Results 1 to 16 of 16

Thread: Πρόβλημα στο trophy sync

  1. #1
    Elite Gokussjin's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Ρόδος
    Posts
    887
    PSN ID
    Steva24
    Name
    Σταύρος

    Default Πρόβλημα στο trophy sync

    Θα το θέσω όσο πιο απλά μπορώ.

    Το παλιό PS3 τα έπαιξε , πήρα καινούριο. Eκανα Deactivate το σύστημα , μετέφερα όλα τα αρχεία από το παλιό στο καινούριο , το παλιό άδειασε , του έκανα format , δεν υπάρχει τίποτα μέσα.Στο καινούριο είναι τα πάντα-αρχεία , saves , κατεβασμένα παιχνίδια , το έκανα και activate.

    Οταν πάω στο συγχρονισμό τροπαίων , κάνει λες και το τρέχω από τρίτη κονσόλα. έφτασε στο 47% και έβγαλε έρορ (80711008 ). Με αποτέλεσμα να μη συγχρονίζει όλα μου τα τρόπαια. Τα είχα συγχρονίσει από το παλιό και τα έλεγξα πριν το αδειάσω. Μήπως αυτό είναι μόνο για την πρώτη φορά και μόλις τα κάνει μία φορά θα το κάνει κανονικά? Το έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλο αυτο?

    Ευχαριστώ!

  2. #2
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,000
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Κατά πάσα πιθανότητα τον παίζει το PSN και θα φτιάξει μόνο του Σταύρο!


  3. The Following User Says Thank You to tonybsg For This Useful Post:

    Gokussjin (12-10-2014)

  4. #3
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Σταύρο με τα τρόπαια που έχεις εσύ θέλει κανένα 5ωρο τουλάχιστον,
    εγώ άλλαξα σκληρό περίπου στο lvl 22 κι έκανε κανένα 3ωρο.

    Αυτό γίνεται μόνο την πρώτη φορά που περνάει όλα τα τρόπαια από τον Server στην κονσόλα,
    θα τα έχεις δηλαδή και offline όλα τα τρόπαια, ασχέτως αν τα έχεις πάρει από διαφορετικά PS3.

  5. The Following User Says Thank You to odytsak For This Useful Post:

    Gokussjin (12-10-2014)

  6. #4
    Elite Gokussjin's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Ρόδος
    Posts
    887
    PSN ID
    Steva24
    Name
    Σταύρος

    Default

    Quote Originally Posted by tonybsg View Post
    Κατά πάσα πιθανότητα τον παίζει το PSN και θα φτιάξει μόνο του Σταύρο!
    Ηλπιζα αλλά δε νομίζω. Μάλλον είναι που είναι η πρώτη φορά και θα κάνει ώρα.Απλά το έκλεισα γιατί ήταν ανοικτά και τα 2 απο χθες κοντά στο 16ωρο και δεν ήθελα να το ζορίσω πρώτη μερά!

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Σταύρο με τα τρόπαια που έχεις εσύ θέλει κανένα 5ωρο τουλάχιστον,
    εγώ άλλαξα σκληρό περίπου στο lvl 22 κι έκανε κανένα 3ωρο.

    Αυτό γίνεται μόνο την πρώτη φορά που περνάει όλα τα τρόπαια από τον Server στην κονσόλα,
    θα τα έχεις δηλαδή και offline όλα τα τρόπαια, ασχέτως αν τα έχεις πάρει από διαφορετικά PS3.
    Οδυσσέα κάτι τέτοιο σκεφτόμουν και εγώ απλά ήθελα να δω αν συνέβη και σε κάποιον άλλο. Η αλήθεια μετά το 47% που σταμάτησε δε μπήκα να δω πόσα έχει συγχρονίσει και το έκλεισα. Θα το ξαναπροσπαθήσω άλλη μία φορά τώρα να δω τι παίζει και αν γίνεται λίγο πιο γρήγορα..

    Σας ευχαριστώ και τους 2 για τις απαντήσεις πάντως!

  7. The Following User Says Thank You to Gokussjin For This Useful Post:

    tonybsg (13-10-2014)

  8. #5
    PS4forums Fanatic antoniss's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost in Space
    Posts
    2,711
    PSN ID
    auber002b
    Name
    Αντώνης

    Default

    ^^ Έτσι είναι Σταύρο , είναι καθαρά λόγω μεγάλου όγκου στον συγχρονισμό , επειδή έχεις πολλά τρόπαια ,
    και εμένα όσες φορές έκανα πρώτη φορά sync σε καινούργιο ps3 που αγόραζα έτσι έκανε , και θυμάμαι τις 2-3 πρώτες φορές δεν τελειωνε καν , έβγαζε κάποιο error ,



    την πρώτη φορά πάντα , μόλις ολοκληρωθεί μετά σε κάθε sync δεν αργεί είναι φυσιολογικό,

    ΥΓ. ποιο ps3 πήρες τελικά ?

  9. #6
    Elite Gokussjin's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Ρόδος
    Posts
    887
    PSN ID
    Steva24
    Name
    Σταύρος

    Default

    Quote Originally Posted by antoniss View Post
    ^^ Έτσι είναι Σταύρο , είναι καθαρά λόγω μεγάλου όγκου στον συγχρονισμό , επειδή έχεις πολλά τρόπαια ,
    και εμένα όσες φορές έκανα πρώτη φορά sync σε καινούργιο ps3 που αγόραζα έτσι έκανε , και θυμάμαι τις 2-3 πρώτες φορές δεν τελειωνε καν , έβγαζε κάποιο error ,

    την πρώτη φορά πάντα , μόλις ολοκληρωθεί μετά σε κάθε sync δεν αργεί είναι φυσιολογικό,

    ΥΓ. ποιο ps3 πήρες τελικά ?
    500άρι super slim φίλε αλλά συγκριτικά με το χοντρό , θυμίζει πρόχειρη πλαστικούρα..

    Τώρα που τα έλεγξα , μου έχει συγχρονίσει στο δίσκο τα trophies που έχω πάρει μέχρι και το Μάιο του 2011 , οπότε για να φτάσει στα τέλος του 2008 έχει ακόμα ώρα μπροστά..

  10. #7
    PS4forums Fanatic antoniss's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost in Space
    Posts
    2,711
    PSN ID
    auber002b
    Name
    Αντώνης

    Default

    Quote Originally Posted by Gokussjin View Post
    500άρι super slim φίλε αλλά συγκριτικά με το χοντρό , θυμίζει πρόχειρη πλαστικούρα..

    Τώρα που τα έλεγξα , μου έχει συγχρονίσει στο δίσκο τα trophies που έχω πάρει μέχρι και το Μάιο του 2011 , οπότε για να φτάσει στα τέλος του 2008 έχει ακόμα ώρα μπροστά..
    χαχαχ μα είναι πρόχειρη πλαστικούρα !
    άντε καλοπαίχνιδο και απροβλημάτιστο ! (δεν θέλω να σε τρομάξω αλλά εγώ άλλαξα 2 ps3 super slims στην εγγύηση επειδή από τις πολλές ώρες δεν διάβαζε τα δισκάκια...λολ)
    για την ποιότητα το ίδιο είχα πει και εγώ όταν πήρα το 1ο μου super slim αλλά για να πέσει η τιμή βέβαια...μην τα θέλουμε και όλα δικά μας .

    Πιστεύω το καλύτερο ps3 από θέμα ποιότητας ήτανε το 1ο κλασικά το fat60gb αλλά το έκαψε το m/b του με τα γνωστά YLOD κτλ. αν έμπαινε το σημερινό m/b με λιγότερη κατανάλωση / θερμοκρασίες θα ήτανε super..

  11. #8
    AriStos13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ριο, Πατρα
    Posts
    5,602
    PSN ID
    Aristos13
    Name
    Αρης

    Default

    Παντως εγω με το superslim 12gb που πηρα περυσι τον Σεπτεμβρη δεν εχω κανενα προβλημα!! Και εχει φαει αρκετο καψιμο!! Ειδικα με το GTA V εκλεινα 10 ωρα σερι για μερες!!

    Στάλθηκε από το HTC One mini μου

  12. The Following User Says Thank You to AriStos13 For This Useful Post:

    Gokussjin (13-10-2014)

  13. #9
    Elite Gokussjin's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Ρόδος
    Posts
    887
    PSN ID
    Steva24
    Name
    Σταύρος

    Default

    Quote Originally Posted by antoniss View Post
    χαχαχ μα είναι πρόχειρη πλαστικούρα !
    άντε καλοπαίχνιδο και απροβλημάτιστο ! (δεν θέλω να σε τρομάξω αλλά εγώ άλλαξα 2 ps3 super slims στην εγγύηση επειδή από τις πολλές ώρες δεν διάβαζε τα δισκάκια...λολ)
    για την ποιότητα το ίδιο είχα πει και εγώ όταν πήρα το 1ο μου super slim αλλά για να πέσει η τιμή βέβαια...μην τα θέλουμε και όλα δικά μας .

    Πιστεύω το καλύτερο ps3 από θέμα ποιότητας ήτανε το 1ο κλασικά το fat60gb αλλά το έκαψε το m/b του με τα γνωστά YLOD κτλ. αν έμπαινε το σημερινό m/b με λιγότερη κατανάλωση / θερμοκρασίες θα ήτανε super..
    Εφ'όσον χαλάσει μέσα στην εγγύηση , είμαστε κομπλέ..Τώρα αν τα τινάξει μετά , με βλέπω να πηγαίνω για το 4 πλέον. Απλά με το ψηφιακό και μη λibrary παιχνιδιών που έχω , δε βρίσκω κανένα νόημα να πάρω το 4. Σήμερα το πρωί μετά από 15-20 λέπτακια , ο συγχρονισμός τελείωσε. Πιστεύω σήμερα να το εγκαινιάσω..!

  14. #10
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Tι σε εμποδίζει να παίζεις ταυτόχρονα και PS3 και PS4 (και Vita)? έτσι κάνουμε οι περισσότεροι θέλω να πιστεύω.

  15. #11
    Elite Gokussjin's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Ρόδος
    Posts
    887
    PSN ID
    Steva24
    Name
    Σταύρος

    Default

    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Tι σε εμποδίζει να παίζεις ταυτόχρονα και PS3 και PS4 (και Vita)? έτσι κάνουμε οι περισσότεροι θέλω να πιστεύω.
    Δεν έχεις άδικο. Και σκέφτομουν αυτές τις μέρες που το παλιό πσ3 τα τίναξε να έπαιρνα 4 , αλλά ήθελα να συνεχίσω και το 3. Οπότε το πρώτο θέμα είναι το οικονομικό. Μπορούσα μόνο 1 από τις 2 και διάλεξα τη φθηνότερη.
    Σαν δεύτερο έρχεται το γεγονός της γκάμας των παιχνιδιών που ακόμα προσωπικά δε με καλύπτει. Εχω κατεβάσει στη download list μου εννοείτα ότι δίνει το store για το ps4 , αλλά ακόμα δεν έχουν βγεί 5-6 καλά παιχνίδια να πάρω να λιώσω.
    Οταν το πάρω , θέλω να έχω το Uncharted - Batman - Infamous - κάποιο καλό racing και 5-6 παιχνίδια να δικαιολογούν τα λεφτά που του δίνω.
    Από εκεί και πέρα , 'εχω/είχα την εντύπωση πως όσοι περάσαν στη νέα γενιά , ψιλοπαρατήσαν την παλιά.

    Σκέφτομαι τώρα που το ρώτησες ότι επειδή δεν έχω το 4 , δεν ασχολούμαι και τόσο για να ξέρω τι παιχνίδια υπάρχουν με εξαίρεση όσα μας δίνει το πλας.
    Και τώρα μπορεί να γράφω ότι δεν έχει παιχνίδια , αλλά μπήκα να googlάρω και να δω λίστα και λέει ότι υπάρχουν 129 playables παιχνίδια για το 4 , αποκλειστικά ή και μη.

    Επίσης , σκέφτομαι πως αν πάρω το 4 , θα το παρατήσω το 3. Και το λυπάμαι με τα πόσα παιχνίδια που έχω και θέλω να παίξω. Βέβαια , όπως λες μπορώ να κάνω εναλλαγή κονσολών. Καθημερινά μπορεί να παίξω από καθόλου έως 3-4 ώρες ( σπάνιες περιπτώσεις ). Οπότε δεν ξέρω πως να μοιράσω αυτό το χρόνο.
    Είναι πολλά στο μυαλό μου όπως βλέπεις

  16. #12
    Elite Gokussjin's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Ρόδος
    Posts
    887
    PSN ID
    Steva24
    Name
    Σταύρος

    Default

    Τις τελευταίες 3 μέρες το sync σέρνεται πάλι. Αντιμετωπίζει κανείς άλλος τέτοιο πρόβλημα ή είμαι μόνο εγώ?
    Οση ώρα έκανε για το 100% , τόση ώρα κάνει για να φτάσει στο 13%. Ακόμα και έτσι συγχρονίζονται τα τρόπαια αλλά δεν καταλαβαίνω το λόγο..

  17. #13
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,765
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Gokussjin View Post
    Τις τελευταίες 3 μέρες το sync σέρνεται πάλι. Αντιμετωπίζει κανείς άλλος τέτοιο πρόβλημα ή είμαι μόνο εγώ?
    Οση ώρα έκανε για το 100% , τόση ώρα κάνει για να φτάσει στο 13%. Ακόμα και έτσι συγχρονίζονται τα τρόπαια αλλά δεν καταλαβαίνω το λόγο..
    Δεν μου έχει παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα προσωπικά τον τελευταίο καιρό.
    Σε ποιά κονσόλα κάνεις sync?
    (Με ps3 τις τελευταίες 4,5 μέρες δεν θυμάμαι να είχα πρόβλημα - κάνει όσο έκανε πάντα = πολύ για μένα που έχω ένα κάρο ps3 trophies)

  18. #14
    PS4forums Fanatic antoniss's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost in Space
    Posts
    2,711
    PSN ID
    auber002b
    Name
    Αντώνης

    Default

    ^^ και εμένα χθες όσες φορές έκανα synch ήτανε σε νορμαλ ρυθμό ,

    πιθανόν Σταύρο να σου αργεί μιας και πήρες πρόσφατα καινούργιο ps3 ? λογικά θα στρώσει , άλλαξε μία στο local κάνε synch και μετά μόλις πάρεις το 1ο τρόπαιο κάντο σε online και ξανά synch

    Εμένα πάντως τι φορές που μου αργεί είναι όταν έχω καιρό να ανάψω το 2ο μου ps3 και κάνω εκεί synch (και φυσικά όταν είχα πάρει καινούργιο ps3 όπου εκεί έκανε υπερβολική ώρα)

  19. #15
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,765
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Μήπως κάνεις sync τρόπαια απο παιχνίδι για το οποίο είχες πάρει πολύ παλαιότερα κάποια τρόπαια και το ξαναέπιασες τώρα μετά απο πολύ καιρό;

  20. #16
    Elite Gokussjin's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Ρόδος
    Posts
    887
    PSN ID
    Steva24
    Name
    Σταύρος

    Default

    Quote Originally Posted by enstikto View Post
    Δεν μου έχει παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα προσωπικά τον τελευταίο καιρό.
    Σε ποιά κονσόλα κάνεις sync?
    (Με ps3 τις τελευταίες 4,5 μέρες δεν θυμάμαι να είχα πρόβλημα - κάνει όσο έκανε πάντα = πολύ για μένα που έχω ένα κάρο ps3 trophies)

    Το μεσημέρι μετά το 15% έβγαλε το προφίλ μου οπότε οκ αλλα πρώτη φορά..
    Λαι μένα κανει καποια ώρα αλλα ποτέ έτσι.. θα το ξαναδοκιμάσω το βράδυ να δω τι παίζει.. Για πσ3 λέω Δημήτρη , στο 4 ακόμα δεν έχω κάνει πολύ συνκ

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by enstikto View Post
    Μήπως κάνεις sync τρόπαια απο παιχνίδι για το οποίο είχες πάρει πολύ παλαιότερα κάποια τρόπαια και το ξαναέπιασες τώρα μετά απο πολύ καιρό;
    Αν σου πω οτι το σκεφτόμουν τώρα; Ξεκίνησα το burnout προχθές..

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •