Quote Originally Posted by psx3 View Post
@Leon

Με το proxy posting των Discord minions θα γίνει κάτι;

Έχω κάτι ζουμερά PM να βγάλω στην φόρα αν χρειαστεί...
Καταλαβαίνω το ότι έχεις άχτι κάποια άτομα και συμπεριφορές. Ο τρόπος όμως που το διαχειρίζεσαι και δημιουργείς μια κατάσταση κόντρας και συνεχούς αντιπαράθεσης πραγματικά δεν μας βοηθάει.

Το ξέρεις ότι εκτιμώ και θέλω την συνεισφορά σου στο forum αλλά δεν καταλαβαίνω τι προσπαθείς να καταφέρεις μετατρέποντας το forum σε λαϊκό δικαστήριο.

Τι θα άλλαζε δλδ αν έκανες απευθείας report τα posts που σε ενοχλούσαν; Αν έκανες report το pm;;

Έχω φάει τώρα ένα τρίωρο κυριακάτικα, τρίωρο που δεν μου περισσεύει, να σβήνω posts, να στέλνω pm, να μου στέλνουν pm, να κάνω ό,τι βλακεία μπορείς να φανταστείς για να επαναφέρω το forum και ενώ το βλέπεις ότι κλειδώνω το thread, παίρνεις την κατάσταση στα χέρια σου και επαναφέρεις μια ένταση. Γιατί;

Επίσης, σε φιλικό επίπεδο, επειδή σε διαβάζω με προσοχή, μήπως ασχολείσαι λίγο παραπάνω με άτομα και καταστάσεις που δεν θα έπρεπε; "Μας έλεγαν κάποιοι", "διαβάζω τι λένε κάτι Xbots" κτλ. Ακόμα και σε μη σχετικά threads, θα γυρίσεις την κουβέντα προς την Microsoft, λες και βλέπεις το gaming μέσα από ένα "αντιδραστικο πρίσμα" και πρέπει τα πάντα να τα συγκρίνεις με αυτή.

Το καταλαβαίνω εν μέρη αλλά νομίζω ότι σε ένα μεγάλο βαθμό έχεις επηρεαστεί από την όλη "κόντρα" και έχεις αναπτύξει συμπεριφορές που εγώ τουλάχιστον δεν θυμάμαι να είχες.

Στην τελική, who cares τι λέει ο κάθε βαμμένος;; Αντικειμενικά έχουμε μια κονσολάρα, έχουμε παιχνιδάρες και το μέλλον του PlayStation διαγράφεται λαμπρό. Ίσως αν σταματήσουμε να ασχολούμαστε με το τι λέει ο ένας ή ο άλλος, να σταματήσουμε να τους βλέπαμε και εδώ μέσα.