue θα ενημερώσω.
    Last edited by vadergr; 02-07-2019 at 13:37.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •