Results 1 to 20 of 20

Thread: Metro 2033: Last Light

  1. #1
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default Metro 2033: Last Light

    Metro 2033: Last Light Announced
    http://uk.ps3.ign.com/articles/116/1165806p1.html



    THQ confirmed it will release Metro 2033: Last Light, a sequel to 4A Games' shooter, next year.

    CEO Brian Farrell made the announcement during the company's fourth quarter fiscal results today. No other details about the title were provided. THQ said in June it was working on a new Metro 2033 game. No word yet if Metro 2033: Last Light will be at E3 this coming June.

    The publisher also said Darksiders 2, Devil's Third, and Warhammer 40,000: Dark Millennium Online are slated for next year as well.
    .

  2. #2
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    [ame="http://www.youtube.com/watch?v=Su1djPuvDnw"]YouTube - ‪Metro: Last Light E3 Gameplay Trailer‬‏[/ame]
    .

  3. #3
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Αυτου του ειδους τα τρεηλερ με εκνευριζουν απιστευτα.... δεν καταλαβαινεις Χριστο απο το τι βλεπεις καθως καθε εικονα κραταει μερικα χιλιοστα του δευτερολεπτου. Και ολα αυτα για να εχει ρυθμο η μουσικη με την εικονα. Retarded εντελως. Για να καταλαβω κατι πρεπει να παιξω το βιντεο σε slow motion...

  4. #4
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    [ame="http://www.youtube.com/watch?v=ReRv_BR6XdA"]Metro Last Light - NEW Gameplay (May 2012) - YouTube[/ame]
    .

  5. #5
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Ααααα.... FPS!!!!!!!! Επειδη δεν ειχαμε αρκετα....

  6. #6
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default


  7. #7
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Kαι η console version θα ειναι καπως ετσι




  8. #8
    PS4forums Addict criter's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,873
    PSN ID
    criter

    Default


  9. The Following User Says Thank You to criter For This Useful Post:

    teza (16-06-2013)

  10. #9

    Default

    Περίμενα παραπάνω σχόλια για το παιχνιδάκι..

    Μιας και ακόμα μαζεύω λεφτά για 2-3 καινούρια games στο PS4, ειπα να ανοίξω ξανα το PS3. Δοκίμασα το παιχνιδάκι και δεν ειναι το shooter-fest που περίμενα. Γενικά προσπαθει να σε κρατήσει σε αγωνία, επαιζα 2,5 ωρες χωρις να το καταλάβω.. Σιγουρα δεν ειναι παιχνίδάρα αλλα μια ευκαιρία νομίζω την αξίζει.

    Αλλωστε και στο metacritic του δινουν 80 οπότε νομίζω αρκετοί συμφωνουν μαζί μου.
    "You either hang onto your morals and die, or do everything you need to survive"

  11. #10
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    To παιχνιδι ειναι απο τα λιγα fps με τετοιο σεναριακο υποβαθρο και οχι ηλιθιο πιου πιου. Αν δεν εχεις παιξει το Metro 2033 παιξτο και μετα αυτό. Επισης διαβασε και το ομωνυμο βιβλιο αξιζει τον κοπο.

    Spoiler!

  12. The Following User Says Thank You to james9 For This Useful Post:

    FotisGRC (25-02-2014)

  13. #11

    Default

    απτα καλυτερα story driven shooters εκει εξω

  14. #12
    PS4forums Addict geogoku's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Πειραιας-Παλληνη
    Posts
    1,529
    PSN ID
    geogokussj4
    Name
    Κώστας

    Default

    κ γω περιμενω να αρχισω κ να τελειωσω το πρωτο μερος στο xb360 για να το αρχισω.εχω ακουσει πολυ θετικα σχολια κ για τα δυο.
    Add me !
    PSN : geogokussj4
    XBox Live : geogokussj4
    console and game hunter

  15. #13

    Default

    Ειμαι πολύ κοντά στο τέλος.. Αρκετά ικανοποιητική διάρκεια.

    Παιχνίδι με ποικιλία που δεν σε αφήνει να βαρεθείς.. Post-apocalyptic σκηνικά και χρωματική παλέτα που θυμίζει Last Of Us σε κάποιες στιγμές. Αν το παιχνίδι ήταν Third-Person, για να μπορείς να μελετάς καλύτερα τις λεπτομέρειες και τα περιβάλλοντα, θα μιλούσαμε για ένα πολύ καλό τίτλο.. Σαν FPS σίγουρα τα χαρακτηριστικά αυτά δεν τονίζονται και ειναι κριμα..
    "You either hang onto your morals and die, or do everything you need to survive"

  16. The Following 2 Users Say Thank You to FotisGRC For This Useful Post:

    Nek_Food (20-03-2014),psx3 (19-03-2014)

  17. #14
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Χα... Μόλις πριν λίγο το τερμάτισα. Από ότι είδα, όχι με τον καλύτερο τρόπο, με φαγανε τα striptease και οι χοροί... Nevermind, δεν ήταν τίτλος που θα αγόραζα ποτέ ούτε είχα σκοπό να το παίξω κι ας ήξερα ότι οι παίκτες γενικά το λάτρεψαν. Ευτυχώς μπήκε στο plus και είχα την ευκαιρία να το χαρώ και εγώ. Γενικά αν και δεν είναι απόλυτα στο στυλ μου, μου άρεσε πολυ και το χάρηκα. Μάλλον πρέπει σταδιακά να αναθεώρησω τις αντοχές και ανοχές μου και ίσως να βάλω στόχο κάνα Dead Space που ξέρω ότι το έχω αδικήσει, αλλά τελευταία μου έκατσαν βαριά τα πολλά μεταλαγμένοι, ζόμπι, νομίζω ότι θα πρέπει να κάνω κάνα διάλειμμα και από τα FPS. Ωραίος τίτλος, τον χάρηκα και τον προτείνω.

  18. The Following User Says Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    chronohill (20-03-2014)

  19. #15

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    Μάλλον πρέπει σταδιακά να αναθεώρησω τις αντοχές και ανοχές μου και ίσως να βάλω στόχο κάνα Dead Space που ξέρω ότι το έχω αδικήσει,
    Έγκλημα έχεις κάνει!

  20. #16
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Το ξέρω, αλλά έγκλημα ομολογημένο ουκ έστιν πια έγκλημα. ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων. Το ξεκίνησα κάποτε αλλά δεν το προχώρησα πολύ και το έδιωξα γιατί δεν μου άρεσαν οι εχθροί καθώς αντιπαθώ τα σιχάματα τέτοιας μορφής σε εκτεταμένη (υποθέτω, δεν το έχω παίξει είπαμε) στα παιχνίδια. Εδώ δεν είχε κάτι τέτοιο, αντιθέτως ήταν πολύ πιο χαλαρό.

    Εικάζω ότι θα έχει και σχετικά εύκολη πλατίνα για όποιον ενδιαφέρεται. Εγώ δεν ενδιαφέρομαι, δεν έχω όρεξη για άμεσο δεύτερο walkthrought για το εναλλακτικό, οπότε το παράτησα. Έχω πολλά games πόσο και λιγοστό χρόνο, οπότε προσπαθώ να διαχειριστώ τον χρόνο μου έτσι στο να ολοληρώνω όμορφα και σωστά όσο το δυνατόν πια περισσότερα παιχνίδια μπορώ, από το να χάνω ώρες σε τρόπαια και πολλαπλά walkthroughts του ίδιου παιχνιδιού.

  21. The Following 2 Users Say Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    FotisGRC (24-03-2014),psx3 (24-03-2014)

  22. #17

    Default

    Καλά έχει κάποιους αηδιαστικούς εχθούς, αλλά αυτή την ατμόσφαιρα δεν την έχω ξανασυναντήσει σε παιχνίδι. Έβλεπα πόρτα και φοβόμουν (που λέει ο λόγος) να την ανοίξω. Μόνο το Alone In The Dark 4 και το Resi 1 με τρόμαξαν τόσο πολύ! Δώστου οπωσδήποτε μια δεύτερη ευκαιρία! Σόρι για το οφ-τόπικ.

  23. The Following User Says Thank You to aiva For This Useful Post:

    Nek_Food (14-04-2014)

  24. #18

    Default

    Παίζω το Metro 2033, πολύ ωραίο παιχνίδι και σκοπεύω να αγοράσω και το Last light. Επειδή το δεύτερο έχει 3-4 DLCs, να πάρω τη limited edition; Αν πάρω την απλή χάνω τίποτα από την ιστορία;

  25. #19
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Όχι, η βασική ιστορία είναι ολοκληρωμένη στο παιχνίδι.

  26. #20
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Παίζω το Last Light (το οποίο τόσο καιρό το λέω Last Night ) και μου έτυχε ένα bug (νομίζω)
    Ειμαι στο σημείο
    Spoiler!
    Spoiler!

  27. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    chronohill (30-08-2016)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •