Page 28 of 258 FirstFirst ... 182425262728293031323878128 ... LastLast
Results 541 to 560 of 5142

Thread: Μικρά νέα και rumors για το PS5 all-in-one Thread

  1. #541
    Elite ntsmrtz's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    963
    PSN ID
    epi60s
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Eγω διαφωνω, γιατι η δυναμικη της κονσολας εχει να κανει με το οτι πολλοι θα αγορασουν ενα κοινο, κλειστο hardware. Με 1000 ευρω κονσολα, θα εβγαιναν κυριως indies. Ξεχναμε Uncharted και τετοιου επιπεδου exclusives(οπτικα αλλα και σε αλλους τομεις), αλλα θα ειχαμε ray tracing στο minecraft. οκ

    Σε εναν ιδανικο κοσμο βεβαια που 100εκ ανθρωποι θα αγοραζαν μια κονσολα των 1000 ευρω. Ναι ειμαι μεσα. Αλλα δεν υπαρχει τετοια περιπτωση.
    Απόλυτα κατανοητό αυτό που λες, οκ ναι, το χιλιάρικο είναι υπερβολή αλλά -ως τάση- συνολικά το σκεπτικό είναι κάτι που θα ήθελα να πραγματοποιηθεί.
    Εγώ, (ίσως και να) μπορώ να δώσω κάτι παραπάνω για να εξασφαλίσω λειτουργίες που θα μου επιτρέψουν καλύτερη εμπειρία συνολικά. Θέλω να έχω την επιλογή από την αρχή και όχι εκ των υστέρων. Πιθανολογώ και άλλοι.
    Και δεν νομίζω ότι τα +100 ή 200 να είναι ανασταλτικός παράγοντας για τις μεγάλες εταιρίες και να μην ασχοληθούν.
    Εδώ οι μαστεράδες δίνουν κατά μ.ο 3+4 κατοστάρικά για μια κάρτα γραφικών και εμένα (η και τον οποιονδήποτε) θα με πειράξει που με +100 ή 200 θα πάρω κάτι που θα το ζηλεύουνε οι καρτάκηδες?!
    Οπότε, για εμένα, και 600+ να κάνει, αν τα αξίζει τότε θα το αγοράσω d1.

  2. The Following User Says Thank You to ntsmrtz For This Useful Post:

    Lefteris_X (02-12-2019)

  3. #542
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εγω αν το PS5 εκανε 1000 ευρω (τα οποια δικαιολογουσε το hardware) θα το επαιρνα εδω και τωρα.

    Αλλα εγω ειμαι εγω. Και ειμαι σιγουρα ειμαι η συντριπτικοτατη μειοψηφια.

    Αν το PS5 βγει και κανει 1000 ευρω η Sony θα κλαιει. ΠΟιος γονιος θα παει να παρει δωρο στο παιδι του μια κονσολα που κοστιζει 1000 ευρω? Απαντηση? Σεχδον κανεις. Κανεις δεν προκειται να δωσει 1000 για να παιζει το παιδι του COD και Fortnite. Ή σχεδον κανεις. Με λιγοτερα απο αυτα τα λεφτα πανε και φτιαχνουν ενα PC ισα ισα για να τρεχει αυτα τα παιχνιδια και τελειωσε η υποθεση.

    Δεν υπαρχει περιπτωση επιχειρηματικα να κανει κατι τετοιο η Σονυ εκτος και αν θελει να αυτοκοτνησει.

    Το λιγοτερο που μπορει να κανει για να ικανοποιησει και τους μεν και τους δε ειναι να βγαλει κατευθειαν 2 μοντελα. Ενα νορμαλ και ενα Pro. Αυτο θα μπορουσε να το κανει. ΑΛλα μετα παιζει το εξης πιαθνοτατο σεναριο, οπου αυτοι που θα παρουν το Pro θα πρεπει να ειναι ετοιμοι σε καμμια 3αρα-4αρα χρονακια να τα ξανασκασουν για τη mid gen ανανεωση.

  4. #543
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Η προβλεψη μου για τα SKU ειναι οτι μπορεί να διαφέρουν απο άποψη χωρητικότητας, αλλα όχι απο αποψη επιδόσεων. Δηλαδή να έχουμε 1ΤΒ στα 399 και 2ΤΒ στα 499. Το λεώ γιατί πρόσφατα κοιταγα τι υπάρχει σε ssd για εναν φίλο, και το άνω όριο ειναι το 1ΤΒ οπου μεχρι εκεί εχει καλο VFM scaling. Με το που πας στα 2ΤΒ διπλασιάζεται η τιμη.

    Σας βαζω ενδεικτικές τιμές ΛΙΑΝΙΚΗΣ στην ΕΛΛΑΔΑ, με επιλογή της φτηνοτερης λυσης.

    Απλός SATA III της Gigabyte 90€ (550ΜΒ/sec R/W)
    M2 SATA III της Western Digital (δεν εχει λογο υπαρξης βασικα) 96€
    Crucial 1TB M2 NVME 98€ (2GB/sec Read, 1,7GB Write)

    Θα μπορούσε να συνδυαστεί και με ενα μικρο M2 επιπέδου Samsung 970 (3,5GB/sec R/W) για το λειτουργικό και το σύστημα θα πέταγε.

  5. #544

    Default

    αν κανουν πανω απο 500 οι νεες κονσολες,δεν τις βλεπω και τοσο καλα σε πωλησεις. προσωπικα με παιρνει να δωσω πανω απο 500 αλλα ΔΕΝ θελω να δωσω για ενα χομπι
    τοσα λεφτα. βασικα δε νομιζω να εχει καμια απο τις δυο κονσολες ps και xbox πανω απο 500. θα δουμε...

  6. #545
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Η προβλεψη μου για τα SKU ειναι οτι μπορεί να διαφέρουν απο άποψη χωρητικότητας, αλλα όχι απο αποψη επιδόσεων. Δηλαδή να έχουμε 1ΤΒ στα 399 και 2ΤΒ στα 499. Το λεώ γιατί πρόσφατα κοιταγα τι υπάρχει σε ssd για εναν φίλο, και το άνω όριο ειναι το 1ΤΒ οπου μεχρι εκεί εχει καλο VFM scaling. Με το που πας στα 2ΤΒ διπλασιάζεται η τιμη.

    Σας βαζω ενδεικτικές τιμές ΛΙΑΝΙΚΗΣ στην ΕΛΛΑΔΑ, με επιλογή της φτηνοτερης λυσης.

    Απλός SATA III της Gigabyte 90€ (550ΜΒ/sec R/W)
    M2 SATA III της Western Digital (δεν εχει λογο υπαρξης βασικα) 96€
    Crucial 1TB M2 NVME 98€ (2GB/sec Read, 1,7GB Write)

    Θα μπορούσε να συνδυαστεί και με ενα μικρο M2 επιπέδου Samsung 970 (3,5GB/sec R/W) για το λειτουργικό και το σύστημα θα πέταγε.
    Σε τετοια περιπτωση εγω θα αγορασω το φθηνοτερο. Δηλαδη δεν βρισκω λογο να δωσω ενα 100αρικο παραπανω για χωρητικοτητα. Ας σβηνω αβερτα δε με νοιαζει. Αλλωστε 1 ΤΒ ακομα νομιζω κραταει καλα και ας χωσουν μεσα 4Κ textures και δε συμμαζευεται.

    Παντως κι εγω δεν ειμαι σιγουρος εαν θα ηθελα να προσφερουν 2 εκδοσεις 1 base και 1 Pro μοντελο με διαφορα δηλαδη στις επιδοσεις. Νομιζω οτι περιπλεκει αρκετα τα πραγματα ιδιως αν εχουμε να κανουμε (που θα εχουμε να κανουμε) με mid gen refresh.

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    αν κανουν πανω απο 500 οι νεες κονσολες,δεν τις βλεπω και τοσο καλα σε πωλησεις. προσωπικα με παιρνει να δωσω πανω απο 500 αλλα ΔΕΝ θελω να δωσω για ενα χομπι
    τοσα λεφτα. βασικα δε νομιζω να εχει καμια απο τις δυο κονσολες ps και xbox πανω απο 500. θα δουμε...
    Ετσι ακριβως ειναι. Δεν εισαι ο μονος, βασικα εισαι στην πλειοψηφια. Το 500αρικο νομιζω ριναι το νουμερο που θα δουμε. Οτιδηποτε πανω απο αυτο αρχιζει και γινεται προβληματικο για τις εταιρειες.


  7. #546

    Default

    Quote Originally Posted by cocous View Post
    Συμφωνώ όπως είπα αλλά πλέον οι εποχές αλλάξανε. Και το gaming έχει εξελιχθεί. Πως θα παίξεις 4Κ 60fps με 400 ή 500 ευρώ? Δύσκολο. Οπότε αν όντως το θέλουμε τότε πρέπει να υποστούμε τις συνέπειες.
    Την μαζα του κοσμου η οποια αγοραζει καθε χρονο call of duty και Fifa και λιωνει στο Fortnite λες να την απασχοληθει το 4κ 60fps?

    Επισης μπορει να υπηρχε κοσμος ο οποιος να αγορασε το ps4pro,αλλα η πλειοψηφια παραμενει με το απλο ps4/slim.

    Εδω καλα καλα δεν αγοραζουν καν τα exclusives της Sony με βαση τις συνολικες πωλησεις κονσολας και τις πωλησεις των ιδιων των exclusive.

  8. #547
    Elite ntsmrtz's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    963
    PSN ID
    epi60s
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Την μαζα του κοσμου η οποια αγοραζει καθε χρονο call of duty και Fifa και λιωνει στο Fortnite λες να την απασχοληθει το 4κ 60fps?

    Επισης μπορει να υπηρχε κοσμος ο οποιος να αγορασε το ps4pro,αλλα η πλειοψηφια παραμενει με το απλο ps4/slim.

    Εδω καλα καλα δεν αγοραζουν καν τα exclusives της Sony με βαση τις συνολικες πωλησεις κονσολας και τις πωλησεις των ιδιων των exclusive.
    Όχι δεν την πολυαπασχολεί. Εμένα όμως που με απασχολεί -και ας είμαι μειοψηφία- το συζητάω.
    Όσον αφορά το 4pro, μεσούσης της περιόδου κυκλοφορίας του 4, εμένα που κυρίως βαριέμαι να αλλάζω κονσόλες αλλά + να δίνω επιπλέον χρήματα, το προ δεν το πήρα από καλό μάτι.
    Φτιάξε από την αρχή κάτι καλό να το αγοράσω και ας το πληρώσω παραπάνω!
    Αυτό το μετά από 2-3 χρόνια να κυκλοφορώ κάτι που έχει τα συν του αλλά εμένα με αναγκάζει να ξεκουνήσω και να αλλάζω κονσόλες το θεωρώ αφενός κοστοβόρο (αφού καταλήγω με μία κονσόλα που την έχω πληρώσει 2 φορές) αφετέρου ψιλοκοροιδία τύπου dlc κάποιου game για να τα πάρουν.
    Χώρια που θυμίζει upgrade (gpu+psu για να σηκώσει τη gpu) στη 3ετία ενός gaming pc.. Δε μου αρέσει να έχουμε τέτοια κολπάκια στις κονσόλες.

  9. The Following User Says Thank You to ntsmrtz For This Useful Post:

    Kane (03-12-2019)

  10. #548
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    Click image for larger version. 

Name:	tumblr_pncc8455Xa1wt43j1_540.jpg.428cf1e86aedeec364b351db1f539bd7.jpg 
Views:	116 
Size:	58.9 KB 
ID:	11850

    Συγνωμη δεν αντεξα (καθαρα χιουμοριστικο ειναι το ποστ).
    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  11. #549

    Default

    Quote Originally Posted by ntsmrtz View Post
    Όχι δεν την πολυαπασχολεί. Εμένα όμως που με απασχολεί -και ας είμαι μειοψηφία- το συζητάω.
    Δεν διαφωνω στα περι ps4pro,και για μενα αν και το αγορασα, κακως κυκλοφορησε οπως ειχα πει και παλιοτερα.
    Και η συνδρομη δεν μαρεσει που ειναι επι πληρωμη πλεον,αλλα το δεχομαστε υποχρεωτικα.

    Εγω ομως σε αλλο σχολιο απαντησα,του συμφορουμιτη πιο πανω που ειπε οτι εχουν αλλαξει οι εποχες.

    Και εγω του απαντησα οτι οι εποχες(ετσι οπως το νομιζει τουλαχιστον)δεν εχουν αλλαξει και τοσο.

    Και το 4κ μονο τις εταιρειες που παραγουν τηλεορασεις τους συμφερει πραγματικα(και η Sony ολως τυχαιως ειναι μια απο αυτες).

    Την πλειοψηφια του κοσμου(η οποια καθοριζει την αγορα προφανως)που παλι με τα γνωστα multiplayer παιχνιδια θα ασχοληθει,δεν την απασχολουν αυτα.

  12. #550
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Σε τετοια περιπτωση εγω θα αγορασω το φθηνοτερο. Δηλαδη δεν βρισκω λογο να δωσω ενα 100αρικο παραπανω για χωρητικοτητα. Ας σβηνω αβερτα δε με νοιαζει. Αλλωστε 1 ΤΒ ακομα νομιζω κραταει καλα και ας χωσουν μεσα 4Κ textures και δε συμμαζευεται.
    Εντωμεταξυ κοιτα τωρα και τι αλλο προβλημα δημιουργείται σχετικα με την επεκταση της χωρητικότητας. Αν υποθέσουμε ότι πάνε σε NVME (το λογικο) και ας υποθέσουμε επίσης ότι δεν βάζουν το top of the line, αλλα κάποιο με 2GB Read/1,7 Write, τοτε το USB Type-C δεν αρκεί για να βάλεις επιπλέον χωρητικότητα, καθώς το Read (που μας ενδιαφερει περισσοτερο) ειναι στην καλυτερη στα 1.25GB/sec. To Thunderbolt 3 αρκεί , αλλα οι τιμές σε αυτά ειναι εξωφρενικές. Ισως αυτό τον λόγο ύπαρξης να έχει το Cartidge που ειδαμε πριν λιγο καιρό σε πατέντα, να προσφέρει δηλαδή μια propriatery λυση για επεκταση της χωρητικότητας, που θα κουμπωνει πανω στο PCI-e χωρις να χρειαστεί να ανοίξεις την κονσόλα και να φτάσεις μέχρι το motherboard.

  13. #551
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Θες να πεις μάλλον "το USB 3.1 gen 2 ή αλλιώς USB 3.2" δεν επαρκεί σε ταχύτητα, καθώς σε τύπο USB-C είναι σχεδόν όλες οι συνδέσεις (και το Thunderbolt 3) πια.

    Αυτά λέγαμε κάποιες σελίδες πριν, εννοώ αυτές τις εικασίες ακριβώς είχαμε κάνει όσο αφορά το cartridge = επέκταση χώρου. Η οποία μάλλον θα είναι κάπως τσουχτερούλα.

  14. #552
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Θες να πεις μάλλον "το USB 3.1 gen 2 ή αλλιώς USB 3.2" δεν επαρκεί σε ταχύτητα, καθώς σε τύπο USB-C είναι σχεδόν όλες οι συνδέσεις (και το Thunderbolt 3) πια.

    Αυτά λέγαμε κάποιες σελίδες πριν, εννοώ αυτές τις εικασίες ακριβώς είχαμε κάνει όσο αφορά το cartridge = επέκταση χώρου. Η οποία μάλλον θα είναι κάπως τσουχτερούλα.
    Ναι ρε συ, προφανως εννοω το προτοκολο και οχι την φυσικη συνδεση.

  15. #553
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Τελικά άκυρο το cartidge...
    We have been informed by LetsGoDigital that the patented cartridge is actually for the Sony TOIO system, not the PS5.
    Βεβαια δεν ειναι δυσκολο να βάλουν μια πορτούλα και να βάζεις NVME, όπως σε κάποια NAS.


  16. #554
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Μα κι εμένα μου φαινόταν αρκετά ακριβή λύση το custom cartridge.

    Είμαι πολύ περίεργος να δω ΑΝ θα προσφέρεται επέκταση αποθηκευτικού χώρου.
    Κι αν όντως προσφερθεί μέσω ποιας υλοποίησης θα γίνει.

    Σε γενικές γραμμές πάντως η επέκταση θα κοστίζει ο κούκος αηδόνι, αν μιλάμε για ταχύτητες άνω των 1.5-2GB/s...που σίγουρα μιλάμε καθώς οι αναφορές κάνουν λόγο για 3.5-4 (έως και για 5 έχω ακούσει) GB/s. Τέτοιες ταχύτητες κοστίζουν τρέλα λεφτά και είναι μόνο μέσω pci-e.

  17. #555
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Παιδια για να μπουν στην διαδικασια επεκτασιμου αποθηκευτικου χωρου πρεπει να υπαρχει και η αναλογη ζητηση σωστα? Ρωταω ειλικρινως, γιατι εγω δεν νιωθω τετοια αναγκη επουδενι αυτη τη στιγμη. Υπαρχει οντως τετοια ζητηση απο τον κοσμο? Ποσα παιχνιδια θελουμε Installed στον σκληρο? 1ΤΒ αρκει για να εχεις ανετα 6-7 παιχνιδια Installed και ας ειναι 100+GB το καθενα (που αμφιβαλλω οτι θα πιασουμε τετοια νουμερα για καθε παιχνιδι).

    Αν το συστημα ειναι γρηγορο, κανει τα Installation σε γρηγορο χρονο και εξυπνα στο background (οπως κανουν πολλα παιχνιδια του PS4) δεν βρισκω λογο για να μπει στη διαδικασια η Σονυ να επενδυσει σε επεκτασιμο αποθηκευτικο χωρο.

  18. #556
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Ούτε εγώ έχω θέμα με τον χώρο, μιας και συνήθως 2-3 παιχνίδια έχω μέσα. Αλλά υπάρχει πολύς κόσμος που θα έχει πχ ΝΒΑ2Κ, Fifa, COD, Mortal Kombat, ένα τύπου Division-Destiny και μετά ένα signle player game. Όλα αυτά τα παιχνίδια θα τα έχει όλο τον χρόνο μέσα, οπότε δύσκολα θα σβήσεις κάποιο από αυτά.
    Εγώ πχ έχω το Division 2 και δεν το σβήνω γιατί ανά πάσα στιγμή μπορεί να παίξω. Αν έπαιζα και sport-racing games θα είχε γεμίσει ο σκληρός μόνο και μόνο 4 παιχνίδια. Κάποια από αυτά έχουν τεράστια χωρητικότητα.
    Κάποιος μπορεί να παίζει RDR online ήδη έχει δεσμευμένα 100 giga στον σκληρό που δεν πρόκειται να τα σβήσει.
    Προσωπικά αν δω μεγαλύτερη χωρητικότητα να πάω σε αυτό το μοντέλο ώστε να είμαι σίγουρος πως δεν θα έχω κάποιο θέμα.
    Spoiler!

  19. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Valkyre (03-12-2019)

  20. #557
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Ακριβώς για τους λόγους που λέει παραπάνω ο Μιχάλης. Ένα ποδοσφαιράκι, ένα μπασκετάκι, ένα πχ. Battlefield, RD2, GTAV, Gran Turismo για αρκετους χρήστες παραμένουν μόνιμα στο σκληρό.
    Τα παιχνίδια που εναλλάσσονται είναι τα single player: το παίρνεις, το τελειώνεις, το διαγράφεις.

    Τα παραπάνω παιχνίδια όμως είναι 500 GB για πλάκα!

    ΥΓ: Έχοντας 1ΤΒ στο PS4 Pro, ποτέ μου δεν έχω ξεμείνει από αποθηκευτικό χώρο. Βέβαια, δεν παίζω και ιδιαίτερα, οπότε παίζει κι αυτό το ρόλο του. Γνωρίζω όμως άτομα που έχουν σκάλωμα στον εγκέφαλο με digital παιχνίδια (δεν ακουμπούν καν BD-ROM), με αποτέλεσμα να "αναγκαστούν" να έχουν εξωτερικό δίσκο 2-3, ακόμα και 4ΤΒ!!! Όλοι αυτοί σίγουρα θα δυσαρεστηθούν με το PS5 και το "τσούξιμο" στην τσέπη.

  21. #558
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,987
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Εμένα ένα Tb ίσα ίσα με φτάνει, αν παίζεις online game destiny, division, rdr,Apex, pubg, fortnite που πιάνουν σχεδόν 500 GB κ δεν τα διαγράφεις γιατί μπορεί να μην παίζεις κάθε μέρα αλλά μπαίνεις που κ που να κάνεις farming κ βάλεις κ 2-3 game που ασχολησε εκείνο το καιρό παράδειγμα εγώ τώρα έχω death stranding, nioh, borderlands 3 κατέβασα εχτές titanfall 2 να θυμηθώ τα παλιά, βέβαια εχω κ βίντεο που έχω κρατήσει από gameplay γιατί κ αυτά πιάνουν χώρο αν είναι κάμποσα

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  22. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    Valkyre (04-12-2019)

  23. #559
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Πασο για την χωρητικοτητα παιδια. Ως εξολοκληρου single player παικτης το 1ΤΒ μοιαζει υπεραρκετο, αλλα εχετε δικιο, αν ασχολεισαι με online/multiplayer παιχνιδια, μενουν καιρο στο δισκο. Ειστε σωστοι.

  24. #560
    Banned PS4forums Addict Sir_Teraflop's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2,348

    Default

    Η "γάτα" με το ήδη ένα confirmed kill (ps5 devkit photo) ξαναχτυπά!


  25. The Following 3 Users Say Thank You to Sir_Teraflop For This Useful Post:

    BillyFlo81 (13-12-2019),hakoo (04-12-2019),Slay (05-12-2019)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •