Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
Το καταλαβαίνω αυτό, αλλά θεωρώ πως αυτό το είδος gaming το προτιμάει κυρίως η νέα γενιά. Και εγώ θα τύχει να παίξω με φίλους (πχ το The Division) αλλά θα είναι 1/50 που θα παίξω έτσι. Τα υπόλοιπα θα προτιμήσω μόνος μου να απολαύσω το story και να βυθιστώ στον κόσμο ενός game.
Καλώς ή κακώς με παρέα δεν θα το έχω αυτό. ΠΧ να έπαιζα το The Last Of Us με παρέα.. Ούτε το 1% της συνολικής εμπειρίας του παιχνιδιού δεν θα είχα αποκομίσει.
Το The Division αντίθετα χωρίς παρέα είναι ένα ultra βαρετό παιχνίδι. Με παρέα όμως είναι απολαυστικό.
Απλά βλέπω πως οι 20αρηδες θα προτιμήσουν παιχνίδια τύπου pubg ενώ οι 30αρηδες θα πανε σε πιο single player εμπειρίες. Δεν λέω όλοι, απλά το μεγαλύτερο ποσοστό σε κάθε ηλικία επιλέγει τέτοια παιχνίδια.
Καλό είναι να υπάρχουν όλων των ειδών games και να απολαμβάνει το κοινό. Αν και εγώ επειδή το βλέπω συναισθηματικά "στεναχωριέμαι" όταν βλέπω παιχνίδια σαν το pubg τίγκα στα bugs να κάνουν σε ένα μήνα 3 εκατομμύρια πωλήσεις ενώ παιχνίδια σαν το Dishonored 2 με το ζόρι να πουλάνε 2 εκατομμύρια.
Είναι η τάση της εποχής και σαφώς το δέχομαι. Δεν μπορώ να κρίνω τι παιχνίδια προτιμάει ο καθένας να παίζει και που θα ξοδεύει τα χρήματά του. Μακάρι βέβαια αυτό να μην επηρεάσει single player games....
Καλά κ εγώ δεν λέω όχι σε ένα καλό παιχνίδι με story αλλά είναι ελάχιστα πλέον αυτα που με τραβάνε τα υπόλοιπα τα βαριέμαι, πολλές τα αφήνω στην μέση.
Όσο για την ηλικία που λες δεν ξέρω αν είναι οι ποιο πολύ 20αρες, εγώ όσα άτομα που έχω γνωρίσει είμαστε 40αριδες πάνω κάτω με οικογένεια κ παιδιά.

Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk