Page 26 of 35 FirstFirst ... 16222324252627282930 ... LastLast
Results 501 to 520 of 681

Thread: Πάροχοι και Τεχνολογίες Ευρυζωνικότητας (ADSL, VDSL, FFTC/H κ.ά.)

  1. #501
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Υποθέτω ότι έχετε και εσείς ADSL με ΟΠΤΙΚΗ ΙΝΑ!

  2. #502

    Default

    περισσοτερο με φυτικη ινα μου κανει αυτο...

  3. The Following 2 Users Say Thank You to AgentPrinny007 For This Useful Post:

    DJTaurus (28-01-2018),PDS (28-01-2018)

  4. #503
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    χαχαχα καλό..

  5. #504
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Επειδή εδω η περιοχη ειναι εντελως γτπ, η ταχυτητα που έπιανα ηταν 4 και καλοκαιρι που λειπουν ολοι ανέβαινε στα 6 με 8Mbps. Σημερα χωρις να εχω ζητησει καποια αναβαθμιση ή κατι, βλεπω αυτο

    Click image for larger version. 

Name:	iIhsioY.jpg 
Views:	144 
Size:	1.9 KB 
ID:	10545

    Ειναι σαν να ειχα αμαξι yugo και στην θέση του εμφανίστηκε bmw

  6. The Following 3 Users Say Thank You to Snk For This Useful Post:

    Christos33 (14-02-2018),Leon_DiZ (14-02-2018)

  7. #505
    Advanced Member jden's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Κερατσίνι
    Posts
    347
    PSN ID
    dendrinos
    Name
    Γιάννης

    Default

    Μία χαρά σε βλέπω..άντε να δούμε πότε θα ενεργοποιήσουν κ τις δικές μας καμπίνες

    Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  8. #506
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Απο 4 mbps σε 46 mbps





    ΥΓ. Χθες πρωτη μερα ηταν στα 36, δεν ξερω γιατι.
    .

  9. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    Leon_DiZ (25-04-2018)

  10. #507
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,987
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Απο 4 mbps σε 46 mbps





    ΥΓ. Χθες πρωτη μερα ηταν στα 36, δεν ξερω γιατι.
    Εταιρεία;
    Γιατί κ εγώ είχα 100 κ μόνο σε torrent το έβλεπα τα άλλα όλα σέρνοντας πήγαινε, τώρα έχω οτε 50αρα κ πάει σφαίρα σε όλα ειδικά psn κατεβάζει update 15 gb σε μια ώρα κ κάτι.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  11. #508
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    forthnet

    .

  12. #509
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    forthnet
    Καλά ξεμπερδέματα...

    Και εγώ Forthnet έχω και έχω αυτά τα προβλήματα εδώ και μήνες. Δηλώνω βλάβη, έρχονται κάποια άσχετοι που συνεργάζονται (εργολάβοι), παίζουν απλά το πουλάκι τους και φεύγουν. Και το πρόβλημα υπάρχει και επανέρχεται μόνο του όποτε το θυμηθεί. Από τα 7mbps στα 14mbps και ξανά τα ίδια όποτε του έρθει...

    Περιμένω να λήξη το συμβόλαιο να πάρω δρόμο. Επίσης τελειώνουν και τα έργα για VDSL αυτόν τον καιρό στην περιοχή μου και περιμένω πως και πως...
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  13. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    Christos33 (25-04-2018)

  14. #510
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Για να δουμε, ελπιζω να μην εχω προβλημα. Προς το παρον ολα οκ.

    Εγω ειχα 4 max 5 mbps(ADSL) με vodafone.
    .

  15. #511
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,000
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Πήγα και γω σε Cosmote Fiber 50 από 24άρα ADSL. Δεν είχα ποτέ ιδιαίτερα προβλήματα, κλείδωνα εκεί στο 15άρι αλλά η διαφορά στην τιμή που μου πρότειναν ήταν πολύ μικρή οπότε το προχώρησα.
    Κλειδώνω πλέον στα 32mbps ενώ περίμενα η αλήθεια είναι κάτι τύπου 45+ . Μου είπαν ότι είμαι στον μέσο όρο της περιοχής (25-35), ενώ αντίστοιχα για Fiber 30 ο μέσος όρος είναι στα 17-23. Γενικά μου λένε παπάτζες; Ποια είναι η δεύσμευση πραγματικής ταχύτητας που διατυμπανίζουν;


  16. #512
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by tonybsg View Post
    Πήγα και γω σε Cosmote Fiber 50 από 24άρα ADSL. Δεν είχα ποτέ ιδιαίτερα προβλήματα, κλείδωνα εκεί στο 15άρι αλλά η διαφορά στην τιμή που μου πρότειναν ήταν πολύ μικρή οπότε το προχώρησα.
    Κλειδώνω πλέον στα 32mbps ενώ περίμενα η αλήθεια είναι κάτι τύπου 45+ . Μου είπαν ότι είμαι στον μέσο όρο της περιοχής (25-35), ενώ αντίστοιχα για Fiber 30 ο μέσος όρος είναι στα 17-23. Γενικά μου λένε παπάτζες; Ποια είναι η δεύσμευση πραγματικής ταχύτητας που διατυμπανίζουν;
    Δεν ξέρω τι κάνουν εκεί στον ΟΤΕ και αυτό το 23-35 της περιοχής μου φαίνεται μπούρδα. Από που σου δίνουν VDSL; Κανονικά αν είναι από το VPU της γειτονιάς πρέπει να έχεις πολύ μικρή απώλεια, εκτός αν και δεν έχετε VPU και σας δίνουν από το Α/Κτης περιοχής σας όπως κάνανε σε εμένα ( ;; ).

    Στη δική μου περίπτωση είχα ξεκινήσει στα 37 και με τον καιρό έπεσε στα ~30. Τώρα που είμαι απευθείας σε VPU είμαι στα 50.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  17. #513
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,000
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Δεν ξέρω τι κάνουν εκεί στον ΟΤΕ και αυτό το 23-35 της περιοχής μου φαίνεται μπούρδα. Από που σου δίνουν VDSL; Κανονικά αν είναι από το VPU της γειτονιάς πρέπει να έχεις πολύ μικρή απώλεια, εκτός αν και δεν έχετε VPU και σας δίνουν από το Α/Κτης περιοχής σας όπως κάνανε σε εμένα ( ;; ).

    Στη δική μου περίπτωση είχα ξεκινήσει στα 37 και με τον καιρό έπεσε στα ~30. Τώρα που είμαι απευθείας σε VPU είμαι στα 50.
    Αυτό που μου είπαν είναι ότι το δίκτυο της περιοχής τόσο μπορεί να δώσει και δεν είναι μόνο σε μένα προφανώς (εξού και ο μέσος όρος), αν και είμαι σε κοντινή απόσταση από το ΚΑΦΑΟ. Και επίσης μου είπε ότι περιμένουν αναβαθμίσεις των δικτύων (ό,τι κι αν σημαίνει αυτό)


  18. #514
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by tonybsg View Post
    Πήγα και γω σε Cosmote Fiber 50 από 24άρα ADSL. Δεν είχα ποτέ ιδιαίτερα προβλήματα, κλείδωνα εκεί στο 15άρι αλλά η διαφορά στην τιμή που μου πρότειναν ήταν πολύ μικρή οπότε το προχώρησα.
    Κλειδώνω πλέον στα 32mbps ενώ περίμενα η αλήθεια είναι κάτι τύπου 45+ . Μου είπαν ότι είμαι στον μέσο όρο της περιοχής (25-35), ενώ αντίστοιχα για Fiber 30 ο μέσος όρος είναι στα 17-23. Γενικά μου λένε παπάτζες; Ποια είναι η δεύσμευση πραγματικής ταχύτητας που διατυμπανίζουν;

    Σε τι περιοχή είσαι; Παγκράτι μήπως;

    Όπως και να έχει. Αυτό δεν είναι Fiber ούτε μια στο εκατομμύριο. Έτσι για τα μάτια του κόσμου το έχουν βαπτίσει για να τραβάνε πελάτες. Γενικότερα η χαμηλότερη ταχύτητα που πρέπει να πιάνετε βάση νόμου (ΕΕΤΤ) είναι τα 45mbps. Οτιδήποτε είναι κάτω από τα 45 θεωρείτε βλάβη και ο πάροχος πρέπει να το διορθώσει. Τώρα το ότι είσαι κοντά στο καφάο, θα πρέπει να κοιτάξεις αν είναι από τα καινούρια καφάο που βάζουν τώρα. Αν όχι, πάει να πει ότι είσαι συνδεδεμένος κάπου αλλού. Πιο μακριά από το σπίτι σου.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  19. #515
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,987
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Καλά ξεμπερδέματα...

    Και εγώ Forthnet έχω και έχω αυτά τα προβλήματα εδώ και μήνες. Δηλώνω βλάβη, έρχονται κάποια άσχετοι που συνεργάζονται (εργολάβοι), παίζουν απλά το πουλάκι τους και φεύγουν. Και το πρόβλημα υπάρχει και επανέρχεται μόνο του όποτε το θυμηθεί. Από τα 7mbps στα 14mbps και ξανά τα ίδια όποτε του έρθει...

    Περιμένω να λήξη το συμβόλαιο να πάρω δρόμο. Επίσης τελειώνουν και τα έργα για VDSL αυτόν τον καιρό στην περιοχή μου και περιμένω πως και πως...
    Ξέρεις τι έχω τραβήξει και εγώ με αυτή την εταιρεία, ζήτησε μια εποχή να πληρώσω λογαριασμό πριν 6 χρόνια κ αν τον έχω πληρώσει λέει να πάω την απόδειξη, μιλάμε τότε ήταν 6μηνες συνδρομές που της πληρωμές ολόκληρες.
    Χαχα ξέρεις τι πήραν;
    Το θεϊκό είναι μία μέρα κόπηκε το ίντερνετ και ήρθαν με τα χίλια ζόρια γιατί αυτή το έβγαλαν εντάξει κ τι είχε γίνει; Είχε έρθει ένας άλλος μαλακάς από την ίδια εταιρία για τους δίπλα κ πήρε το δικό μου καλωδιο από το κουτί κ ένα τελευταίο θεϊκό μου έβαλαν την γραμμή στην αρχή (καινούργιο νούμερο) κ ήταν αλλουνού αριθμός μου λενε έχεις αυτόν τον αριθμό έβλεπα άλλον εγώ κ στο τηλεφωνικό κατάλογο είχε άλλο όνομα τρελα πράγματα.
    Το μόνο καλό που έχει είναι φτηνη.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  20. #516

    Default

    You pay peanuts you buy monkeys. Βασικός κανόνας στην Ελεύθερη Αγορά.

  21. #517
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,000
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Σε τι περιοχή είσαι; Παγκράτι μήπως;

    Όπως και να έχει. Αυτό δεν είναι Fiber ούτε μια στο εκατομμύριο. Έτσι για τα μάτια του κόσμου το έχουν βαπτίσει για να τραβάνε πελάτες. Γενικότερα η χαμηλότερη ταχύτητα που πρέπει να πιάνετε βάση νόμου (ΕΕΤΤ) είναι τα 45mbps. Οτιδήποτε είναι κάτω από τα 45 θεωρείτε βλάβη και ο πάροχος πρέπει να το διορθώσει. Τώρα το ότι είσαι κοντά στο καφάο, θα πρέπει να κοιτάξεις αν είναι από τα καινούρια καφάο που βάζουν τώρα. Αν όχι, πάει να πει ότι είσαι συνδεδεμένος κάπου αλλού. Πιο μακριά από το σπίτι σου.
    Τι να σου πω ρε Αποστόλη... θα το δω. Η αύξηση της τιμής ήταν μικρή (τύπου 27-28->32) οπότε είπα ας είναι.


  22. #518
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by tonybsg View Post
    Τι να σου πω ρε Αποστόλη... θα το δω. Η αύξηση της τιμής ήταν μικρή (τύπου 27-28->32) οπότε είπα ας είναι.
    Εντάξει παίζει να είναι και κάποια καλωδίωση; Μπορείς να το τσεκάρεις να κάνουν καμία μέτρηση αν είναι στο σπίτι σου.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  23. #519
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    χθες μου εκανε κατι νερα.
    Μια 20 μια 40 κτλ αλλα σημερα μη το ματιασω ειναι πολυ σταθερο.

    Παντα κοντα στο 46+



    φανταζομαι οτι με ethernet θα παει πιο πανω.
    .

  24. #520
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    χθες μου εκανε κατι νερα.
    Μια 20 μια 40 κτλ αλλα σημερα μη το ματιασω ειναι πολυ σταθερο.

    Παντα κοντα στο 46+



    φανταζομαι οτι με ethernet θα παει πιο πανω.
    Ποιο router σου έδωσαν;
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •