Page 24 of 164 FirstFirst ... 142021222324252627283474124 ... LastLast
Results 461 to 480 of 3262

Thread: Xbox Series S | X

  1. #461
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    .

  2. #462

    Default

    What it's like to develop a game for Xbox Series X - according to the creator of Chorus.
    https://www.eurogamer.net/articles/2...ator-of-chorus

  3. The Following User Says Thank You to DJTaurus For This Useful Post:

    Leon_DiZ (09-05-2020)

  4. #463
    Banned Cool Member Ryzenlake's Avatar
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    230

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Ναι και εγώ, αλλά να μην μας πουλάνε ιστορίες πέρι Power console ever και ότι κάνει παπάδες...

    Το άλμα από 30 στα 60 fps είναι πραγματικά χαοτικό πιστεύω. Από τα 60 στα 120 δεν έχω δει για να έχω κάποια άποψη και αν είναι όντως τόσο εμφανές η διαφορά. Βασικά λίγο που είχα παίξει σε έναν φίλο Overwatch στα 120fps και πάνω, δεν κατάλαβα διαφορά από τα 60 για να πω την αλήθεια. Τώρα ήταν μόνο μια φορά αυτό, οπότε δεν είμαι και τόσο σίγουρος.
    Θα σου πώ δικιά μου εμπειρία για να καταλάβεις. Μόλις είχα αγοράσει καινούργιο 144hz monitor, γυρνάω σπίτι, το βάζω να παίξω. Καταλαβαίνω μια μικρή διαφορά ακόμα και στο desktop. Ανοίγω να παίξω first person shooter, διακρίνω μια smoothila παραπάνω που πριν δεν υπήρχε. Λέω ok, καλή φάση, αλλά τα 600€ που έδωσα δεν άξιζαν, η διαφορά που έβλεπα ήταν σε φάση 10%. Επειδή όμως χρησιμοποίω και το 2ο monitor ταυτόχρονα, δοκιμάζω λοιπόν ξανά την εμπειρία στο παλιό monitor. Έπαθα ΣΟΚ. Ακόμα και στο browsing φαινόταν οτι laggari. Θελώ να πώ οτι δεν θα καταλάβεις μεγάλη διαφορά από τα 60 στα 120, θα καταλάβεις διαφορά όμως όταν πάς από τα 120 πίσω στα 60. Αν παίξεις 2-3 ώρες σε 120-144hz και μετά πας να κάτσεις σε 60hz monitor είναι εμετός λίγο. Συνηθίσει ο εγκεφάλος. Πλέον και ταινίες που βλέπω μου σπάνε τα νεύρα λίγο γιατί δείχνει σαν παρουσίαση σε powerpoint

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by Kapa View Post
    Το ανθρώπινο μάτι δεν μπορεί να αντιληφθεί τη διαφορά σε αυτά τα frames, παρά μόνο αν παιχτεί σε slow motion, ώστε το μάτι να μπορεί να δίνει σήματα στον εγκέφαλο.

    Υπάρχουν παραδείγματα στο YouTube που μπορείτε να το τεσταρετε και μόνοι σας.

    Μην πάμε σε οθόνες 144hz κτλ. Η αριθμολαγνεια στο marketing είναι must για να πουλήσεις.

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
    Δεν ισχύει αυτό σε καμμία περίπτωση. Σίγουρα υπάρχουν άτομα που δεν βλέπουν διαφορά, πιθανόν και η πλειονότητα, αλλά αδυνάτω να πιστέψω ότι hardcore gamer με 10-15 χρόνια "εμπειρία" δεν καταλαβαίνει τη διαφορά. Ας πούμε η κοπέλα μου που είναι casual gamer όντως δεν καταλαβαίνει διαφορά, όπως και όταν πήγαμε να αγοράσουμε τηλέοραση δεν κατάλαβαινε την διαφορά μεταξύ της OLED των 1500€ και μιας απλής 4k των 500, ενώ για μένα έβγαζε μάτια. Απλά scrolling σε αυτό εδώ το forum να κάνεις κάνει μπαμ η διαφορά μεταξύ 120 και 60.

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by DJTaurus View Post
    Εγώ πάντως μέχρι και και στο mouse pointer είδα διαφορά (60 vs 144 Hz)... και σε φιλαράκι με 2080 κάρτα που παίξαμε το Doom.... ειδικά σε κλειστούς χώρους που δεν έχει draw distance και φόρτωνε για πλάκα πάνω από 100 είναι εύκολα αντιληπτή η διαφορά στην ομαλότητα. Και το βασικότερο είναι η μειωμένη απόκριση που έχεις στον χειρισμό και πόσο μεγάλη διαφορά κάνει στα kill. Έχω και έναν άλλο τρελό που ασχολείται με eSports/FPS και παίζει σε Dell οθόνη 1080p/240.
    Το αυτό. Χωρίς να θέλω να προσβάλω κανέναν, αν είσαι casual gamer πιθανόν να μη δείς διαφορά. Αμά είσαι του competitive gaming και γενικά τα πάς καλά σε αυτά τα games η διαφορά κάνει μπαμ. Είναι σαν τα reaction times, αλλώς έχει 300ms και άλλος 150.

  5. #464
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Παιδια δεν αμφιβαλλει κανεις οτι υπαρχει διαφορα, οπως διαφορα υπαρχει και στις αναλυσεις και στο καθε τεχνικο στοιχειο που βελτιωνεται.
    Το θεμα ειναι αν αξιζει η σπαταλη πορων για τον gamer που δεν θα τον πω casual (δεν μπορω να πω casual οποιον δεν ασχολειται με competitive games εκτος αν αυτο θεωρειται casual πια), θα πω αυτον που θελει να παιζει ολα τα ειδη και θελει να δει πραγματικο graphical upgrade στη νεα κονσολα.
    Aπο τα 30 στα 60 η διαφορα ειναι τεραστια επι του πρακτεου, απο τα 60 στα 120 ιδια στα χαρτια αλλα οχι αναλογα στο ματι.
    Στο παρε δωσε λοιπον και τους συμβιβασμους που πρεπει να γινουν σαφεστατα και δεν εχουν λογικη τα 120 fps, η αναλογια κοστους/αποδοσης δεν αξιζει.
    Στα competitive games ας κανουν ο,τι θελουν (ουτως η αλλως ποσως θα ενδιαφερθει για fiidelity αυτος που κοιταζει να κερδισει ακομα και 1 ms), μιλαμε για το norm της βιομηχανιας πιο πρεπει να ειναι.
    Αν ενα παιχνιδι το χρειαζεται γιατι ειναι δομικο στοιχειο της εμπειριας (VR, competitive game, καποιο πολυ συγκεκριμενο racing game) σαφεστατα και να το παρει, στα υπολοιπα παιχνιδια δεν υπαρχει λογος για τετοια σπαταλη.
    Οποιος εχει συνηθισει τοσο πολυ σε τετοιες αναλυσεις/frames που απλα δεν μπορει να γυρισει πισω δεν εχει καν κονσολα οποτε δεν τον επηρεαζει σε κατι.


  6. #465
    Banned Cool Member Ryzenlake's Avatar
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    230

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Παιδια δεν αμφιβαλλει κανεις οτι υπαρχει διαφορα, οπως διαφορα υπαρχει και στις αναλυσεις και στο καθε τεχνικο στοιχειο που βελτιωνεται.
    Το θεμα ειναι αν αξιζει η σπαταλη πορων για τον gamer που δεν θα τον πω casual (δεν μπορω να πω casual οποιον δεν ασχολειται με competitive games εκτος αν αυτο θεωρειται casual πια), θα πω αυτον που θελει να παιζει ολα τα ειδη και θελει να δει πραγματικο graphical upgrade στη νεα κονσολα.
    Aπο τα 30 στα 60 η διαφορα ειναι τεραστια επι του πρακτεου, απο τα 60 στα 120 ιδια στα χαρτια αλλα οχι αναλογα στο ματι.
    Στο παρε δωσε λοιπον και τους συμβιβασμους που πρεπει να γινουν σαφεστατα και δεν εχουν λογικη τα 120 fps, η αναλογια κοστους/αποδοσης δεν αξιζει.
    Στα competitive games ας κανουν ο,τι θελουν (ουτως η αλλως ποσως θα ενδιαφερθει για fiidelity αυτος που κοιταζει να κερδισει ακομα και 1 ms), μιλαμε για το norm της βιομηχανιας πιο πρεπει να ειναι.
    Αν ενα παιχνιδι το χρειαζεται γιατι ειναι δομικο στοιχειο της εμπειριας (VR, competitive game, καποιο πολυ συγκεκριμενο racing game) σαφεστατα και να το παρει, στα υπολοιπα παιχνιδια δεν υπαρχει λογος για τετοια σπαταλη.
    Οποιος εχει συνηθισει τοσο πολυ σε τετοιες αναλυσεις/frames που απλα δεν μπορει να γυρισει πισω δεν εχει καν κονσολα οποτε δεν τον επηρεαζει σε κατι.
    Καλά προφανώς σε ΑΑΑ games δεν έχει νόημα το 120αρι, ούτε καν καλά καλά στα PC's. Γενικά στα story driven single player games φυσικά παίζεις με 60αρι και καλό eye candy.

    Απλά λέω αυτό με τα μάτια που δεν καταλαβαίνουν τα 120 δεν ισχύει, εκτός αν είμαι βιονικός.

  7. #466
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Ryzenlake View Post
    Το αυτό. Χωρίς να θέλω να προσβάλω κανέναν, αν είσαι casual gamer πιθανόν να μη δείς διαφορά. Αμά είσαι του competitive gaming
    Παρενθεση. Ο καθενας βλεπει ''casual gaming'' σε διαφορετικα target groups. Casual gamer στα ματια μου ειναι συνηθως ο competitive gamer. Fortnite, cod και τπτ αλλο.

    Οσον αφορα τα 120, κανεις δεν λεει οτι δεν θα υπαρχει διαφορα, αλλα αυτη ειναι το 1% ας πουμε της διαφορας 30-60. Οποτε κυριαρχει το diminishing returns και το debate του αν αξιζει να πας σε 120 καθως οι απωλειες σε ολα τα υπολοιπα(γραφικα, ΑΙ, αναλυση κτλ) θα ειναι τεραστιες. Οχι 1%.

    Εγω με τα καρφωμενα 30 και motion interpolation της TV μου, ειμαι απολυτα ικανοποιημενος. Σμουθ εικονα, καμια εκπτωση στα υπολοιπα και ικανοποιητικο για μενα lag.
    .

  8. #467
    Banned Cool Member Ryzenlake's Avatar
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    230

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Παρενθεση. Ο καθενας βλεπει ''casual gaming'' σε διαφορετικα target groups. Casual gamer στα ματια μου ειναι συνηθως ο competitive gamer. Fortnite, cod και τπτ αλλο.

    Οσον αφορα τα 120, κανεις δεν λεει οτι δεν θα υπαρχει διαφορα, αλλα αυτη ειναι το 1% ας πουμε της διαφορας 30-60. Οποτε κυριαρχει το diminishing returns και το debate του αν αξιζει να πας σε 120 καθως οι απωλειες σε ολα τα υπολοιπα(γραφικα, ΑΙ, αναλυση κτλ) θα ειναι τεραστιες. Οχι 1%.

    Εγω με τα καρφωμενα 30 και motion interpolation της TV μου, ειμαι απολυτα ικανοποιημενος. Σμουθ εικονα, καμια εκπτωση στα υπολοιπα και ικανοποιητικο για μενα lag.
    Ε αυτός που δεν καταλαβαίνει 30 με 120 ή 60 με 120 ας πούμε είναι casual. Δεν είναι κακή η λέξη. Απλά δεν έχει εξασκηθεί αρκετά για να αντιλαμβάνεται τις διαφορές. Βέβαια το "αρκετά" επίσης στον καθένα είναι διαφορετικό, άλλως παίζει games χρόνια και δε νοιώθει και άλλος σε μια βδομάδα βλέπει διαφορές. Απλά αυτός που παίζει competitive games και τα πάει καλά, ε σημαίνει ότι έχει καλά reactions / hand eye coordination κλπα κλπα, και άρα θα καταλαβαίνει και την διαφορά 60 με 120.

    Το interpolation δεν το έχω δοκιμάσει σε παιχνίδια να πώ την αλήθεια αλλά σε ταινίες μου φέρνει ζαλάδα. Αμά δώ ταινία με interpolation στο τέλος θα κάνω εμετό

  9. #468
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Δεν προσπαθώ να πείσω κάποιον ότι δεν υπάρχει διαφορά μεταξύ 120-60. Αν κάποιος δει διαφορά, είναι και αυτός που θα δει διαφορά σε 240-120, 480-240 κτλ. Στην ουσία μετά από ένα σημείο προσπαθείς να πείσεις τον εαυτό σου ότι "bigger is better", γιατί πολύ απλά "it has to be".

    Το ότι το ανθρώπινο μάτι έχει limitations είναι 100% ιατρικά αποδεδειγμένο. Δεν ανακαλύπτουμε τον τροχό.

    Για μένα το μόνο σημαντικό πλεονέκτημα σε αυτά τα frames είναι το input lag, το οποίο τεχνικά ισχύει 100%.

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

  10. #469
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    List of Xbox Series X Optimized games (up to 4K, 120 FPS)

    Δείχνει ότι δεν θα είναι τόσο σπάνιο να τρέχουν στα 120fps κάποια παιχνίδια.

    5 για την ώρα. Μεταξύ αυτών και το καινούργιο Ori.

    Στο Digital Foundry πάντως είναι πολύ σκεπτικοί για το 4K/60fps που ακούγαμε συνέχεια στην παρουσίαση της Microsoft και κατά πόσο θα ισχύει στη νέα γενιά.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  11. #470
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Τελικά ποιες είναι αυτές οι προδιαγραφές για να θεωρηθεί ένα παιχνίδι, Series X optimized. Από την λίστα αυτή με τα παιχνίδια, μόνο 2 μέτρησα να τηρούν ουσιαστικά όλα τα ενδεχόμενα που αναφέρονται. Από αυτά μάλιστα το ένα στα 60 fps και μόνο το gears 5 στα 120fps ενώ τα υπόλοιπα κυμαίνονται από 1 έως 3 περίπου στις 5 επιλογές. Εάν η μία θεωρήσουμε ότι είναι το smart delivery που προσωπικά δεν το θεωρώ optimization τα υπόλοιπα είναι η ανάλυση, τα καρέ, το HDR και το RT. Εάν λοιπόν σε αυτές τις τέσσερις επιλογές δεν μπορεί να βρεθεί μια ελάχιστη κοινή αποδοχή, τότε τι μιλάμε για Series X optimized παιχνίδια; Δηλαδή όλα δεν θα έπρεπε να είναι πια 4K@60fps minimum με δυνατότητες HDR & RT (που είναι και καλά το next best thing) ; Είμαι εγώ περίεργος και υπερβολικός ή κάτι με πάει καλά στις προδιαγραφές τους;


  12. #471
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    H MS ειναι λογικο να προσπαθει να διαφημισει την δυναμη του Χ. Διαλεγει την οδο των 120 fps και των brute αριθμων για να το κανει αυτο (μεχρι στιγμης, αλλα μαλλον και για το αμεσο μελλον μιας και για 2 χρονια τα παιχνιδια θα σχεδιαζονται και για το ΟΝΕ).

    Ελπιζω η Sony να ακολουθησει διαφορετικη τακτικη.

    Για τα 120 fps. Προφανως αν παιζεις αρκετη ωρα, η μεταβαση στα 60 θα ειναι ακομα πιο αισθητη. Παρολαυτα δεν θα ειναι "εμετος" αυτο ειναι υπερβολη και ο εγκεφαλος θα συνηθισει πολυ πιο γρηγορα πισω στα 60. Εχω οθονη 120HZ ναι σε θεμα UI ειναι πολυ πιο ωραιο να το εχεις σε 120hz αλλα σε games η σπαταλη των πορων ειναι το λιγοτερο αστεια σε αναλογια με αυτο που θα παρεις πισω σε σχεση με τα 60.

    Δε χρειαζομαστε 120 fps (με τις γνωστες εξαιρεσεις) και ειμαι εντελως αντιθετος με μια τετοια τακτικη. Και νομιζω θα ειμαι αντιθετος για πολλα χρονια. Γενιες ολοκληρες και προσπαθουμε να κανουμε στανταρ το 60 αρι (και οπως εχω πει δεν ειμαι παντα υπερ του 60 ακομα και για την επομενη γενια) και τωρα μιλαμε για 120αρι... Προσωπικα δεν ξερω καν εαν θα ηθελα να παιξω ακομα και cross gen παιχνιδια σαν το AC σε 120 fps... νομιζω οτι η κινηματογραφικοτητα παει περιπατο...

    Ειναι σαν να λεμε ας μην παμε στον Αρη πρωτα, παμε κατευθειαν στον Δια...

  13. #472
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Xbox Series X Vs PS5: Microsoft Has 4 Big Advantages Over Sony

    Today, I’ll talk about a few ways that Microsoft is leading the next-gen pack.

    1. Xbox Game Pass is a Killer App


    2. Microsoft is going big with All Access

    3. Smart Delivery adds tremendous value to Xbox One owners

    4. Microsoft is winning the PR war already
    Παραπάνω έχω τα κεφάλαια όπως τα λέει ο συντάκτης. Αναλυτικά το πλήρες κείμενο στο:

    https://www.forbes.com/sites/erikkai.../#290f9d955db2


    Μικρή υποσημείωση:
    Right upfront I’ll freely admit that I am still in the PS5 camp overall, for one very good reason: Sony’s PS5 exclusives will be on PS5 only (at least for a good long time), whereas Microsoft has committed to launching on all Microsoft platforms, which includes PC. From a purely practical standpoint, having a gaming PC and a PS5 makes the most sense.
    Ο ίδιος έχει και αντίστοιχο για την άλλη πλευρά:
    Xbox Series X Vs PlayStation 5: Why Sony Is About To Crush Microsoft All Over Again

    The PlayStation platform has historically had better exclusives, for one thing.
    Sony’s current lead with the PS4 is another reason. The PS4 has outsold the Xbox One globally, and that higher install base gives Sony an advantage with the PS5 as well.
    But the real reason why the PlayStation 5 has such an advantage over the Xbox Series X has to do with the two companies’ different strategies with first-party exclusives. Microsoft has announced that its first-party games will be available across Xbox One, Xbox Series X and PC.
    This will give Sony a huge edge over Microsoft, not just at launch but in the first couple years of sales. And those are crucial years in which player bases are formed.
    https://www.forbes.com/sites/erikkai.../#4f6398662554

    Έτσι, να τηρούμε όλες τις ισορροπίες.

  14. The Following User Says Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    hakoo (11-05-2020)

  15. #473
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Αμα με ολα αυτα τα πολυ ωραια πραγματα που οντως εχει βαλει στο τραπεζι η MS γυρναει ο αλλος και σου λεει οτι ακομα και να μην κανει κατι παρομοιο η Sony, παλι θα παω εκει λογω των exclusives, ε καταλαβαινεις ποσο σημαντικο ειναι αυτο που εχει χτισει η Sony.

    Ευχης εργον βεβαια να μην νομιζει η Sony οτι καπως ετσι θα τη βγαλει καθαρη και αρα δε χρειαζεται να βελτιωσει αντιστοιχως τις υπηρεσιες της και το value, απλα ειναι ενδιεκτικο του ποσο μεγαλη επιρροη ασκει πλεον σαν Brand name.

  16. #474
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default



    Unnecessary informations απλά...
    Last edited by WolfRathmA; 11-05-2020 at 16:12.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  17. #475

    Default

    4κ στα 60frames ειναι κατι παραπανω απο μια χαρα. τα 120αρια δεν καταλαβαινω που θα χρησιμευσουν,μηπως σε κανενα αγωνιστικο game,ισως!
    προσωπικα θελω η ms να δωσει βαση στα παιχνιδια και αυτο κανει απ'οσο βλεπω μεχρι τωρα,τα 120αρια δεν εχουν να μου λενε κατι. θελω η επισημη παρουσιαση που θα κανει το καλοκαιρι
    να μου ριξει τα σαγονια,αυτο και τιποτα αλλο.

  18. #476

    Default

    Assassin’s Creed Valhalla is ‘Optimized on Series X’ 4K at 30FPS


    wow, η ubisoft μολις κατεβασε το πηχη για ολη τη next gen...
    Last edited by tomic20; 12-05-2020 at 06:44.

  19. #477
    Banned Cool Member Ryzenlake's Avatar
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    230

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    H MS ειναι λογικο να προσπαθει να διαφημισει την δυναμη του Χ. Διαλεγει την οδο των 120 fps και των brute αριθμων για να το κανει αυτο (μεχρι στιγμης, αλλα μαλλον και για το αμεσο μελλον μιας και για 2 χρονια τα παιχνιδια θα σχεδιαζονται και για το ΟΝΕ).

    Ελπιζω η Sony να ακολουθησει διαφορετικη τακτικη.

    Για τα 120 fps. Προφανως αν παιζεις αρκετη ωρα, η μεταβαση στα 60 θα ειναι ακομα πιο αισθητη. Παρολαυτα δεν θα ειναι "εμετος" αυτο ειναι υπερβολη και ο εγκεφαλος θα συνηθισει πολυ πιο γρηγορα πισω στα 60. Εχω οθονη 120HZ ναι σε θεμα UI ειναι πολυ πιο ωραιο να το εχεις σε 120hz αλλα σε games η σπαταλη των πορων ειναι το λιγοτερο αστεια σε αναλογια με αυτο που θα παρεις πισω σε σχεση με τα 60.

    Δε χρειαζομαστε 120 fps (με τις γνωστες εξαιρεσεις) και ειμαι εντελως αντιθετος με μια τετοια τακτικη. Και νομιζω θα ειμαι αντιθετος για πολλα χρονια. Γενιες ολοκληρες και προσπαθουμε να κανουμε στανταρ το 60 αρι (και οπως εχω πει δεν ειμαι παντα υπερ του 60 ακομα και για την επομενη γενια) και τωρα μιλαμε για 120αρι... Προσωπικα δεν ξερω καν εαν θα ηθελα να παιξω ακομα και cross gen παιχνιδια σαν το AC σε 120 fps... νομιζω οτι η κινηματογραφικοτητα παει περιπατο...

    Ειναι σαν να λεμε ας μην παμε στον Αρη πρωτα, παμε κατευθειαν στον Δια...
    Προσωπικά συμφνωνώ απόλυτα μαζί σου, στα single player games θες 60 fps με eyecandy.


    Aπλά αυτό που λέει ο kapa ότι είναι στο μυαλό σου και νομίζεις ότι υπάρχει διαφορά δεν ισχύει. Ειδικά όταν παίζεις με ποντικί που μπορείς να κάνεις πιο απότομες και ακριβείς κινήσεις καταλαβαίνεις την smoothila

  20. #478
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Δεν καταλαβα. Εδω δεν λεγατε για 4Κ και 120 fps? Αρα το 120 fps σε τι αναλυση ειναι? 1080p? Και αν ναι επιλογη 60 καρε σε ξερω γω 1440ρ δεν παιζει? Λογικο μου φαινεται παντως για cross gen αν και οσο ναναι γελας με ολο αυτο το PR gimmick των 120 fps... που ξαφνικα δεν ειναι ολα τοσο ροδινα και τοσο "τουμπανα"... Προσωπικα δεν με χαλαει να υπαρχουν οι επιλογες οπως εχω ξαναπει, αλλα ναι... κρατατε μικρο καλαθι, οπως επισης εχω ξαναπει...

  21. #479
    Banned Cool Member Ryzenlake's Avatar
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    230

    Default

    Τηλεοράσεις υπάρχουν με 120hz? Και εννοώ, σε λογικές τίμες, όχι 5000€

  22. #480
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Βρισκεις ΟLED 65αρα στα 1700 ευρω. Αν θες μικροτερο μεγεθος ακομα φθηνοτερα.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •