View Poll Results: Έχετε 4K τηλεόραση;

Voters
48. You may not vote on this poll
  • Ναι, πήρα για/είχα πριν το PS5.

    34 70.83%
  • Όχι, αλλά σκέφτομαι να πάρω.

    7 14.58%
  • Παίζω ακόμα σε FHD.

    7 14.58%
Page 77 of 167 FirstFirst ... 276773747576777879808187127 ... LastLast
Results 1,521 to 1,540 of 3332

Thread: Αγορά νέας TV - PS5 edition (4K, HDR, HDMI 2.1 κτλ)

  1. #1521
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by gonzalez View Post
    Φίλε Δημήτρη, αν έχεις επιλογή για 55" πάρε 55", εφόσον ειδικά το ήθελες εξαρχής, θα το μετανιώσεις(ή θα το σκέφτεσαι και θα σε τρώει).
    Αυτό είναι το θέμα δεν έχω επιλογή. Μόνο την 49 βρήκα 55 δεν υπάρχει πουθενά.

    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Spoiler!

  2. #1522
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Δημήτρη, εξαρτάται σε τι απόσταση κάθεσαι. Ας πουμε εγώ που πήρα την 49αρα, κάθομαι στα 2 μέτρα (ίσως και λίγο περισσότερο) και πιάνω τον εαυτό μου μερικές φορές να κινώ τα μάτια μου αριστερά-δεξιά για να δω όλη την οθόνη.

  3. #1523
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Δημήτρη, εξαρτάται σε τι απόσταση κάθεσαι. Ας πουμε εγώ που πήρα την 49αρα, κάθομαι στα 2 μέτρα (ίσως και λίγο περισσότερο) και πιάνω τον εαυτό μου μερικές φορές να κινώ τα μάτια μου αριστερά-δεξιά για να δω όλη την οθόνη.
    2-3,5 μέτρα μαξ. Ποια έχεις πάρει κ πόσο αν επιτρέπεται;

    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Spoiler!

  4. #1524
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Βασικά ήταν δώρο, αλλα νομίζω γύρω στα 950 ευρώ την ks7000 στις 49'. Πήγε λίγο παραπάνω όμως, γιατί πήρα και την εγγύηση του Κωτσόβολου για τα 5 χρονια.

  5. The Following User Says Thank You to Dragonpaul For This Useful Post:

    james9 (06-04-2017)

  6. #1525
    Elite gonzalez's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    756
    Name
    Κώστας

    Default

    Εαν κάθεσαι πάντως εως και 3.5 μέτρα, η 55" είναι πολύ καλή. Και θεωρώ οτι αν πας σε 55" μόνο και μόνο η διαφορά στις ίντσες που θα δεις θα υπερτερεί(και θα ευχαριστηθείς) πολύ περισσότερο της διαφοράς που θα καταλάβεις στην εικόνα λόγω 4κ(ειδικά αν μείνεις στις 49). Και το λέω μιας και στο παρελθόν ανέβηκα 2 φορές διάσταση μέχρι να καταλήξω στις 55" και να καταλάβω οτι μου αρκούν(οχι οτι δεν παίρνει μεγαλύτερη, αλλά είναι μια χαρά).

  7. #1526
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by gonzalez View Post
    Εαν κάθεσαι πάντως εως και 3.5 μέτρα, η 55" είναι πολύ καλή. Και θεωρώ οτι αν πας σε 55" μόνο και μόνο η διαφορά στις ίντσες που θα δεις θα υπερτερεί(και θα ευχαριστηθείς) πολύ περισσότερο της διαφοράς που θα καταλάβεις στην εικόνα λόγω 4κ(ειδικά αν μείνεις στις 49). Και το λέω μιας και στο παρελθόν ανέβηκα 2 φορές διάσταση μέχρι να καταλήξω στις 55" και να καταλάβω οτι μου αρκούν(οχι οτι δεν παίρνει μεγαλύτερη, αλλά είναι μια χαρά).
    Ναι αλλά δεν υπάρχει 55" πουθενά αυτό σου εξηγώ. Κ εγώ 55 ήθελα. Τη στιγμή που μιλάμε υπάρχει διαθέσιμη μόνο η 49 κ η σειρά ks δεν ξαναβγαίνει οπότε ότι βρούμε τώρα.



    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Spoiler!

  8. #1527
    Elite gonzalez's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    756
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Ναι αλλά δεν υπάρχει 55" πουθενά αυτό σου εξηγώ. Κ εγώ 55 ήθελα. Τη στιγμή που μιλάμε υπάρχει διαθέσιμη μόνο η 49 κ η σειρά ks δεν ξαναβγαίνει οπότε ότι βρούμε τώρα.

    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Κατάλαβα τι λες, πχ εννοώ στη θέση σου πάντως μπορεί να κοίταγα και καμιά Sony ή γενικά κάτι εναλλακτικό για να μν έπεφτα στις ίντσες. Εξαρτάται τι πραγματικά θες πιο πολύ(και φυσικά και το budget).

  9. #1528
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Sony δεν ξερω δεν διαβαζω τα καλυτερα και η τιμη θα ξεφευγει. Ολο το βραδυ με ετρωγε μεσα μου τι να κανω , τελικα η πλατη του καναπε ειναι ακριβως 2,90 οποτε η 49'' πιστευω θα με καλυψει , αλλα απο την αλλη ηθελα 55. Ομως αν δεν την παρω τωρα η σειρα Q ειναι απλησιαστη οποτε καλο 2018 για νεα τηλεοραση. Κ σκεφτομαι οτι την 46Β750 την εχω απο το 2009 αρα ειναι ψιλοευκαιρια να την αλλαξω και να βγαλω αλλα 7 χρονια με αυτη. Πφφφφφφ βοηθατε ρε.

    Spoiler!

  10. #1529
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Για μένα Δημήτρη περίμενε και πάρε 55" εφόσον δεν συντρέχει κάποιος σοβαρός λόγος να αλλάξεις τηλεόραση. Στους επόμενους μήνες σίγουρα θα βρεις αυτό που ζητάς.
    Spoiler!

  11. #1530
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Για μένα Δημήτρη περίμενε και πάρε 55" εφόσον δεν συντρέχει κάποιος σοβαρός λόγος να αλλάξεις τηλεόραση. Στους επόμενους μήνες σίγουρα θα βρεις αυτό που ζητάς.
    Οι ks τελος δεν ξαναβγαινουν. Η φετινη σειρα οι mu ειναι πολυ χειροτερες με βαση τα πρωτα reviews. Εριξαν το βαρος στη σειρα Q που φευγει πανω απο τα 2 χιλιαρικα και η mu ειναι αναλογη των πιο παλιων ku. Διαβασα πολυ αυτες τις μερες , ειναι στανταρ αυτα που γραφω. Οποτε θα πρεπει να περιμενω η σειρα Q να πεσει στο χιλιαρικο που βρηκα τωρα την 49ks8000. Δυσκολο εως αδυνατο .

    Spoiler!

  12. #1531
    PS4forums Addict criter's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,873
    PSN ID
    criter

    Default

    Γιατι πατε ολοι σε samsung, αφου υπαρχουν κι αλλες μαρκες;
    Εγω πηρα προσφατα μια Sony 55" XD 8577 και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος. Για 49" πηγαινα και εγω, ομως εδωσα κατι παραπανω την τελευταια στιγμη και πηρα την 55" που την ειχε σε προσφορα και δεν το μετανοιωσα. James παρε 55¨ αν εχεις χωρο, αξιζει. Στην αρχη ελεγα και εγω πως θα ειναι υπερβολη, αλλα ειναι οτι πρεπει τελικα!!

  13. #1532
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Οι ks τελος δεν ξαναβγαινουν. Η φετινη σειρα οι mu ειναι πολυ χειροτερες με βαση τα πρωτα reviews. Εριξαν το βαρος στη σειρα Q που φευγει πανω απο τα 2 χιλιαρικα και η mu ειναι αναλογη των πιο παλιων ku. Διαβασα πολυ αυτες τις μερες , ειναι στανταρ αυτα που γραφω. Οποτε θα πρεπει να περιμενω η σειρα Q να πεσει στο χιλιαρικο που βρηκα τωρα την 49ks8000. Δυσκολο εως αδυνατο .
    Εγώ ξαναλέω στην θέση σου θα περίμενα. Δεν είναι οτι έχει μια τηλεόραση που δεν σε καλύπτει, ούτε σου χάλασε. Εδώ προσωπικά από πέρυσι τα Χριστούγεννα λέω να αλλάξω tv, αλλά δείχνω υπομονή γιατί δεν υπάρχει σοβαρός λόγος να βιαστώ.. Ήδη στα λεφτά που σκεφτόμουν να διαθέσω πέρυσι για 32" πλέον βρίσκω 40" 4Κ.
    Αν και νομίζω πως εσύ προσπαθείς να βρεις λόγους να πείσεις τον εαυτό σου να αγοράσει τώρα tv. Το λέω μιας και εγώ το ίδιο κάνω πολλές φορές
    Last edited by mihalis13; 07-04-2017 at 13:52.
    Spoiler!

  14. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    james9 (07-04-2017)

  15. #1533
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Sony δεν ξερω δεν διαβαζω τα καλυτερα και η τιμη θα ξεφευγει. Ολο το βραδυ με ετρωγε μεσα μου τι να κανω , τελικα η πλατη του καναπε ειναι ακριβως 2,90 οποτε η 49'' πιστευω θα με καλυψει , αλλα απο την αλλη ηθελα 55. Ομως αν δεν την παρω τωρα η σειρα Q ειναι απλησιαστη οποτε καλο 2018 για νεα τηλεοραση. Κ σκεφτομαι οτι την 46Β750 την εχω απο το 2009 αρα ειναι ψιλοευκαιρια να την αλλαξω και να βγαλω αλλα 7 χρονια με αυτη. Πφφφφφφ βοηθατε ρε.
    Δεν ξέρω τι budget έχεις, αλλά η OLED55B6V ή 55C6V (ίδια είναι αλλά κυρτή) είναι τώρα περίπου στα 1800 ευρώ, αλλά θα πέσουν και άλλο οι τιμές τους γιατί βγαίνει σε 1/2 μήνες η νέα σειρά. Πάντως μην πας σε 49, είμαι σίγουρος ότι μετά θα το μετανιώσεις και θα λες γιατί δεν πήρες την 55. Είμαι παθών.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  16. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    james9 (07-04-2017)

  17. #1534
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Δεν ξέρω τι budget έχεις, αλλά η OLED55B6V ή 55C6V (ίδια είναι αλλά κυρτή) είναι τώρα περίπου στα 1800 ευρώ, αλλά θα πέσουν και άλλο οι τιμές τους γιατί βγαίνει σε 1/2 μήνες η νέα σειρά. Πάντως μην πας σε 49, είμαι σίγουρος ότι μετά θα το μετανιώσεις και θα λες γιατί δεν πήρες την 55. Είμαι παθών.
    Κοιτα δεν θα εμπαινα καν σε σκεψη να αλλαξω τηλεοραση αν δεν την εβρισκα στην τιμη που τη βρηκα. Τα 1800 ειναι ενα ποσο που δεν θα εδινα σε καμια περιπτωση τη σημερον ημερα, ακομη και τα 1200 μη σου πω , που δε νομιζω να πεσουν τοσο οι oled . Μπηκα σε σκεψεις επειδη βρηκα τελευταιο κομματι σε πολυ καλη τιμη.

    Spoiler!

  18. #1535

    Default

    Quote Originally Posted by criter View Post
    Γιατι πατε ολοι σε samsung, αφου υπαρχουν κι αλλες μαρκες;
    Εγω πηρα προσφατα μια Sony 55" XD 8577 και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος. Για 49" πηγαινα και εγω, ομως εδωσα κατι παραπανω την τελευταια στιγμη και πηρα την 55" που την ειχε σε προσφορα και δεν το μετανοιωσα. James παρε 55¨ αν εχεις χωρο, αξιζει. Στην αρχη ελεγα και εγω πως θα ειναι υπερβολη, αλλα ειναι οτι πρεπει τελικα!!
    Γιατι οι sony στην Ελλαδα ειναι πανακριβες.

  19. #1536
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,403
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Πφφφφφφ βοηθατε ρε.
    55'' δαγκωτο για μενα(στα 3 μετρα)!

    49'' σκεφτομαι για τον χωρο μου στα 1.80-2μ αποστασης.


    Edit.


    Η 49'' οριακα αξιζει για τα 1080p(στα 3 μετρα) συμφωνα με το παραπανω graph.


    Για μενα καλυτερα να πας σε παραπανω ιντσες αν δεν υπαρχει 55'', παρα σε 49''.
    .

  20. #1537
    PS4forums Addict criter's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,873
    PSN ID
    criter

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Γιατι οι sony στην Ελλαδα ειναι πανακριβες.
    Οταν πηρα εγω την Sony, πριν κανα μηνα περιπου, ειχε η Samsung KS 7000 σε 55" 999 ευρω προσφορα και την ιδια τιμη ειχε και η Sony XD 8505. Τελικα πηρα την Sony XD 8599 γιατι ειχε λιγο καλυτερο ρυθμο ανανεωσης, στα 1100 ευρω. Υποτιθεται οτι ειναι πανω-κατω στα ιδια χαρακτηριστικα ολες οι 55" κοντα στα 1000 ευρω, οποτε εχεις πολλες επιλογες να παρεις, ακομα και LG. Δεν λεω παρε Sony ντε και καλα.

  21. #1538
    Senior Member kostas1234's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    117
    PSN ID
    kk09-07-2011

    Default

    καλησπερα παιδια ειμαι σε αναζητηση tv 4κ 49αρα με αξια μεχρι 700 θα βρω κατι αξιολογο παιδια σε μαρκα και με αυτα τα λεφτα ευχαριστω εκ τον προτερων

  22. #1539

    Default

    Quote Originally Posted by criter View Post
    Οταν πηρα εγω την Sony, πριν κανα μηνα περιπου, ειχε η Samsung KS 7000 σε 55" 999 ευρω προσφορα και την ιδια τιμη ειχε και η Sony XD 8505. Τελικα πηρα την Sony XD 8599 γιατι ειχε λιγο καλυτερο ρυθμο ανανεωσης, στα 1100 ευρω. Υποτιθεται οτι ειναι πανω-κατω στα ιδια χαρακτηριστικα ολες οι 55" κοντα στα 1000 ευρω, οποτε εχεις πολλες επιλογες να παρεις, ακομα και LG. Δεν λεω παρε Sony ντε και καλα.
    Στην Ελλαδα η Sony δεν εχει μεγαλη ποικιλια στις τηλεορασεις τις και μιας και μιλαμε για gaming, οι samsung εχουν απο τις καλυτερες επιδοσεις στα χρηματα τους οσον αφορα το input lag. Φυσικα το Service της Samsung στις τηλεορασεις(οπως εν μερη και της Sony)ειναι απλα μην σου τυχει(με λιγα λογια δεν φημιζονται για αυτο)βεβαια.

    Επισης να αναφερω οτι το Public ξαναεπανεφερε την 5ετη εγγυηση σε αρκετες 4κ τηλεορασεις του αρα οσοι ενδιαφερονται ας ριξουν καλου κακου μια ματια.

  23. #1540
    Senior Member kostas1234's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    117
    PSN ID
    kk09-07-2011

    Default

    καλησπερα παιδια διαφορες σε αυτες τις δυο ποιες ειναι μιλαω για αυτην http://www.kotsovolo...9?cmicc=skroutz κ αυτην http://www.skroutz.gr/s/9004494/Samsung-UE49KU6500.html εσεις πια προτεινετε

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •