Page 6 of 20 FirstFirst ... 234567891016 ... LastLast
Results 101 to 120 of 391

Thread: Marvel's Spider-Man

  1. #101
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Έχει και άλλο gameplay footage το συγκεκριμένο βίντεο.

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  2. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    DJTaurus (10-04-2018)

  3. #102
    Senior Member zisis_GR's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    137
    PSN ID
    zisis_GR

    Default

    Ένα βίντεο όπου μάζεψα όλες τις πληροφορίες και ανακοινώσεις γύρω από το πολυαναμενόμενο Spider-Man του PS4.

  4. The Following 6 Users Say Thank You to zisis_GR For This Useful Post:

    chronohill (11-04-2018),Dragonpaul (10-04-2018),hakoo (11-04-2018),Leon_DiZ (10-04-2018),Nikoladim (10-04-2018),WolfRathmA (11-04-2018)

  5. #103

    Default

    Θα κλάψω από χάρα. Απο εποχές PS1 περιμένω ένα Spidey με σωστή αίσθηση βάρους στο web swinging και επιτέλους όπως φαίνεται σε "οργανικό περιβάλλον". Νέο video. Τώρα μένει να δούμε πιο studio θα ασχοληθεί σοβαρά και με τον Superman....πιο massive και δύσκολη περίπτωση. Είμαι περίεργος τόσα χρόνια με τόσες comic ταινίες πως και περισσότερα studio δεν κάνουν gaming μεταφορές. Πόσο μάλλον όταν σε σταθερή βάση είναι οι μόνες ταινίες που γεμίζουν τις αίθουσες. Πήξαμε στα RPG και τα ώριμα heavy story driven open world. Ανάσταση αυτό το παιχνίδι για εμάς τους casual που θέλουμε κάτι ανάλαφρο. Και επειδή είμαι από αυτούς που κατευχαριστήθηκα το Sunset Overdrive, η Insomniac (συνώνυμο της ποιότητας) δεν λαθεύει. Ξέρω τι να περιμένω....roller coaster pure joy.
    Last edited by DJTaurus; 11-04-2018 at 22:24.

  6. #104
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Quote Originally Posted by DJTaurus View Post
    Τώρα μένει να δούμε πιο studio θα ασχοληθεί σοβαρά και με τον Superman....πιο massive και δύσκολη περίπτωση.
    Yπαρχουν οι μονιμες φημες οτι ασχολειται η Rocksteady με Superman game η με Justice league game οι πιο προσφατες.
    Προσωπικα δεν βρισκω καποιο ενδιαφερον σε Superman game, τα παντα φαινονται μη εφαρμοσιμα.Το traversing, η μαχη, οι εχθροι, το open world περιβαλλον, δυσκολευομαι να δω πως μπορει να εκτελεστει. Ειναι ενας χαρακτηρας που μονο προβληματα δημιουργει και στις ταινιες κατα τη γνωμη μου.


  7. The Following User Says Thank You to hakoo For This Useful Post:

    DJTaurus (12-04-2018)

  8. #105
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Yπαρχουν οι μονιμες φημες οτι ασχολειται η Rocksteady με Superman game η με Justice league game οι πιο προσφατες.
    Προσωπικα δεν βρισκω καποιο ενδιαφερον σε Superman game, τα παντα φαινονται μη εφαρμοσιμα.Το traversing, η μαχη, οι εχθροι, το open world περιβαλλον, δυσκολευομαι να δω πως μπορει να εκτελεστει. Ειναι ενας χαρακτηρας που μονο προβληματα δημιουργει και στις ταινιες κατα τη γνωμη μου.
    Η μονη που μπορει να φερει της επικες μαχες που ειδαμε στην ταινια man of stell σε παιχνδι superman( είναι φυσικα η rocksteady)

  9. #106
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Έχοντας ασχοληθεί εκτενώς με τον χαρακτήρα του Superman επί πάρα πολλά χρόνια, είτε στα comics, είτε στις σειρές, είτε στις ταινίες, είτε εν προκειμένω στα videogames (από ένα πανάρχαιο στο Atari που νομίζω δεν βγήκε ποτέ παρά σε bootleg μορφή, αυτό που βγήκε σε Amiga, ένα άλλο στα coin-op της Taito, το Superman64 στο Nintendo64 και διάφορα άλλα από PS1 κι έπειτα)........................οφείλω να τονίσω πως είναι πανδύσκολο έως ακατόρθωτο να παραχθεί διασκέδαση (σε βάθος χρόνου).

    Ο χαρακτήρας είναι από τη "φύση" του πολύ δύσκολος να προσφέρει διασκέδαση γιατί είναι άτρωτος, πλην κρυπτονίτη/κόκκινου ήλιου/μαγείας. Καλά κρασιά δηλαδή, τα σκυλοσκοτωμένα.
    Οι "κακοί" που κάπως μπορούν να τα βάλουν μαζί του είναι απειροελάχιστοι (χωρίς να έχει "αποδυναμωθεί" με κάποιο τρόπο ο Superman).
    Το travelling βάσει των δυνάμεων του χαρακτήρα γίνεται βαρετό (πετάω, τρέχω σε απίστευτες ταχύτητες).
    Το fighting επίσης γίνεται βαρετό για ευνόητους λόγους.
    Ακολούθως βαρετά γίνονται όλα τα aspects ενός videogame.

    Έχουν γίνει αναλύσεις επί αναλύσεων και όχι, δυστυχώς, ο Man of Steel δεν είναι διασκεδαστικός χαρακτήρας σε μορφή videogame. Ότι θέλετε έχουν δοκιμάσει, ακόμα και πολύ stealth-investigating μέσω της περσόνας του Κλαρκ Κεντ. Τζίφος και πάλι.

  10. The Following 3 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    DJTaurus (12-04-2018),Dragonpaul (12-04-2018),hakoo (12-04-2018)

  11. #107
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Δηλαδή, Λευτέρη, δε σου άρεσε αυτο το έπος;;;;;


  12. The Following User Says Thank You to Dragonpaul For This Useful Post:

    Lefteris_X (12-04-2018)

  13. #108
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Γμσετα Παύλε!!!!!!!!! Με πήγες άπειρα χρόνια πίσω, μου ήρθε "φλασιά" το feeling απογοήτευσης όταν είδα / και έπαιξα το παιχνίδι στην (Atari) "ΕΛΚΑΤ ΑΕ" στη Σόλωνος (46 αν θυμάμαι καλά), σχεδόν όταν το είχαν φέρει. Δεν μπορούσα να πιστέψουν τα μάτια μου πόσο χάλια ήταν και επειδή μικρούλης είχα μεγάλη "γκασμαδιά" στο κεφάλι με τον χαρακτήρα του Superman/Κρίστοφερ Ρηβ, η απογοήτευση ήταν πολλαπλάσια χαχαχα. Η φάτσα μου και τα μάτια μου ήταν κάτι μεταξύ θλιμμένου και τσαντισμένου κουταβιού λολ!

  14. #109
    Elite ntsmrtz's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    963
    PSN ID
    epi60s
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    (Atari) "ΕΛΚΑΤ ΑΕ" στη Σόλωνος (46 αν θυμάμαι καλά)
    26
    ήμουν συχνός επισκέπτης.

  15. #110
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    AXAXAXAXAXXAXA Μια ζωή τσακωνόμουν με τον πατέρα: 46 του έλεγα, 26 μου έλεγε. Πήγαινε στο 46, τζίφος, με έκραζε, πηγαίναμε στο 26 και τσακ ΟΚ!
    χαχαχααχ Α, ρε Κώστα, θενξ. Αλλά ξέρεις κάτι; Έχει glitch-άρει με το 26=46 το κρανίο μου από μικρό παιδί.

    Εκεί "σκάλιζα" με τις ώωωωωωωωωωωρες κάποια Atari 400-600-800 XL και XE, τα οποία στα μάτια μου φάνταζαν υπερ-υπολογιστάρες, πολύ ανώτεροι από BBC Micro, Acorn Electron και Sinclair ZX80/81.

    Τεσπα, σορρυ για το offtopic.
    Last edited by Lefteris_X; 13-04-2018 at 10:23.

  16. #111
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Έχοντας ασχοληθεί εκτενώς με τον χαρακτήρα του Superman επί πάρα πολλά χρόνια, είτε στα comics, είτε στις σειρές, είτε στις ταινίες, είτε εν προκειμένω στα videogames (από ένα πανάρχαιο στο Atari που νομίζω δεν βγήκε ποτέ παρά σε bootleg μορφή, αυτό που βγήκε σε Amiga, ένα άλλο στα coin-op της Taito, το Superman64 στο Nintendo64 και διάφορα άλλα από PS1 κι έπειτα)........................οφείλω να τονίσω πως είναι πανδύσκολο έως ακατόρθωτο να παραχθεί διασκέδαση (σε βάθος χρόνου).

    Ο χαρακτήρας είναι από τη "φύση" του πολύ δύσκολος να προσφέρει διασκέδαση γιατί είναι άτρωτος, πλην κρυπτονίτη/κόκκινου ήλιου/μαγείας. Καλά κρασιά δηλαδή, τα σκυλοσκοτωμένα.
    Οι "κακοί" που κάπως μπορούν να τα βάλουν μαζί του είναι απειροελάχιστοι (χωρίς να έχει "αποδυναμωθεί" με κάποιο τρόπο ο Superman).
    Το travelling βάσει των δυνάμεων του χαρακτήρα γίνεται βαρετό (πετάω, τρέχω σε απίστευτες ταχύτητες).
    Το fighting επίσης γίνεται βαρετό για ευνόητους λόγους.
    Ακολούθως βαρετά γίνονται όλα τα aspects ενός videogame.

    Έχουν γίνει αναλύσεις επί αναλύσεων και όχι, δυστυχώς, ο Man of Steel δεν είναι διασκεδαστικός χαρακτήρας σε μορφή videogame. Ότι θέλετε έχουν δοκιμάσει, ακόμα και πολύ stealth-investigating μέσω της περσόνας του Κλαρκ Κεντ. Τζίφος και πάλι.
    Η αλήθεια είναι αυτή και δεδομένου ότι ο Superman είναι Α' κλάσης ήρωας και όχι κάποιος άγνωστος (οπότε θα μπορούσε να εμφανιστεί σε κάποιο boss battle και μετά γεια σας) δεν μπορούν να κάνουν εύκολα παιχνίδι πάνω του ή πάνω στην Justice League (το ίδιο ισχύει και για τον Flash βέβαια, αν και με αυτόν μπορείς να χαμηλώσεις την ταχύτητά του λόγω κάποιου προβλήματος με το speed force ας πούμε).

    Γενικά, ο μόνος τρόπος να δω Superman σε παιχνίδι είναι να έχουν βγει παιχνίδια με άλλους ήρωες που να μπορούν να γίνουν παιχνίδια και έπειτα να βγει κάποιο expansion pack (που να παίζεται μόνο του) με την Justice League και να έχει τον Superman για συγκεκριμένα κομμάτια και να έχει γενικά μικρότερη διάρκεια (οπότε δεν υπάρχει θέμα αν ο Superman είναι για λίγο).



    Πάντως, η Sony θα μπορούσε άνετα να κλείσει συμφωνία με την Marvel (και με την DC, απλά αυτή μπορεί να θέλει να προχωρήσει μόνη της λόγω επιτυχίας των Batman) για κάποιους ήρωες, π.χ ένα παιχνίδι Captain America θα μπορούσε να έχει στοιχεία από διάφορες πετυχημένες συνταγές, Β' παγκόσμιος, δράση Uncharted, ξύλο αλά Batman και stealth. Και αν θέλουν, πολιτική και ηθική φιλοσοφία. Marvel βέβαια απ' όσο ξέρω έκανε συμφωνία με την Square Enix, αλλά αυτό μόνο online δεν είναι; Αν δεν έχουν κάτι για single player, η Sony μπορεί χαλαρά να τους προσεγγίσει.

  17. #112
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Captain America στο PS3 είχε βγει και ήταν μια πολύ πρώιμη έκδοση του Batman Arkham (combat system). Δηλαδή ήταν τόσο πρώιμη που τα ακροβατικά, γραφικά, χειρισμός ουσιαστικά κατέστρεψαν το παιχνίδι.

    Το δε MMOPPG brawler της Μαρβελ στο PS4, ήταν μετριότατο....μην πω εντελώς αδιάφορο. Το MMORPG της DC (PS3 - PS4), είναι σκέτο.........μέτριο.

    Σε γενικές γραμμές οι πραγματικοί υπερ-ήρωες με σούπερ δυνάμεις δεν μπορούν να γίνουν η βάση για ένα αξιοπρεπές videogame.

    Δεν είναι καθόλου τυχαίο ότι τα πιο πετυχημένα παιχνίδια, είναι αυτά του Batman, από το πανάρχαιο 3D isometric στον Amstrad (Spectum/C64), το επίσης επιτυχημένο Batman Joker/Penguin στην Amiga, κατόπιν το πετυχημένο Batman The Movie (Amiga) και εν τέλει τα Arkham σε PS3/4. (εξαίρεση αποτελεί το Batman Begins της EA στο PS2 που ήταν άθλιο). Ο Batman είναι ουσιαστικά άνθρωπος χωρίς υπερδυνάμεις = μπορεί να αποτελέσει βάση για vgame.

    Όσο αφορά τον Spider-Man, εκτός από εκείνο το συγκεκριμένο παιχνίδι του PS2 που είχε το καλύτερο swinging, δεν έχει υπάρξει κάτι καλύτερο μέχρι στιγμής.

    Και όσο αφορά τα coin-op με υπερήρωες, όλα τους ήταν beat 'em up = απλοϊκά παιχνίδια που ο κάθε μαχητής είχε τις δικές του δυνάμεις (εξαίρεση -κάπως- αποτελεί το Spider-Man της SEGA).

    Τεσπα, δεν βλέπω εφικτό να βγει ever παιχνίδι με τους υπερ-ήρωες powerhouses. Οι πιο δευτεροκλασάτοι δεν είναι αναγνωρίσιμοι ως χαρακτήρες στο ευρύ κοινό και εδώ που τα λέμε, ακόμα κι εγώ που μπορεί να τους ξέρω (λόγω ενασχόλησης με κόμικς), ειλικρινά δεν με ενδιαφέρει να παίξω ένα παιχνίδι με αυτούς.

    btw, το σκίσαμε στο οφφτοπικ!
    Last edited by Lefteris_X; 13-04-2018 at 11:51.

  18. #113
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Όντως έγιναν πολλά off-topic, θα μπορούσε να μεταφερθεί η κουβέντα στο τι σκέφτεσαι τώρα ή στο επί παντός επιστητού (αν δεν ανοίξει καινούργιο θέμα).

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Captain America στο PS3 είχε βγει και ήταν μια πολύ πρώιμη έκδοση του Batman Arkham (combat system). Δηλαδή ήταν τόσο πρώιμη που τα ακροβατικά, γραφικά, χειρισμός ουσιαστικά κατέστρεψαν το παιχνίδι.

    Το δε MMOPPG brawler της Μαρβελ στο PS4, ήταν μετριότατο....μην πω εντελώς αδιάφορο. Το MMORPG της DC (PS3 - PS4), είναι σκέτο.........μέτριο.

    Σε γενικές γραμμές οι πραγματικοί υπερ-ήρωες με σούπερ δυνάμεις δεν μπορούν να γίνουν η βάση για ένα αξιοπρεπές videogame.

    Δεν είναι καθόλου τυχαίο ότι τα πιο πετυχημένα παιχνίδια, είναι αυτά του Batman, από το πανάρχαιο 3D isometric στον Amstrad (Spectum/C64), το επίσης επιτυχημένο Batman Joker/Penguin στην Amiga, κατόπιν το πετυχημένο Batman The Movie (Amiga) και εν τέλει τα Arkham σε PS3/4. (εξαίρεση αποτελεί το Batman Begins της EA στο PS3 που ήταν άθλιο). Ο Batman είναι ουσιαστικά άνθρωπος χωρίς υπερδυνάμεις = μπορεί να αποτελέσει βάση για vgame.

    Όσο αφορά τον Spider-Man, εκτός από εκείνο το συγκεκριμένο παιχνίδι του PS2 που είχε το καλύτερο swinging, δεν έχει υπάρξει κάτι καλύτερο μέχρι στιγμής.

    Και όσο αφορά τα coin-op με υπερήρωες, όλα τους ήταν beat 'em up = απλοϊκά παιχνίδια που ο κάθε μαχητής είχε τις δικές του δυνάμεις (εξαίρεση -κάπως- αποτελεί το Spider-Man της SEGA).

    Τεσπα, δεν βλέπω εφικτό να βγει ever παιχνίδι με τους υπερ-ήρωες powerhouses. Οι πιο δευτεροκλασάτοι δεν είναι αναγνωρίσιμοι ως χαρακτήρες στο ευρύ κοινό και εδώ που τα λέμε, ακόμα κι εγώ που μπορεί να τους ξέρω (λόγω ενασχόλησης με κόμικς), ειλικρινά δεν με ενδιαφέρει να παίξω ένα παιχνίδι με αυτούς.

    btw, το σκίσαμε στο οφφτοπικ!
    Λόγω των ταινιών έχουν αναγνωριστεί ονόματα, το brandname των εταιρειών (βοηθάει στο marketing αυτό) και αν κάποιος ήρωας μεταφερθεί σε παιχνίδι με καλά reviews, δεν νομίζω να υπάρχει θέμα στο να τον δεχθεί το κοινό.

    Πάντως, μόνο κάποιοι ήρωες με επίπεδο δυνάμεων Superman δεν θα μπορούσαν να γίνουν παιχνίδια. Ο Thor και η Wonder Woman δεν θα είχαν μεγάλη διαφορά από ένα παιχνίδι god of war. Ο Black Panther και ο Green Arrow θα μπορούσαν να ήταν σαν τα Batman ή σαν Ninja Gaiden με λιγότερα ακροβατικά. Ο Ant-Man θα είχε και ωραία puzzle. Οι Fantastic Four και οι X-men θα μπορούσαν να εκμεταλλευτούν το γεγονός ότι είναι ομάδες για ποικιλία. Απλά πρέπει να γίνουν και σωστά.

  19. #114
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Thor και Wonder Woman, σόρρυ αλλά έχουν τεράστια διαφορά από τον Kratos. Παπάδες κάνουν, είναι τελείως εξωπραγματικοί. Άρα δεν προσφέρονται για videogame.

    BP, GA, FF, Xmen είναι δευτεροκλασάτοι υπερ-ήρωες και παραμένουν άγνωστοι στο ευρύ κοινό. Μη νομίζεις ότι επειδή έχουν βγει ταινίες (BP) και σειρές (GA), αυτομάτως έγιναν και γνωστοί.

    Όλοι οι γνωστοί μου δεν παρακολουθούν καμία σειρά TV και έχουν παρατήσει τις superhero movies από το 2012-3.
    Τα δε πιτσιρίκια που ρωτάω (10-16) είναι εντελώς στα @@ τους. Τους φαίνεται μασκαριλίκι όλο αυτό το πράμα.
    Τα λίγα πιτσιρίκια που λόγω netflix (πληρώνει ο μπαμπάς) βλέπουν κανά The Flash, GA, Supergirl και λοιπές σούρου-μούρου σειρές, δεν έχουν μπει καν στον κόπο να ενημερωθούν για τους υπερ-ήρωες που βλέπουν στην TV, γιατί πολύ απλά βλέπουν τις σειρές "να σκοτώσουν το χρόνο τους". Δεν ενδιαφέρονται περαιτέρω.

    Δυστυχώς οι γενιές που ενδιαφέρονται για υπερ-ήρωες είναι αρκετά μεγάλες. Και συνήθως δεν παίζουν πλέον videogames.
    Δεν είναι τυχαίο που μέχρι το 2000 υπήρχαν παιχνίδια super heroes (τότε που οι σημερινοί μεγάλοι ηλικιακά ήταν ακόμη νέοι), άσχετα αν ήταν καλά ή άσχημα παιχνίδια. Ιδιαίτερα στα 80ς είχαμε μεγαλύτερη κυκλοφορία superheroes παιχνιδιών.

    Και για το Spider-man PS4 δεν έχω μεγάλες προσδοκίες (εμπορικά). Παρόλο που φαίνεται άψογο! (να είδες; "άψογο" στα δικά μου μάτια, αντιθέτως αδιάφορο όποιον έχω ρωτήσει, με ελάχιστες εξαιρέσεις)

  20. #115
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Thor και Wonder Woman, σόρρυ αλλά έχουν τεράστια διαφορά από τον Kratos. Παπάδες κάνουν, είναι τελείως εξωπραγματικοί. Άρα δεν προσφέρονται για videogame.

    BP, GA, FF, Xmen είναι δευτεροκλασάτοι υπερ-ήρωες και παραμένουν άγνωστοι στο ευρύ κοινό. Μη νομίζεις ότι επειδή έχουν βγει ταινίες (BP) και σειρές (GA), αυτομάτως έγιναν και γνωστοί.

    Όλοι οι γνωστοί μου δεν παρακολουθούν καμία σειρά TV και έχουν παρατήσει τις superhero movies από το 2012-3.
    Τα δε πιτσιρίκια που ρωτάω (10-16) είναι εντελώς στα @@ τους. Τους φαίνεται μασκαριλίκι όλο αυτό το πράμα.
    Τα λίγα πιτσιρίκια που λόγω netflix (πληρώνει ο μπαμπάς) βλέπουν κανά The Flash, GA, Supergirl και λοιπές σούρου-μούρου σειρές, δεν έχουν μπει καν στον κόπο να ενημερωθούν για τους υπερ-ήρωες που βλέπουν στην TV, γιατί πολύ απλά βλέπουν τις σειρές "να σκοτώσουν το χρόνο τους". Δεν ενδιαφέρονται περαιτέρω.

    Δυστυχώς οι γενιές που ενδιαφέρονται για υπερ-ήρωες είναι αρκετά μεγάλες. Και συνήθως δεν παίζουν πλέον videogames.
    Δεν είναι τυχαίο που μέχρι το 2000 υπήρχαν παιχνίδια super heroes (τότε που οι σημερινοί μεγάλοι ηλικιακά ήταν ακόμη νέοι), άσχετα αν ήταν καλά ή άσχημα παιχνίδια. Ιδιαίτερα στα 80ς είχαμε μεγαλύτερη κυκλοφορία superheroes παιχνιδιών.

    Και για το Spider-man PS4 δεν έχω μεγάλες προσδοκίες (εμπορικά). Παρόλο που φαίνεται άψογο! (να είδες; "άψογο" στα δικά μου μάτια, αντιθέτως αδιάφορο όποιον έχω ρωτήσει, με ελάχιστες εξαιρέσεις)
    Για τον Thor βασίστηκα στις ταινίες πιο πολύ (δεν έχω διαβάσει πολλά κόμικ μ' αυτόν), οπότε γράψε λάθος προς το παρόν.
    Για την Wonder Woman όμως, στο run της Justice League του Johns στην new 52, τι κάνει παραπάνω που δεν κάνει ο Kratos; Τα βάζει με τους Parademons όπως ο Kratos τα έχει βάλει με άλλους στρατούς ή άλλα όντα και τα βάζει και για λίγο με την Cheetah. Στο Superman/ Wonder Woman του Soule τα βάζει με τον Zod και την Faora που είναι όντως εντυπωσιακό, λόγω του ότι είναι Κρυπτονιανοί στην Γη, αλλά εντάξει, και ο Kratos δεν είναι ότι δεν έχει παλέψει εχθρούς πανίσχυρους. Θα μπορούσαν να την βάλουν να κάνει εντυπωσιακά feats σε μάχες με boss. Συν το For the man who has everything όπου
    Spoiler!


    Για τα υπόλοιπα διαφωνώ, οι ταινίες της Marvel (από την Disney) τα πάνε εξαιρετικά στο box office (όποτε υπάρχει κόσμος που τους έχει στο μυαλό έστω σανν εικόνα) και ακόμα και να μην ήταν έτσι, αν βγει καλό το παιχνίδι, όπως έγινε με τα Batman, μια χαρά μπορεί να τα πάει.

  21. #116
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Τσέκαρε καλύτερα ποια είναι πλέον η ψυχολογία του κόσμου που πάει να δει Μαρβελ ταινίες.

    Μια που μπήκε στην αίθουσα, μια που βγήκε και ξέχασε τι είδε. Είναι τα σύγχρονα ποπκορν μούβιζ.

    Οι εισπράξεις δεν αποτυπώνουν το τι μένει στο μυαλό του καθενός.

    Τέσπα, συμφωνούμε οτι διαφωνούμε.

  22. #117
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Τσέκαρε καλύτερα ποια είναι πλέον η ψυχολογία του κόσμου που πάει να δει Μαρβελ ταινίες.

    Μια που μπήκε στην αίθουσα, μια που βγήκε και ξέχασε τι είδε. Είναι τα σύγχρονα ποπκορν μούβιζ.

    Οι εισπράξεις δεν αποτυπώνουν το τι μένει στο μυαλό του καθενός.

    Τέσπα, συμφωνούμε οτι διαφωνούμε.
    Οκ.


    (χαρακτήρες για να δημοσιευτεί το post)

  23. #118
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  24. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    Nek_Food (18-04-2018)

  25. #119
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Everything We Know About Mary Jane Watson In Spider-Man



    During our 114 question rapid-fire interview with creative director Brian Intihar, we asked him a question about Mary Jane. β€œMary Jane is going to surprise a lot of people in this game. A lot of people. She is one of my favorite characters in the game,” Intihar said. The game is called Spider-Man, and while visiting Insomniac, he was who we talked about the most, but it’s clear that Mary Jane Watson is going to be a crucial part of both the gameplay and story.

    ...

    In this Spider-Man, Mary Jane is an investigative journalist for The Daily Bugle. β€œWhen she was introduced in the ‘60s, it was not unusual for a character like that to be the love interest or the damsel in distress or other outdated roles. So, we thought, ‘What can we do to give her more agency?’” says Marvel and Spider-Man writer, and co-writer for the game, Christos Gage. She doesn’t wait around for Peter to put on his suit to come save her.....

    ...

    Regarding her relationship with Peter, the two have been romantic in the past, and she is fully aware that Peter Parker is Spider-Man. The two met in high school and have been dating on and off for the past eight years....
    TL;DR
    - Journalist for The Daily Bugle
    - Playable, has a story arc
    - Knows Peter is Spider-Man
    - Has dated Peter on and off for the past eight years
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  26. #120
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



Page 6 of 20 FirstFirst ... 234567891016 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •