Page 7 of 38 FirstFirst ... 3456789101117 ... LastLast
Results 121 to 140 of 758

Thread: Ε3 2015 || Sony Press Conf., 16 Ιουνιου 4:00 πμ

  1. #121
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Κατ'αρχας το δεν τα κανουν οι ιδιοι ειναι ως επι των πλειστων αλλα δεν ειναι και ο απολυτος κανονας. Το LOU remaster το εκανε η ND ας πουμε οπου κατα δηλωση τους δεν ηταν και ευκολο και τους πηρε χρονο και κοπο και λιγους μηνες μετα εχουμε delay στο Uncharted. Μπορει να μην σχετιζονται τα 2 γεγονοτα, μπορει ομως χαλαρα και να σχετιζονται. Παρεπιπτοντως το ειμαι ok με τα remaster του Uncharted το λεω με δεδομενο οτι δεν αναπτυσσεται απο την ND κατι που δεν το ξερουμε επισημα ακομα, σε αντιθετη περιπτωση ειναι για τρελο κραξιμο.
    Δεν ειπα οτι ευθυνονται λογω του οτι απασχολουν το δυναμικο αλλα οτι καλυπτουν τις τρυπες στο software και "βολευουν" τους εκδοτες σε ενδεχομενες αποφασεις για delay. Αν δεν ειχαν software να καλυψουν τις τρυπες μπορει να βλεπαμε πολλα παιχνιδια πιο νωρις και να μην επαιρναν delays με την ιδια ευκολια που παιρνουν τωρα.
    Και προς το παρον δεν εχω δει καποιο delayed παιχνιδι να εχει δικαιολογησει απολυτα την καθυστερηση του, ακομα και delayed προβληματικα και unfinished βγαινουν στην πλειοψηφια τους.
    Δεν λεω οτι ειναι του διαβολου ουτε εχω αφοριστικη διαθεση, αλλα για να πω οτι χαιρομαι που βγαινουν ακομα και ας μην με ενδιαφερουν θα πρεπει πρωτα να δω τον αντικτυπο αυτων των εσοδων σε ενα καινουριο προιον, κατι που δεν εχει συμβει ακομα τουλαχιστον για τα first party της Sony.

    Edit
    Φρεσκο απο shinobi

    Behind closed doors demos for two unannounced Sony games.

    *(doesn't mean we won't see them at the conference or that there's only two)


  2. The Following 2 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    PDS (26-05-2015)

  3. #122
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Αυτό πάντως που θα φάει το τρισμέγιστο κράξιμο του αιώνα (και ελπίζω να μην βγει ever) θα είναι ένα Gran Turismo Remaster.

    Ε, ρε γέλια (και κλάματα).

    Για ένα reboot του Crash Bandicoot 1, με νέα γραφικά 1080p/60fps και τίγκα στα εφφέ, ήχο θεσπέσιο (αρκεί να κρατήσουν το γνωστό tune) και σχεδόν ίδιο (άντε ελαφρώς αναβαθμισμένο) gameplay, δεν θα έλεγα όχι.................και πιστεύω ότι πολύς κόσμος συμφωνεί μαζί μου.

    Last edited by Lefteris_X; 26-05-2015 at 20:48.

  4. The Following 2 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    AriStos13 (26-05-2015),PDS (26-05-2015)

  5. #123

    Default

    Του remaster το καγκελο θα γινει. Τπτ καινουριο θα δουμε???


  6. #124
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Ναι: καινούριο remaster!

  7. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    ary4022 (02-06-2015)

  8. #125
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

  9. #126
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Ο συγκεκριμενος στο παρελθον εχει αποκαλυψει πραγματα πριν την ωρα τους, να δουμε θα παμε για καλη Ε3 η για φολα? Ελπιζω στο πρωτο βεβαια.


  10. #127
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Το έβαλα σε spoiler για όποιον ίσως θέλει να περιμένει μέχρι την E3 που λογικά θα δείξουν το παιχνίδι.

    The Enigma of 2KΆs “Advent” Teaser Site Has Been Cracked


    Spoiler!
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  11. #128
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Ωπα.

    Ανακοινωση του fallout 4 πριν την Ε3 και gameplay στην εκθεση?
    Θα δειξει.
    24 ωρες υπομονη.
    http://fallout.bethsoft.com/

    .

  12. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    Zeichef (02-06-2015)

  13. #129
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Φτιαξε μας Miyazaki


    Namco will announce Dark Souls 3 at E3, a source familiar with the matter has told VG247

    http://www.vg247.com/2015/06/02/sour...-announcement/

    send from Ennio Tardini

  14. #130
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Ρε γαμώτο όλο epic, mythic, catastrophic, πακετο-τοπικ παιχνίδια.

    Κανά πλάτφορμ οέο; Ξεχάσαμε την τέχνη; (ναι)

    Μήπως νομίζουν ότι ένα αξιόλογο πλάτφορμ δεν θα κάνει πωλήσεις γιατί δεν το θέλουν οι μάζες; (θα κάνει)

    Μήπως πρέπει ντε και καλά ένα παιχνίδι να έχει οπωσδήποτε online; Λάθος: φτιάξτε πλατφορμ, όχι open world, αλλά με πολλούς semi-open κόσμους ή με 100 πίστες και με τρελό replay value (αλλά δεν ξέρουν πως φτιάχνεται κάτι τέτοιο)

    Δηλαδή, όποιος αρέσκεται σε τέτοιους τίτλους τον πούλο από το PS4; Ή μήπως πρέπει να παίζει το remaster του Sly Cooper / SC 4 στο PS3;

    Δεν μου τα λένε καλά. Θέλω ένα game που να με κάνει να χαμογελάσω, όχι να νταουνιαστώ, όχι να προβληματιστώ, όχι να ψοφήσω στην dark-ίλα, όχι μύθικ κόσμους και έπικ στόρυ. Τέτοια ζω στην καθημερινότητά μου, ευχαριστώ τα μνημόνια / κυβερνήσεις / μερικούς συμπολίτες για τους επικούς καιρούς που ζω/ζούμε.

    Πρέπει να κρατήσω την ανάσα μου μέχρι το 2016 και το (reboot) Ratchet 'n' Clank; ¶λλος με βαριά @@ να φτιάξει πλάτφορμ υπάρχει; Ή να φάω (που δεν θέλω) στην μάπα τα μετριότατα indie-δήθεν-πλατφορμ-με-μπόλικη-κουλτούρα-να-φύγουμε-μπας-και-προσφέρουν-κάτι-διαφορετικό;

  15. The Following 2 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    ary4022 (02-06-2015),DJTaurus (02-06-2015)

  16. #131
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Fallout 4 στανταρακι ανυπομονω να το δω!
    Dark Souls 3 count me in αν προκειται για current gen only και με την υπογραφη Miyazaki.
    Λευτερη η απαντηση βρισκεται στο δευτερο ερωτημα που θετεις. Οχι δεν θα πουλησει καλα και γι'αυτο το λογο τα παραδοσιακα platforms εχουν μπει στο συρταρι. Καλως η κακως δεν εχει πλεον την δυναμικη που ειχε το genre παλαιοτερα. Το Ratchet αναμενεται αναμενεται να σου (μας) δωσει μια καλη platforming εμπειρια αλλα δεν ειναι το ps4 η πλατφορμα που θα τα αναδειξει και θα δωσει πληθωρα επιλογων. Πολλα και καλα platforms βρισκονται σε αλλες πλατφορμες και οχι στο ps4, τουλαχιστον οχι μεγαλες παραγωγες. Η nintendo το κανει ακομα, καποια indie studios και η mobile αγορα εχουν τα παιχνιδια που θελεις.


  17. #132
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  18. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    Viper (03-06-2015)

  19. #133
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Μπα μη νομίζεις, το Wii U έχει 2-3 πλάτφορμ που με ενδιαφέρουν, παραπάνω όχι, ειδάλλως θα το είχα πάρει.

    Όσο για το καλώς ή κακώς το genre δεν έχει τη δυναμική που είχε παλαιότερα, επέτρεψέ μου να διαφωνήσω. Αν γαμάς ένα genre επί 8-9 συναπτά έτη στην πλατφόρμα σου (PS3-4), ε, ναι, θα ελκύσεις διαφορετικών ορέξεων κοινό. Όπως πρόσεξες περί διαφορετικών ορέξεων κοινό μιλάω και όχι για πτώση δυναμικής. Τα πάντα θέλουν care και επένδυση. Γάμα το έπικ/mythic genre επί 8-9 χρόνια, και γύρνα το πχ (υποθετικά μιλώντας εντελώς) σε ένα άλλο genre όπως τα strategy, και μετά στο PS5-6 θα λέμε για τα διαφορετικά strategy γούστα του (νέου) κοινού.

    Τα PS1 / PS2 είχαν τρομερή ποικιλία σε πολλά είδη παιχνιδιών - ιδιαίτερα το PS2 που προσφέρονταν η τεχνική υπεροχή του κιόλας. Έλα που όμως το φαινόμενο Halo και τα διάφορα μαλακισμενάκια μπαμ-μπουμ online της Xbox πλατφόρμας 2002-2006 (και τα κέρδη του Gold LIVE που ήταν επί πληρωμή), έκαναν τη Sony να γλυκαθεί με αποτέλεσμα να (προσπαθήσει) να μιμηθεί στο PS3, με δέλεαρ έλξης καταναλωτών να αφομοιώσει το genre και με έξτρα δέλεαρ το δωρεάν online (και την παπαριά όχι cross game chat) ;;;;; Αυτή η αλλαγή / γλύκα της Sony ήταν που τα γάμησε όλα. Και λέω τα "γάμησε" γιατί η PS πλατφόρμα φημίζονταν για την ευρεία ποικιλία ειδών παιχνιδιών που προσέφερε. Πλέον το PS4 έχει καταντήσει να προσφέρει μετρημένα στα δάκτυλα ΑΑΑ είδη παιχνιδιών.

    Έχω σκυλοβαρεθεί κάθε μέρα ή μέρα-παρά-μέρα να παίζω GTA online heists με άλλα 3 παιδιά δηλαδή. Λίγη ποικιλία ρε Sony, μην εστιάζεις στο νέο ή σχετικά νέο πελατολόγιο, γράφοντας στα @@ σου το παλαιότερο που σε στήριξε τόσα και τόσα χρόνια.

    Εύχομαι το Nintendo NX να έχει τρελά σπεκς (όρχεις σαφώς) ή έστω ανώτερα των PS4/Xbox One, ώστε να με "σώσει". Δεν την παλεύω, δεν θέλω MS κονσόλα, δεν με πείθει το Wii U με τόσους λίγους τίτλους για αγορά. Αισθάνομαι ότι με διώχνουν από μόνες τους οι εταιρείες του σύγχρονου gaming και όχι ότι εγώ αποσύρομαι, γιατί έχω ακόμα πολύ κέφι να παίξω. Κρίμα. Σερί εδώ και πάρα πολλές Ε3 εκθέσεις, δεν με ενδιαφέρουν καθόλου. Μα, καθόλου όμως.

  20. #134
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Ubisoft’s E3 2015 Press Conference Will Be Hosted By Aisha Tyler, Unannounced Titles & “Big Surprises” Teased
    http://www.playstationlifestyle.net/...prises-teased/
    .

  21. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    Viper (03-06-2015)

  22. #135
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    E3 Live on YouTube

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  23. #136

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Μπα μη νομίζεις, το Wii U έχει 2-3 πλάτφορμ που με ενδιαφέρουν, παραπάνω όχι, ειδάλλως θα το είχα πάρει.

    Όσο για το καλώς ή κακώς το genre δεν έχει τη δυναμική που είχε παλαιότερα, επέτρεψέ μου να διαφωνήσω. Αν γαμάς ένα genre επί 8-9 συναπτά έτη στην πλατφόρμα σου (PS3-4), ε, ναι, θα ελκύσεις διαφορετικών ορέξεων κοινό. Όπως πρόσεξες περί διαφορετικών ορέξεων κοινό μιλάω και όχι για πτώση δυναμικής. Τα πάντα θέλουν care και επένδυση. Γάμα το έπικ/mythic genre επί 8-9 χρόνια, και γύρνα το πχ (υποθετικά μιλώντας εντελώς) σε ένα άλλο genre όπως τα strategy, και μετά στο PS5-6 θα λέμε για τα διαφορετικά strategy γούστα του (νέου) κοινού.

    Τα PS1 / PS2 είχαν τρομερή ποικιλία σε πολλά είδη παιχνιδιών - ιδιαίτερα το PS2 που προσφέρονταν η τεχνική υπεροχή του κιόλας. Έλα που όμως το φαινόμενο Halo και τα διάφορα μαλακισμενάκια μπαμ-μπουμ online της Xbox πλατφόρμας 2002-2006 (και τα κέρδη του Gold LIVE που ήταν επί πληρωμή), έκαναν τη Sony να γλυκαθεί με αποτέλεσμα να (προσπαθήσει) να μιμηθεί στο PS3, με δέλεαρ έλξης καταναλωτών να αφομοιώσει το genre και με έξτρα δέλεαρ το δωρεάν online (και την παπαριά όχι cross game chat) ;;;;; Αυτή η αλλαγή / γλύκα της Sony ήταν που τα γάμησε όλα. Και λέω τα "γάμησε" γιατί η PS πλατφόρμα φημίζονταν για την ευρεία ποικιλία ειδών παιχνιδιών που προσέφερε. Πλέον το PS4 έχει καταντήσει να προσφέρει μετρημένα στα δάκτυλα ΑΑΑ είδη παιχνιδιών.

    Έχω σκυλοβαρεθεί κάθε μέρα ή μέρα-παρά-μέρα να παίζω GTA online heists με άλλα 3 παιδιά δηλαδή. Λίγη ποικιλία ρε Sony, μην εστιάζεις στο νέο ή σχετικά νέο πελατολόγιο, γράφοντας στα @@ σου το παλαιότερο που σε στήριξε τόσα και τόσα χρόνια.

    Εύχομαι το Nintendo NX να έχει τρελά σπεκς (όρχεις σαφώς) ή έστω ανώτερα των PS4/Xbox One, ώστε να με "σώσει". Δεν την παλεύω, δεν θέλω MS κονσόλα, δεν με πείθει το Wii U με τόσους λίγους τίτλους για αγορά. Αισθάνομαι ότι με διώχνουν από μόνες τους οι εταιρείες του σύγχρονου gaming και όχι ότι εγώ αποσύρομαι, γιατί έχω ακόμα πολύ κέφι να παίξω. Κρίμα. Σερί εδώ και πάρα πολλές Ε3 εκθέσεις, δεν με ενδιαφέρουν καθόλου. Μα, καθόλου όμως.
    Λευτερη εχεις 2 παιχνιδαρες να παιξεις, Child of Light και Ori and the Blind Forest.

    Aπο τα καλυτερα games που εχω παιξει και απο τα λεγομενα σου, αν καταλαβαινω καλα λογικα δεν τα εχεις παιξει!

  24. #137
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    (Καλημέρα)

    Προφανώς δεν εννοείς στο PS4, γιατί το Ori δεν το έχουμε (και MS κονσόλα δεν αγοράζω).

    Το CoLight για κάποιο λογο δεν με "τράβηξε".

    Ευχαριστώ πάντως για τις προτάσεις.

  25. #138
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    To Child of Light δεν το λες platformer. Πιο πολυ RPG ειναι.

  26. #139
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Έχουν δίκιο πάντως στο Gaf μερικοί που λένε ότι έχουν χαλάσει όλες τις εκπλήξεις της E3 με αυτά που κάνουν

    Fallout 4 thread

    http://www.ps4forums.gr/vb/showthrea...6391-Fallout-4
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  27. #140
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    The E3 2015 floor plans are up


    Now, to avoid the problems we saw last year, I'm gonna call these floor plans preliminary. So, ESA, don't start moaning, please. Anyway, the floor plans can be viewed in full here (note, site can be slow): http://www.mapyourshow.com/shows/ind...alt_entry=true

    Below are the floor plans of South Hall and West Hall (PMRs and Concourse aren't too interesting, part from Nintendo booking the theatre as always). I have marked where the more interesting exhibitors are:





    Some things of notice


    • Microsoft has only a single booth this year, no meeting rooms (announced ones anyway)
    • Konami has a booth
    • A handful of the booths are still up for grabs (according to this plan)

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  28. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    PDS (03-06-2015)

Page 7 of 38 FirstFirst ... 3456789101117 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •