Page 6 of 24 FirstFirst ... 234567891016 ... LastLast
Results 101 to 120 of 465

Thread: Gran Turismo 7 [+VR]

  1. #101
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Και να πεις ότι ασχολούνται πολλοί με πειρατεία στις κονσόλες εν έτει 2021, θα έβγαζε κάποιο νόημα... τώρα απλά σπάει @@.

  2. #102
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,010
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Μπορεί να αλλάξει αυτό στο μέλλον ;
    διοτι είναι εντελώς off για εμένα η αγορά του αν είναι always online το campaign

  3. #103
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,987
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Όντως το online δεν στέκει, ο μόνος λόγος να βάλεις online only ένα παιχνίδι είναι να έχεις συνδεμένος με το save του να μην μπορεί ο άλλος να κλέψει κ να αλλάξει το save. Νομίζω έτσι ξεκίνησε κ το sport τώρα που το σκέφτομαι κ μετά μπορούσες κ offline.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  4. #104
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Όντως το online δεν στέκει, ο μόνος λόγος να βάλεις online only ένα παιχνίδι είναι να έχεις συνδεμένος με το save του να μην μπορεί ο άλλος να κλέψει κ να αλλάξει το save. Νομίζω έτσι ξεκίνησε κ το sport τώρα που το σκέφτομαι κ μετά μπορούσες κ offline.
    «Νιντεντίσια» λογική (του παραλόγου!) είναι αυτή... ας κάνει ό,τι θέλει ο καθένας στο SP, το πολύ-πολύ να του κλειδώσουν τα trophies!

  5. #105
    Elite Gokussjin's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Ρόδος
    Posts
    887
    PSN ID
    Steva24
    Name
    Σταύρος

    Default

    Κινήσεις ΕΑ απο GT? Υπάρχει καιρός μέχρι τότε ακόμα αλλά για μένα αυτός είναι ένας λόγος να μην ασχοληθώ και καθόλου με το παιχνίδι. Δε με απασχολεί να δώσω ούτε 400 ούτε 500 ώρες αλλά αυτό με το always online δεν το συμπαθώ.

  6. #106
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Ειπαν για ποιο λογο πρεπει το campaign να ειναι always online? Για το GT sport ας πουμε οτι το καταλαβαινω.
    Εδω η δικαιολογια ποια ειναι ακριβως?


  7. #107
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Πάντως για να είμαστε δίκαιοι (μην λένε κάποιοι ότι κράζαμε μόνο το Hali Infinite) η cross-genίλα βγάζει μάτι:

    Spoiler!
    Με χάλασε πολύ το downgrade που έφαγε, περίμενα (όπως όλοι πιστεύω) κάτι ανάλογο με το Ratchet να μας πέσουν τα σαγόνια και βλέπουμε ένα GT Sport,
    ακόμη και οι πίστες έχουν παραμείνει οι ίδιες με προσθήκες τις αρχαίες Trial Mountain και High Speed Ring.

  8. #108
    Advanced Member balabanis's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    403
    PSN ID
    BalaJim

    Default

    Έχω να ασχοληθώ σοβαρά με τη σειρά από το GT6 στο ps3. Ελπίζω να έχουμε να κάνουμε με έναν καλό τίτλο ώστε να με ξανά κάνει να ασχοληθώ.

  9. #109
    Advanced Member FurionMike's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    431
    PSN ID
    furionmike

    Default

    παντα ηταν ενας τιτλος το GT που τα γραφικα του με εντυπωσιαζανε κ μενα, τωρα ειναι λες και βλεπω ξανα το GTsports απλα με ανανεωμενα cinematics οτι εχω δει ως τωρα.. αναμενω να βγει gameplay trailer να δουμε ακριβως τι παιζει.
    fingers crossed!

  10. #110

    Default

    Απο τα αγαπημενα μου franchises. Χαιρομαι που επεστρεψαν στην παλια συνταγη με το campaign. Απο την αλλη, διαβαζω και καποια πραγματα που το χαλανε λιγο.

    Το always online, το οποιο γενικα δεν με ενοχλει τοσο για λογους "ηθικης" ας πουμε. Ναι δεν καταλαβαινω τη λογικη και θελω να εχω επιλογη στο single player να ειμαι offline, αλλα το προβλημα μου ειναι περισσοτερο πρακτικο. Ειμαι σε περιοχη με κακη συνδεση. Η ταχυτητα του ιντερνετ ανεβοκατεβαινει και πολυ συχνα μου κανει και διακοπες εστω και για λιγα δευτερολεπτα.

    Απο την αλλη, το cross-gen. Το καταλαβαινω, σιγουρα τους βοηθαει οικονομικα, αλλα το να το κανουν και στα 3 επομενα μεγαλα τους παιχνιδια, κανει κακο στα ιδια τα παιχνιδια. Αυτο πιο "γενικα" βεβαια, αλλα και ειδικα για το καθε παιχνιδι.

    Υστερα, ελπιζω το campaign να εχει βελτιωθει με καποιο τροπο. Το τελευταιο που ειχα παιξει ηταν το GT5 στο ps3. Επαιξα πολλες ωρες, μου αρεσε, αλλα προς το τελος με κουρασε αρκετα. Οι πολυωροι αγωνες ηταν ενα θεμα, αλλα μπορουσα να ζησω με αυτο, χωρις ιδιαιτερο προβλημα.

    Αυτο που πραγματικα με κουρασε σε σημειο να βαρεθω, ηταν οι αγωνες B-spec. Δεν εβγαζα νοημα γιατι υπηρχαν, αφου απλα καθομουν επι ωρες να βλεπω εναν οδηγω να τρεχει μονος του και σε επιπεδο στρατηγικης δεν μπορουσες να επηρεασεις το αποτελεσμα ουτε στο ελαχιστο.

    Ειδικα σε καποιους αγωνες μικρης διαρκειας ο οδηγος παρολο που ειχε πολυ καλυτερο αυτοκινητο, δυσκολευοταν στις προσπερασεις (χαρακτηριστικο παραδειγμα ενας αγωνας στο Μονακό) και γενικα η ΑΙ εκανε εντελως ηλιθια λαθη. Εντελει το παρατησα αφηνοντας αρκετους αγωνες χωρις να τους κερδισω.

  11. #111
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,987
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Το μόνο που δεν θέλω είναι DLC, δεν θέλω να βγάλουν κανένα, αν είναι να το κάνουν σαν το forza που πληρώνεις το παιχνίδι κ μετά έχει άλλα δέκα packs δεν το θέλω καθόλου γιατί αυτή η μόδα με τα dlc κ Season pass αρχίζει να κουράζει την τσέπη μου

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


    xbox:Christoforo7s

  12. #112
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Το μόνο που δεν θέλω είναι DLC, δεν θέλω να βγάλουν κανένα, αν είναι να το κάνουν σαν το forza που πληρώνεις το παιχνίδι κ μετά έχει άλλα δέκα packs δεν το θέλω καθόλου γιατί αυτή η μόδα με τα dlc κ Season pass αρχίζει να κουράζει την τσέπη μου
    Το GT Sport πάντως έχει μπόλικο πράμα από δαύτα, οπότε δεν ξέρω γιατί πιστεύεις ότι θα αλλάξει αυτό... όλα αυτά τα συνεχή updates υποδηλώνουν GaaS στρατηγική.

  13. #113
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Αν δεν κάνω λάθος ΟΛΑ τα DLC αυτοκίνητα στο GT Sport μπορείς να τα αγοράσεις με in-game money (ή αν είσαι κωλόφαρδος και σου χαρίσει κάποιο μοντέλο).

  14. #114
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,987
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Αν δεν κάνω λάθος ΟΛΑ τα DLC αυτοκίνητα στο GT Sport μπορείς να τα αγοράσεις με in-game money (ή αν είσαι κωλόφαρδος και σου χαρίσει κάποιο μοντέλο).
    Δεν έχω προσέξει γιατί το έσβησα από τις πρώτες μέρες αν κ το είχα πληρώσει day one
    edit
    Λάθος αγορά δεν είχα χρόνο εκείνη την εποχή δεν μου άρεσε κ τόσο, οπότε το παράτησα μετά από δέκα μέρες.
    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 15-09-2021 at 00:28.

    xbox:Christoforo7s

  15. #115
    Advanced Member FurionMike's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    431
    PSN ID
    furionmike

    Default

    ναι ολα τα αμαξια τα ξεκλειδωνεις με ingame currency αλλα υπαρχουν καποια και να τα αγορασεις αμα θες με ευρω.ενα DLC με τον Lewis hamilton που στην ουσια κοντραρεις τους χρονους του ειναι το μονο που πρεπει να αγορασεις ξεχωριστα,ολα τα υπολοιπα ειναι free updates.(ακομα βγαζουν εντωμεταξυ,εκει δεν υπαρχει παραπονο)

  16. #116
    Elite drifterx's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Salonica
    Posts
    648
    Name
    Μάνος

    Default

    Crossgenιλα αλερτ!

    https://wccftech.com/gran-turismo-7-...plays-physics/

    Και λίγο κράξιμο τους ρίχνουμε!

  17. #117
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by drifterx View Post
    Crossgenιλα αλερτ!

    https://wccftech.com/gran-turismo-7-...plays-physics/

    Και λίγο κράξιμο τους ρίχνουμε!


    H Sony συνεχιζει να μλκιζεται, το we believe in generations φαινοταν τοτε οτι εβαζε το καραβι στην σωστη ροτα, αλλα τελικα ηταν μια ψευτικη κ πολυ αστοχη δηλωση,
    που το μονο που κανει τωρα ειναι να προξενει αγανακτηση & θυμο στους κατοχους ps5 κ χλευασμο (οχι αδικως) απο τα xbots.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  18. #118
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Εγώ θέλω να δω πως θα προσφέρει βελτιωμένα physics με το OG PS4 baseline...

    Δεν είναι ανάγκη να τρέχουν όλα στην CPU, υπάρχει και η GPGPU για physics acceleration, αλλά και πάλι, άλλο PS4 GPU και άλλο PS5 GPU. Όπως και η Zen 2 CPU έχει μεγάλη βελτίωση.

  19. #119
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Θέλω να δω πως τα dynamic real-time weather και ώρα ημέρας θα αποδίδονται από το ΠΣ4 (είναι επιβεβαιωμένο, από συνέντευξη του Καζουνόρι στο γιουρογκέιμερ)

    Πάντως ο Καζουνόρι προσπάθησε να κάνει λεκτική ντρίμπλα όταν τον ρώτησε ο δημ/φος: "και από πλευράς physics; θα είναι βελτιωμένο το παιχνίδι; Ρωτάω γιατί θα πρέπει να παίζει ΚΑΙ στο ΠΣ4, όχι μόνο στο PS5".

    Διπλωματική απάντηση: "το παιχνίδι έχει βελτιωμένα physics, αλλά μην ξεγελαστείτε ότι είναι το ίδιο παιχνίδι στο PS4 και στο PS5. Στο PS5 δεν θα πιστεύετε την ποιότητα γραφικών".

    Δηλαδή;
    Ντρίμπλα.

    Και η χαριστική βολή κροςς-τζενίλας, που πάνε ΠΕΡΙΠΑΤΟ ΟΛΕΣ οι δυνατότητες gameplay (ήτοι physics) του GT7: θα μπορούν να παίζουν μεταξύ τους online χρήστες του PS4 και PS5;"

    Μονολεκτική απάντηση, που αν και λιτή είναι απόλυτα περιγραφική της αισχρής κατάστασης: "Yes!".

  20. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    psx3 (16-09-2021)

  21. #120
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Δεν ξέρω τι θα γίνει με το gt7 αλλά στο nba και στο περσινό φιφα υπήρχε διαφορά ps4 με ps5 και δεν λέω για τα γραφικά αλλά για το gameplay, γιαυτό κιόλας δεν υπάρχει cross Gen play σε αυτά τα game

Page 6 of 24 FirstFirst ... 234567891016 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •