Εγώ συμφωνήσω ότι η εικόνα μοιάζει πάρα πολύ με την ανάπτυξη του Anthem. Πολύ φιλόδοξο πλάνο, κάτι πολύ διαφορετικό με ότι ειχαν κάνει πριν, δυσκολίες στην επικοινωνία, δυσκολίες με το engine (αν και αυτό που λένε ότι το έφτιαχναν καθώς έφτιαχναν και το παιχνίδι συμβαίνει σε πάρα πολλά games). Και το κυριότερο για μένα υπερβολικό μαρκετινγ και υπερβολικές υποσχέσεις.

Η μεγάλη διαφορά είναι ότι το anthem ειναι μια πατάτα (παρότι ειμαι πολύ μεγάλος fun της BioWare, και το έχω τελειώσει, το μόνο που αξίζει στο παιχνίδι ειναι το shooting και το flying) ενώ το cyberpunk ειναι ηδη παιχνιδάρα (στο ps5 & PC που τρέχει καλά). Αν μέσα σε τόσο λίγο χρόνο κατα τα λεγόμενα, κατάφεραν να βγάλουν αυτό το πολύ καλό παιχνίδι, σημαίνει ότι από πίσω υπάρχει μια πάρα πολύ δυνατή ομαδα. Για αυτό και πιστευω αυτό που λέει και ο Δημήτρης, ότι το παιχνίδι θα εξελιγθεί πολύ παραπάνω από αυτό που σκοπευαν να κάνουν.



Προσωπικά τα παράπονα που έχω στο ps5 έχουν να κάνουν με τα crashes (που για μένα εμφανίστηκαν με το 1.06 που υποτίθετε ότι έλυνε το θεμα), τα visual glitches (σοβαρό bug σε quest δεν έχω βρει) και γενικά στο polishing. Στους μηχανισμούς του δεν έχω βρει θέμα.