Page 23 of 25 FirstFirst ... 1319202122232425 LastLast
Results 441 to 460 of 492

Thread: Υγεια-Διατροφη-Γυμναστικη

  1. #441
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,001
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by Sgt_Greco View Post
    Αρχικα για λιπος. Γνωμη μου για τον ογκο ειναι οτι ναι, μπορεις. Ετσι βλεπω πανω μου (ειμαι σε κετογονικη διατα + IF)
    Αισθανεσαι δυνατος στο gym? Βαζεις κιλα? Ειναι ολα τα rep σου to failure?
    Προς το παρόν στόχος μου είναι να χάσω λίπος και να διατηρήσω τον μυικό μου ιστό.
    Γυμνάζομαι σε fasted state το πρωί πριν πάω δουλεια και το πρώτο γέυμα μου είναι λίγες (3-4) ώρες μετά.
    Αρχικά αισθανόμουν λίγο αδύναμος (δεν είχα την τσίτα και ένταση που είχα πριν) αλλά μετά από κάποιες βδομάδες αυτό επανήλθε. Τώρα είμαι όπως και πριν, πάω στο γυμναστήριο με πολύ ενέργεια. Κιλά βάζω σε όλες τις ασκήσεις σταδιακά περισότερα από τότε.
    Η μεζούρα λέει ότι δεν έχω χάσει στην περιφέρεια των χεριών και στήθους, ενώ έχω χάσει πολύ στην μέση.

    Τώρα, τρώω 2 μεγάλα γευματα και νιώθω πολύ γεμάτος από φαί και ταυτόχρονα χάνω σταδιακά βάρος. Ευλογα αναρωτιέμαι αν θα μπορώ να ανεβάσω αρκετές παραπανω θερμίδες για να πάρω όγκο στο μέλλον;

  2. #442
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by panos74gr View Post
    Μα το νόημα του intermittent fasting ειναι να έχεις ένα μεγάλο βαθμό ευελιξίας... εγώ όταν έχω να πάω κάπου ή να βγω για ποτά με την παρέα, απλά μετακυλείω το διαστημα και αντί να φάω το πρώτο γευμα στις 2, το κάνω στις 4 ή 5. Οπότε μετά το παράθυρο πάει πολύ αργά.
    Αν ξέρω ότι θα πάω σε μεγάλο φαγοπότι, δεν τρώω τίποτε μέχρι να πάω γιατί ξέρω ότι εκεί θα το ξεσκίσω (ειδικά αν έχει μπουφέ).

    Δεν είναι παντως δογματικό το IF σε αυτά. Μια μέρα μπορείς να κάνεις fasting window μόνο 12 ώρες, την άλλη μέρα να κάνεις πολύ μεγαλύτερο ανάλογα το πρόγραμμά σου.
    Δεν λεω κατι διαφορετικο. Το ξερω οτι μπορω την μια μερα να φαω 13:00 - 21:00 και την αλλη να φαω 14:00-22:00.

    Οταν εχω ομως προπονηση μπασκετ πρωι τι κανω? Οκ πες τρωω στις 11:00 αρα μετα πρεπει να φαω εντος 8 ωρων αρα παμε για 7 το απογευμα. Και τι γινεται αν στο μεσοδιαστημα με παρουν τηλεφωνο να μου πουν "κανονισαμε φαγοποτακι παρεουλα στις 21:00"? Τον ηπια. Πολλες απο τις δραστηριοτητες μου δεν εχουν σταθερο προγραμμα (οπως το μπασκετ, οι εξοδοι κλπ) αλλα αντιθετα μεταβαλλεται αρκετα χωρις να το ξερω πολλες φορες εγκαιρως.

    Αλλο επισης ειναι οτι δεν μπορω την μια μερα να τρωω με μεγαλες διακυμανσεις στο θεμα του 8αωρου. Δεν με βολευει δηλαδη ως ανθρωπος τη μια μερα να τρωω 12:00 και 20:00 και την αλλη 15:00 με 23:00. Ειναι μπελας. Και ειναι και λιγο γουρουνια για τον ανθρωπο που καθεται και μαγειρευει (και δεν ειμαι εγω). Δηλαδη τη μια μερα να λεω θελω φαι τοτε και την αλλη τοτε. Ε δε γινεται ειναι ταλαιπωρια η φαση.

    Επισης στις διακοπες γινεσαι ο πιο σπασαρχιδης ανθρωπος εβερ. Δεν γυρνοβολανε ολοι γυρω απο τις δικες μου καβλες για το φαγητο και ειναι λογικο. Δεν μπορω να πω εγω παιδια παμε για φαι στις 14:00 γιατι αν παμε στις 16:00 να ξερετε μετα θα φαμε στις 24:00 τα μεσανυχτα! Θα μου πεις φαε 16:00 και μετα φαε 22:00 και αντι για 16 ωρες fasting κανε 18... ε δεν μπορω. με κουραζει αυτη η φαση, αγχωθηκα και μονο που τα γραφω και τα θυμαμαι...

  3. #443
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,001
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Δεν λεω κατι διαφορετικο. Το ξερω οτι μπορω την μια μερα να φαω 13:00 - 21:00 και την αλλη να φαω 14:00-22:00.

    Οταν εχω ομως προπονηση μπασκετ πρωι τι κανω? Οκ πες τρωω στις 11:00 αρα μετα πρεπει να φαω εντος 8 ωρων αρα παμε για 7 το απογευμα. Και τι γινεται αν στο μεσοδιαστημα με παρουν τηλεφωνο να μου πουν "κανονισαμε φαγοποτακι παρεουλα στις 21:00"? Τον ηπια. Πολλες απο τις δραστηριοτητες μου δεν εχουν σταθερο προγραμμα (οπως το μπασκετ, οι εξοδοι κλπ) αλλα αντιθετα μεταβαλλεται αρκετα χωρις να το ξερω πολλες φορες εγκαιρως.

    Αλλο επισης ειναι οτι δεν μπορω την μια μερα να τρωω με μεγαλες διακυμανσεις στο θεμα του 8αωρου. Δεν με βολευει δηλαδη ως ανθρωπος τη μια μερα να τρωω 12:00 και 20:00 και την αλλη 15:00 με 23:00. Ειναι μπελας. Και ειναι και λιγο γουρουνια για τον ανθρωπο που καθεται και μαγειρευει (και δεν ειμαι εγω). Δηλαδη τη μια μερα να λεω θελω φαι τοτε και την αλλη τοτε. Ε δε γινεται ειναι ταλαιπωρια η φαση.

    Επισης στις διακοπες γινεσαι ο πιο σπασαρχιδης ανθρωπος εβερ. Δεν γυρνοβολανε ολοι γυρω απο τις δικες μου καβλες για το φαγητο και ειναι λογικο. Δεν μπορω να πω εγω παιδια παμε για φαι στις 14:00 γιατι αν παμε στις 16:00 να ξερετε μετα θα φαμε στις 24:00 τα μεσανυχτα! Θα μου πεις φαε 16:00 και μετα φαε 22:00 και αντι για 16 ωρες fasting κανε 18... ε δεν μπορω. με κουραζει αυτη η φαση, αγχωθηκα και μονο που τα γραφω και τα θυμαμαι...
    Έχει πλάκα το θέμα... αυτό που εγώ βρίσκω απελευρωτικό εσένα σε αγχώνει. Εγώ λέω στους άλλους πείτε μου τι ώρα θελετε να φάμε και προσαρμόζω το δικό μου πρόγραμμα. Αν δεν βγαίνει, δεν πειράζει και να μεγαλώσω πολύ το eating window μου για μερικές μέρες. Δεν εχω βεβαια τόσο μεγάλες και κουραστικές προπονήσεις που είναι μάλλον απαγορευτικές, ούτε παιδιά.

  4. #444
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by panos74gr View Post
    Έχει πλάκα το θέμα... αυτό που εγώ βρίσκω απελευρωτικό εσένα σε αγχώνει. Εγώ λέω στους άλλους πείτε μου τι ώρα θελετε να φάμε και προσαρμόζω το δικό μου πρόγραμμα. Αν δεν βγαίνει, δεν πειράζει και να μεγαλώσω πολύ το eating window μου για μερικές μέρες. Δεν εχω βεβαια τόσο μεγάλες και κουραστικές προπονήσεις που είναι μάλλον απαγορευτικές, ούτε παιδιά.
    Ναι παντα οτι λεω ειναι απο τη δικη μου σκοπια προφανως. Σου ειπα αλλωστε το βρηκα πολυ ενδιαφερον, αλλα δεν καταφερα να το τηρησω και ηταν πολλοι οι λογοι και οι δυσκολιες που με απετρεψαν απο το να καταφερω να το κανω να δουλεψει.

    Αλλα εξακολουθει να ειναι κατι που αν οι συνθηκες το επιτρεψουν, θελω να το δοκιμασω σωστα.

  5. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    panos74gr (18-07-2018)

  6. #445

    Default

    Quote Originally Posted by panos74gr View Post
    Προς το παρόν στόχος μου είναι να χάσω λίπος και να διατηρήσω τον μυικό μου ιστό.
    Γυμνάζομαι σε fasted state το πρωί πριν πάω δουλεια και το πρώτο γέυμα μου είναι λίγες (3-4) ώρες μετά.
    Αρχικά αισθανόμουν λίγο αδύναμος (δεν είχα την τσίτα και ένταση που είχα πριν) αλλά μετά από κάποιες βδομάδες αυτό επανήλθε. Τώρα είμαι όπως και πριν, πάω στο γυμναστήριο με πολύ ενέργεια. Κιλά βάζω σε όλες τις ασκήσεις σταδιακά περισότερα από τότε.
    Η μεζούρα λέει ότι δεν έχω χάσει στην περιφέρεια των χεριών και στήθους, ενώ έχω χάσει πολύ στην μέση.

    Τώρα, τρώω 2 μεγάλα γευματα και νιώθω πολύ γεμάτος από φαί και ταυτόχρονα χάνω σταδιακά βάρος. Ευλογα αναρωτιέμαι αν θα μπορώ να ανεβάσω αρκετές παραπανω θερμίδες για να πάρω όγκο στο μέλλον;
    Το υπογραμμισμενο σημαινει οτι εχεις προοδο και αυξανεις μυς. Αλλιως δεν θα τα ειχες τα κιλα.
    Οσον αφορα τη διατηρηση του μυικου ιστου: Αποδεδιγμενα η IF υπερδιπλασιαζει την εκκριση αυξητικης ορμονης (HGH) η οποια ειναι η πρωτη και η κυρια ορμονη διατηρησης του μυικου ογκου.
    Lift heavy. H τελευταια rep (6-7 το πολυ) να βγαινει δυσκολα αν οχι καθολου. Τρωγε σωστα, να κοιμασαι καλα 8+ ωρες ποιοτικου υπνου και μη φοβασαι τπτ. Για το pumping θα σου προτεινα Αργινινη αν φοβασαι οτι με την Κρεατινη θα κρατησεις νερα. η SOLGAR ειναι μια καλη επιλογη.

    ΜΗ ΦΟΒΑΣΑΙ ΑΠΩΛΕΙΑ ΜΥΙΚΟΥ ΙΣΤΟΥ.
    Το λιπος ειναι η "καβατζα" του οργανισμου για τα δυσκολα. Τωρα που ηρθαν τα "δυσκολα" θα σου κλεψει μυς; Ειναι σα να μαζευεις καυσοξυλα για τα δυσκολα του χειμωνα και οταν ερθει ο χειμωνας να πετας στο τζακι την τραπεζαρια σου. ΕΙναι παραλογο.

  7. #446
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,001
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by Sgt_Greco View Post
    Το υπογραμμισμενο σημαινει οτι εχεις προοδο και αυξανεις μυς. Αλλιως δεν θα τα ειχες τα κιλα.
    Οσον αφορα τη διατηρηση του μυικου ιστου: Αποδεδιγμενα η IF υπερδιπλασιαζει την εκκριση αυξητικης ορμονης (HGH) η οποια ειναι η πρωτη και η κυρια ορμονη διατηρησης του μυικου ογκου.
    Lift heavy. H τελευταια rep (6-7 το πολυ) να βγαινει δυσκολα αν οχι καθολου. Τρωγε σωστα, να κοιμασαι καλα 8+ ωρες ποιοτικου υπνου και μη φοβασαι τπτ. Για το pumping θα σου προτεινα Αργινινη αν φοβασαι οτι με την Κρεατινη θα κρατησεις νερα. η SOLGAR ειναι μια καλη επιλογη.

    ΜΗ ΦΟΒΑΣΑΙ ΑΠΩΛΕΙΑ ΜΥΙΚΟΥ ΙΣΤΟΥ.
    Το λιπος ειναι η "καβατζα" του οργανισμου για τα δυσκολα. Τωρα που ηρθαν τα "δυσκολα" θα σου κλεψει μυς; Ειναι σα να μαζευεις καυσοξυλα για τα δυσκολα του χειμωνα και οταν ερθει ο χειμωνας να πετας στο τζακι την τραπεζαρια σου. ΕΙναι παραλογο.
    Ευχαριστώ, μια ακόμη ερώτηση. 6 βδομάδες τώρα χάνω εκατοστά πολύ σταθερά (1 την εβδομάδα από την περιφέρεια της μέσης μου) και κατά κάποιο τρόπο έχω εθιστεί στο να έχω μετρήσιμο αποτέλεσμα βδομάδα με την βδομάδα.
    Έφτασες εσύ σε κάποιο plataeu σε όλο αυτό τον καιρό που το κάνεις; πως το ξεπέρασες;

  8. #447

    Default

    Quote Originally Posted by panos74gr View Post
    Ευχαριστώ, μια ακόμη ερώτηση. 6 βδομάδες τώρα χάνω εκατοστά πολύ σταθερά (1 την εβδομάδα από την περιφέρεια της μέσης μου) και κατά κάποιο τρόπο έχω εθιστεί στο να έχω μετρήσιμο αποτέλεσμα βδομάδα με την βδομάδα.
    Έφτασες εσύ σε κάποιο plataeu σε όλο αυτό τον καιρό που το κάνεις; πως το ξεπέρασες;
    Απειρα plateus.

    Τα παντα στη ζωη ειναι εκθετικα. Οχι γραμμικα. Οσο πιο κοντα φτανεις στο στοχο σου, τοσο πιο δυσκολο θα γινεται. Θυμιζω οτι η απωλεια λιπους ειναι μια αφυσικη διαδικασια για τον οργανισμο. Δεν την αποδεχεται. Δεν ξερει αν κανεις διαιτα, αν λιμοκτονεις ή αν γινεται πολεμος. Προσπαθει να κρατησει οσο λιπος μπορει για να "επιβιωσεις". Καλοπροαιρετα το κανει. Οχι γιατι σε μισει.
    Ειναι μια χρονοβορα διαδικασια με απειρα σκαμπανευασματα. Υπομονη και προχωρα ετσι. Απο οσα διαβασα εισαι σε καλο δρομο.

    Μην μετριεσαι συχνα. Αν θελεις να μετριεσαι τουλαχιστον καντο ιδιες ωρες παντα πρωι-πρωι. Να συμβουλευεσαι μονο τον καθρεφτη. Για ζυγαριες δεν το συζηταω. Ειναι για πεταμα.

  9. #448

    Default

    οταν κανεις βαρη για να βαλεις μυς,δεν υπαρχουν αυτα τα ενα γευμα την ημερα.οι μυς ζητανε κ ζητανε συνεχεια εφοσον τους ''καταστρεφεις'' στο γυμναστηριο ειναι φυσικο να ζητανε για να αναπτυχθουν.δεν υπαρχει κατι αλλο απο τα συνεχομενα μικρα ποιοτικα γευματα ανα 3-4 ωρες για να βαλεις μυικα κιλα κ οχι ογκο(λιπος).γι'αυτο κ δεν το κανουν πολλοι,διοτι ειναι βαρετο κ δυσκολο για καποιους. ειχα ασχοληθει για καποια χρονια σοβαρα με τα βαρη κ τη διατροφη κ το μονο που εκανε σωστη δουλεια αν ηθελες να δεις αποτελεσματα κ οχι παπαριτσες,ηταν τα συνεχομενα ποιοτικα κ πανω απ'ολα στεγνα γευματα.ξεχνας ζαχαρες αλατι κ αλκοολ.

  10. #449

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    οταν κανεις βαρη για να βαλεις μυς,δεν υπαρχουν αυτα τα ενα γευμα την ημερα.οι μυς ζητανε κ ζητανε συνεχεια εφοσον τους ''καταστρεφεις'' στο γυμναστηριο ειναι φυσικο να ζητανε για να αναπτυχθουν.δεν υπαρχει κατι αλλο απο τα συνεχομενα μικρα ποιοτικα γευματα ανα 3-4 ωρες για να βαλεις μυικα κιλα κ οχι ογκο(λιπος).γι'αυτο κ δεν το κανουν πολλοι,διοτι ειναι βαρετο κ δυσκολο για καποιους. ειχα ασχοληθει για καποια χρονια σοβαρα με τα βαρη κ τη διατροφη κ το μονο που εκανε σωστη δουλεια αν ηθελες να δεις αποτελεσματα κ οχι παπαριτσες,ηταν τα συνεχομενα ποιοτικα κ πανω απ'ολα στεγνα γευματα.ξεχνας ζαχαρες αλατι κ αλκοολ.

  11. #450

    Default

    ακυρο τελειως το βιντεο. αν νομιζεις οτι αυτο το σωμα προκειται να το κανεις εσυ κ ο καθενας με ενα γευμα την ημερα κ γυμναστικη,συγνωμη φιλε αλλα εισαι αφελης. αυτο το σωμα που δειχνει στις φωτογραφιες, ειναι στο φαρμακο κ μαλιστα κανει κ σωστους κυκλους ο τυπος γιατι εχει κανει καλη δουλεια. κ οταν λεω φαρμακο επειδη μερικοι τα μπερδευουν,δεν εννοω κρεατινη zma tribulus κ τετοια,αυτα ειναι καραμελες βουτυρου.εννοω ενεσιμο φαρμακο στον κωλαρακο.

    ξαναλεω για να κανεις σωστο σωμα με χαμηλα επιπεδα λιπους,αυξημενο μυικο ιστο κοιλιακους κ ολα τα ωραια,ΧΩΡΙΣ ΦΑΡΜΑΚΟ.πρεπει να φτυσεις αιμα σε διατροφη βαρη κ αεροβιο.δεν υπαρχει ευκολος δρομος κ μαλιστα θα σου παρει πολυ καιρο.οι στοχοι πρεπει να ειναι μακροχρονιοι οταν κανεις κατι τετοιο.

    το φαρμακο απλα θα κανει τη δουλεια πιο γρηγορα κ πιο αποτελεσματικα,ομως κ εκει θες διατροφη για το σωστο κ επιθυμητο αποτελεσμα.

  12. #451
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Ο άνθρωπος στο βίντεο είναι κανονικό tren-ο! χαχααχαχ ελπίζω να καταλάβατε τι εννοώ (trenbolon, dyanabol, decadurabolin, anavar και πολλά άλλα, ίσως και HGH).

    Τουλάχιστον εμένα αυτό είδαν τα ματάκια μου.

    Επίσης μην ξεχνάμε και τον σωματότυπο του κάθε ανθρώπου: υπάρχουν κάποιοι τυχεροί που είναι στεγνοί εκ φύσεως, κάποιοι λιγότερο τυχεροί με λιποαποθήκες περισσότερες και κάποιοι τελείως άτυχοι (σχήμα σώματος αχλάδι, δηλαδή ψιλο-στενές πλάτες, αδύναμα χέρια/στήθος, πιο ανοιχτή λεκάνη-περιφέρεια-κοιλιά-γλουτοί, στενά πόδια/γάμπες = γμσετα για να φτιαχτεί)...

    ΥΓ: Να 'τανε μόνο στο κωλαράκι οι ενεσούλες ααχαχαχαχ μιλάμε εκτός στον πωπό, βαράνε τοπικά σε πάρα πολλά σημεία. Οι νεαροί που έβλεπα στο γυμναστήριο είχαν κάνει σουρωτήρι το σώμα τους (και το πιο κρίμα; νέες κοπέλες που επειδή βαριούνται και θέλουν γρήγορα αποτελέσματα, πχ στητό στήθος/κώλο σε 3 μήνες, βαράνε testo .......και "εντάξ μωρέ, μου κόπηκε η περίοδος, αλλά έγινα αλφάδι σε 3 μήνες και είμαι έτοιμη για παραλία"......πάει παιδιά το ΧΑΣΑΤΕ άντρες-γυναίκες).
    Last edited by Lefteris_X; 18-07-2018 at 23:50.

  13. #452

    Default

    το λυπηρο ειναι οτι πολλοι μπερδευουν το φαρμακο(ενεσιμο) με τα συμπληρωματα διατροφης.μιλαμε για πολυ αγνοια εκει εξω.
    παιρνω λεει φαρμακα.....κρεατινη πρωτεινη tribulus και ενα δυνατο pre workout!!!
    jay cutler εσυ?!!!!

  14. #453
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Φιλ Χηθ και τα μυαλά στα κάγκελα. αχχααχαχαχαχ

    Αν και ο πρώτος διδάξας "βαράω τα μαλλιά μου από HGH/testo και όλα τα συναφή" ήταν ο Ντόριαν Γέητς μαζί με άλλους της γενιάς του.

    Σιχτήρι και με τον Ριτς Πιάνα, δεν τον λυπήθηκα ΚΑΘΟΛΟΥ που ψοφάκιασε. Η νεκροτομή έδειξε ότι τα είχε διαλύσει όλα: αγγεία, καρδιά, συκώτι, νεφρά, έντερα, εγκέφαλο (διαλυμένοι νευρώνες, στενώσεις αγγείων κλπ), διαλυμένη σπονδυλική στήλη, όρχεις (το πρώτο που πάει περίπατο σε 6-12 μήνες).......και όλα αυτά; Γιατί; Για τα μούσκουλα εκτός πραγματικότητας;

    Τι να λέμε τώρα βέβαια, οι πρώτοι φαρμακοτρίφτες bodybuilder ήταν αρχές 1950ς...

    Ακόμα και ο Στηβ Ρηβς / Τζόνι Βαϊσμίλερ (Ηρακλής / Ταρζάν) ήταν φαρμακοτρίφτες. Αλλά οι μανάδες μας δεν είχαν ιδέα που έλεγαν "να ένα τέτοιο σώμα είναι ωραίο-γυμνασμένο, όχι οι βλακείες που βλέπετε εσείς όπως η αηδία ο Σβαρτσενέγκερ" (η γενιά μου δηλαδή). Ναι, καλά κρασιά. Φαρμάκι αβέρτα.

    Η διαφορά με/χωρίς φάρμακο είναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ.

    ΥΓ: Πιο παλιά ρε συ, τα φάρμακα ήταν λίγα ενέσιμα, ενώ τα περισσότερα ήταν σε χαπέτα (κυρίως τέστο). Η κλασική deca ήταν ανέκαθεν ενέσιμη γιατί είναι φαρμάκι τουλάχιστο 70-80 ετών! Δεν ξεχνιέται η ανατολικο-γερμανίδα σφυροβόλος ολυμπιονίκης που την είχαν ΤΑΡΑΞΕΙ στα φαρμάκια με αποτέλεσμα να γίνει κανονικός άντρας. Μιλάμε για κανονικότατο αρσενικό, πλέον ηλικιωμένο άντρα, με μουστάκι, καράφλα, αντρική φωνή, αντρικές ρυτίδες, φουλ 100% male. Γελάνε και τα τσιμέντα.
    Last edited by Lefteris_X; 19-07-2018 at 00:33.

  15. #454

    Default

    μιας κ πιασαμε αυτα
    ο rich piana ειχε ξεφυγει γαματα πολυ.λογικα η καρδια του θα ειχε γινει σα κεφαλι μωρου απ'την αναπτυξη,νομιζω κ απο καρδια εφυγε.πρωτοτυπο!
    ο dorian yates ηταν ο αγαπημενος μου bodybuilder οταν ειχα πρωτοξεκινησει βαρη,τι πλατη ρε μαγκα ηταν αυτη!!!

    τωρα ο καθε βλακας που μπαινει στο φαρμακο για να γινει παραλιας κ να τον γουσταρουν οι γκομενες,δεν ξερει οτι οσο σημαντικη ειναι η εισοδος στον κυκλο αλλο τοσο σημαντικη, ισως κ πιο σημαντικη ακομα ειναι η εξοδος απ'τον κυκλο. κ βλεπεις μενουν ανικανοι,πετανε καρκινους παθαινουν καρδιες κ αλλα τετοια ωραια.

    πιανει ο τυχαιος λακαμας κ πειραζει την τεστοστερονη του με τα ενεσιμα,παει να βγει μετα ο δικος σου απ'τον κυκλο, χωρις να παρει αυτο που πρεπει για να επαναφερει τον οργανισμο να παραγει παλι την δικη του τεστο,κ μετα λεει αχ εμεινα ανικανος. βλακες αδαεις.

    κατι παραπλησιο πρεπει να εγινε κ με την γερμανιδα που αναφερεις,διοτι θυμαμαι την ιστορια.μαλλον θα την ξεχασανε στον κυκλο,ουτε εισοδους ουτε εξοδους ουτε τιποτα.

  16. #455
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Η Γερμανίδα, παίζει να μην βγήκε ποτέ από τον πρώτο κύκλο......σερί μέχρι που φύτρωσαν όρχεις (που λέει ο λόγος).

    Μιλάμε για την Χάϊντι Κρίγκερ........που κατέληξε Αντρέας Κρίγκερ.



    Εμένα, ένας από τους αγαπημένους μου (λόγω ηλικίας/γενιάς) ήταν ο Φρανκ Ζέην, είχε σώμα super-hero με γράμμωση και calisthenics. Εποχές golden era. Ο Yates ήταν 25 χρόνια μετά, όταν τα μεγέθη είχαν ξεφύγει λόγω αυξητικής ορμόνης (πάντως όχι μόνο η πλάτη του, αλλά ολόκληρος ήταν ένα κινητό βουνό).

    Αυτός που δεν μου άρεσε ποτέ ήταν ο Ρόνι Κολμαν. ΑΣΥΣΤΟΛΟ φαρμάκι. Ναι, οκ, είχε genetics. Αλλά αυτή η φουσκωμένη κοιλιά ως παρενέργεια της HGH είναι σκέτη αηδία.

  17. #456

    Default

    καλα ο frank zane ειχε αυτο που λεμε ομορφο ποιοτικο σωμα,αγαλμα ο τυπος! μιλας για πιο αθωες εποχες. κ ναι οσο περναγε ο καιρος τοσο το πιο φουσκωτο γινοταν της μοδας. κ μεχρι τις μερες μας που εχει ξεφυγει εντελως.
    ο ronnie coleman εχει βγει mr olympia 8 συνεχομενες φορες,απο εκει καταλαβαινεις που εχει φτασει το πραμα! κ εμενα δε μου αρεσε,too much ρε φιλε με φαρμακοκοιλια κιολας οπως το λες.
    επισης τσεκαρε markus ruhl,αντε γεια κ αυτος.αφου ζει, καλα εινα...

  18. #457
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Ο Ρουλ έχει ΕΚΡΑΓΕΙ. Κυριολεκτικά. Απορώ αν μπορεί να πάρει ανάσα.

    Θυμάσαι τον Νασέρ Σον Μπάτι; (ή κάπως έτσι)
    Απίστευτη έκρηξη κι αυτός. Ψοφάκιασε βέβαια.


    Πάντως εμένα τα γούστα μου είναι των τότε, των πιο "αθώων" εποχών.
    Αυτά τα Hulk-τέρατα ειλικρινά δεν τα μπορώ. Πες είναι θέμα γενιάς; Θέμα υποκειμενικής αισθητικής; Ίσως.
    Αλλά τα φαρμακοκοίλια, τα τεράστια pecks, πλάτες κανονικά αεροδρόμια, 4κεφαλοι βοδιού, 2κέφαλοι-3κεφαλοι σαν μπάλες του μπάσκετ......ειλικρινά δεν τα μπορώ.

    Δεν είναι τυχαίο άλλωστε που εμφανίστηκε πάλι η κατηγορία bodybuilding της παλιάς σχολής late 60s-late 70s στους διαγωνισμούς.

  19. #458

    Default

    οσο πιο φουσκωτος τοσο κ πιο κοντα στον ταφο θα ελεγα εγω. ενα fitness κορμι κ εισαι θεος. τον θυμαμαι τον nasser ναι,δεν ηξερα οτι πεθανε αλλα δεν μου κανει κ εντυπωση. απο κορμι μεχρι νικο αναδιωτη στα καλα του,κατι παραπανω απο αυτο το θεωρω υπερβολη κ αχρειαστο μη σου πω.

    κ γω γουσταρω τις τοτε εποχες,πιο καλαισθητα κορμια.

  20. #459

    Default Υγεια-Διατροφη-Γυμναστικη

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post

    πιανει ο τυχαιος λακαμας κ πειραζει την τεστοστερονη του με τα ενεσιμα,παει να βγει μετα ο δικος σου απ'τον κυκλο, χωρις να παρει αυτο που πρεπει για να επαναφερει τον οργανισμο να παραγει παλι την δικη του τεστο,κ μετα λεει αχ εμεινα ανικανος. βλακες αδαεις.
    Έχω φιλο που έπαιρνε καριολικια κυρίως για γράμμωση ενώ σε θέμα όγκου ήταν νορμαλ. Τον θυμάμαι όταν είμαστε συμφοιτητές συνέχεια με ένα scoop (κρεατινη/πρωτεΐνη και κυρίως πολλούς λιποδιαλύτες) κάθε τρεις ώρες. Δεν ξέρω αν έκανε ενέσιμα αλλά κυριολεκτικά είχε τη γράμμωση του Slallone (είχαν πεταχτεί οι φλέβες σε όλο του το σώμα) με μολις 3 session gym την εβδομάδα. Το πιο αστείο ήταν η γάμπα ποδοσφαιριστή που είχε φτιάξει με 1 ώρα πόδια την εβδομάδα. Chicken legs. Fast forward στο σήμερα και 13 χρόνια μετά....όπως όλοι μας ξεκίνησε να εργάζεται, να κόβει τα φάρμακα που έπαιρνε για περίπου 5-7 χρόνια όποτε μείωσε το gym έως ότου το σταμάτησε. Έχει χάσει τα μισά μαλλιά του και έπαιρνε κορτιζόνη για 6 μήνες για να μην χάσει και τα υπόλοιπα....το χειρότερο απ όλα είναι ότι έχει διαλύσει το μεταβολισμό του.....1.80 ύψος και έχει φτάσει 140 κιλά. Κάθε χρόνο γίνεται και χειρότερος. Με διαιτολόγους και ψυχολόγους δεν έχει βγάλει άκρη. Ότι και να φάει γίνεται λίπος.


  21. #460
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Μιας και πεσαμε στα εντελως bodybuilding επιπεδα, εγω μπορω να πω οτι η σημερινη κατασταση στο αθλημα εχει γινει αθλια... σε τετοιο βαθμο που ακομα και οι ιδιοι οι ιθυνοντες του σπορ πλεον το εχουν αναγνωρισει και πιστευουν οτι χρειαζεται αλλαγη.

    Αυτη μπυροκοιλια με φετες κοιλιακους ειναι οτι πιο ασχημο υπαρχει ρε παιδια.... ειναι ντροπη δηλαδη...

    Και γενικα εχουν χασει τελειως το focus ενος καλαισθητου αναλογικου κορμιου... κυνηγανε ολοι το μεγεθος και δωστου εκει και αντι να προσεξουν να κανουν ενα ΟΜΟΡΦΟ κορμι φτιαχνουν κατι τερατωδες. Και φυσικα μεσα σε αυτους ειναι ο Ρονι Κολμαν που αναφερθηκε που να χεσω ολους τους τιτλους του.

    Δεν ειμαι τοσο του "το παλιο ηταν και καλυτερο" αλλα στη συγκεκριμενη περιπτωση νομιζω ειναι ηλιου φαεινοτερον οτι οι bodybuilders των 70ς 80ς τους εβλεπες και πραγματικα νομιζες οτι ηταν αγαλματα... φετες αλλα ωραιες φετες, ογκος αλλα ωραιος ογκος. Οχι αυτο το σημερινο αισχος με τις κοιλιες ημαρτον....

  22. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    panos74gr (19-07-2018)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •