Page 8 of 16 FirstFirst ... 456789101112 ... LastLast
Results 141 to 160 of 304

Thread: E3 2017 || 10 - 15 Ιουνίου 2017

  1. #141

    Default

    δε διαφωνω! αν κ να σου πω την αληθεια,ευχομαι να παει καλα.βοηθαει ο ανταγωνισμος..
    θα το δουμε σε 5 μηνες

  2. #142
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Υπάρχουν πολλοί; ΟΚ, δέχομαι την υποκειμενική άποψη, όπως και το κέφι του καθενός.

    Αλλά ας μιλήσουμε και λιγάκι σοβαρά, δηλαδή όχι υποκειμενικά, αλλά κάπως πιο αντικειμενικά.

    Λιγότερο από το 5% των κατόχων TV στις ΗΠΑ, έχουν 4Κ τηλεόραση.

    Οπότε; Που ακριβώς απευθύνεται η MS; Σε ποιους; Που μάλιστα είναι και "πολλοί" ;;;

    Στους κατόχους PC; όχι.
    Στους κατόχους PS4/PS4 Pro; "Όχι" απαντούν αυτοί στην MS, καθώς έχουν επενδύσει σε βιβλιοθήκη παιχνιδιών εδώ και 4 χρόνια (όταν θα βγει το Xbone X θα είναι 4 χρόνια στην αγορά το PS4 και 1 χρόνο το PS4 Pro).

    Στους κατόχους του Xbone / Xbone S, που έχουν ΚΑΙ 4K τηλεόραση; Ε, οκ, σε αυτούς ίσως ναι, όντως να απευθύνεται.

    Και με την τελευταία ατάκα-συμπέρασμα, ας ευχηθούμε όλοι μαζί συλλυπητήρια στο Xbone X.

  3. The Following 2 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    DJTaurus (12-06-2017),teras1 (12-06-2017)

  4. #143

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Υπάρχουν πολλοί; ΟΚ, δέχομαι την υποκειμενική άποψη, όπως και το κέφι του καθενός.

    Αλλά ας μιλήσουμε και λιγάκι σοβαρά, δηλαδή όχι υποκειμενικά, αλλά κάπως πιο αντικειμενικά.

    Λιγότερο από το 5% των κατόχων TV στις ΗΠΑ, έχουν 4Κ τηλεόραση.

    Οπότε; Που ακριβώς απευθύνεται η MS; Σε ποιους; Που μάλιστα είναι και "πολλοί" ;;;

    Στους κατόχους PC; όχι.
    Στους κατόχους PS4/PS4 Pro; "Όχι" απαντούν αυτοί στην MS, καθώς έχουν επενδύσει σε βιβλιοθήκη παιχνιδιών εδώ και 4 χρόνια (όταν θα βγει το Xbone X θα είναι 4 χρόνια στην αγορά το PS4 και 1 χρόνο το PS4 Pro).

    Στους κατόχους του Xbone / Xbone S, που έχουν ΚΑΙ 4K τηλεόραση; Ε, οκ, σε αυτούς ίσως ναι, όντως να απευθύνεται.

    Και με την τελευταία ατάκα-συμπέρασμα, ας ευχηθούμε όλοι μαζί συλλυπητήρια στο Xbone X.
    καλο θα ειναι φιλε,μιας κ δεν γνωριζομαστε εδω μεσα,να μιλας λιγακι πιο ηπια.γιατι απευθυνεσαι σε'μενα προσωπικα βλεπω.γνωμη σου κ γνωμη μου.ο καθενας λεει την αποψη του εδω αναλογα με το τι πιστευει.τωρα οταν μου λες εμενα οτι δε μιλαω σοβαρα,πιο πολυ προσβολη μου κανει παρα συζητηση κ διαλογο.
    εγω λεω οτι θα παει μια χαρα η κονσολα κ μακαρι να παει.τωρα αν δεν παει,ποσως με ενδιαφερει...μετοχος δεν ειμαι.

  5. #144
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Ναι, οκ, ίσως το "σοβαρά" να ερμηνεύεται ότι εσύ μίλησες μη-σοβαρά.

    Πρόσεξε όμως ότι είπα "δέχομαι την υποκειμενική άποψη, όπως και το κέφι του καθενός." Ε, μην το προσπερνάς λες και είναι πατάτα αυτό που είπα! Σεβαστή λοιπόν η άποψή σου, και καθόλα εκτιμητή καθότι δίνω σημασία σε όλες τις απόψεις.

    Τώρα από εκεί και πέρα, εμμένω σε αυτά που δήλωσα. ¶λλο η άποψη (εμένα, εσένα, του οποιουδήποτε) και άλλο τα γεγονότα (analytics/metrics), όπως το ποσοστό διείσδυσης των 4K TV στην καταναλωτική αγορά των ΗΠΑ.

  6. #145
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Έχει διαρρεύσει ότι θα παρουσιάσουν ένα καινούργιο remake στην conference της Sony και σήμερα βρήκαν και τα αντίστοιχα trademarks.

    Αυτό από μόνο του τσακίζει ό,τι άλλο έχουμε δει φέτος IMO.

    (spoilers προφανώς)

    SIEE fills a bunch of new trademarks ahead of conference

    ΥΓ. Κάτι μου λέει ότι φέτος θα έχει πολύ Ιαπωνία η conference της Sony.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  7. The Following 2 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    PDS (12-06-2017)

  8. #146
    Forum GOD the master's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,843
    PSN ID
    Kuromajo__
    Name
    リーナ

    Default

    Quote Originally Posted by Lnds500 View Post

    ΥΓ. Κάτι μου λέει ότι φέτος θα έχει πολύ Ιαπωνία η conference της Sony.
    Aυτο ακριβως που θελουμε δηλαδη

  9. The Following User Says Thank You to the master For This Useful Post:

    PDS (12-06-2017)

  10. #147
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Μπραβο με τα spoilers γιατι δεν θελω να ξερω τιποτα.
    .

  11. #148

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Ναι, οκ, ίσως το "σοβαρά" να ερμηνεύεται ότι εσύ μίλησες μη-σοβαρά.

    Πρόσεξε όμως ότι είπα "δέχομαι την υποκειμενική άποψη, όπως και το κέφι του καθενός." Ε, μην το προσπερνάς λες και είναι πατάτα αυτό που είπα! Σεβαστή λοιπόν η άποψή σου, και καθόλα εκτιμητή καθότι δίνω σημασία σε όλες τις απόψεις.

    Τώρα από εκεί και πέρα, εμμένω σε αυτά που δήλωσα. ¶λλο η άποψη (εμένα, εσένα, του οποιουδήποτε) και άλλο τα γεγονότα (analytics/metrics), όπως το ποσοστό διείσδυσης των 4K TV στην καταναλωτική αγορά των ΗΠΑ.
    τελοσπαντων ενταξει ρε λευτερη,καταλαβα λαθος.πασο!

  12. The Following User Says Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    Lefteris_X (12-06-2017)

  13. #149
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default



    - Remastered UHD Assets
    - Fully Orchestrated Soundtrack
    - Xbox Live Multiplayer



    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Μπραβο με τα spoilers γιατι δεν θελω να ξερω τιποτα.
    Καλά κάνεις. Είναι κάτι που θες να σε πιάσει απροετοίμαστο. Αν μπορούσα να το ξεχάσω θα το ξέχναγα.

    Θα έλεγα ότι σαν ανακοίνωση είναι πιο κοντά στην E3 2015 παρά στην '16.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  14. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    PDS (12-06-2017)

  15. #150
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Έχει ξεκινήσει το stream στο YouTube Live @ E3.

    Σε μία η ώρα η Ubisoft.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  16. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    PDS (12-06-2017)

  17. #151
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Κανονίστε ρεμάλια... Αυριο το πρωί που θα σηκωθώ στις 0630 να έχετε πλήρη αναφορά της παρουσίασης!!!!!!! Μεχρι να ετοιμαστώ να φύγω να τα εχω μάθει ολα!!!!!

    Υ.Γ. Λεωνιδα, σ'εσενα βασίζομαι!!!!!!

  18. The Following 3 Users Say Thank You to Dragonpaul For This Useful Post:

    Leon_DiZ (12-06-2017),PDS (12-06-2017)

  19. #152

    Default

    θα ηταν πολυ ενδιαφερον να μαθαιναμε την ακροαματικοτητα της καθε παρουσιασης. τουλαχιστον εγω θα ηθελα να το μαθω.

  20. #153
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Κανονίστε ρεμάλια... Αυριο το πρωί που θα σηκωθώ στις 0630 να έχετε πλήρη αναφορά της παρουσίασης!!!!!!! Μεχρι να ετοιμαστώ να φύγω να τα εχω μάθει ολα!!!!!

    Υ.Γ. Λεωνιδα, σ'εσενα βασίζομαι!!!!!!

    Θα στα έχω όλα έτοιμα στο 7ο post
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  21. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    Dragonpaul (12-06-2017)

  22. #154
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    I knew it!!!!
    THNX!!!!!

  23. #155
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Νομιζω οτι οι πωλησεις το προ, που ειναι και 100¤ φτηνοτερο δειχνουν την ταση. Μονο το 1/5 των κονσολων που πουλιωνται ειναι προ, και δεν νομιζω οτι θα αλλαξει αυτο στην περιπτωση του Χ, προς το καλυτερο τουλαχιστον. Το αντιθετο μαλιστα, καθως η διαφορα τιμης απλής με Χ κονσολα θα ειναι πολυ μεγαλυτερη.

  24. The Following 3 Users Say Thank You to Slay For This Useful Post:

    DJTaurus (12-06-2017),teras1 (12-06-2017),WolfRathmA (13-06-2017)

  25. #156
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Τι μαρτυριο και αυτο με την ωρα. Εχει και τον τελικο στο NBA. Γεματο το πρωινο σημερα

  26. #157
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Να πω, πάντως, σα μη κάτοχος Pro, πως η παρουσίαση της Microsoft με έκανε να σκέφτομαι ακόμα περισσότερο το PS4 Pro. Όχι οτι έλεγα ή Scorpio -όπως το ξέραμε τότε- ή Pro, απλα τωρα τα πράγματα ειναι λίγο περισσότερο ξεκάθαρα. Δεν έχει να κανει με την τιμη, αλλα με το σύνολο που προσφέρει η καθε κονσόλα. Κι η Msoft τα έκανε ολίγον μαντάρα με τα παιχνίδια... Παρουσίασε μια πολύ ισχυρή κονσόλα, αλλα απο τα παιχνίδια απουσίαζε ο "WOW" factor. Ίσως αργότερα το σκεφτώ παλι, αλλα, προς ώρας, μπα... Γι'αυτον τον λόγο, αν και επαναλαμβάνω δεν ήταν ή το ενα ή το αλλο, η πλάστιγγα γέρνει προς το Pro.

  27. #158
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,987
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Να πω, πάντως, σα μη κάτοχος Pro, πως η παρουσίαση της Microsoft με έκανε να σκέφτομαι ακόμα περισσότερο το PS4 Pro. Όχι οτι έλεγα ή Scorpio -όπως το ξέραμε τότε- ή Pro, απλα τωρα τα πράγματα ειναι λίγο περισσότερο ξεκάθαρα. Δεν έχει να κανει με την τιμη, αλλα με το σύνολο που προσφέρει η καθε κονσόλα. Κι η Msoft τα έκανε ολίγον μαντάρα με τα παιχνίδια... Παρουσίασε μια πολύ ισχυρή κονσόλα, αλλα απο τα παιχνίδια απουσίαζε ο "WOW" factor. Ίσως αργότερα το σκεφτώ παλι, αλλα, προς ώρας, μπα...
    Το pro και το one X, είναι ποιο πολύ για κατόχους 4K αλλιως είναι άχρηστες, πόσοι έχουν 4K που να μπορεί να παίξει games με ελάχιστο lag και να υπάρχει αξιοποίηση HDR, νομίζω πολυ λιγη αυτό τον καιρό.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  28. #159
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Το pro και το one X, είναι ποιο πολύ για κατόχους 4K αλλιως είναι άχρηστες, πόσοι έχουν 4K που να μπορεί να παίξει games με ελάχιστο lag και να υπάρχει αξιοποίηση HDR, νομίζω πολυ λιγη αυτό τον καιρό.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Παιδιά μην υπερβάλλουμε. Τα Pro/XOX μια χαρά χρήσιμα είναι και για 1080p χρήστες όταν υπάρχει σωστή υποστήριξη.

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  29. #160
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,987
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Lnds500 View Post
    Παιδιά μην υπερβάλλουμε. Τα Pro/XOX μια χαρά χρήσιμα είναι και για 1080p χρήστες όταν υπάρχει σωστή υποστήριξη.
    Είναι ελάχιστες η διάφορες για να δωσεις τοσα λεφτά παραπάνω, εντάξει το pro είναι σε φυσιολογικά πλαίσια το one X δεν συμφέρει να δώσεις 300 ευρώ παραπάνω αν δεν έχεις 4K.
    Αν και για μένα η επόμενη γενιά θα είναι ιδανική για 4K που θα έχουν πέσει η τιμές στα καλά μοντέλα Tv
    Edit
    Αντε να δούμε τώρα ubisoft, ανακοίνωσε κανένα καινούριο Division να τρελαθούμε.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 12-06-2017 at 22:55.

    xbox:Christoforo7s

Page 8 of 16 FirstFirst ... 456789101112 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •