Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 20 of 23

Thread: Kingdom Hearts 2 Final Mix + Translated

  1. #1
    Senior Member God-Ectis's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    100
    PSN ID
    God-Ectis
    Name
    Γιωργος

    Default Kingdom Hearts 2 Final Mix + Translated

    οποιος ακόμα το θυμάται φαντάζομαι θα ξέρει ποσο το θέλαμε τότε



    http://xeeynamo.blogspot.com/2011/07/kingdom-hearts-ii-final-mix.html

    [ame="http://www.youtube.com/watch?v=Laz8lH_e1e8&feature=player_embedded"]YouTube - Kingdom Hearts II Final Mix in English[/ame]
    Last edited by God-Ectis; 13-08-2011 at 02:45.

  2. #2
    PS4forums Fanatic tnf50's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    アテンス
    Posts
    2,466
    PSN ID
    tnf50
    Name
    Γιώργος

    Default

    τι ακριβως ειναι αυτο το παιχνιδι? εχω ακουσει οτι κυκλοφορει μονο στην ιαπωνια

  3. #3
    Senior Member God-Ectis's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    100
    PSN ID
    God-Ectis
    Name
    Γιωργος

    Default

    Quote Originally Posted by tnf50 View Post
    τι ακριβως ειναι αυτο το παιχνιδι? εχω ακουσει οτι κυκλοφορει μονο στην ιαπωνια
    είναι το κανονικό kingdom hearts 2 αλλα με πολλά επιπλέον και πιο δύσκολο αποκλείεται να μην το εxής έστω ακουστά το όνομα kingdom hearts πάταγο έκανε οταν βγήκε το πρώτο που για το δεύτερο φαντάσου τώρα

  4. #4
    PS4forums Fanatic tnf50's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    アテンス
    Posts
    2,466
    PSN ID
    tnf50
    Name
    Γιώργος

    Default

    Quote Originally Posted by God-Ectis View Post
    είναι το κανονικό kingdom hearts 2 αλλα με πολλά επιπλέον και πιο δύσκολο αποκλείεται να μην το εxής έστω ακουστά το όνομα kingdom hearts πάταγο έκανε οταν βγήκε το πρώτο που για το δεύτερο φαντάσου τώρα
    Eννοειται οτι ξερω το kingdom hearts!!! μολις τερματισα το 1. απλα με μπερδεψε το final mix

  5. #5
    PS4forums Fanatic Giannis7's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Athens
    Posts
    3,200
    PSN ID
    Soldius7
    Name
    Γιάννης

    Default

    Έχει τον Sora για avatar και δεν ξέρει το Kingdom Hearts ?

    Λίγο δύσκολο..
    "Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that."

    Bill Shankly

  6. #6
    Senior Member God-Ectis's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    100
    PSN ID
    God-Ectis
    Name
    Γιωργος

    Default

    Quote Originally Posted by tnf50 View Post
    Eννοειται οτι ξερω το kingdom hearts!!! μολις τερματισα το 1. απλα με μπερδεψε το final mix
    είπα και εγώ βούιξε ο κόσμος μόλις βγήκε lol πάντως ελπίζω να το βγάλη το kh2 final mix σε eng γρήγορα ο τύπος επειδή δεν παίζεται κοντά 4 χρονια περάσανε και ακόμα τίποτα από αυτό σε eng

  7. #7
    PS4forums Fanatic tnf50's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    アテンス
    Posts
    2,466
    PSN ID
    tnf50
    Name
    Γιώργος

    Default

    βλεπω να βγαινει μαζι με το kingdom hearts 3...

  8. #8
    Senior Member God-Ectis's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    100
    PSN ID
    God-Ectis
    Name
    Γιωργος

    Default

    αποκλείεται έχουνε πει ότι τα final mix είναι Exclusive για japan και ο nomura είπε ότι δe μπορεί να κάνει τίποτα για το kh 1 η kh2 final mix ενώ ήθελε να βγούν σε αγγλική γλώσσα τελος πάντων να λέμε πάλι καλά που υπάρχουν άτομα που τα μεταφράζουν ελπίζω ο xeeynamo να μην τα παρατήσει όπως έκανε ο majik

  9. #9
    Our Japanese Translator PS4forums Addict Avenger_Seraphim's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Athens/Tokyo
    Posts
    2,227
    PSN ID
    Jim_13
    Name
    Ted

    Default

    Εγώ πιστεύω οτι για το Kingdom Hearts collection που θα βγει πριν το ΚΗ3, θα βαλουν μέσα τα Final Mix...
    Spoiler!

  10. #10
    Senior Member God-Ectis's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    100
    PSN ID
    God-Ectis
    Name
    Γιωργος

    Default

    πολύ πιθανόν καλή ιδέα θα ήταν

  11. #11
    Senior Member God-Ectis's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    100
    PSN ID
    God-Ectis
    Name
    Γιωργος

    Default

    λοιπόν υπάρχει ένα μικρό πρόβλημα του λείπουν κάτι λίγα να μετάφραση και το έχει έτοιμο το patch και θέλουμε έναν που ξέρει να μεταφράζει japanese σε eng είναι 30 λεπτα δουλειά και τa κείμενα του patch είναι έτοιμα

  12. #12
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    εψαχνα ετσι μεσα στα fora για κανα ενδιαφερον thread. με εφτιαξες! πανω πανω η αγαπημενη μου σειρα παιχνιδιων! δεν το ηξερα οτι γινεται μεταφραση και απο αλλον, ειχα δει ενα πριν λιγο καιρο αλλα δεν το βρισκω τωρα.

    εγω παιδια πιστευω οτι θα το βγαλουν το 2012 πακετακι 1, CoM, 2, BBS (FM εκδοσεις) για το ps3. εχω παιξει σε υπολογιστη το 1 και το 2 λιγο και upscaled φαινονται απιστευτα! ειχα ξεκινησει και το final mix του 2 αλλα σε pc δεν ειναι το ιδιο :/
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  13. #13
    Senior Member God-Ectis's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    100
    PSN ID
    God-Ectis
    Name
    Γιωργος

    Default

    Quote Originally Posted by Lnds500 View Post
    εψαχνα ετσι μεσα στα fora για κανα ενδιαφερον thread. με εφτιαξες! πανω πανω η αγαπημενη μου σειρα παιχνιδιων! δεν το ηξερα οτι γινεται μεταφραση και απο αλλον, ειχα δει ενα πριν λιγο καιρο αλλα δεν το βρισκω τωρα.

    εγω παιδια πιστευω οτι θα το βγαλουν το 2012 πακετακι 1, CoM, 2, BBS (FM εκδοσεις) για το ps3. εχω παιξει σε υπολογιστη το 1 και το 2 λιγο και upscaled φαινονται απιστευτα! ειχα ξεκινησει και το final mix του 2 αλλα σε pc δεν ειναι το ιδιο :/
    lλοιπόν για να σε φτιάξω περισσότερο θα σου πω ότι αύριο η σήμερα θα ανεβάσει το patch δηλαδή το τελειωσε άντε να το χαρούμε μετά από τόσα χρονιa

  14. #14
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by God-Ectis View Post
    lλοιπόν για να σε φτιάξω περισσότερο θα σου πω ότι αύριο η σήμερα θα ανεβάσει το patch δηλαδή το τελειωσε άντε να το χαρούμε μετά από τόσα χρονιa
    uncharted 3 beta, ταινιες στο σινεμα, τωρα αυτο... αν δωσω εγω κανα μαθημα αυτο το εξαμηνο να με χ3$ουν...
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  15. #15
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    δοκιμαζω τωρα το patch και προς το παρον λειτουργει
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  16. #16
    PS4forums Fanatic tnf50's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    アテンス
    Posts
    2,466
    PSN ID
    tnf50
    Name
    Γιώργος

    Default

    Quote Originally Posted by Lnds500 View Post
    δοκιμαζω τωρα το patch και προς το παρον λειτουργει
    Mπορειτε να μου εξηγησετε για τι πραγμα μιλατε? Μολις τερματισα το kh 2 και θα γουσταρα να παιξω και το fm

  17. #17
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by tnf50 View Post
    Mπορειτε να μου εξηγησετε για τι πραγμα μιλατε? Μολις τερματισα το kh 2 και θα γουσταρα να παιξω και το fm
    αν πας στο site του παιδιου πιο πανω, θα δεις οτι βγηκε patch. εχει μεταφρασει σχεδον ολο το παιχνιδι. το δοκιμασα χτες και λειτουργει. αυτη τη στιγμη παιζω μαλιστα αν εχεις στο pc το iso του FM και emulator για να το τρεξεις, του κανεις patch και μετα ειναι στα αγγλικα
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  18. #18
    Our Japanese Translator PS4forums Addict Avenger_Seraphim's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Athens/Tokyo
    Posts
    2,227
    PSN ID
    Jim_13
    Name
    Ted

    Default

    Im a huge fan...but i will pass... Σιγουρα θα βγει HD remaster, οπότε δεν θέλω να το έχω πρόσφατο το παιχνίδι... It's good to know though!
    Spoiler!

  19. #19
    Senior Member God-Ectis's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    100
    PSN ID
    God-Ectis
    Name
    Γιωργος

    Default

    μια συμβουλή κάντε και burn επισις και το japan version επειδή κάποια πράματα είναι ημιτελής μέσα όπως το Absent siluete τις larxene διχνι εναν αριθμο κε οχι επιλογη να μπις

  20. #20
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by God-Ectis View Post
    μια συμβουλή κάντε και burn επισις και το japan version επειδή κάποια πράματα είναι ημιτελής μέσα όπως το Absent siluete τις larxene διχνι εναν αριθμο κε οχι επιλογη να μπις
    Δεν ξέρω τι λέει εκει πέρα, πάντως όταν γίνουν διαθέσιμα για να μπεις στα βγάζει στα αγγλικά. Έχω πολεμήσει ήδη τον Vexen και τον Zexion
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

Page 1 of 2 12 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •