Page 10 of 10 FirstFirst ... 678910
Results 181 to 188 of 188

Thread: Playstation®Network • Gamesharing • |OT|

  1. #181
    George85's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Athens
    Posts
    10
    PSN ID
    terezos
    Name
    Γιώργος

    Default

    Ευχαριστώ για την απάντηση ! Ναι το ξέρω ότι μπορεί να εντοπίσει κάποιος που παίζουν δύο κονσόλες αν θέλει αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πως θα ξέρει οτι δεν έχω και αλλού σπίτι(πχ εξοχικό)η έναν συγγενή κτλ... Πιστεύω οτι όσοι έγιναν μπαν η το παραέκαναν με το sharing δηλαδή έδωσαν και πήραν απο πολλά άτομα η απλά το άτομο που του έδωσαν τα στοιχεία(ιδιαίτερα άγνωστο σε αυτούς) προσπάθησε να τους χακάρει η κάτι τέτοιο. Ναι το deactivate μπορεί να γίνει απο το pc μόνο μια φορά κάθε 6 μήνες αλλά δεν με απασχολεί αυτό γιατί θα έχει πολλά παιχνίδια να παίξει για 6 μήνες και μπορεί να μην το ξανακάνουμε μετά λόγω του ότι θα παίζουμε ps4 πιο πολύ Όσο για το password δεν θα αποθηκευτεί στο δικό του ps3 όχι τόσο γιατί δεν τον εμπιστεύομαι όσο για το ότι εαν κάνει sign in με το δικό μου account έστω και καταλάθος(δύσκολο βέβαια) θα γίνει deactivate το account μου στο ps3 του και δεν θα μπορεί να παίξει τα παιχνίδια που θα έχει κατεβάσει απο εμένα...Συν του ότι κάποιες φόρες αλλάζω έτσι εξάλλον το password μου για λόγους ασφάλειας ιδιαίτερα μετά απο αυτό που είχε πάθει το psn με τους χάκερς....


  2. #182
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,256
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Λοιπον διαβασα το θρεντ και επειδη κι εγω εχω ερθει στο σημειο οπου θελω να κανω deactivate καποιες PS3 κονσολες αλλα δεν ξερω καν ποιες ειναι (ασε που δεν υπαρχουν πια), μαλλον παω για την επιλογη του deactivate all.

    Εχω καποιες ερωτησεις, κυριως προς τον Νεκταριο ο οποιος απο οτι καταλαβαινω εχει μαστερ στο συγκεκριμενο θεμα.

    Νεκταριε, την κατανοηση σου, ξερω οτι μαλλον τα εχεις ξαναπει αλλα αν μπορεις κανε ενα κοπο και απαντησε στις ερωτησεις που διατυπωνω εγω:

    1) Παρατηρω οτι στο "deactivate all" εχει μεσα ολατα PS3 μου (5), το PSP, το Vita και το PS4. Θα εχω καποιο προβλημα αν τα απενργοποιησω ολα ή απλα μετα θα παω στο PS3 PS4 PSP PS Vita και θα τα ενεργοποιησω ενα - ενα ξανα? Κυριως με αγχωνει μην γινει καμμια μαλακια με τα μηχανηματα που με ενδιαφερουν δηλαδη το PS3 PS4 PS Vita (χεστηκα για το PSP)

    2) To 2 μονο κονσολες μπορουν να γινουν activate, ισχυει για ιδιου τυπου κονσολες στο ιδιο account? Δηλαδη εγω με το account μου, αφου κανω deactivate all μπορω μετα να κανω reactivate 2 PS3, 2PS4 , 2PS vita? Καλα τα λεω?

    3) Το οτι εκανες ενα συστημα deactivate με την διαδικασια deactivate all, δεν αφαιρει το δικαιωμα σου να την ξανακανεις reactivate σωστα? Yπαρχει καποιο χρονικο διαστημα που πρεπει να περιμενεις μεχρι να σε αφησει να κανεις REACTIVATE?

    4) Επιβεβαιωστε την παρακατω διαδικασια οτι ειναι σωστη και οτι δεν θα εχω προβλημα ετσι οπως τα λεω:

    α) Παω στο PC, μπαινω στο acount μου και κανω deactivate τα παντα. PS3, PS4, PS Vita, PSP 8 συνολικα συσκευες.

    β) Παω στις κονσολες που θελω PS3 PS4 και PS Vita και τις κανω ξανα REACTIVATE. Kαι ειμια κομπλε?

    Τα λεω καλα παιδια? Δεν θα αλλαξει κατι απο account settings, απο dlc content, trophies, cloud saves ή οτιδηποτε, ολα θα ειναι οπως ειναι τωρα, απλα χωρις να εχω την δυνατοτητα πλεον για 5 ενεργοποιημενα PS3 αλλα μονο 2 σωστα??

    Ευχαριστω και συγνωμη που ξαναρωταω τα ιδια αλλα δεν θελω να γινει καμμια μλκια.
    Last edited by Valkyre; 03-06-2014 at 13:50.

  3. #183
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    να σε βοηθησω εγω. Εγω προσφατα εκανα deactive all γιατι το ps3 ενος φιλου τα εφτησε και επρεπε να βαλουμε το account στο καινουργιο ps3.
    Οταν λοιπον εκανα deactive all μετα πηγα στο δικο μου ps3 και εκανα active και μετα στο δικο μου Ps4 και εκανα active και ολα εγιναν κομπλε.
    Στο ps4 ομως δεν μπορεις να κανεις active 2 κονσολες ή να το πω αλλιως μπορεις ως primary να εχεις την βασικη αλλα secondary μεχρι 16(νομιζω) αλλα για να παιξει καποιος φιλος παιχνιδια ps4 πρεπει να ειναι συνδεδεμενος στο account σου (που σημαινει οτι εσυ δεν θα μπορεις να παιξεις online καποιον τιτλο γιατι υποθετω οτι αν εντοπιστουν 2 ps4 μαζι το ενα θα φαει ακυρο).
    αν θελεις να κανεις share υπαρχει λυση και εχει αναφερθει εδω μεσα!

  4. #184
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,256
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Οχι οκ απλα να κανω deactivate και reactivate θελω Παρη σε ευχαριστω. Ελπιζω να μην εχω θεμα.

  5. #185
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Τα season passes μπορούν να μοιραστούν όπως και τα DLCs; Δλδ φτιάχνω account με το φιλαράκι, κατεβάζουμε το season pass και το χρησιμοποιούμε και οι δύο με τα main accounts; Φαντάζομαι ότι έτσι είναι αλλά είπα να ρωτήσω για το 100%.


  6. #186
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,765
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ναι Σπύρο κανονικα!

  7. The Following User Says Thank You to enstikto For This Useful Post:

    Kane (26-06-2014)

  8. #187
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Quote Originally Posted by Kane View Post
    Τα season passes μπορούν να μοιραστούν όπως και τα DLCs; Δλδ φτιάχνω account με το φιλαράκι, κατεβάζουμε το season pass και το χρησιμοποιούμε και οι δύο με τα main accounts; Φαντάζομαι ότι έτσι είναι αλλά είπα να ρωτήσω για το 100%.
    Aν εννοείς σε PS3 είναι απλά τα πράγματα, αν εννοείς σε PS4 δες εδώ

    Το μυαλό μου πάει ότι θέλεις το Walking Dead Season 2, το έχει βάλει σε σούπερ τιμή, το κατέβασα κατ'ευθείαν χθες,
    με sharing ειδικά λιγότερο από 3 ευρώ βγαίνει.

  9. The Following User Says Thank You to odytsak For This Useful Post:

    Kane (26-06-2014)

  10. #188
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Σε ps3 εννοώ Οδυσσέα, ξέχασα να το διευκρινήσω.

    Για το Bioshock Infinite ενδιαφέρομαι. Δεν ήξερα για το WD2 αλλά μιας και μου το είπες δεν θα το αφήσω.
    Ευχαριστώ πολύ φιλαράκια...

Page 10 of 10 FirstFirst ... 678910

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •