Page 239 of 252 FirstFirst ... 139189229235236237238239240241242243249 ... LastLast
Results 4,761 to 4,780 of 5037

Thread: Νέα από την βιομηχανία των videogames!

  1. #4761

    Default

    οι σχεδον μισες πωλησεις του cyberpunk ηταν pre orders...και αναμενομενες πωλησεις ηταν οι διπλασιες.
    το να χασει η cd project την εμπιστοσυνη ολων αυτων που προχωρησαν σε pre order, ειναι πολυ πιο σημαντικο απο τις ιδιες τις πωλησεις.

  2. #4762
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,688
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Άνοιξε η πλατφόρμα Playstation Stars και στην Ελλάδα.

    Μπορείτε να κάνετε εγγραφή (2 κλικ είναι) μέσω του app για iOS/Android (αν θυμάμαι σωστά η εγγραφή μπορεί να γίνει και μέσω web/υπολογιστή).

    Δεν μπορείτε να κάνετε εγγραφή μέσω PS4 / PS5.

  3. #4763

    Default

    Quote Originally Posted by tomic20 View Post
    οι σχεδον μισες πωλησεις του cyberpunk ηταν pre orders...και αναμενομενες πωλησεις ηταν οι διπλασιες.
    το να χασει η cd project την εμπιστοσυνη ολων αυτων που προχωρησαν σε pre order, ειναι πολυ πιο σημαντικο απο τις ιδιες τις πωλησεις.
    Αν οι εταιρειες έχασαν έτσι απλά την εμπιστοσυνη τους απο τον κόσμο με τα pre orders, δεν θα βλέπαμε τον κόσμο να πέφτει με τα μούτρα και να κανει pre order σε καθε μεγάλη κυκλοφορία.
    Το ειδαμε αυτο λιγους μηνες πριν το Cyberpunk και με το Last of us part 2.

    Ισα ισα που πήρε τα πάνω της η CDPR και το Cyberpunk με το δημοφιλές και αξιόλογο anime Edgerunners του netflix τον προηγούμενο μήνα.

  4. #4764
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,272
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Μπορει να ειναι ιδεα μου, πολυ πιθανο βασικα, αλλα δε θυμαμαι ποτε ξανα τετοια ξεραιλα σε κυκλοφοριες βιντεοπαιχνιδιων. Και μιλαω γενικα τωρα... 0 excitement για οτιδηποτε.

    Γενικα δεν εχω ιδεα τι παιζει ο κοσμος αυτη τη περιοδο. Ισως γι αυτους που εχουν κατι τρελα backlogs να ειναι ονειρο αυτη η αναπαυλα, αλλα εγω ως γνωστον δεν εχω backlog, δεν ασχολουμαι με πολυ παλιες κυκλοφοριες. Αλλα παντα εβρισκα κατι να παιξω. Ή αν δεν εβρισκα δεν ηταν για τοσο μεγαλο διαστημα. Τωρα εδω και μηνες τιποτα...

    Ειμαι ο μονος που νιωθει ετσι ή εχω και παρεα?

    Αντε να βγει το God of War να πιασουμε κανα χειριστηριο στο χερι...

  5. The Following 7 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Lefteris_X (17-10-2022),mihalis13 (19-10-2022),nikosgnr (29-10-2022),obione (19-10-2022),panos74gr (20-10-2022),Slay (17-10-2022),Snk (17-10-2022)

  6. #4765

    Default

    Καμια ξεραιλα, τώρα που έφυγε το καλοκαιρι, και ειδικά σε μια χρονια με God of War,Horizon, GT7 και Elden Ring μεταξύ άλλων.
    Αυριο βγαινει και το Plague tale και τέλος του μήνα το Modern Warfare και αργότερα το Callisto protocol μεταξύ άλλων

    Το να πει κάποιος κάτοχος xbox ξεραιλα φέτος, το καταλαβαίνω. Το να πει κάποιος κάτοχος playstation ξεραιλα φέτος ειναι λίγο κουφο. Η περσινή χρονια σε σύγκριση, ήταν πολύ χειρότερη συνολικά....
    Last edited by Fulgore; 18-10-2022 at 15:00.

  7. #4766

    Default

    Back to 30 fps




  8. #4767
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,272
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Τι χαλι μαυρο ειναι τουτο;

  9. #4768
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,012
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Ειδικά οταν δείχνει σύγκριση με το παλιότερο Batman παιχνιδι σε πιάνει απελπισία …

  10. #4769
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Μπορει να ειναι ιδεα μου, πολυ πιθανο βασικα, αλλα δε θυμαμαι ποτε ξανα τετοια ξεραιλα σε κυκλοφοριες βιντεοπαιχνιδιων. Και μιλαω γενικα τωρα... 0 excitement για οτιδηποτε.

    Γενικα δεν εχω ιδεα τι παιζει ο κοσμος αυτη τη περιοδο. Ισως γι αυτους που εχουν κατι τρελα backlogs να ειναι ονειρο αυτη η αναπαυλα, αλλα εγω ως γνωστον δεν εχω backlog, δεν ασχολουμαι με πολυ παλιες κυκλοφοριες. Αλλα παντα εβρισκα κατι να παιξω. Ή αν δεν εβρισκα δεν ηταν για τοσο μεγαλο διαστημα. Τωρα εδω και μηνες τιποτα...

    Ειμαι ο μονος που νιωθει ετσι ή εχω και παρεα?

    Αντε να βγει το God of War να πιασουμε κανα χειριστηριο στο χερι...
    Εγώ story driven game έχω να παίξω από το horizon. 8 μήνες πίσω δηλαδή. Δεν θυμάμαι άλλη φορά να έχει περάσει τόσο καιρός.
    Έχω βέβαια backlog το Dying Light 2 αλλά μου είχε βγάλει bugs και το είχα αφήσω και δεν μου έχει έρθει όρεξη να το ξαναπιάσω.
    Elden Ring δεν μου άρεσε καθόλου, οπότε το παράτησα.
    Από τότε έχω ασχοληθεί φουλ με GT7 (νομίζω 200+ ώρες) και τώρα που παίζω NBA 2K23.

    Με GOW ξενέρωσα που δεν έβγαλαν special edition οπότε δεν με βλέπω να το παίζω day one.

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  11. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Valkyre (19-10-2022)

  12. #4770
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,765
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εδώ λέει οτι σε τηλεοράσεις με 120hz φτάνει τα 40fps το Requiem. Αλλά άλλο φτάνει και άλλο σταθερά...

  13. #4771
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,272
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ειναι απαραδεκτο ΙΜΟ. Indie ξε-indie δεν μπορει να χτυπαει 26 καρε σε κονσολες νεας γενιας...

    Σιγα τα γραφικα...

  14. #4772
    Elite drifterx's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Salonica
    Posts
    654
    Name
    Μάνος

    Default

    ΚΑΚΩΣ!
    Θα έπρεπε να χτυπάει 24 καρέ να είναι πλήρως κινηματογραφικό.

  15. The Following User Says Thank You to drifterx For This Useful Post:

    v-tidus (19-10-2022)

  16. #4773
    Elite gonzalez's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    756
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Εγώ story driven game έχω να παίξω από το horizon. 8 μήνες πίσω δηλαδή. Δεν θυμάμαι άλλη φορά να έχει περάσει τόσο καιρός.
    Έχω βέβαια backlog το Dying Light 2 αλλά μου είχε βγάλει bugs και το είχα αφήσω και δεν μου έχει έρθει όρεξη να το ξαναπιάσω.
    Elden Ring δεν μου άρεσε καθόλου, οπότε το παράτησα.
    Από τότε έχω ασχοληθεί φουλ με GT7 (νομίζω 200+ ώρες) και τώρα που παίζω NBA 2K23.

    Με GOW ξενέρωσα που δεν έβγαλαν special edition οπότε δεν με βλέπω να το παίζω day one.

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Παιδιά σορρυ για το οφτοπικ, Μιχάλη μιας και παίζεις 2κ23, έχει κάποιο 5v5 mode που να μπορείς να παίξεις co-op με φίλο σου στην ίδια ομάδα vs άλλης ομάδας που να έχει αντίστοιχα άλλους (random, όχι φίλους) που παίζουν co-op κι εκείνοι? Όπως πχ ήταν στο στο Pro2021 που μπορούσες να μπεις με εως 2 φίλους στην ίδια ομάδα... Είδα οτι υπάρχει αυτό το triple threat, αλλά δε μ αρέσει που είναι 3v3.

  17. #4774
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by gonzalez View Post
    Παιδιά σορρυ για το οφτοπικ, Μιχάλη μιας και παίζεις 2κ23, έχει κάποιο 5v5 mode που να μπορείς να παίξεις co-op με φίλο σου στην ίδια ομάδα vs άλλης ομάδας που να έχει αντίστοιχα άλλους (random, όχι φίλους) που παίζουν co-op κι εκείνοι? Όπως πχ ήταν στο στο Pro2021 που μπορούσες να μπεις με εως 2 φίλους στην ίδια ομάδα... Είδα οτι υπάρχει αυτό το triple threat, αλλά δε μ αρέσει που είναι 3v3.
    Δεν το έχω ψάξει. Σίγουρα μπορείς μέσω του my career στο Rec team
    Τώρα αν έχει κάτι άλλο θα σε γελάσω.
    Έχω. Ασχοληθεί μόνο με my career, my team και Jordan challenges

    Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  18. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    gonzalez (19-10-2022)

  19. #4775
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default Νέα από την βιομηχανία των videogames!

    Εμενα μου κανει περισσοτερη εντυπωση το Gotham Knights να πω την αληθεια, triple A game που υποτιθεται ξεφορτωθηκε τις last gen εκδοσεις για να απελευθερωθουν τεχνικα οχι μονο εχει χειροτερα γραφικα απο το Arkham Knight του 2015 σε κονσολες προηγουμενης γενιας αλλα τρεχει και στη βαση των 30.
    Μια τεραστια απογοητευση αυτη η γενια στον τομεα γραφικα με 2-3 εξαιρεσεις μεχρι στιγμης.


  20. The Following 2 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    nikosgnr (29-10-2022),Slay (24-10-2022)

  21. #4776
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,272
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Πως ειναι δυνατον γμτη μου;;


  22. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    obione (22-10-2022),Slay (24-10-2022)

  23. #4777
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,012
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Ακομα και οι πιο αισιόδοξοι θα πρεπε να εχουν παρει χαμπάρι το κονσεπτ by now .
    Άρμεγμα …
    Απο την αλλη θεωρώ οτι ειναι και ενα είδος gambling πλεον .Εθισμός για κάποιους να τα χώνουν για την προσκοπική ευχαρίστηση του αγόρασα ενα σκάφος κτλ.

  24. #4778
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,114
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Εμενα μου κανει περισσοτερη εντυπωση το Gotham Knights να πω την αληθεια, triple A game που υποτιθεται ξεφορτωθηκε τις last gen εκδοσεις για να απελευθερωθουν τεχνικα οχι μονο εχει χειροτερα γραφικα απο το Arkham Knight του 2015 σε κονσολες προηγουμενης γενιας αλλα τρεχει και στη βαση των 30.
    Μια τεραστια απογοητευση αυτη η γενια στον τομεα γραφικα με 2-3 εξαιρεσεις μεχρι στιγμης.
    Το ποιο γελοίο είναι ότι σχεδιάζονται εκδόσεις PRO τόσο για PS5 όσο και για Xbox. Εδώ καλά καλά δεν έχουν αξιοποιήσει το υπάρχον hardware (γαμω το cross gen σας, γαμω) και μου θέλουν και PRO.

  25. The Following 4 Users Say Thank You to Slay For This Useful Post:

    hakoo (24-10-2022),mihalis13 (24-10-2022),nikosgnr (28-10-2022),tomic20 (26-10-2022)

  26. #4779
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,272
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Τι εννοεις Παναγιωτη? Ακουστηκε κατι τετοιο ή το υποθετεις επειδη στο Gotham Knights δεν υπαρχει 60 καρε επιλογη? Αν ειναι το δευτερο δεν θα ανησυχουσα καθολου να ειμαι ειλικρινεις. Μιλαμε για περιπτωση που απλα επιβεβαιωνει τον κανονα.

    Να ηταν ενα παιχνιδι που τιγκαρε το hardware και εδειχνε απιστευτο, προφανως εκει μπορεις να δεχθεις να μην υπαρχει performance mode (αν και παλι το θεωρω απιθανο να συμβει με ολα τα εργαλεια που εχουμε σε θεματα αναλυσης/settings κλπ). Αλλα δεν ειναι τετοια περιπτωση, ειναι ενα παιχνιδι κακιστα γραμμενο και τιποτε παραπανω. Ουτε στα PC δεν τρεχει αξιοπρεπως... τι λεμε...


  27. #4780
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,114
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    ^^ Τι εννοεις Παναγιωτη? Ακουστηκε κατι τετοιο ή το υποθετεις επειδη στο Gotham Knights δεν υπαρχει 60 καρε επιλογη?
    Πρακτικά επιβεβαιωμένη η ύπαρξη τουλάχιστον του PS5 Pro Dev kit.


  28. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    Valkyre (24-10-2022)

Tags for this Thread

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •