Page 10 of 17 FirstFirst ... 67891011121314 ... LastLast
Results 181 to 200 of 333

Thread: PlayStation 5 Showcase [Τετάρτη 16/9 23.00]

  1. #181
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default

    Τελικα για μαυρο χρωμα ουτε κουβεντα ε? Ολοκληρη κουμουτσα και μαλιστα σε ασπρο χρωμα κανει μπαμ ρε γαμωτο.

    Η παρουσιαση τελειως αδιαφορη. Ας πεταγαν την τιμη και το logo του GoW, το ιδιο θα ηταν.

  2. The Following User Says Thank You to Viper For This Useful Post:

    psx3 (17-09-2020)

  3. #182
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Ρε Μιχάλη τι λέω;
    Στο ps4 δεν μπορούσε να σου δώσει ps3 να παίζεις, έτσι κάτι βρήκε από το ps4, τώρα πάρε BC games αφού θα παίζει στο PS5, αντε να τους κάνουν κ ένα patch

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Το κατάλαβα αυτό, αλλά δεν είναι λογική εταιρείας αυτή..
    Προσωπικά δεν το δέχομαι. Μόνο αν πουν 4 PS4 games θα το δεχτώ, αλλιώς πρέπει να το κάνουνε όπως στο PS4.
    2 PS4 games και 2 PS5

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  4. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    psx3 (17-09-2020)

  5. #183
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,001
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Και εγώ σχετικά απογοητευμένος απο την παρουσίαση. Δεν είδα κάτι πραγματικά next gen εκτός ίσως από τα γραφικά στο demon souls.

    Ίσως έφταιγε και το stream αλλά είδα γραφικά επιπεδου PS4 pro. Για το FF VI δεν το συζητώ, πολύ χάλια.

    Οι τιμές αναμενόμενες, και δικαιες πιστεύω σε σχέση με αυτά που δίνει. Αλλά λόγω οικονομικής κατάστασης και COVID θα ηθελα πιο χαμηλές.

    Δυστυχώς εχει χαλάσει το drive μου στο pro και δεν με παίρνει να καθυστερήσω την αγορά όποτε πάω για έκδοση με blue ray day 1 και ελπίζω να σώσει την κατάσταση το cyberpunk patch (ειδικά το δεύτερο).

    Έχουμε μάθει ποια παιχνίδια θα πάρουν patch για καλύτερα γραφικά στο ps5?

    Ψοφάω για RDR2, Death stranding, TLOU2, ghost of thusima.

  6. #184
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,001
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Το κατάλαβα αυτό, αλλά δεν είναι λογική εταιρείας αυτή..
    Προσωπικά δεν το δέχομαι. Μόνο αν πουν 4 PS4 games θα το δεχτώ, αλλιώς πρέπει να το κάνουνε όπως στο PS4.
    2 PS4 games και 2 PS5

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Μακάρι να ειναι έτσι Μιχάλη, αλλά νομίζω οτι θα δίνουν 2ps4 και το collection.

  7. #185
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by panos74gr View Post
    Μακάρι να ειναι έτσι Μιχάλη, αλλά νομίζω οτι θα δίνουν 2ps4 και το collection.
    Ναι ούτε εγώ ξέρω. Απλά λέω τι θέλω.
    Εμένα μου άρεσε πολύ η συνδρομή όταν έδινε μικρά παιχνίδια που σίγουρα θα μου ξέφευγαν και δεν θα τα αγόραζα.
    Για μένα είναι απαράδεκτο βέβαια να μην δώσουν παιχνίδια για το 5. Να στηρίξουν και κάπως την indie σκηνή που την τρέχει τώρα και ο Yoshida.
    Είδαμε με το fall guys τι έγινε...


    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  8. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    panos74gr (17-09-2020)

  9. #186
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by panos74gr View Post

    Ψοφάω για RDR2, Death stranding, TLOU2, ghost of thusima.
    Δεν εχω καποια ενημερωση αλλα θεωρω βεβαιο οτι τα Ghost και TLOU2 θα εχουν patch. Rockstar σιγα μην κουνησει κωλο. Θα προτιμησει το αρμεγμα με remaster εκδοση, εδω κανουν ακομα το GTAV lmao. Death stranding επισης δεν το βλεπω αλλα δεν το αποκλειω.

  10. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    panos74gr (17-09-2020)

  11. #187
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Δεν εχω καποια ενημερωση αλλα θεωρω βεβαιο οτι τα Ghost και TLOU2 θα εχουν patch. Rockstar σιγα μην κουνησει κωλο. Θα προτιμησει το αρμεγμα με remaster εκδοση, εδω κανουν ακομα το GTAV lmao. Death stranding επισης δεν το βλεπω αλλα δεν το αποκλειω.
    Καλά μην ελπίζεις.. το Spider Man για την ώρα μας το χρεώνουν μια χαρά.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  12. #188
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εδω μεσα δεν ειχα διαβασει οτι το Last of Us 2 θα εχει PS5 patch? Ή τα εχω μπλεξει.

    Οπως και να εχει καλο ειναι να γινει ενας σαματας χοντρος να σφιξει λιγο το ζωναρι.


  13. #189
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,987
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Καλά μην ελπίζεις.. το Spider Man για την ώρα μας το χρεώνουν μια χαρά.
    Τι εννοείς μέσα στο καινούργιο δεν είναι κ το Remaster από το παλιό;

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  14. #190
    PS4forums Addict rookie's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    XALANDRI
    Posts
    1,746
    PSN ID
    l_imperi_UM
    Name
    ΛΥΜΠΕΡΗΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post

    Μη τολμήσει κάποιος να πάρει digital PS5.

    Να πάρουμε όλοι PS5 με blu-ray να τους ΤΑΡΑΞΟΥΜΕ ΣΤΟ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ.

    Γιατί έτσι μόνο θα μάθουν τι εστί "βερίκοκο".

    Τα έχω πάρει στο κρανίο.

    ΣΤΟ ΚΡΑΝΙΟ.
    Εγω παλι αυτο με το blu ray θα επαιρνα ουτως η αλλως. Και μονο που ειναι UHD player, 4k και δεν συμμαζευεται....θα το επαιρνα.....
    Επισης ουτως η αλλως την ρημαζω στο μεταχειρισμενο οποτε μπορω...οπως και θα αξιοποιησω πληρως το bk.....για να μην νιωθω τρομπας που τσακαριζα απο καταναλωτικη μανια τοσα παιχνιδια που ποτε δεν επαιξα...συν τοσα του πλας που το πληρωνω χρονια.

    Απο τα νεας γενιας (οταν πραγματικα εμφανιστουν) ΜΟΝΟ τα πολυ ΑΑΑ και μονο αν προλαβαινω να το παιξω "την επομενη της αγορας"....οχι ξανα "παρτο και βλεπουμε".
    Μεγαλωσα, "επαθα" και εμαθα....
    Και αν με παιρνει ψυχολογικα να κρατηθω, θα περιμενα κανα Pro που σιγουρα θα βγει...η εστω μια ΜΑΥΡΗ κονσολα ρε γμτ.....δεν ειναι της αισθητικης πολυ....η συγκεκριμενη παραδοξως ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ και σε σχημα και σε αντιθεση χρωματων....αλλα θα ειναι το ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΚΥΡΟ κομματι σε ενα σαλονι και επιπλο σαλονιου που ολα ειναι μαυρα, βενγκε κλπ....



    Τίποτα το ανθρώπινο δεν μου είναι ξένο

  15. #191
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Εδω μεσα δεν ειχα διαβασει οτι το Last of Us 2 θα εχει PS5 patch? Ή τα εχω μπλεξει.

    Οπως και να εχει καλο ειναι να γινει ενας σαματας χοντρος να σφιξει λιγο το ζωναρι.
    Ότι πρέπει να βγει στο PS5 με ένα χερό upgrade (μαζί με πολλά άλλα), πρέπει. Τρελό τυράκι για upgrade και platform support γενικότερα. Απλά δεν γνωρίζουμε αν θα είναι δωρεάν. Το μόνο δείγμα που έχουμε μέχρι στιγμής είναι το Spider Man που το χρεώνει $30 αν πάρεις την Ultimate του Miles Morales
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  16. #192
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Ότι πρέπει να βγει στο PS5 με ένα χερό upgrade (μαζί με πολλά άλλα), πρέπει. Τρελό τυράκι για upgrade και platform support γενικότερα. Απλά δεν γνωρίζουμε αν θα είναι δωρεάν. Το μόνο δείγμα που έχουμε μέχρι στιγμής είναι το Spider Man που το χρεώνει $30 αν πάρεις την Ultimate του Miles Morales
    Δηλαδη για να καταλαβω. Εγω που εχω το Spiderman στο PS4. Σε αυτο δεν θα βγαλουν patch? Δηλαδη θα πρεπει να παρω το παιχνιδι στην Ultimate Edition του Morales? Αηδιαστικο αν ισχυει. Μου φαινεται πολυ πολυ αηδιαστικο εαν προκειται περι ενδεικτικης "πρακτικης". Τοσο που το θεωρω απιθανο.

    Αν ειναι η Sony να χρεωνει 30 ευρω για τα patch των παιχνιδιων του PS4 τοτε αστο να παει στο καλο

  17. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    obione (17-09-2020),psx3 (17-09-2020)

  18. #193
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Και εγώ ελπίζω να μην ισχύει και να είναι μια συλλογή για τους νέους κατόχους PlayStation .
    Τώρα μένει να δούμε. Πάντως η Sony μπορούσε με απλές κινήσεις να εντυπωσιάσει όλους και τα σκατωσε μόνη της.


    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  19. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    psx3 (17-09-2020)

  20. #194
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Δηλαδη για να καταλαβω. Εγω που εχω το Spiderman στο PS4. Σε αυτο δεν θα βγαλουν patch? Δηλαδη θα πρεπει να παρω το παιχνιδι στην Ultimate Edition του Morales? Αηδιαστικο αν ισχυει. Μου φαινεται πολυ πολυ αηδιαστικο εαν προκειται περι ενδεικτικης "πρακτικης". Τοσο που το θεωρω απιθανο.

    Αν ειναι η Sony να χρεωνει 30 ευρω για τα patch των παιχνιδιων του PS4 τοτε αστο να παει στο καλο
    Μια διόρθωση... 20€


    • Marvel’s Spider-Man: Miles Morales (Insomniac Games) – US$49.99/CAD$64.99/Β₯5,900/€59.99 (RRP)
    • Marvel’s Spider-Man: Miles Morales Ultimate Edition (Insomniac Games) – US$69.99/CAD$89.99/Β₯7,900/€79.99 (RRP)



    Δεν έχουν ανακοινώσει κάτι για αυτούς που το έχουν ήδη, τώρα δεν ξέρω αν θα το κάνουν αργότερα. Για την ώρα ξέρουμε ότι το remastered θα βγει μόνο με την Ulti του Morales.

    On PS5, we are announcing an Ultimate Edition that includes a voucher code** for Marvel’s Spider-Man: Remastered. You’ll be able to experience the complete storyline up to this point, which includes the remaster of the original game and all three installments of the Marvel’s Spider-Man: The City That Never Sleeps DLC so you can play the full narrative arc.
    The Marvel’s Spider-Man: Miles Morales Ultimate Edition will launch both physically and digitally on the PlayStation Store for $69.99 on launch day.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  21. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    Valkyre (17-09-2020)

  22. #195

    Default

    Πραγματικά εντυπωσιασμένος από το πόσο κράξιμο ρίχνει το φόρυ στη Σόνυ. Θεωρούσα βλέποντας αντιδράσεις στο τοπικ του series S, θα ήταν ένα φορυ με σκληροπυρηνικούς που θα υποστήριζε Σόνυ ότι και να γίνει.

    Congrats σε όλους. Δείχνει ένα επίπεδο απαιτήσεων.

    Sent from my GM1913 using Tapatalk

  23. The Following 9 Users Say Thank You to shadowfax7 For This Useful Post:

    Conjure7 (17-09-2020),jk_blue_tiger (17-09-2020),mihalis13 (17-09-2020),obione (17-09-2020),psx3 (17-09-2020),Slay (17-09-2020),vadergr (17-09-2020),Valkyre (17-09-2020),WolfRathmA (17-09-2020)

  24. #196
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Quote Originally Posted by Viper View Post
    Τελικα για μαυρο χρωμα ουτε κουβεντα ε? Ολοκληρη κουμουτσα και μαλιστα σε ασπρο χρωμα κανει μπαμ ρε γαμωτο.
    Κι εγώ θα προτιμούσα την κονσόλα κλασική μαύρη να ταιριάζει στο τραπεζάκι με την τηλεόραση, το PS4 Pro, το Home Cinema, κεντρικό ηχείο κλπ
    αλλά από την άλλη όταν το δούμε από κοντά και το πιάσουμε στα χέρια μας ίσως τελικά να είναι ένα κόσμημα
    και όχι ένα ογκώδες λευκό έκτρωμα όπως μου φαίνεται τώρα από τις φωτογραφίες.

  25. #197
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Μια διόρθωση... 20€


    • Marvel’s Spider-Man: Miles Morales (Insomniac Games) – US$49.99/CAD$64.99/Β₯5,900/€59.99 (RRP)
    • Marvel’s Spider-Man: Miles Morales Ultimate Edition (Insomniac Games) – US$69.99/CAD$89.99/Β₯7,900/€79.99 (RRP)



    Δεν έχουν ανακοινώσει κάτι για αυτούς που το έχουν ήδη, τώρα δεν ξέρω αν θα το κάνουν αργότερα. Για την ώρα ξέρουμε ότι το remastered θα βγει μόνο με την Ulti του Morales.
    Οκ Thanks. Μενει να δουμε τι σημαινει το patch. Θα προσφερει ας πουμε 60 fps mode? Θα εχει κατι τοις βελτιωμενο. Αν ειναι αξιοπρεπες δεν με χαλαει.

    Οκ τα remastered οπως υπηρχαν απο PS3 σε 4 ετσι θα υπαρχουν κι εδω, ειναι πολλα τα φραγκα και οκ το καταλαβαινω οταν γινεται ΚΑΛΗ δουλεια. Απο την αλλη οπως ξερετε δεν δινω λεφτα σε remasters (Last of Us το μονο που πηρα) οποτε δεν με αγγιζει πολυ αυτο. Θελω το νεο πραγμα...

  26. #198
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Τα έχετε πει όλα. Απογοήτευση μεγάλη, δεν βρίσκω κάποιο κίνητρο κάποιος να τρέξει να πάρει day one το ps5

    Εγω κακώς έκανα και βιάστηκα να δώσω το ps4 και να κάθομαι ήδη 2 μήνες έτσι χωρίς κονσόλα. Δεν υπήρχε λόγος. Το demons θα ήταν σούπερ λόγος για να είμαι ενθουσιασμένος να τρέξω να πάρω ps5, αλλά όχι στο 80αρι. Με τέτοιες τιμές με βλέπω να μην παίρνω ούτε ένα game day one. Μονο αγγελίες και υπομονή για πτώση τιμής σε λογικά επίπεδα

  27. The Following User Says Thank You to Snk For This Useful Post:

    Nek_Food (17-09-2020)

  28. #199

    Default

    Εχει αναφερθει ο τροπος που θα μπορεί ο κατοχος physical PS4 παιχνιδιων (δισκακι) να τα παιζει στο ps5?

  29. #200
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Στα 80 ευρώ το παιχνίδι, ακόμα και σε προσφορά ή μεταχειρισμένο να το πάρεις μετά από κάνα 2μηνο, θα είναι σαν να το αγοράζεις σε κανονική τιμή αυτής της γενιάς(50-60 ευρώ).

    Γνωρίζουμε αν το 80αρι αφορά και την digital αγορά? Γιατί βλέπω να είναι κίνηση ώστε να ωθήσουν κόσμο εκεί.

    Ακόμα και τώρα, οι τιμές στο store της Αμερικής έχουν παραμείνει στα 60$ για day one παιχνίδι. Δεν έχουν φάει το καπέλο 10€ της Ευρώπης.

  30. The Following User Says Thank You to Kapa For This Useful Post:

    Nek_Food (17-09-2020)

Page 10 of 17 FirstFirst ... 67891011121314 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •