Page 17 of 67 FirstFirst ... 713141516171819202127 ... LastLast
Results 321 to 340 of 1328

Thread: Cyberpunk 2077

  1. #321
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,987
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Υπεροχο δειχνει. Αλλα με χαλαει πολυ που θα το παιξω σε PS5 χωρις το next gen patch απο οτι φαινεται...
    Σε χαλάει αλλά όσο να ναι θα παίξεις σαν άνθρωπος όχι κολλήματα κ θόρυβο σαν ελικόπτερο.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  2. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    spartan (26-06-2020)

  3. #322
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Μην περιμενετε το παιχνιδι να τρεχει ετσι στις τωρινες κονσολες
    Να φανταστειτε οτι το συγκεκριμενο demo ετρεχε σε δυνατο πισι.Και παρακαλω σε 1080π αναλυση

  4. #323
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Ειδα αποσπασματικα το χθεσινο footage, δεν ξερω γιατι παντως καθε φορα που βλεπω κατι καινουριο απο το παιχνιδι ο ενθουσιασμος μου μειωνεται. Το παιχνιδι φαινεται πολυ ωραιο, δε λεω, απλα το υφος ειναι αρκετα μακρια απο αυτο που περιμενα.
    Περιμενα κατι πολυ πιο «σκοτεινο», θα το ξαναδω πιο προσεκτικα σημερα που θα εχω λιγο χρονο. Δεν ξερω αν φταιει το συγκεκριμενο υλικο που εχουν επιλεξει για promotion, μου κανει λιγο φουτουριστικο GTA.


  5. #324
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,938
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Χωρίς να θέλω να κατηγορήσω το παιχνίδι διότι μπορεί να κάνω και λάθος θα ήθελα να πω οτι μέχρι τώρα δεν μου εχει κάνει κλικ το συγκεκριμένο. Καθε φορά που το βλέπω όλο και πιο πολύ απομακρύνομαι. Προσωπικά θεωρώ πολύ ντόρος για το τίποτα. Δειχνει βαρετό πολύ μπλα μπλα κτλ. Ειδικά μετά το TLOU II πολύ δύσκολα θα βρεθεί παιχνίδι να με εξιτάρει. Εδώ σκέφτομαι το Ghost που εχω προπαραγγείλει μήπως βγεί μούφα.
    Τι να πω. Μακάρι το Cyberpunk να αξίζει διότι χρειαζόμαστε καλά και ποιοτικά παιχνίδια.

    Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by cocous; 27-06-2020 at 15:05.

  6. #325
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Το setting μου κανει click προσωπικα. Eιναι απο τα παιχνιδια που θελω να δω πως θα πανε.
    .

  7. #326
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Κι εμενα μου βγαζει μια GTA-ιλα αλλα την νυχτα ειναι τρομερο το feeling μου θυμιζει blade runner φαση.

  8. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Slay (27-06-2020)

  9. #327
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Μου αρέσει πολύ αυτό που βλέπω.
    Απορώ βέβαια πως θα τρέχει στις τωρινές κονσόλες και με τι κόστος (πόσο πιο άδεια μπορεί να είναι η πόλη)
    Και σκέφτομαι να περιμένω όσο χρειαστεί για το next gen patch...

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  10. #328
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    .

  11. The Following 4 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    Kane (29-06-2020),mihalis13 (28-06-2020),obione (10-09-2020),Valkyre (29-06-2020)

  12. #329
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Παντως εχει πααααρα πολυ pop in το παιχνιδι... ιδιως το βραδυ ειναι τοσο εντονο με τις φωτεινες πινακιδες που με χαλαει αρκετα... ελπιζω στην τελικη εκδοση να ειναι πιο καμουφλαρισμενο, γιατι με την υπαρχουσα μορφη του απλα εμφανιζεται αποτομα, δεν ειναι δηλαδη σαν αλλες πρακτικες που μοιαζει σαν να εμφανιζεται σιγα-σιγα. Δεν ξερω πως να το περιγραψω καλα. Υπαρχουν διαφορες τεχνικες για το transition του LOD/assets, αυτη που χρησιμοποιουν εδω ειναι η χειροτερη ΙΜΟ.

  13. #330
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Παντως εχει πααααρα πολυ pop in το παιχνιδι... ιδιως το βραδυ ειναι τοσο εντονο με τις φωτεινες πινακιδες που με χαλαει αρκετα... ελπιζω στην τελικη εκδοση να ειναι πιο καμουφλαρισμενο, γιατι με την υπαρχουσα μορφη του απλα εμφανιζεται αποτομα, δεν ειναι δηλαδη σαν αλλες πρακτικες που μοιαζει σαν να εμφανιζεται σιγα-σιγα. Δεν ξερω πως να το περιγραψω καλα. Υπαρχουν διαφορες τεχνικες για το transition του LOD/assets, αυτη που χρησιμοποιουν εδω ειναι η χειροτερη ΙΜΟ.
    Υπομονή Δημήτρη μέχρι το next gen patch. Εγώ αυτό αποφάσισα.
    Οκ θα το πάρω day one επειδή μου αρέσει πολύ η collector's αλλά θα περιμένω να το παίξω σε όλο του το μεγαλείο (ελπίζω )..
    Spoiler!

  14. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Valkyre (29-06-2020)

  15. #331
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Κατι αλλο που βλεπω απο τα gameplay videos παιδια ειναι οτι το shooting μου μοιαζει πολυ "καπως". Εννοω τα mechanics δε μου φαινονται solid μου μοιαζει λιγο ελαφρυ καπως χαλαρο, δε ξερω πως να το πω. Σαν να μην υπαρχει απολαυση στο πιστολιδι. Και την φοβαμαι με το gameplay την CDPR γιατι αν θεωρω κατι μετριο στο W3 αυτο ηταν το gameplay. Γενικα ο χειρισμος στα παιχνιδια τους δεν ειναι στιβαρος...

  16. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    obione (10-09-2020),toninio (22-07-2020)

  17. #332
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  18. The Following 2 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    mihalis13 (09-07-2020),panos74gr (18-07-2020)

  19. #333

    Default

    10ευρω φθηνοτερα το Cyberpunk απο τις μεγαλες αλυσιδες.

    Απο Πλαισιο και Public ερχεται με δωρο Bonus: Samurai medallion keychain, keychain & metal case Maelstrom
    https://www.public.gr/product/cyberp...prod9148281pp/
    https://www.plaisio.gr/gaming-zone/t...tion-4_3235300

  20. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    toninio (22-07-2020)

  21. #334
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,765
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Περιήγηση στα γραφεία της CD Project Red μέσω google maps!

    https://www.google.pl/maps/@52.26823...7i10000!8i5000

  22. The Following 7 Users Say Thank You to enstikto For This Useful Post:

    Kane (22-07-2020),Leon_DiZ (21-07-2020),Nek_Food (21-07-2020),toninio (22-07-2020),tonybsg (21-07-2020),Valkyre (21-07-2020)

  23. #335

    Default

    Η πρώτη ανησυχία είναι αυτό που αναφέρει ο Valkyre με την ελαφρότητα. To άλλο που με απασχολεί είναι ότι, αν κρίνουμε πάλι από το Witcher 3, βάζουν πάρα πολλά στο παιχνίδι, ναι μεν για να το κάνουν ποικίλο, αλλά και η υπερβολική πολυπλοκότητα μπορεί να έχει αντίθετα αποτελέσματα. Εγώ έχω hype-αριστεί και μόνο που μου θυμίζει Deus Ex, αλλά θα φανεί στο τελικό αποτέλεσμα, εάν θα έχει την ατμόσφαιρα και το feeling του εν λόγω.
    Βασικά, θα πλήρωνα για να δω είδηση για ένα επόμενο Deus Ex, αλλά αυτό είναι άλλο κεφάλαιο.

  24. #336
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Εμενα ότι θυμίζει Deus Ex δεν με ψήνει να πω την μαυρη αλήθεια. Δύο φορές το έχω ξεκινήσει το παιχνίδι που το ειχα απο το plus και τις δύο το παράτησα.


  25. #337
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Κρίμα γιατί είναι όμορφα παιχνίδια. Η αλήθεια είναι βέβαια ότι το Human Revolution μου άρεσε πολύ περισσότερο από το Mankind Divided, όχι ότι και αυτό δεν ήταν αξιόλογο έτσι; Εάν ακολουθήσει παρόμοιο μοτίβο και το Cyberpunk σε πιο ανοιχτό περιβάλλον και όχι τόσο "περιορισμένο" όσο τα Deus Ex νομίζω ότι θα είναι εξαιρετικό και σίγουρα μου έχει προξενήσει το ενδιαφέρον από το πρώτο trailer που είχαν δείξει. Απλά περνάει πολύς καιρός από την πρώτη αναγγελία, πετάνε διάφορα βίντεο κλπ και με κουράζει όλο αυτό που γίνεται πια ειδικά με τις αλλαγές ημερομηνιών κυκλοφορίας τώρα πια. Ίσως θα ήταν προτιμότερο να μην παρακολουθώ τόσο ενεργά τα πράγματα και να περιμένω για ενημέρωση (ελεγχόμενη και μικρής κλίμακας) λίγο πριν την τελική κυκλοφορία (βάλτε εκτός αναβολές, παρατάσεις, κλπ).

  26. #338
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Από παλαιότερη συνέντευξη του quest designer, Pawel Sasko η οποία βγήκε στην επιφάνεια πρόσφατα και για την διευκόλυνση μας σε άρθρο των Unboxholics (εκτός αν έχετε κάποιον αυτόματο μεταφραστή), μαθαίνουμε ότι οι επιλογές μας γενικότερα επηρεάζουν την κεντρική ιστορία, σε σημείο μάλιστα να μπορούμε να τερματίσουμε το παιχνίδι χωρίς να ολοκληρωθεί απαραίτητα το main campaign. Λαμβάνοντας μάλιστα τα σχόλια για το main campaign του Witcher 3, έχουν "απλώσει" το περιεχόμενο στα sides quests αφαιρώντας το από το main quest, έτσι κάποιοι παίκτες ανάλογα και με τις επιλογές τους μπορούν να ολοκληρώσουν το παιχνίδι πιο γρήγορα από άλλους.

    Αν τυχόν ρωτάτε αν μπορεί να ολοκληρωθεί το παιχνίδι χωρίς να σκοτώσετε κανέναν παρότι θα εξαναγκασθείτε σε πολλές περιπτώσεις να εμπλακείτε σε μάχη, η απάντηση είναι θετική (κάτι από Deus Ex βγάζει και αυτό). Στην αντίστοιχη ερώτηση αν μπορούμε να σκοτώσουμε τους πάντες στο παιχνίδι ή κάποιοι NPCs έχουν ανοσία, η απάντηση ήταν ότι προσπάθησαν να μην στερήσουν καμιά δυνατότητα επιλογής στους παίκτες.

    Στο πολωνικό site μάλιστα υπάρχει και δεύτερο άρθρο που περιγράφει τα 5 βασικά χαρακτηριστικά που θα έχουν οι χαρακτήρες προς ανάπτυξη:
    • Body / Σώμα - σωματική δύναμη που επηρεάζει την υγεία, μειώνει τη διασπορά των όπλων, αυξάνει τη ζημία σώμα σώμα με σώμα και σταμίνα όριο; Ανοίγει επίσης νέους δρόμους στον ανοικτό κόσμο·
    • Int (elligence) / Νοημοσύνη - διάνοια και μνήμη, τα οποία μειώνουν το επίπεδο των δυσκολιών hacking, μειώνουν το χρόνο για να ανεβάσετε τα προγράμματα? επηρεάζει τη διαθεσιμότητα γραμμών διαλόγου.
    • Ref(lex) / Αντανακλαστικά - συντονισμός και ταχύτητα, αυξάνει την πιθανότητα κρίσιμης ζημίας, ταχύτητα επίθεσης και την ικανότητα να αποφύγει?
    • Tech (nica abilities) / Τεχνικές ικανότητες - diy αποτελεσματικότητα, δίνει πανοπλία? ανοίγει επίσης νέους δρόμους στον ανοικτό κόσμο και επηρεάζει την προσβασιμότητα των γραμμών διαλόγου·
    • Cool - αυτοέλεγχος και θέληση, επηρεάζει τις δεξιότητες μυστικότητας και την ταχύτητα με την οποία NPCs αντιλαμβάνονται τον ήρωα, αυξάνει την πιθανότητα κρίσιμης ζημίας και βελτιώνει την αντίσταση.
    Επίσης, ανάλογα με τις επιλογές είτε το ιστορικό υπόβαθρο σας είτε από πλευράς εμφάνισης, φωνής, σεξουαλικoύ προσανατολισμού, κλπ θα έχετε και τις αντίστοιχες αντιδράσεις και σχέσεις με τους διάφορους NPCs στο παιχνίδι αφού οι περισσότεροι από αυτούς έχουν κάποιες προτιμήσεις που τους οδηγούν στο να σας συμπαθούν ή να σας αντιπαθούν.
    Όταν επιλέγετε την ιστορία προέλευσής σας, εσείς ως παίκτης καθορίζετε ποιος είστε. Εμείς ως σχεδιαστές λαμβάνουν αυτό υπόψη σε όλο το παιχνίδι.
    ...
    Οι χαρακτήρες που συναντάτε στο παιχνίδι έχουν τις προτιμήσεις τους. Δεν είναι ότι δεν έχει σημασία ποιος είσαι ή τι είσαι, δεν έχει σημασία τι σώμα έχετε, η φωνή που έχετε, ποια είναι τα γεννητικά σας όργανα, θα συναντηθείτε με χαρακτήρες που μπορεί να πέσει ερωτευμένος μαζί σας και να κάνουν φίλους μαζί σας. Αυτοί οι χαρακτήρες έχουν τις δικές τους συγκεκριμένες προτιμήσεις και μερικές φορές θα σας συμπαθήσουν και μερικές φορές δεν θα.
    Στο πολωνικό site έχει και άλλα άρθρα από τον ίδιο αρθρογράφο στην ίδια ημερομηνία που περιγράφει τις εντυπώσεις του από την επαφή του με το παιχνίδι (4 ώρες παιχνίδι) και αναλύει και κάποιες ρουτίνες, επιλογές, λειτουργίες, κλπ σχετικά με αυτό για όποιον ενδιαφέρεται (στον Edge υπάρχει το edge translate πρόσθετο που μεταφράζει σελίδες και κάτι αντίστοιχο υπάρχει και στους υπόλοιπους browsers).

    Αρχική πηγή:
    1. Συνεντευξη spidersweb.pl
    2. Οδηγός Χαρακτήρων spidersweb.pl

    Στα ελληνικά: unboxholics.com

  27. The Following 3 Users Say Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    enstikto (22-07-2020),Kane (23-07-2020),toninio (26-07-2020)

  28. #339
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Kαι εγω δεν καταφερα ποτε να προxωρησω τα deus ex, oσο και αν προσπαθησα, αλλα το Cyperpunk δεν μου θυμησε ποτε deus ex.
    .

  29. #340
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Κι εγω με τη σειρα μου δεν ξερω κατα ποσο η υπερβολικη επιλογη στα χερια του παικτη κανει εν τελη κατι καλο απαραιτητα.

    Με χαλαει ενα παιχνιδι να με "τιμωρει" σε ενα quest επειδη 10 ωρες νωριτερα δεν ειχα χαιρετησει εναν τυχαιο μπεκρη που μου φωναζε στο δρομο και αρα δεν ξεκλειδωσα την καλυτερη διαθεσιμη επιλογη, με αποτελεσμα να πρεπει να διαλεξω μεταξυ δυο κακων επιλογων...

    Ωραιο το player agency αλλα να υπαρχει και ενα μετρο... αυτα τα "μπορεις να τελειωσεις το παιχνιδι χωρις να εχεις καν ολοκληρωσει το campaign" μου μοιαζουν περισσοτερο με gimmicks εντυπωσιασμου, οτι και καλα εχουμε φτιαξει το σουπερ ελευθερο παιχνιδι παρα ουσια. Μακαρι να κανω λαθος εννοειται. Αλλα με δυσκολια θα πιστεψω οτι ολες οι επιλογες και ολα τα ενδεχομενα ειναι εξισου ενδιαφεροντα ή οτι για να εχω το καλυτερο αποτελεσμα πρεπει να εχω φροντισει ή να εχω την τυχη να εχω ανακαλυψει καθε λεπτομερεια που μπορει να ειναι πεταμενη καπου μεσα στο παιχνιδι...

    Το εκανε το witcher 3 αυτο και με εκνευριζε σε καποια σημεια. Σου παρουσιαζε 2 σκατα επιλογες κι εσυ επρεπε να κανεις τον μαντη ή να ειχες κανει κατι ασχετο 5 ωρες πριν για να βρεις την καλυτερη λυση...

    εδω με αυτα που λενε ανησυχω οτι αυτο θα ειναι ακομα χειροτερο...

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •