Page 7 of 27 FirstFirst ... 3456789101117 ... LastLast
Results 121 to 140 of 529

Thread: Assassin's Creed Valhalla

  1. #121
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    17 Νοέμβρη απο οτι φαινεται κυκλοφορει το ασασιν

    https://www.reddit.com/r/assassinscr...ding_to_a_now/


  2. #122
    AriStos13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ριο, Πατρα
    Posts
    5,602
    PSN ID
    Aristos13
    Name
    Αρης

    Default


  3. #123
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,000
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Μια χαρά



  4. #124
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Παιδια αυτο το dodge/parry mechanic του Assassins Creed απο το Odyssey και απο οτι φαινεται το Valhala πρεπει να φυγει...

    Πρωτα απο ολα οπτικα ειναι απο τα πιο "ασχημα" dodge που υπαρχουν στο gaming αυτη τη στιγμη... δευτερον ειδικα στο Odyssey ελειψη ασπιδας το μονο που σου εμενε ηταν το dodge και αυτη η βλακεια parry. Δε ξερω γενικα το combat ειναι rough. Σαν αισθηση κλπ εννοω. Ευτυχως εδω θα υπαρχει κανονικα ασπιδα οποτε το πραγμα βελτιωνεται κατευθειαν. Αλλα απο την αλλη ειμαστε σε φουλ τσοπα επιπεδο πλεον, δηλαδη το stealth ειναι μαλλον πιο διακοσμητικο απο ποτε. Γενικα ομως το ολο feeling εξακολουθει να δειχνει μετριο. Μακαρι να κανω λαθος. Κατα πασα πιθανοτητα θα το παρω αλλωστε.

  5. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Snk (13-07-2020)

  6. #125
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default




    Και 30 λεπτά gameplay walkthrough από το event.

    17 Νοεμβρίου και επίσημα για την current gen έκδοση, free upgrade η next gen για τους κατόχους.

    Everything We Learned About Assassin’s Creed Valhalla After Playing It


    Προσωπικά μου άρεσε πολύ το gameplay trailer που έδειξαν, έχουν κάνει ωραίες προσθήκες στο combat.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  7. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    christos-sonyboy (13-07-2020)

  8. #126
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post



    Και 30 λεπτά gameplay walkthrough από το event.

    17 Νοεμβρίου και επίσημα για την current gen έκδοση, free upgrade η next gen για τους κατόχους.

    Everything We Learned About Assassin’s Creed Valhalla After Playing It


    Προσωπικά μου άρεσε πολύ το gameplay trailer που έδειξαν, έχουν κάνει ωραίες προσθήκες στο combat.
    Αν φτιαξουν λιγο καλυτερα και το facial animation των χαρακτηρων.Θα μιλαμε για ενα ποιο βελτιωμενο assasin σε αυτο τους 2 τομεις
    Κατα τα αλλα ομως απο θεμα gameplay παραμεμενει στα στανταρ των προηγουμενων 2

  9. #127
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Δε ξερω γενικα βρισκω πολλα "παλιομοδιτικα" σκηνικα. Ισως κακομαθαμε τελευταια με καποιες μεγαλες κυκλοφοριες. Δηλαδη ας πουμε αυτο το εφφε με τα ιχνη που εμφανιζεται καθε φορα που κανεις καποια επιθεση με ενα οπλο, σαν να "σκιζει τον αερα" μου φαινεται πολυ ατοπο. Ειναι ωραια φαση για ενα arcade παιχνιδι που εχει καρτουνιστικο στυλ, οχι ενα assassins creed που υποτιθεται προσπαθει να δειχνει πιο ρεαλιστικο. Μπορω να το δικαιολογησω να υπαρχει σε μια σπεσιαλ κινηση, αλλα οχι και ολη την ωρα.

    Γενικα η Ubisoft εχει θεμα με τετοια πραγματα, οπως αλλωστε και με τα μονιμως μπουχτιστικα HUD της... αυτο το τελευταιο ειμαι πεπεισμενος πλεον οτι ποτε μα ποτε δεν θα μπορεσουν να το βελτιωσουν. Ειναι ξεκαθαρο οτι σαν εταιρεια εχει φετιχ με το User Interface.

    Ξαναλεω, πιθανοτατα το παιχνιδι παει προς αγορα, αλλα οσο ναναι γκρινιαζω που βλεπω καποια πραγματα να μην βελτιωνονται αναλογως με τα υπολοιπα. Και εννοειται οτι εχω μεγαλες απαιτησεις απο την Ubisoft που εχει και τους πορους και το budget αλλα και το asset library για να δινει ολο και καλυτερα αποτελεσματα. Ειναι αυτο τωρα facial animation? Ειπαμε δε θελουμε να ειναι και TLOU2 προφανως αλλα οχι και αυτα τα χαλια... στο Odyssey ηταν επισης τραγικο αυτο το κομματι οπως φυσικα και το voice acting (at least στον Αλεξιο...)

  10. #128

    Default

    Το παιχνιδι ηταν στην αναπτυξη περιπου 2.5χρονια. Μην περιμενετε να δειτε πολλα διαφορετικα παγματα σε σχεση με τα τελευταια origins/Odyssey.

    Επισης για τιτλο της ubisoft μιλαμε που θα μπει σε γερη εκπτωση μετα απο λιγους μηνες(που τοτε και θα αξιζει)και φυσικα για αλλο ενα παιχνιδι με ακριβο season pass.

  11. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    djpar (13-07-2020)

  12. #129

    Default

    εμενα μου αρεσε,δεν εχω κανενα παραπονο και εχει φυγει για day one αγορα. σιγουρα θα υπαρξουν πολλες βελτιωσεις οπτικα μεχρι να βγει.

  13. The Following User Says Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    spartan (14-07-2020)

  14. #130
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Το battle system φαινεται αρκετα βελτιωμενο απο αυτα που εδειξαν, γενικα φαινεται οτι σε οποιον αρεσαν τα origins/odyssey θα του αρεσει και αυτο.
    Τεχνικα το βρισκω μετριοτατο, δεν ξερω ποια εκδοση ειναι αυτη που εδειξαν αλλα σε συγκριση με την προηγουμενη cross gen κυκλοφορια δεν βλεπω τιποτα που να το διαχωριζει με current gen παιχνιδια.
    Το black flack ειναι φυσικα ενα παιχνιδι της ps360 γενιας, παρολα αυτα η εκδοση του ps4 ειχε καποια features οπτικα που του εδιναν ενα edge, εδω δεν βλεπω απολυτως τιποτα.
    Υποθετω γα βγαλουν καποια στιγμη κατι πιο συγκεκριμενο για να δουμε αν υπαρχουν διαφορες και ποιες ειναι αυτες περα απο τα loading speeds.


  15. #131
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Το battle system φαινεται αρκετα βελτιωμενο απο αυτα που εδειξαν, γενικα φαινεται οτι σε οποιον αρεσαν τα origins/odyssey θα του αρεσει και αυτο.
    Τεχνικα το βρισκω μετριοτατο, δεν ξερω ποια εκδοση ειναι αυτη που εδειξαν αλλα σε συγκριση με την προηγουμενη cross gen κυκλοφορια δεν βλεπω τιποτα που να το διαχωριζει με current gen παιχνιδια.
    Το black flack ειναι φυσικα ενα παιχνιδι της ps360 γενιας, παρολα αυτα η εκδοση του ps4 ειχε καποια features οπτικα που του εδιναν ενα edge, εδω δεν βλεπω απολυτως τιποτα.
    Υποθετω γα βγαλουν καποια στιγμη κατι πιο συγκεκριμενο για να δουμε αν υπαρχουν διαφορες και ποιες ειναι αυτες περα απο τα loading speeds.
    Το παιχνιδι παντως ειναι σε φαση βελτιωσης
    Το εγραφε και κατω δεξια το μηνυμα που ελεγε work in progress,οταν επαιζε το gameplay trailer
    Δεν νομιζω να βγει τοσο χαλια οπτικα στην τελικη του εκδοση οταν με το καλο κυκλοφορησει

  16. #132
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Συνήθως η Ubisoft κάνει το αντίθετο πάντως. Μας δείχνει τρομερά γραφικά και μας προσφέρει ένα ωραιότατο downgrade...
    Προσωπικά μου άρεσε το Odyssey αλλά με κούρασε το μέγεθος οπότε με πολλά side quests δεν ασχολήθηκα.
    Την σειρά όμως την έχω παρατήσει πολύ καιρό ουσιαστικά οπότε δεν ξέρω αν θα ασχοληθώ με το συγκεκριμένο.
    Από ότι είδα μου άρεσε η επίθεση σε ένα κάστρο πάντως.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  17. #133
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Έχουν πει πότε κυκλοφορεί;

    Αν γνωρίζετε ημερομηνία, με βάσει το πως είναι τα χρονοδιαγράμματα ανάπτυξης τέτοιων μεγάλων παιχνιδο-κόσμων, μπορούμε να κάνουμε μια υπόθεση για το αν θα βελτιωθεί πολύ, μέτρια, λίγο το οπτικό αποτέλεσμα (όπως βέβαια και τα gameplay mechanics).

    Αν κυκλοφορεί σε 6 μήνες, ξεχάστε το: πάνω-κάτω έτσι θα είναι το παιχνίδι, τόσο οπτικά όσο και από gameplay.

    Αν κυκλοφορεί σε 1 χρόνο, ίσως δεχτεί μια βελτίωση οπτικά (το gameplay θα παραμείνει ίδιο).

    Αν κυκλοφορήσει μετά από 1,5 χρόνο, τότε μπορούν να υπάρξουν κάποιες προσδοκίες (gfx+gameplay), όχι κάτι το ιδιαίτερο όμως.

    Ο λόγος: είναι ήδη in-place όλα τα mechanics, όλα τα world modeling, texturing, avatars (NPCs), ο κώδικας έχει αποφασιστεί ποιος θα είναι και πως θα αποδίδει, στην τελική φάση ανάπτυξης ραφινάρονται τα bugs και γίνεται το playtesting. Για τόσους μεγάλους κόσμους, η τελική φάση διαρκεί 6-12 μήνες.
    Βάλτε υπόψη σας το bd-rom pressing (παραγωγή των εκατομμυρίων δίσκων bd-rom), βάλτε την διάρκεια των μεταφορικών από Κίνα σε όλο το πλανήτη (retail)........πόσο καιρό απαιτεί αυτό; Τουλάχιστον 1 μήνα.

    Συνεπώς, μην περιμένετε ιδιαίτερες διαφορές από αυτό που είδατε.

    Όπως ειπώθηκε:

    - Σε όσους άρεσαν τα Origins, Odyssey, τότε θα αρέσει κι αυτό (εκτός κι αν βαρέθηκαν να παίξουν πάλι κάτι που να μοιάζει).

    - Σε όσους δεν άρεσαν τα δύο προηγούμενα ή τέλος πάντων τα βρήκαν μέτριες εμπειρίες, να μην αναμένουν κάτι διαφορετικό.

    Ουσιαστικά reskin (σε γοτθικό theme) των προηγούμενων είναι με ολίγες προσθήκες στο gameplay (ουσιαστικά δεν τις λες προσθήκες, αλλά λιλιπούτεια iterations. Είναι ο νέος "μαγικός" τρόπος μιλκαρίσματος φράγκων τα iterations. Αν το ψάξετε καλά τι εστί αυτός ο όρος, θα καταλάβετε τι εννοώ. Πιστεύω ότι οι περισσότεροι γνωρίζουμε τι σημαίνει).

  18. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    obione (14-07-2020)

  19. #134
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    @ Spartan

    Μην περιμενεις να αλλαξει κατι ιδιαιτερο... το παιχνιδι ειναι 3-4 μηνες απο το να γινει Gold!

    @ Λευτερης

    Μαζι γραφαμε.

  20. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Lefteris_X (14-07-2020)

  21. #135
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Συνήθως η Ubisoft κάνει το αντίθετο πάντως. Μας δείχνει τρομερά γραφικά και μας προσφέρει ένα ωραιότατο downgrade...
    Προσωπικά μου άρεσε το Odyssey αλλά με κούρασε το μέγεθος οπότε με πολλά side quests δεν ασχολήθηκα.
    Την σειρά όμως την έχω παρατήσει πολύ καιρό ουσιαστικά οπότε δεν ξέρω αν θα ασχοληθώ με το συγκεκριμένο.
    Από ότι είδα μου άρεσε η επίθεση σε ένα κάστρο πάντως.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Δεν αντιλεγω
    Αλλα στα origins και στο odysseys δεν ειδα καποιο downgrade μεσα στο παιχνιδι
    Επιπλεον μην ξεχναμε οτι ειδικα το τελευταιο ηταν και το καλυτερο παιχνιδι της σειρας(απο αποψη και βαθμολογιας κιολας)

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    @ Mιχαλης

    Μην περιμενεις να αλλαξει κατι ιδιαιτερο... το παιχνιδι ειναι 3-4 μηνες απο το να γινει Gold!

    @ Λευτερης

    Μαζι γραφαμε.
    Ανετα μπορει να βελτιωθουν π.χ τα facial animation πανω στην συγκεκριμενη buld που εδειξαν,Ειδικοτερα που αυτη την στιγμη ειναι χειροτερα απο τα προηγουμενα της σειρας
    Οπως φυσικα και τα perfomance του παιχνιδιου

  22. #136
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Άει καλά!
    Σε 3-4 μήνες κυκλοφορεί;

    Μην περιμένετε καμία διαφορά. Αυτό που είδατε, αυτό θα πάρετε.

    Άντε να γίνει ένα ραφιναρισμα-τάκι στον κώδικα, μπας και σωθούν κάποια frame drops.

    Να αναμένετε σίγουρα day 1 patch ή έστω ένα patch σε σύντομο χρονικό διάστημα (που θα επικεντρώνεται στα bugs). Κι αυτό με μεγάλο "αν". Διότι θα δοθεί μεγαλύτερη έμφαση στο gamepass και στην δημιουργία υλικού προς αυτό.

    Το "WiP" όπως λέγεται εδώ και δεκαετίες (Work in Progress), όπως είπε ο Δημήτρης/Βάλκυριε, είναι για τυπικούς λόγους τοποθετημένο στα preview-video κάτι σαν fail-safe αν πέσουν κραξίματα. Σε τέτοια μεγάλα παιχνίδια, το WiP 3-4 μήνες πριν την κυκλοφορία είναι σα να σου λένε "αυτό θα είναι το τελικό παιχνίδι, πλην κάποιων bug που όσα προλάβουμε θα διορθώσουμε".

    ΥΓ: @σπαρταν = Ξέρεις ΠΟΣΗ δουλειά απαιτείται για τα facial animations; Γι' αυτό είπα ότι "όλα είναι στην θέση τους, γραφικά, animation κλπ" όταν το παιχνίδι απέχει 3-4 μήνες. Είναι καθαρά θέμα logistics / finance. ΔΕΝ βγαίνει το χρονοδιάγραμμα αν κάτσουν οι γραφίστες να βελτιώνουν γραφικά, για διάφορους λόγους πχ. η βελτίωση γραφικών μπορεί να απαιτεί περαιτέρω προγραμματισμό (γιατί το παιχνίδι θα γίνει πιο βαρύ = απαιτείται καλύτερος κώδικας). Μόνο και μόνο αυτό, αποκλείει την βελτίωση σε διάστημα μόνο 3-4 μηνών.
    Last edited by Lefteris_X; 14-07-2020 at 16:14.

  23. #137
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default


    Παντως το combat animation
    Φαινεται πολυ καλυτερο απο το origins και odyssey

  24. #138
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    To performance μπορει να βελτιωθει. Το facial animation δεν νομιζω, αν και να ειμαι ειλικρινεις μου φανηκε ηδη βελτιωμενο σε σχεση με το Odyssey που πραγματικα ηταν τραγικο.

  25. #139
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Ξέρουμε εάν η έκδοση του ps4 θα παίζει κ στο ps5?

    Spoiler!

  26. #140
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Ναι παιζει κανονικα

    Purchase Assassin's Creed Valhalla on Xbox One or PlayStation4 and upgrade your game to the next-gen version (Xbox Series X or PlayStation5) at no additional cost

  27. The Following User Says Thank You to Snk For This Useful Post:

    ilias78 (17-07-2020)

Page 7 of 27 FirstFirst ... 3456789101117 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •