Page 135 of 162 FirstFirst ... 3585125131132133134135136137138139145 ... LastLast
Results 2,681 to 2,700 of 3237

Thread: Apple News - Νέα από το στρατόπεδο της Apple!!

  1. #2681

    Default

    Η παρουσια σημερα ειχε

    Apple Watch Series 6
    Apple Watch SΕ
    συνδρομητικες υπηρεσιες οπως μια νεα για Fitness+
    νεο Ipad(φοραει το Α12 τσιπ των iphone XS)
    νεο Ipad Air με νεο design/χρωματα και το νεο τσιπακι.

  2. #2682
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Αύριο βγαίνουν και τα iOS 14 / iPadOS 15 / watchOS 7

    Τα σκούπισε όλα η Apple. Όλα!!
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  3. #2683

    Default

    Εγω παντως σιγουρα θα τσιμπησω το φθηνοτερο Ipad αφου θα εχει και τιμη ιδια με το τωρινο που ηταν και το σημαντικοτερο αρνητικο του ο Α10 που φορουσε. No brainer πλεον η αγορα ipad στα λεφτα αυτα.

    Επισης θα ειναι παρα πολυ καλη η περιπτωση και σε Apple Watch,ειδικα σε προηγουμενης γενιας που με το AW SE θα παρασυρει τις τιμες των Series4 και 5 προς τα κατω. Θα παιχτουν πολυ καλες προσφορες σε μεταχειρισμενα/αγγελιες αυτο τον καιρο.

    Το κερασακι στην τουρτα θα ειναι και τα νεα iphone πιο πολυ για την τιμη τους(ειδικα τα φθηνοτερα μοντελα)και για το νεο σχεδιασμο,αν και δυστηχως οπως φαινεται θα απουσιαζουν τα 120HZ οθονης φετος. Με λιγα λογια θα ειναι αλλη μια παρα πολυ καλη χρονια για την μηλο εταιρεια φετος.

    Η μονη χαζομαρα της εταιρειας που ειναι για μουτζες ειναι που στα Apple Watch πχ θα τα πουλαει χωρις φορτιστες μεν,αλλα με ιδια τιμη με περυσι που τα πουλαγε με φορτιστες δε.
    Κοινως AW Series 5 με φορτιστη στο κουτι,ιδια τιμη με AW Series 6 χωρις φορτιστη στο κουτι.
    Last edited by Fulgore; 15-09-2020 at 21:53.

  4. #2684
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,689
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Να πω τώρα την αλήθεια;

    Ότι η τεχνολογία, εκτός από τεχνολογία per se, ο σκοπός της (κατά Τζομπς) είναι για να σου βελτιώνει την ζωή.

    Έχω αλλεργικό άσθμα (νταξ, πάρα πάρα πάρα πάρα πολύ λιγότερο απ' ότι παιδάκι έως έφηβος).......αλλά όποτε έχω απλό κρυολόγημα, σε 12-24 ώρες γυρνάει σε βαριά ακροαστικά και ανάσα = μηδέν.

    Το νέο Apple Watch μου σώζει την ζωή κυριολεκτικά με την μέτρηση οξυγόνου στο αίμα, σε περίπτωση κρυολογήματος/ίωσης.
    Κυριολεκτικά!

  5. The Following 2 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    Leon_DiZ (15-09-2020),obione (15-09-2020)

  6. #2685
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Να πω τώρα την αλήθεια;

    Ότι η τεχνολογία, εκτός από τεχνολογία per se, ο σκοπός της (κατά Τζομπς) είναι για να σου βελτιώνει την ζωή.

    Έχω αλλεργικό άσθμα (νταξ, πάρα πάρα πάρα πάρα πολύ λιγότερο απ' ότι παιδάκι έως έφηβος).......αλλά όποτε έχω απλό κρυολόγημα, σε 12-24 ώρες γυρνάει σε βαριά ακροαστικά και ανάσα = μηδέν.

    Το νέο Apple Watch μου σώζει την ζωή κυριολεκτικά με την μέτρηση οξυγόνου στο αίμα, σε περίπτωση κρυολογήματος/ίωσης.
    Κυριολεκτικά!
    Το έχει πει χρόνια τώρα ο Cook ότι ίσως το πιο σημαντικό κομμάτι που θα αφήσει η Apple στην ανθρωπότητα είναι στο κομμάτι της υγείας. Οι ιστορίες από το Apple Watch είναι πραγματικά πάρα πολλές και συγκινητικές και είναι πολύ ελπιδοφόρο το πόσο μπορεί να βοηθήσουν τέτοιες συσκευές και έρευνες που κάνουν.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  7. #2686
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,280
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ασυναγώνιστο το apple watch series 6. Ωρα να γινει upgrade το series 4 μου φαινεται.

  8. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    panos74gr (15-09-2020)

  9. #2687
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,015
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Μου φαίνεται για πρώτη φορά θα το αγοράσω κι εγώ το apple watch.Μονο και μονο για τα της υγείας.

  10. #2688
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,001
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Ασυναγώνιστο το apple watch series 6. Ωρα να γινει upgrade το series 4 μου φαινεται.
    Ακριβώς αυτό και για μένα!

  11. #2689
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,001
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Η μονη χαζομαρα της εταιρειας που ειναι για μουτζες ειναι που στα Apple Watch πχ θα τα πουλαει χωρις φορτιστες μεν,αλλα με ιδια τιμη με περυσι που τα πουλαγε με φορτιστες δε.
    Κοινως AW Series 5 με φορτιστη στο κουτι,ιδια τιμη με AW Series 6 χωρις φορτιστη στο κουτι.
    Το καλώδιο μαζί με τον μαγνητικό φορτιστή θα το εχει μέσα. Το μετασχηματιστή 220v σε usb δεν θα το εχει.

  12. #2690
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,280
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Παιδια εχω φαει τρελο σκαλωμα ετσι... μιλαμε μου εχει πεσει το σαγονι στο πατωμα ή μαλλον για να ακριβολογω... τα... αυτια...

    Ειμαι εδω και καιρο στο IOS14 Beta και σημερα για πρωτη φορα βγηκε νεο firmware που ενεργοποιει το spatial audio στα airpods pro...

    θεωρουσα απο αυτα που διαβαζα οτι θα ειναι καποια χαζομαρουλα αλλα το δοκιμασα και πραγματικα δυσκολευεσαι να αντιληφθεις οτι ο ηχος δεν ακουγεται απο το τηλεφωνο! Ειναι περιεργο δεν ξερω πως να το περιγραψω αλλα μοιαζει ολιγον μαγικο σαν υλοποιηση. Στην ουσια ο ηχος αναπροσαρμοζεται on the fly αναλογα το που βρισκεται το κεφαλι σου σε σχεση με αυτο που βλεπεις.



    προσωπικα δεν ειχα ξαναβοωσει κατι τετοιο και μπορω να πω εντυπωσιαστηκα παρα πολυ. Εξακολουθω να μην ειμαι σιγουρος πως στο καλο σε μπερδευει οτι δεν φορας ακουστικα!

  13. #2691
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Παιδια εχω φαει τρελο σκαλωμα ετσι... μιλαμε μου εχει πεσει το σαγονι στο πατωμα ή μαλλον για να ακριβολογω... τα... αυτια...

    Ειμαι εδω και καιρο στο IOS14 Beta και σημερα για πρωτη φορα βγηκε νεο firmware που ενεργοποιει το spatial audio στα airpods pro...

    θεωρουσα απο αυτα που διαβαζα οτι θα ειναι καποια χαζομαρουλα αλλα το δοκιμασα και πραγματικα δυσκολευεσαι να αντιληφθεις οτι ο ηχος δεν ακουγεται απο το τηλεφωνο! Ειναι περιεργο δεν ξερω πως να το περιγραψω αλλα μοιαζει ολιγον μαγικο σαν υλοποιηση. Στην ουσια ο ηχος αναπροσαρμοζεται on the fly αναλογα το που βρισκεται το κεφαλι σου σε σχεση με αυτο που βλεπεις.

    προσωπικα δεν ειχα ξαναβοωσει κατι τετοιο και μπορω να πω εντυπωσιαστηκα παρα πολυ. Εξακολουθω να μην ειμαι σιγουρος πως στο καλο σε μπερδευει οτι δεν φορας ακουστικα!
    Αυτή ακριβώς είναι η μαγεία του 3D audio. Και που να έρθει και το Tempest Audio... θα ακούς clickers με ακρίβεια χιλιοστού στο TLOU2 PS5 patch! Ούτε listen mode, ούτε τίποτα. Pure audio feedback.

    Το περιμένω πολλάααααα χρόνια να γίνει mainstream/baseline αυτό! Δεν είναι νέα τεχνολογία το HRTF (ειδικές συναρτήσεις για προσομοίωση 3D ήχου).

    Είναι κάτι που πρέπει να το βιώσεις για να γίνεις "believer". Δύσκολα μπορεί να διαφημιστεί μέσω internet (σε αντίθεση με τα τεραφλόπια/pixels). Και δυστυχώς η Sony με τον COVID δεν βλέπω να στήνει booths όπως άλλοτε.

    Ειλικρινά στον λαιμό μου καθόταν που τόσες δεκαετίες ήμασταν στο απλό stereo, άντε και surround (για τους λίγους τυχερούς που έχουν ηχοσύστημα). Τώρα με ένα απλό ζευγάρι ακουστικά θα γίνεσαι μάγκας!

  14. The Following 3 Users Say Thank You to psx3 For This Useful Post:

    obione (16-09-2020),panos74gr (16-09-2020),Valkyre (16-09-2020)

  15. #2692
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,280
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^Αυτο ακριβως σκεφτηκα και γι αυτο το ανεφερα εδω στο φορουμ. Οτι στο Ps5 αυτο θα βιωσουμε! Ειλικρινα δεν περιμενα οτι ειναι τοσο μα τοσο καλο. Λες και ο ηχος ειναι ολογυρα σου και αλληλεπιδρα με την θεση που βρισκεσαι! Φοβερο!

  16. #2693
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Η μονη χαζομαρα της εταιρειας που ειναι για μουτζες ειναι που στα Apple Watch πχ θα τα πουλαει χωρις φορτιστες μεν,αλλα με ιδια τιμη με περυσι που τα πουλαγε με φορτιστες δε.
    Κοινως AW Series 5 με φορτιστη στο κουτι,ιδια τιμη με AW Series 6 χωρις φορτιστη στο κουτι.
    Σε εμάς θα έρθει πιο κάτω το Series 6.

    449-479 από 479-499
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  17. #2694

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Σε εμάς θα έρθει πιο κάτω το Series 6.

    449-479 από 479-499
    Τι εννοεις πιο κατω?
    399$αρχικη τιμη ειχε το series 5,399$αρχικη τιμη εχει και το series 6.
    https://www.businessinsider.com/how-...watch-series-5

    Επισης κυκλοφορησε χτες το βραδυ και το Ios14 οπως αναμενοταν.

  18. #2695
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Τι εννοεις πιο κατω?
    399$αρχικη τιμη ειχε το series 5,399$αρχικη τιμη εχει και το series 6.
    https://www.businessinsider.com/how-...watch-series-5

    Επισης κυκλοφορησε χτες το βραδυ και το Ios14 οπως αναμενοταν.
    Σε εμάς λέω, για Ελλάδα. Το S6 θα ξεκινάει πιο κάτω από το S5.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  19. #2696

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Σε εμάς λέω, για Ελλάδα. Το S6 θα ξεκινάει πιο κάτω από το S5.
    Εχεις δικιο σε αυτο,τωρα βλεπω τιμες απο αλυσιδες.

    Το Apple Watch SE δυστηχως με καπελο απο τα 295ευρω που επρεπε να κοστιζει,ξεκιναει απο τα 320.

  20. #2697
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Εχεις δικιο σε αυτο,τωρα βλεπω τιμες απο αλυσιδες.

    Το Apple Watch SE δυστηχως με καπελο απο τα 295ευρω που επρεπε να κοστιζει,ξεκιναει απο τα 320.
    Είναι *τρομερή* τιμή για το SE, τρομερή! Το υπολόγιζα στα 350-370 αρχικά. Το συγκεκριμένο θα πάει τρένο.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  21. #2698
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,280
    Name
    Δημήτρης

    Default

    479 θα εχει το 44mm σωστα?

  22. #2699
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    479 θα εχει το 44mm σωστα?
    Ναι, το 6.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  23. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    Valkyre (17-09-2020)

  24. #2700

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Είναι *τρομερή* τιμή για το SE, τρομερή! Το υπολόγιζα στα 350-370 αρχικά. Το συγκεκριμένο θα πάει τρένο.
    Τα 279δολλαρια αρχικης τιμης που ανακοινωθηκαν,αντιστοιχούν σε 290ευρω με 24% ΦΠΑ. Και αρα και το 40ρι και το 44ρι επρεπε να κοστιζουν φθηνοτερα.

    Επισης νομιζα οτι το SE ειναι στην ουσια ενα φθηνοτερο S5,αλλα εχει καποιες ελλειψεις απο αυτο
    https://www.theverge.com/21438413/ap...-models-versus

    Βεβαια και παλι οι τιμες ειναι καλες για Apple Watch δεδομενα και για day one,ειδικα αν το δουμε μελλοντικα σε καμια προωθητικη απο τραπεζες με 20% για παραδειγμα.

    Για μενα βεβαια που το θελω πιο πολυ για ειδοποιησεις,για τα airpods και για κλησεις,με βολευει και το φθηνοτερο S3,αλλα θα περιμενω τωρα τις γιορτες να δω τι θα παιξει μιας και ειμαι μεταξυ αυτων των 2.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •