Quote Originally Posted by Valkyre View Post
Εδω η συντριπτικη πλειοψηφια του κοσμου ζει στο ενοικιο... δεν εχει καν σπιτι... και θα χολοσκασουν που δεν εχουν ιδιοκτησια σε ενα βιντεοπαιχνιδι?

ΚΛΑΗΝ θα πουν ολοι οταν η τιμη ειναι 5 ευρω το μηνα για netflix kind of gaming.
Στην Ελλάδα ευτυχώς δεν ισχύει αυτό (ακόμα τουλάχιστον). Η ιδιοκατοίκηση είναι σε υψηλά επίπεδα. Στο μέλλον παίζει να αλλάξει αυτό, γιατί και η «πάστα» των πολιτών αλλάζει από γενιά σε γενιά.

Τα δε ενοίκια έχουν πάρει την ανιούσα... που να μην υπήρχε και ιδιοκατοίκηση κιόλας (βλ. ενοίκια Δυτικής Ευρώπης)!

Αν ποτέ γίνει μονοπώλιο η Microsoft, ξεχάστε τα μονόευρα για Game Pass 3 μηνών. Θα ζητάνε ό,τι γουστάρουν, όπως ακριβώς γίνεται με τα ενοίκια σπιτιών (ουδεμία επαφή με τον βασικό μισθό).

Τελοσπάντων, μακάρι να μην γίνει τίποτα από όλα αυτά, για να μην είμαι στην δυσάρεστη θέση να γράφω "I told you so" στο ps6forums.gr του 2030+.

Γιατί και προ δεκαετίας έγραφα κάποια πράγματα για το που πάει το gaming, αλλά αμφιβάλλω αν τα θυμάται κανείς... τουλάχιστον έχω ήσυχη την συνείδησή μου ότι τα είπα και από εκεί και πέρα ο καθένας προετοιμάζεται αναλόγως.

Δικαιολογίες «μα μου σου του δεν ήξερα τι έρχεται και πιάστηκα με τα βρακιά κατεβασμένα» δεν θα γίνουν δεκτές. Ο καθένας κάνει τα κουμάντα του. Ενήλικες είμαστε, όχι μικρά παιδιά.