Page 33 of 164 FirstFirst ... 232930313233343536374383133 ... LastLast
Results 641 to 660 of 3262

Thread: Xbox Series S | X

  1. #641
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Ο τύπος είναι επικίνδυνος.

    Δεν μας ενδιαφέρουν οι συσκευές, δεν μας ενδιαφέρουν οι αποκλειστικότητες σε κάποια συσκευή. Μας ενδιαφέρει ο καταναλωτής να παίζει το παιχνίδι που θέλει σε όποια συσκευή θέλει.
    Δηλαδή;
    You just killed the Xbox brand, συμπληρώνω εγώ.

    Πάμε καλά;
    Και συνεχίζουμε να παίρνουμε σοβαρά αυτόν τον άνθρωπο;
    Που έχει "όραμα" ;

    Ποιο όραμα; Να τα ισοπεδώσει όλα και να μετατρέψει το gaming (της Microsoft) σε μια αόριστη έννοια, που δεν συνδέεται με το οποιοδήποτε μηχάνημα;

    Όπως είπα: επικίνδυνος.

    Κανένα μάρκετινγκ talk δεν μπορεί να "σώσει" αυτές τις δηλώσεις. Είναι ξεκάθαρο το (επικίνδυνο) μήνυμα.

  2. The Following 2 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    spartan (11-07-2020)

  3. #642

    Default

    @Lefteris_X προφανώς και αναφέρεται στο Xcloud, δεν σκότωσε κανένα Xbox, έτσι κι αλλιώς η στρατηγική της Microsoft είναι στο xCloud και στο Gamepass. Δεν την νοιάζει αν και πόσα τεμάχια κονσόλας θα πουλήσει παρά οι συνδρομές είτε σε Pc Gamepass είτε σε Xbox Gamepass. Τα παιχνίδια αν τα παίζεις από την κονσόλα ή το pc ή το tablet ή το κινητό δεν νομίζω να την απασχολεί.

  4. #643
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    https://www.videogameschronicle.com/...mpression=true

    Xbox head Phil Spencer has said he believes that generational exclusives are “completely counter to what gaming is about.”


    Καταλάβατε? Καταλάβαμε να λέτε

    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Καλα το να μιλας δεν κοστιζει κατι, απλα ειμαι περιεργος να δω οταν ερθει η ωρα πως ακριβως θα προωθησει τα ιδια προιοντα σε 48 συσκευες και πως θα δικαιολογηθει και το επιχειρημα της raw δυναμης και του πιο ισχυρου κουτιου ενω παραλληλα δεν εχει σημασια η συσκευη.
    Στυλ εχουμε το πιο δυνατο κουτι αλλα παραλληλα δεν εχει σημασια το κουτι, σημασια εχουν οι υπηρεσιες.
    Marketing μπλεντερ κανονικα.
    Να δω λοιπον πως θα προωθηθει, ειλικρινα ειμαι περιεργος.


  5. The Following 2 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    mihalis13 (11-07-2020),Slay (11-07-2020)

  6. #644
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Quote Originally Posted by Boomer View Post
    @Lefteris_X προφανώς και αναφέρεται στο Xcloud, δεν σκότωσε κανένα Xbox, έτσι κι αλλιώς η στρατηγική της Microsoft είναι στο xCloud και στο Gamepass. Δεν την νοιάζει αν και πόσα τεμάχια κονσόλας θα πουλήσει παρά οι συνδρομές είτε σε Pc Gamepass είτε σε Xbox Gamepass. Τα παιχνίδια αν τα παίζεις από την κονσόλα ή το pc ή το tablet ή το κινητό δεν νομίζω να την απασχολεί.
    Τα γνωρίζω όλα αυτά, απλώς είναι λίαν φαιδρά και ανόητα (για εμάς τους gamer) που ούτε καν αξίζουν αναφοράς.

    Πάμε παρακάτω, προσπερνάμε την σκουπιδο-φιλοσοφία του streaming-gaming.

  7. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    mihalis13 (11-07-2020)

  8. #645
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Καλα το να μιλας δεν κοστιζει κατι, απλα ειμαι περιεργος να δω οταν ερθει η ωρα πως ακριβως θα προωθησει τα ιδια προιοντα σε 48 συσκευες και πως θα δικαιολογηθει και το επιχειρημα της raw δυναμης και του πιο ισχυρου κουτιου ενω παραλληλα δεν εχει σημασια η συσκευη.
    Στυλ εχουμε το πιο δυνατο κουτι αλλα παραλληλα δεν εχει σημασια το κουτι, σημασια εχουν οι υπηρεσιες.
    Marketing μπλεντερ κανονικα.
    Να δω λοιπον πως θα προωθηθει, ειλικρινα ειμαι περιεργος.
    Εξ ου κι έγραψα "κανένα marketing talk δεν μπορεί να σώσει αυτές τις δηλώσεις".

    Αυτό που καταλαβαίνω είναι, ότι η MS δεν θέλει να φανεί η αληθινή της επιθυμία (να κλέψει όλους τους πελάτες των PC Digital Stores) η οποία βασίζεται σε Xcloud + PC/Xbox gamepass.........βγάζοντας ένα δυνατό μηχάνημα, που όμως εχμ τελικά "δεν παίζει ρόλο το μηχάνημα", αλλά παράλληλα "αγοράζω πολλαπλά στούντιο για νέα παιχνίδια" όμως τελικά τα exclusives δεν έχουν σημασία, "δεν πιστεύουμε σε γενιές" (μπράβο σας, είστε η μοναδική εταιρεία gaming που δεν πιστεύει στις γενιές)...............

    .......και όλα αυτά αν τα προσθέσεις μαζί, ισούνται με επικοινωνιακό αχταρμά, κάκιστη προσπάθεια συγκάλυψης των πραγματικών προθέσεων της εταιρείας, προσβολή της νοημοσύνης όσων εδώ και 18 χρόνια πίστεψαν (και πλήρωσαν) το Xbox brand.........και εν τέλει μάρκετινγκ τραγέλαφος.

    "MS Xmas 2020: Να, ορίστε πάρτε το υπερ-γαιδούρι Xbox, φρέσκο φρέσκο. Δείτε τις γραφικάρες του. Αλλά μισό λεπτό, ψιτ, δεν παίζει ρόλο το μηχάνημα, δεν παίζουν ρόλο τα αποκλειστικά παιχνίδια, δεν μας νοιάζει σε ποια συσκευή παίζετε. Επίσης: 500 ευρώ παρακαλώ για τη νέα μηχανηματάρα, ευχαριστώ πολύ". (αν δεν αρέσει το 500άρι σε κάποιον, ας το κάνει 400άρι, 300άρι.....δεν παίζει ρόλο, γιατί δεν έχει σημασία το ίδιο το μηχάνημα / λόγια της μαμάς εταιρείας)

  9. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    mihalis13 (11-07-2020)

  10. #646
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Η ms είναι software εταιρεία, από την αρχή ο σκοπός της ήταν να εκμεταλλευτεί την gaming βιομηχανία για να αυξήσει τα κέρδη της. Κονσόλα δεν ήθελε να βγάλει ούτε και να ρίξει τόσα δις σε αυτό το κομμάτι. Αυτό που ήθελε είναι να πουλάει με license το directx , και να βγάζει κέρδη έτσι.

    Όταν έφαγε πόρτα από Sony/ Nintendo αναγκάστηκε να βγάλει κονσόλα για να προωθήσει τα σχέδια της. Οπότε η παρούσα φιλοσοφία τους δεν είναι ξένη προς το αρχικό τους σχέδιο. Οκ χάλασαν πολύ πολύ πολύ περισσότερα χρήματα από ότι ήθελαν, και πιθανόν και πάλι να αποτύχουν, αλλά αυτό ήταν από την αρχή ο λόγος που μπήκαν στην βιομηχανία.

    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  11. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    mihalis13 (11-07-2020)

  12. #647
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Ο τύπος είναι επικίνδυνος.

    Δεν μας ενδιαφέρουν οι συσκευές, δεν μας ενδιαφέρουν οι αποκλειστικότητες σε κάποια συσκευή. Μας ενδιαφέρει ο καταναλωτής να παίζει το παιχνίδι που θέλει σε όποια συσκευή θέλει.
    Δηλαδή;
    You just killed the Xbox brand, συμπληρώνω εγώ.



    Πάμε καλά;
    Και συνεχίζουμε να παίρνουμε σοβαρά αυτόν τον άνθρωπο;
    Που έχει "όραμα" ;

    Ποιο όραμα; Να τα ισοπεδώσει όλα και να μετατρέψει το gaming (της Microsoft) σε μια αόριστη έννοια, που δεν συνδέεται με το οποιοδήποτε μηχάνημα;

    Όπως είπα: επικίνδυνος.

    Κανένα μάρκετινγκ talk δεν μπορεί να "σώσει" αυτές τις δηλώσεις. Είναι ξεκάθαρο το (επικίνδυνο) μήνυμα.

    Ο τυπος με λιγα λογια θελει να κανει το gaming μια τεραστια υπηρεσια ενοικιασης
    Αλλα απο την αλλη πουλαει φουμαρα τελικα.Μια μας πριζει τα ουμπαλα για την ποιο δυνατη κονσολα εκει εξω
    Και απ την αλλη τον πειραζουν τα αποκλειστικα της σονυ που πουλανε εκατομμυρια
    Microsoft activision ea take two
    Οι καρκινοι της gaming κοινοτητας

  13. The Following User Says Thank You to spartan For This Useful Post:

    mihalis13 (11-07-2020)

  14. #648

    Default

    Μαζί σου και εγώ, μέχρι κονσόλα και pc οκ το καταλαβαίνω, τώρα σε ταμπλετ και smartphone ούτε καν, αλλά προφανώς στοχεύει σε άλλες μεγαλύτερες αγορές που όλη μέρα είναι με τις έξυπνες συσκευές επί χείρας.

  15. #649

    Default

    o φιλ σπενσερ μπορει να λεει οτι θελει,η microsoft δε θα αφησει να γινει αυτο που εγινε με το xbox one. τουλαχιστον ετσι θελω να πιστευω.

  16. #650
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Ο Σπένσερ απλά είναι η παροιμία με την αλεπού. Επειδή δεν έχει αυτό που έχουν οι δύο ανταγωνιστές του (αποκλειστικά), θέλει να μας πείσει ότι είναι κάτι κακό.

    Θα δούμε και στις 23 τι θα πουν, αλλά ήδη το μύνημα που προβάλλεται είναι μπερδεμένο.

    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  17. #651

    Default

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Ο τυπος με λιγα λογια θελει να κανει το gaming μια τεραστια υπηρεσια ενοικιασης
    Αλλα απο την αλλη πουλαει φουμαρα τελικα.Μια μας πριζει τα ουμπαλα για την ποιο δυνατη κονσολα εκει εξω
    Και απ την αλλη τον πειραζουν τα αποκλειστικα της σονυ που πουλανε εκατομμυρια
    Microsoft activision ea take two
    Οι καρκινοι της gaming κοινοτητας
    Βαλε και τα controller μεσα. Εγω σε αυτη την γενια πρεπει να αγορασα τουλαχιστον 2 με 3.

  18. #652
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Να μας πει και κατι ακομα ο φιλιππας
    Γιατι βαζει συνεχως στις παρουσιασεις του τον ορο world exlusive, αφου δεν τον ενδιαφερουν τετοιου ειδους τακτικες

  19. #653
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Δεν ξέρω για ποιο λόγο ο συγκεκριμένος έχει τόσο αποδοχή από πολύ κόσμο, ενώ γενικά οι δηλώσεις του είναι ο,τι να'ναι.
    Μπερδευεσαι.. παίζει ρόλο η δύναμη τελικά ή όχι;
    Και αν όχι γιατί μας λέτε συνέχεια για τα teraflops;
    Και αν παίζει ρόλο γιατί δεν παίζουν ρόλο τα αποκλειστικά και οι γενιές;
    Και ακούω μερικές φορές πως η MS είναι σαφής και ξέρει τι θέλει από αυτή τη γενιά ενώ η Sony όχι..
    Και αυτό επειδή η Sony δεν είχε δείξει κονσόλα. Εμένα η Sony μου φαίνεται σαφέστατη. Νέα γενιά σου λέει και το εννοεί, όπως ξέραμε τόσα χρόνια την αλλαγή γενιάς..

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  20. The Following 5 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    hakoo (11-07-2020),Lefteris_X (11-07-2020),Slay (11-07-2020),Snk (11-07-2020),spartan (11-07-2020)

  21. #654
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Δεν ξέρω για ποιο λόγο ο συγκεκριμένος έχει τόσο αποδοχή από πολύ κόσμο, ενώ γενικά οι δηλώσεις του είναι ο,τι να'ναι.
    Μπερδευεσαι.. παίζει ρόλο η δύναμη τελικά ή όχι;
    Και αν όχι γιατί μας λέτε συνέχεια για τα teraflops;
    Και αν παίζει ρόλο γιατί δεν παίζουν ρόλο τα αποκλειστικά και οι γενιές;
    Και ακούω μερικές φορές πως η MS είναι σαφής και ξέρει τι θέλει από αυτή τη γενιά ενώ η Sony όχι..
    Και αυτό επειδή η Sony δεν είχε δείξει κονσόλα. Εμένα η Sony μου φαίνεται σαφέστατη. Νέα γενιά σου λέει και το εννοεί, όπως ξέραμε τόσα χρόνια την αλλαγή γενιάς..

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Τον συγκρίνουν με τόν προηγούμενο που χαντακωσε την προηγούμενη γενιά, και τον βρίσκουν καλύτερο, κάτι που ισχύει βέβαια.

    Βέβαια έχει δώσει και αυτός υποσχέσεις που δεν υλοποιήθηκαν, ενώ κάθε χρονιά έλεγε ότι θα είναι η καλύτερη από πλευράς αποκλειστικών κάτι που ξέρουμε ότι δεν έγινε.

    Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  22. The Following 2 Users Say Thank You to Slay For This Useful Post:

    Lefteris_X (11-07-2020),mihalis13 (11-07-2020)

  23. #655
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Αυτό το θυμάμαι κάθε χρόνο στην Ε3 και εκεί ήταν που άρχισα να θεωρώ πως αυτά που λέει ήταν ο,τι να'ναι.
    Το ότι είναι καλύτερος από τον προηγούμενο δεν αμφισβητείται και στην αρχή μου έκανε και εμένα πολύ θετική εντύπωση και σαν φυσιογνωμία και με αυτά που έλεγε. Με τον καιρό όμως είδα ότι ουσιαστικά δεν έλεγε και τίποτα.
    Σίγουρα έφερε σε καλύτερη μοίρα το Xbox και με υπηρεσίες τύπου game pass (άσχετα αν εμένα δεν μου αρέσει) αλλά τώρα θεωρώ πως μπερδεύει πολύ κόσμο με τις δηλώσεις του.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Spoiler!

  24. #656
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Δεν ξέρω για ποιο λόγο ο συγκεκριμένος έχει τόσο αποδοχή από πολύ κόσμο, ενώ γενικά οι δηλώσεις του είναι ο,τι να'ναι.
    Μπερδευεσαι.. παίζει ρόλο η δύναμη τελικά ή όχι;
    Και αν όχι γιατί μας λέτε συνέχεια για τα teraflops;
    Και αν παίζει ρόλο γιατί δεν παίζουν ρόλο τα αποκλειστικά και οι γενιές;
    Και ακούω μερικές φορές πως η MS είναι σαφής και ξέρει τι θέλει από αυτή τη γενιά ενώ η Sony όχι..
    Και αυτό επειδή η Sony δεν είχε δείξει κονσόλα. Εμένα η Sony μου φαίνεται σαφέστατη. Νέα γενιά σου λέει και το εννοεί, όπως ξέραμε τόσα χρόνια την αλλαγή γενιάς..

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Για μενα ειναι αξιοπρεπεστατος μεχρι ενος σημειου και λεω μεχρι ενος σημειου γιατι αυτο που ειχε να κανει ηταν απλα να επαναφερει την κοινη λογικη στο συγκεκριμενο division. Δλδ ειλικρινα στη φαση που ηταν η MS στην αρχη της γενιας δεν χρειαζοταν να ανακαλυψει καποιος τον τροχο, απλα να κανει τα αυτονοητα με μια αξιοπρεπεια που φυσικα και την εδειξε, ειναι και πολυ συμπαθης ο ανθρωπος και αρκετα down to earth.
    Το προβλημα για μενα ξεκιναει απο την στιγμη που εχει επανελθει η κανονικοτητα επικοινωνιακα και καλειται να οδηγήσει στην επομενη γενια και να χαραξει στρατηγικη.
    Εχει μπει σε μια διαδικασια λιγο απ ολα σε μια επικοινωνιακη υπερπροσπαθεια που το μονο που καταφερνει ειναι να στειλει ενα μπερδεμενο μηνυμα.
    Επικοινωνιακη πολιτικη μπλεντερ που δινει εμφαση στα specs αλλα δεν εχουν και σημασια στην τελικη μιας και βγαζουν αλλα 38 μοντελα, που πουσαρουν την γενια με το beast μηχανημα αλλα απο την αλλη οι γενιες ειναι και λιγο ανουσιες, που εχουν αγορασει τοσα studios για να τροφοδοτουν μια υπηρεσια που ταιζει 2 γενιες.
    Το μεγαλο προβλημα της MS και το τεραστιο μειονεκτημα που εχει ειναι οτι πρεπει να μιλαει πολυ για να περασει ενα μηνυμα, η Sony δεν χρειαζεται να μιλαει πολυ γιατι μιλανε τα προιοντα.
    Ας πουμε παιζοντας το LOU2 το μηνυμα ειναι ξεκαθαρο, δεν χρειαζεται να βγει και να πει πολλα. Ο καταναλωτης καταλαβαινει απολυτως σε τι στοχευει η Sony με τον πιο σαφη τροπο που γινεται σε ο,τι αφορα το υφος και την ποιοτητα των exclusives, παιζει τα παιχνιδια. Bλεπει επισης οτι η επενδυση που εκανε συνεχιζει να του αποδιδει ενω σε λιγους μηνες βγαινει το ps5.
    Οποτε αναγκαστικα η MS αφου δεν εχει να δειξει προς το παρον, μιλαει. Και επειδη πρεπει να μιλαει πολυ εχει αλλαξει την κουβεντα 48 φορες μεχρι να βρει το sweet spot της αγορας.


  25. The Following 3 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    mihalis13 (11-07-2020),PDS (11-07-2020)

  26. #657
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Χακού, αυτό που είπες "μιλάει πολύ για να περάσει ένα μήνυμα, ενώ η Σονυ δεν χρειάζεται να μιλάει γιατί μιλάνε τα προϊόντα"..........ήταν ανέκαθεν η πάγια πολιτική της MS.

    Κακοφτιαγμένο, μέτριο προϊόν και ΟΛΟ το budget αντί να πέσει για βελτίωση προϊόντος ΠΡΙΝ κυκλοφορήσει, τελικά ΟΛΟ το budget πάει στο μάρκετινγκ ώστε να "χρυσώσει" το κακό/μέτριο προϊόν.

    Όταν είχε σχεδόν καλό προϊόν (βλέπε Χ360), ήταν η εποχή που δεν μίλαγε πολύ. Γιατί λέω "σχεδόν"; Γιατί ήξερε από πριν για το RROD (πριν την κυκλοφορία) αλλά έκανε την πάπια. Μόλις έσκασαν μαζικά τα μηχανήματα, ξεσκίστηκε στο μαρκετινγκ talk. Όταν δεν πέτυχε ούτε αυτό, έφαγε στον ass μερικά δισεκατομμύρια δολάρια για επέκταση εγγυήσεων και αντικατάσταση μηχανημάτων.

    Το δε Xbox One X, ενώ είναι άριστο ως προϊόν, πάλι ξεσκίστηκε στο marketing talk γιατί το μηχάνημα δεν έχει 1st party τίτλους (ποιότητα και πλήθος αυτών). Οπότε πάρτε BC μέχρι πίσω στο Xbox OG, πάρτε gamepass και πάρτε αμέτρητους τόνους marketing talk.

    Δηλαδή, είναι η πάγια τακτική της να μην χώνει ΟΛΟ το budget στο προϊόν, με στρατηγική να χωθεί πολύ budget στην προώθησή του.

    Τα ίδια έκανε με Windows 1.0, 3.11, 95, 98, Me, XP, Vista, 7, 8, 10. Μέτρα πόσα άκυρα προϊόντα με ΦΟΥΛ budget στο marketing talk, ώστε να πετύχουν 3 καλά προϊόντα μέσα σε 35 χρόνια: Win XP, 7, 10.
    Ας μην αναφερθώ στα Origami PC (μαζί με Samsung), σε Zune, σε IPTV (τέλη 90ς), σε SlatePC (ταμπλέτες αισχρές), σε Surface PC..........τίγκα λεφτά στο marketing talk, ακριβώς επειδή ήταν/είναι κακά-μέτρια προϊόντα και απέτυχαν ΟΛΑ (εκτός του Surface, που θα δούμε σε μερικά χρόνια πως θα καταλήξει, προς το παρόν κάααααπως τσουλάει). Δεν τα λέω εγώ αυτά, αλλά η ιστορία.

    Εξ ου και τα τρολλ-επίσημα βίντεο όπως αυτό (που τα έσπασε σε τηλεθέαση) :


  27. #658

    Default

    Μιας και ειχε ακουστει το σεναριο αυτες τις μερες

    Cyberpunk 2077 Not Planned for Xbox Game Pass
    https://www.vgchartz.com/article/444...box-game-pass/

  28. #659

    Default

    Δεν ξέρω γιατί σας μπερδεύει ο Spencer, πιστεύω είναι ξεκάθαρος σε ότι λέει. Από τον σύνδεσμό που έδωσε άλλο παιδί σε διπλανό θέμα από στέλεχος της Epic που είπε μην περιμένετε να δείτε next gen γραφικά ούτε στο PS5 ούτε στο SeriesX για τα επόμενα 2 χρόνια, μετά το 2021 θα αρχίσουν να σκάνε τα next gen, έρχεται σε πλήρη αρμονία με αυτά που έχει πει ο Spencer, ότι για 2 χρόνια θα υπάρχει υποστήριξη στις παλιές κονσόλες και μην περιμένετε να δείτε κάτι τρομερό. Φυσικά οι λάτρεις των console wars το μετέφρασαν ότι οι παλιές κονσόλες θα κρατήσουν πίσω το SeriesX, κάτι που είναι τελείως ψευδές.
    Για μένα όταν έχεις έναν Τιτανικό να βυθίζεται, αλλάζεις καπετάνιο τελευταία στιγμή και σε σώζει με τις μισές απώλειες δεν μπορώ να τον θεωρήσω αποτυχημένο. Και το πλοίο έσωσε, και σε νέα τροχιά το έθεσε με γερές βάσεις για τα επόμενα χρόνια. Τώρα αν πάει στην σωστή κατεύθυνση με το xcloud&gamepass ή θα πέσει πάλι σε παγόβουνο η ιστορία θα τον κρίνει και φυσικά οι ίδιοι οι gamers.

  29. #660
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Αν είσαι μέτοχος, λες μπράβο στον Σπένσερ γιατί κατάφερε να πνιγούν μόνο οι μισοί επιβάτες (το πλοίο δεν σώθηκε).

    Αν είσαι καταναλωτής, δεν σε ενδιαφέρει, απλώς η κονσόλα που επέλεξες να αγοράσεις αυτή τη γενιά απέτυχε παταγωδώς. (δεν εννοώ εσένα boomer, αναφέρομαι στους καταναλωτές που επέλεξαν Xbox στην αρχή της γενιάς, Χμας 2013)

    Οπότε, εξαρτάται από ποια μεριά το βλέπεις/κρίνεις/εξετάζεις/καυτηριάζεις.

    Τώρα για το αν κρατήσουν ή όχι πίσω το SerX αυτό μένει να αποδειχτεί τα επόμενα δύο χρόνια. (θέλω να πω ότι άλλο οι διάφορες εικασίες και άλλο η πραγματικότητα που αναμένουμε και κανείς δεν μπορεί να την προλογίσει)

    Η φράση "γερές βάσεις για τα επόμενα δύο χρόνια" ελπίζω να αντιλαμβάνεσαι ότι είναι δική σου εκτίμηση για το πόσο "γερές" είναι αυτές οι βάσεις.
    Δεν διαφωνώ, ούτε συμφωνώ. Απλώς σου τονίζω ότι είναι προσωπική ερμηνεία/εκτίμηση αυτό που έγραψες περί γερών βάσεων. Δεν είναι αποδεδειγμένο ακόμα.
    Εν αναμονή λοιπόν των επόμενων δύο ετών.

    Πολύ σωστά όμως, τοποθετήθηκες στην τελευταία σου πρόταση περί Xcloud/gamepass. Η ιστορία-gamer-καταναλωτές θα κρίνουν τον Σπένσερ, ουσιαστικά την MS (καθώς δεν αποφασίζει και διατάσσει ο Σπένσερ, απλώς ακολουθεί τις εντολές άνωθεν κι εκείνος βάσει αυτών διαμορφώνει την στρατηγική του τμήματος).

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •