Page 16 of 31 FirstFirst ... 612131415161718192026 ... LastLast
Results 301 to 320 of 618

Thread: Days Gone

  1. #301
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Εντυπωσιακό!

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  2. #302
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,987
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Εμένα γιατί μου θυμίζει ένα παιχνίδι που είχε βγάλει πέρυσι το xbox, χωρίς την μηχανή (από αυτά τα λίγα που έχω δει) .


    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  3. #303
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    Αφηνω αυτο εδω και παω να κλαψω στην γωνια μου μεχρι την τριτη

    Οκ τι λες τωρα?! Εκπληκτικο! Εχουμε δει αλλο παιχνιδι να κανει κατι τετοιο? Μιλαμε για ολοκληρωτικη αλλαγη του τοπιου!

  4. #304
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Εγω παντως δεν εχω δει!οι ειδικοι απο κατω βεβαια λενε οτι στο pc ειναι κατι που ειναι πολυ διαδεδομενο!
    Δεν με ενδιαφερει εχω παθει πλακα εγω δεν εχω ξαναματαδει κατι τετοιο!μακαρι να εχουν δωσει κιαλλη τετοια σημασια στην λεπτομερεια!
    Spoiler!

  5. The Following User Says Thank You to chronohill For This Useful Post:

    mihalis13 (23-04-2019)

  6. #305
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    Εγω παντως δεν εχω δει!οι ειδικοι απο κατω βεβαια λενε οτι στο pc ειναι κατι που ειναι πολυ διαδεδομενο!
    Δεν με ενδιαφερει εχω παθει πλακα εγω δεν εχω ξαναματαδει κατι τετοιο!μακαρι να εχουν δωσει κιαλλη τετοια σημασια στην λεπτομερεια!
    Eιπαμε. Η PC Master Race βλεπει τετοια πραγματα απο το 1996. Μην επαναλαμβανομεθα! Στην PC Master Race που εχει προφανως πολλα exclusives games (γιατι τα multiplatform σιγουρα δεν εχουν τετοια εφφε) αυτα τα πραγματα ειναι απλα ρουτινα...

    ΥΓ: Τωρα βεβαια οι φωστηρες θα σου πουν για τη mod σκηνη που προσφερει τετοια πραγματα αιωνες τωρα. Ξερεις η mod σκηνη που παιρνει το Skyrim και το κανει Last of Us και ολα λειτουργουν και τρεχουν τελεια στο παιχνιδι.

  7. #306
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    Εγω παντως δεν εχω δει!οι ειδικοι απο κατω βεβαια λενε οτι στο pc ειναι κατι που ειναι πολυ διαδεδομενο!
    Δεν με ενδιαφερει εχω παθει πλακα εγω δεν εχω ξαναματαδει κατι τετοιο!μακαρι να εχουν δωσει κιαλλη τετοια σημασια στην λεπτομερεια!
    Πως ειναι διαδεδομενο, αφου στην ουσια τα pcs περιμενουν τις κονσολες για παρουν καποια ΑΑΑ games τους. Εκτος αν εννοουν καποιο indie game
    .

  8. #307
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,987
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Λεπτομέρειες είδαμε κ στο rdr 2 (που προσωπικά το έλιωσα το story) αλλά ποιος έδωσε σημασία.
    Πιστεύω να έχει κ το ανάλογο story, θα δείξει σε 3 μέρες που θα βγει, αλλά δεν θέλω να δω ένα παρόμοιο με αυτό που έπαιξα πέρσι στο xbox με καλύτερα γραφικά.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  9. #308

    Default

    Που ειναι αυτοι οι ειδικοι που το εθαψαν το παραπανω video?Εγω γιατι δεν βλεπω ουτε ενα τετοιο σχολιο σε ολα τα κεντρικα σχολια απο κατω με likes(δεν βαζω μεσα υπο σχολια)?

    Τωρα το οτι θα υπαρχουν τα γνωστα πνευματα αντιλογιας(εξου και τα dislikes χωρις λογο)δεν ειναι κατι το καινουργιο.

  10. #309
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,987
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Που ειναι αυτοι οι ειδικοι που το εθαψαν το παραπανω video?Εγω γιατι δεν βλεπω ουτε ενα τετοιο σχολιο σε ολα τα κεντρικα σχολια απο κατω με likes(δεν βαζω μεσα υπο σχολια)?

    Τωρα το οτι θα υπαρχουν τα γνωστα πνευματα αντιλογιας(εξου και τα dislikes χωρις λογο)δεν ειναι κατι το καινουργιο.
    Έλα αυτό υπάρχει ανέκαθεν, πριν βγει κάτι πριν το δουν έχουν σχολιαστεί κ αρνητικα, βέβαια κ το ανάποδο σούπερ κ τέτοια πριν δουν κάτι μόνο από τον τίτλο.
    Εγω πλέον για να ενθουσιαστο με έναν τίτλο πρέπει να τον δω πρώτα, έχουμε φάει αρκετές φολες κ(δεν μιλάω γιαυτό το παιχνίδι αλλά γενικά).

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  11. #310

    Default

    εχω δει καποια gameplays και ομολογω οτι ειναι οπως ακριβως το περιμενα. αυτο που φοβαμαι λιγο και δεν μπορω να το διακρινω απο video στο you tube ειναι το framerate. ελπιζω να ειναι καρφωτο 30αρι!

  12. #311

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Εγω πλέον για να ενθουσιαστο με έναν τίτλο πρέπει να τον δω πρώτα, έχουμε φάει αρκετές φολες κ(δεν μιλάω γιαυτό το παιχνίδι αλλά γενικά).

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Οπως ειναι το το πιο σωστο/λογικο φυσικα.

  13. #312
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Τουλαχιστον για το framerate οντως μπορεις να μας πεις Slay?

  14. #313
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Τουλαχιστον για το framerate οντως μπορεις να μας πεις Slay?
    Λυπάμαι πολύ, αλλα όχι. Παντως στο review θα αναφερθω και σε αυτο, και γενικότερα στα γραφικά του.

  15. #314
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Έτσι όπως το λες, υποθέτω ότι δεν έχει καρφωτό 30άρι. Δηλαδή σε απαιτητικές σκηνές θα το χάνει. Και αυτές οι απαιτητικές σκηνές είναι ακριβώς οι στιγμές που ΔΕΝ πρέπει να το χάνει (το 30αρι).

    Αλλά δεν μπορείς να το πεις από τώρα, προφανώς.

    Μακάρι να κάνω λάθος.

    ΥΓ: 2.500-3.000 λέξεις θεωρούνται πολλές; (έχω άλλα συγκριτικά μεγέθη, γι' αυτό ρωτάω)

  16. #315
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Τουλαχιστον για το framerate οντως μπορεις να μας πεις Slay?
    Θα σου πω εγω.Απο ρεντιτ που διαβασα.Το perfomamnce του παιχνιδιου λενε οτι ειναι πολυ καλο

  17. The Following User Says Thank You to spartan For This Useful Post:

    Valkyre (24-04-2019)

  18. #316
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Να ειμαι ειλικρινεις δεν το φοβαμαι. Οκ σιγουρα μπορει να εχει πτωσεις (και λογικα θα εχει) αλλα αν ειναι σε λογικα πλαισια και κατω απο συγκεκριμενες προυποθεσεις i can live with it. Δεν νομιζω οτι εχω παιξει exclusive της Sony που να εχω γυρισει και να εχω κραξει το performance του τιτλου. Σιγουρα υπαρχουν παιχνιδια με πτωσεις (πχ God of War) αλλα δεν ειναι τιποτα τραγικο. Η Σονυ εχει γενικα ψηλα τον πηχη οσον αφορα ποιοτικα στανταρντς.

  19. #317
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Το παιχνίδι φαίνεται ποιοτικό και μάλλον θα κάνει την έκπληξη με παρά πολύ υψηλές βαθμολογίες (εμένα προσωπικά δεν θα μου αλλάξει την άποψη το σκορ... θα το αγοράσω ούτως ή άλλως). Αναρωτιέμαι ξανα (όπως και στην προηγούμενη γενιά) αν πραγματικά υπάρχει ανάγκη για ps5 του χρόνου τέτοιον καιρό που ακούγεται ότι θα έχει κυκλοφορήσει η νέα κονσόλα. Δεν έχω προλάβει να τελειώσω ούτε το 50% των παιχνιδιών που έχω. Πραγματικά τόσα πολλά καλά παιχνίδια και σε αυτή τη γενιά απτή σονυ και αναμένουμε last of us ακόμα φέτος (εκτός κ αν είναι το ghost of Tsushima η μεγάλη φετινή κυκλοφορία μέχρι το τέλος του χρόνου). Περίπου off topic αυτά που λέω απλά είναι overwhelming όλο αυτό με τα exclusives και χρόνος δεν υπάρχει! Ειδικά με άλλο ένα open world τόσο ποιοτικό όσο το days gone! Με το backwards compatibility του ps5 θα τη βγάλω καθαρη μάλλον
    Satan has left his killing floor
    PS4

  20. The Following 2 Users Say Thank You to MajereMP44 For This Useful Post:

    chronohill (24-04-2019),Peteoklis (24-04-2019)

  21. #318

    Default

    Η μονη αναγκη που υπαρχει ειναι στο οτι το ps4 δυσκολευεται να σηκωσει αρκετα προσφατα παιχνιδια απο πλευρας fps με frame drops(ειδικα σε open world παιχνιδια),αλλιως εννοειται οτι απο το 2015-2016 μεχρι σημερα υπαρχει ενας σκασμος παιχνιδιων που ο περισσοτερος κοσμος δεν εχει παιξει ή τερματισει ακομα.

    Γιαυτο και αρκετο κοσμο τον ενδιαφερει στις νεες κονσολες το backwards compatible,επειδη ακομα δεν εχουν παιξει πολλα παιχνιδια.

    Κατα τα αλλα μια μερα εμεινε για να παρουμε μια αρχικη γενικη εικονα απο τα reviews,και 2με 3 μερες(αναλογα ποτε το παρει ο καθενας στα χερια του)για να δουμε και οι ιδιοι τι λεει το εν λογω παιχνιδι.
    Last edited by Fulgore; 24-04-2019 at 14:13.

  22. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    MajereMP44 (24-04-2019)

  23. #319
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Τι να σ πω δεν ξέρω. Με το PS4 slim είμαι δεν μεχει ενοχλήσει κάτι στα frames κλπ που να μου χαλάει την εμπειρία να σέρνεται κάποιο παιχνίδι. Εντάξει υπερβάλω προφανώς με το αν υπάρχει γενικά ανάγκη για νέα κονσόλα- ανυπομονω να δω το ps5 - απλά 2 χρόνια ακόμα με τέτοιον όγκο παιχνιδιών για μένα που τα έχω αφήσει κυριολεκτικά στη μέση για να προλαβω να τα δω έστω και όλα τους το ένα πιο τούμπανο από αλλο (για τα γούστα μου) θα τα άντεχα ευχαρίστως. Σε αυτά προστέθηκε και το days gone και ότι άλλο ΑΑΑ βγει φέτος σε exclusive.
    Satan has left his killing floor
    PS4

  24. #320
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,685
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Πρέπει να είμαι από τους λίγους που είναι ευτυχισμένοι περί PS5, καθώς για εμένα είναι η χειρότερα γενιά από πλευράς παιχνιδιών (δεν είναι καθόλου του γούστου μου).

    Λολ εντελώς.

  25. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    Kapa (24-04-2019)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •