Page 100 of 121 FirstFirst ... 509096979899100101102103104110 ... LastLast
Results 1,981 to 2,000 of 2410

Thread: Τι νέα από τον κόσμο;

  1. #1981

    Default

    Τα μεγαλύτερα αποθέματα πετρελαίου στον πλανήτη, εθνικό νομισμα και πάνω από όλα Σοσιαλισμός στην χώρα-προτυπο του κλόουν.
    Αν μπορεί κάποιος να μας εξηγήσει την αναλογία.

    Click image for larger version. 

Name:	_20180324_095826.JPG 
Views:	397 
Size:	33.5 KB 
ID:	10731

  2. #1982

    Default Τι νέα από τον κόσμο;

    Last edited by DJTaurus; 01-05-2018 at 19:35.

  3. The Following 2 Users Say Thank You to DJTaurus For This Useful Post:

    Lefteris_X (01-05-2018),Nek_Food (15-06-2018)

  4. #1983

  5. The Following User Says Thank You to DJTaurus For This Useful Post:

    Leon_DiZ (30-05-2018)

  6. #1984
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  7. #1985
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Τώρα εξηγείται μια ακατάσχετη φαγούρα που είχα από το χθεσινό βράδυ στα @@ μου!

    Ευχαριστώ Κιμ/Τραμπ γιατί το είχα μεγάλη απορία.

  8. #1986

  9. The Following 2 Users Say Thank You to AgentPrinny007 For This Useful Post:

    Leon_DiZ (10-06-2018)

  10. #1987
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by AgentPrinny007 View Post
    Click image for larger version. 

Name:	3070b51e768046828a4793eeea1f169a-1200x630.jpg 
Views:	290 
Size:	510.2 KB 
ID:	10902

    Κάπου είδα το πρωί στο twitter το "πριν" και το "μετά". Δεν το βρίσκω τώρα, αλλά αυτό ήταν το πριν και η φωτό που ανέβασες ήταν το μετά




    Τρομερή φωτό η τωρινή. Ούτε καρικατούρα να ήταν. Έτοιμη για τα βιβλία της ιστορίας.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  11. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    AgentPrinny007 (10-06-2018)

  12. #1988
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,257
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Παιδια αυτες οι φωτογραφιες χωρις context ειναι αχρηστες και δεν λενε απολυτως τιποτα, εκτος απο το οτι ο φωτογραφος αποθανατησε την καταλληλη στιγμη.

    Μπορει εδω να φαινεται η Μερκελ "μαμαω και δερνω" και ο Τραμπ σκυλι με την ουρα στα σκελια, ομως στο επομενο δευτερολεπτο μπορει η Μερκελ να ελεγε ανεκδοτο στον Τραμπ και να χαχανιζανε σα γυμνασιοπαιδα (προφανως και δεν εγινε αυτο απλα καταλαβαινετε που το παω).

    Μου θυμιζει τα σκανδαλοθυρικα περιοδικα που πανε και βγαζουν την χαλια φωτογραφια του ταδε σελεμπριτι που κοιταει με λιγο περιεργο υφος ενα παιδι και πετανε τις υπονοιες οτι μπορει να ειναι και παιδοφιλος...

  13. #1989
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default



    Στάλθηκε από το SM-A300FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  14. The Following 2 Users Say Thank You to Axilleas_GR For This Useful Post:

    DJTaurus (15-06-2018),Dragonpaul (16-06-2018)

  15. #1990
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,279
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Είναι και άλλη μια μπάντα που παίζει ελληνική και βαλκανική μουσική, pyramidos λέγονται. Εστιατόρια δεν πρέπει να υπάρχουν πολλά στο Τόκυο. Νομίζω 1 μεγάλο και άλλα 2 μικρότερα.

  16. #1991
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  17. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    muku (20-06-2018)

  18. #1992
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Again (όπως και στο Xbox One X θρεντ) : τι είν' τούτο;

  19. #1993
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,279
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Ναι. τι θέλεις να σχολιάσουμε για την δικτατορία στην Κίνα?


  20. #1994
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by muku View Post
    Ναι. τι θέλεις να σχολιάσουμε για την δικτατορία στην Κίνα?
    Δεν το έβαλα για να σχολιαστεί απαραίτητα. Απλά επειδή το θέμα μου έχει κινήσει το ενδιαφέρον το τελευταίο διάστημα και δεν είχα και τρομερές γνώσεις πάνω σε αυτό, είπα να το ανεβάσω μπας και επωφεληθεί και κάποιος άλλος.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  21. #1995
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,279
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Δεν το έβαλα για να σχολιαστεί απαραίτητα. Απλά επειδή το θέμα μου έχει κινήσει το ενδιαφέρον το τελευταίο διάστημα και δεν είχα και τρομερές γνώσεις πάνω σε αυτό, είπα να το ανεβάσω μπας και επωφεληθεί και κάποιος άλλος.
    Πως και ασχολείσαι με το θέμα? Εγω εχω γίνει πολύ anti-china τελευταία για διάφορους λόγους. Νομίζω πρόκειται για μια από τις χειρότερες κυβερνήσεις αν όχι την χειρότερη στον πλανήτη. Δεν ξέρω τι να πρωτοκοιτάξεις, το ότι έχουν κάνει και θάψει στο Θιβέτ, το τι κάνουν με την Ταιβάν, την φυσική καταστροφή που κάνουν σε συνεργασία με άλλες κυβερνησεις στην νοτιανατολική Ασία (Λάος, Βιετνάμ). Χώρια για το πως αντιμετωπίζουν τους πολίτες τους. Εκτός αυτού αν γνωρίσεις κινέζους και μιλήσεις μαζί τους είναι όλοι brainwashed από το εκπαιδευτικό σύστημα τους. Θα σου πουν ότι όλα είναι καλά στην χώρα τους, η κυβέρνηση τους είναι η καλύτερη και γενικά όλα δουλεύουν ρολόι. Και έχει γεμίσει ο τόπος νεόπλουτους, εντελώς άξεστους κινέζους τουρίστες στα 40ς-50ς που ρίχνουν ροχάλες μέσα στη μέση του δρόμου και περπατάνε και πετάνε τα βρωμοσκουπίδια τους κάτω άσχετα με το που βρίσκονται. Γενικά την έχω σιχαθεί αυτή την χώρα και ενώ είναι πανέμορφη και θέλω να πάω σε ορισμένα μέρη, από την άλλη σκέφτομαι καλύτερα να τους μποικοτάρω όπως κάνω με τις παραγγελίες από κινέζους πωλητές ebay ή από κινέζικα e-shops.

    Btw Μόλις πετυχα αυτό: https://www.bbc.com/news/world-asia-china-44557528

    lol
    Last edited by muku; 21-06-2018 at 12:43.

  22. #1996
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by muku View Post
    Πως και ασχολείσαι με το θέμα? Εγω εχω γίνει πολύ anti-china τελευταία για διάφορους λόγους. Νομίζω πρόκειται για μια από τις χειρότερες κυβερνήσεις αν όχι την χειρότερη στον πλανήτη. Δεν ξέρω τι να πρωτοκοιτάξεις, το ότι έχουν κάνει και θάψει στο Θιβέτ, το τι κάνουν με την Ταιβάν, την φυσική καταστροφή που κάνουν σε συνεργασία με άλλες κυβερνησεις στην νοτιανατολική Ασία (Λάος, Βιετνάμ). Χώρια για το πως αντιμετωπίζουν τους πολίτες τους. Εκτός αυτού αν γνωρίσεις κινέζους και μιλήσεις μαζί τους είναι όλοι brainwashed από το εκπαιδευτικό σύστημα τους. Θα σου πουν ότι όλα είναι καλά στην χώρα τους, η κυβέρνηση τους είναι η καλύτερη και γενικά όλα δουλεύουν ρολόι. Και έχει γεμίσει ο τόπος νεόπλουτους, εντελώς άξεστους κινέζους τουρίστες στα 40ς-50ς που ρίχνουν ροχάλες μέσα στη μέση του δρόμου και περπατάνε και πετάνε τα βρωμοσκουπίδια τους κάτω άσχετα με το που βρίσκονται. Γενικά την έχω σιχαθεί αυτή την χώρα και ενώ είναι πανέμορφη και θέλω να πάω σε ορισμένα μέρη, από την άλλη σκέφτομαι καλύτερα να τους μποικοτάρω όπως κάνω με τις παραγγελίες από κινέζους πωλητές ebay ή από κινέζικα e-shops.

    Btw Μόλις πετυχα αυτό: https://www.bbc.com/news/world-asia-china-44557528

    lol
    Δεν "ασχολούμαι", μη φανταστείς. Απλά επειδή το τελευταίο διάστημα ακούω συχνά - πυκνά ότι οι μαλακίες που κάνει η Αμερική έχουν δημιουργήσει ένα power vacuum από το οποίο μπορεί να επωφεληθεί η Κίνα και βλέποντας την ανάπτυξή της σε πολλούς τομείς (ανακυκλώσιμη ενέργεια, One Belt on Road, κινητά, animation, video games κτλ κτλ) θεωρώ ότι όπως και να το κάνεις ένα ενδιαφέρον το έχει.

    Και μιας και είπες για Θιβέτ



    Ναι, πάλι John Oliver
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  23. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    muku (22-06-2018)

  24. #1997
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  25. #1998
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,257
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Απο τα πιο ομορφα νεα που ειδα εδω και καιρο, σε μια εφιαλτικη ιστορια στην οποια πραγματικα εδινα ελαχιστες πιθανοτητες να εχει αισιο τελος:

    Thailand cave rescue: Boys found alive after nine days

    https://www.bbc.com/news/world-asia-44688909

    Kαι μονο που σκεφτομαι τι μπορει να βιωσαν αυτα τα παιδια κλεισμενα μεσα στο σκοταδι χωρις νερο και φαι 10 μερες και χωρις να ξερουν εαν τους ψαχνουν και εαν ποτε θα τους βρουν ειναι συγκλονιστικο.... απλα να υπαρχεις χωρις να ξερεις εαν εχει νοημα ή οχι...

    Ναναι καλα ολοι οι διασωστες και οι εθελοντες απιστευτα συγκινητικο το βιντεο που τους βρισκουν για πρωτη φορα, με εκανε να βουρκωσω.

  26. #1999
    Forum GOD muku's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Tokyo
    Posts
    5,279
    PSN ID
    muku0-400
    Name
    Vladimir

    Default

    Απλά λένε ότι ίσως πάρει μήνες να τους βγάλουν από εκεί. Μακάρι να μην ισχύει κάτι τέτοιο και να τα καφέρουν να βγάλουν τα παιδιά σύντομα.

  27. #2000
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  28. The Following 3 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    DJTaurus (20-07-2018),jimspy (20-07-2018),Nek_Food (20-07-2018)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •