Page 35 of 45 FirstFirst ... 25313233343536373839 ... LastLast
Results 681 to 700 of 898

Thread: God of War Ascension

  1. #681
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Ελεύθερη αγορά έχουμε (και χωρίς δασμούς εντός ΕΕ -σύντομα και από ΗΠΑ-), οπότε εννοείται ότι αγοράζεις από όπου θες. Εγώ τα περισσότερα games από Αγγλία τα παίρνω αν δεν έχουν ελληνικά. Έτσι για την ιστορία πάντως, η Collector's του GOW3 έκανε €150 χωρίς ελληνικά και χωρίς season pass για τα DLC...



    Btw, μου ήρθε email από sevenspot το μεσημέρι ότι εστάλη η Collector's... ξέρει κανείς ποτέ να την περιμένω;

  2. #682
    PS4forums Addict Gazof's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Αthens
    Posts
    1,652
    PSN ID
    jimmy_mondeo

    Default

    Κανονικά θα πρέπει την ημέρα κυκλοφορίας να υπάρχει η Collector's στα Seven που την παρήγγειλες, που σημαίνει ότι σήμερα - άυριο θα τους έχει πάει. Εκτός αν εννοείς ότι σου έρχεται ταχυδρομικώς.
    Last edited by Gazof; 11-03-2013 at 19:26.
    Mega Drive, Sega Saturn, PS1, PS2, PS3, PS4, PSP, PSVITA, Xbox 360, Xbox ONE, Wii U. Games on


  3. #683
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Εννοώ πότε θα μου έρθει σπίτι... δεν έχω κατάστημα εδώ κοντά και τα μεταφορικά είναι τσάμπα.

  4. #684
    PS4forums Fanatic Chill's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Clouds
    Posts
    3,027
    Name
    PanoulisGOSU

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Ελεύθερη αγορά έχουμε (και χωρίς δασμούς εντός ΕΕ -σύντομα και από ΗΠΑ-), οπότε εννοείται ότι αγοράζεις από όπου θες. Εγώ τα περισσότερα games από Αγγλία τα παίρνω αν δεν έχουν ελληνικά. Έτσι για την ιστορία πάντως, η Collector's του GOW3 έκανε €150 χωρίς ελληνικά και χωρίς season pass για τα DLC...

    Btw, μου ήρθε email από sevenspot το μεσημέρι ότι εστάλη η Collector's... ξέρει κανείς ποτέ να την περιμένω;
    Ναι ok θεωρητικά απολαμβάνουμε το laissez faire - laissez passer αλλά νομίζω ότι αυτό πάει περίπατο από την στιγμή που δεν υπάρχουν ορθολογικοί καταναλωτές.

    Εγώ αγοράζω κάργα πράγμα - κυρίως στο pc - ακριβώς γιατί απολαμβάνω τιμές χώμα. Νέους τίτλους σε τιμές χώμα έστω και χωρίς κουτί γιατί αγοράζω κλειδιά ως επί τω πλείστων.

    Γενικά στο θέμα των τιμών βρίσκομαι σε "ευρωπαικό επίπεδο" εδώ και μια 7ετία γι'αυτό έχω και αυτή την αντίδραση. Ειλικρινά σου λέω, μπαίνοντας στα public έπαθα εγκεφαλικό, καρδιακό και ανεύρυσμα μαζί. Απορώ πως βγήκα ζωντανός xaxa
    To ps3 είναι ερωμένη μα το PC επίσημη αγαπημένη!


  5. #685
    Advanced Member Godweeder's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    588
    PSN ID
    Godweeder
    Name
    Nik

    Default

    Συνφωνω απολυτα με τον Chill ..Nα δωσω 20 ευρω παραπανω για να το αγορασω απο Ελλαδα ???Ουτε κατα διανοια !
    Αν η διαφορα με εξωτερικο ηταν π.χ 5 ευρω θα ελεγα οκ . Στην Ελλαδα το εχουν ξεφτιλησει το θεμα και οχι μονο στα games αλλα σε ολα ..Για αυτο εδω και χρονια αγοραζω οτιδηποτε χρειαστω απο εξω ειτε ειναι ρουχα ειτε games , κτλπ !
    Spoiler!

  6. #686
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Μπορείτε να το πάρετε αργότερα απο το store ή απλα να περιμένετε να πέσει η τιμή στα καταστηματα. Ας μην μπούμε στην κουβέντα "έξω ειναι πιο φτηνά", δεν θα βγάλουμε άκρη.

    Γενικα (αν η διανομή ειναι οπως στις ταινίες), την ίδια έκδοση με εμάς θα την έχουν και χώρες οπως η Τσεχία, τα Ηνωμενα Εμιρατα, Σλοβενία, Ισραήλ κτλ. Οι τιμές τους μοιάζουν με τις δικές μας οπότε δεν..
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  7. #687
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Έχω δει κι έχω δει day 1 patches για διάφορους λόγους, αλλά αυτό δεν το έχω ξαναδεί:

    http://www.joystiq.com/2013/03/11/co...in-upcoming-p/

    100MB patch για να αλλάξουν μια λεξούλα λόγω political correctness. *sigh*

    Το παιχνίδι είναι πολύ καλό πάντως, ενώ το 3D φαίνεται να έφαγε πετσόκομμα. Το δισκάκι είναι dual-layer, οπότε μάλλον λόγω μεγέθους δεν ανέβηκε στο PS store.

  8. #688
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Τι πετσοκομμα εφαγε το 3D, δεν ειναι καλο?Εχει βασικα 3D ?
    Satan has left his killing floor
    PS4

  9. #689
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Δεν βλέπω πουθενά επιλογή 3D... πετσόκομμα = έφαγε σουτ.

  10. #690
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Α αυτο, ναι.Νομιζα οτι ειχε αλλα δεν ηταν καλο.Χαθηκα για λιγο.
    Satan has left his killing floor
    PS4

  11. #691
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Quote Originally Posted by psx3 View Post
    Βρε παιδιά καταλαβαίνω ότι έχουμε κρίση, αλλά δεν βγαίνουν και πολλά παιχνίδια φουλ μεταγλωττισμένα.

    Αγοράστε το από εδώ πέρα αν θέλετε να στηρίξετε την προσπάθεια, μπας και δούμε περισσότερα μεταγλωττισμένα παιχνίδια στο μέλλον...
    ειχα τη σκεψη να αγορασω το παιχνιδι απο την πρωτη μερα. απο τη στιγμη ομως που ακομα κ τωρα να το ειχα στα χερια μου δεν θα το επαιζα (εχουν αλλα σειρα), τοτε δεν υπαρχει λογος να το κανω. θα το πιασω δηλαδη στα χερια μου σε 1-2 μηνες. σε αυτο το διαστημα λοιπον, ο τιτλος απο αγγλια, ενδεχομενος απο τις 40 λιρες που εχει τωρα, να εχει πεσει στις 25-30. στην ελλαδα ομως, ο τιτλος θα πωλειται στις τιμες που το πουλανε κ τωρα. και οχι μονο για το διαστημα των 2 μηνωναλλα για πολυ παραπανω. για εκεινο το διαστημα λοιπον που θα θελω να αγορασω το game, θα κοιταξω να το παρω απο εξωτερικο γιατι αυτο θα συμφερει τη τσεπη μου.

    Spoiler!

  12. #692
    Advanced Member INDIGO's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Ηράκλειο Κρήτης
    Posts
    309
    Name
    Παντελής

    Default

    God Of War Ascension Collector's Edition Greek Unboxing


  13. #693
    PS4forums Fanatic antoniss's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost in Space
    Posts
    2,711
    PSN ID
    auber002b
    Name
    Αντώνης

    Default

    πριν καμιά ωρα το πήρα και εγώ , την collector's ,

    αρκετά πραγματάκια μέσα , βρήκα ωραίο το steelbook , καλή figure , αρκετά avatars , το soundtrack σε digital μορφή , το dlc , και επιλογή μέσα από το menu του παιχνιδιού για το demo του the Last of US όπου δεν λειτουργεί ακόμα...

    βασικά ψήθηκα και έκανα και εγώ ένα unboxing αφού είναι της μόδας πλέον ! χαχα
    μιας και είναι η τελευταία collector's που αγοράζω λέω να το ανεβάσω σε λίγο για χαβαλέ....λολ

    Στο game τώρα ξεκίνησα στο hard και φαίνεται πολύ καλό ,δεν μπορώ ακόμα να συγκρίνω με το 3 μιας και ακόμα δεν έχω δει τίποτα (ούτε σε γραφικά ούτε στην υπόθεση)

  14. #694
    PS4forums Addict Gazof's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Αthens
    Posts
    1,652
    PSN ID
    jimmy_mondeo

    Default

    Στο demo του The Last Of Us έχουν βάλει αντίστροφη μέτρηση που δείχνει σε πόσες μέρες θα είναι διαθέσιμο. Έχω παίξει 4,5 ώρες. Έπος, απλά. Σε κάτι τοπία που έχει με χιόνια έπαθα πλάκα. Επίσης η μεταγλώττιση μ'αρέσει πολύ. Άλλη φάση στα Ελληνικά!
    Mega Drive, Sega Saturn, PS1, PS2, PS3, PS4, PSP, PSVITA, Xbox 360, Xbox ONE, Wii U. Games on


  15. #695
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by Gazof View Post
    Στο demo του The Last Of Us έχουν βάλει αντίστροφη μέτρηση που δείχνει σε πόσες μέρες θα είναι διαθέσιμο.
    Σε 80 μέρες (2 βδομάδες πριν κυκλοφορήσει το retail). Επική τρολιά...

  16. #696
    Member Innersense's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Nea Smyrni
    Posts
    90
    PSN ID
    evnus
    Name
    Βασίλης

    Default

    σε 80 μερες διαθεσημο το demo;
    ελεος, οταν λεγανε οτι "το gowa θα εχει demo του lou" φανταστηκα οτι θα το εχει μεσα και οχι οτι θα σου δινει απλα προσβαση για ΟΤΑΝ θα ειναι διαθεσημο...

  17. #697
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    ΧΑΑ ΧΑΑ... Σοβαρά τώρα;;;;;; Τρολια άνευ προηγούμενου!!!!

  18. #698
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Το ειχαν πει, οντως ειναι απογοητευτικο αυτο, αλλα καλυτερα, δεν θελουμε να ξερουμε περισσοτερα! μουαχαχα

  19. #699
    PS4forums Fanatic antoniss's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost in Space
    Posts
    2,711
    PSN ID
    auber002b
    Name
    Αντώνης

    Default

    Ναι τρελό ξενέρωμα το demo του the Last of us , το οποίο δεν είναι με κωδικό για να το κατεβάσεις αλλα απο αρχικό μενού του gow έχει επιλογή , ελπίζω αργότερα να την βγάλουνε όμως...




    εδώ είναι και το δικό μου unboxing:







    Παρατηρήσεις:


    -Το unboxing το έκανα κυρίως για χαβαλέ και να το δείξω σε δύο φιλαράκια από το φόρουμ που ακόμα να παραλάβουν την δικιά τους... Χαχα (κακία νο1)
    - Τραβήχτηκε με ένα iphone4 όχι κάποια σοβαρή κάμερα, ούτε έγινε κάποιο μοντάζ , ακόμα και η μουσική παίζει απο το λάπτοπ , δεν ήτανε σχεδιασμένο δλδ
    - Κάθε σχόλιο δεκτό ειδικά τα αρνητικά που όπως το είδα και εγώ μετά γελαγα με αυτά που έλεγα...
    - Η φωνή δεν είναι δικιά μου με ντουμπλάρει γνωστός καταξιωμένος ηθοποιός.... Χαχα ��


    Το παιχνίδι φαίνεται απίστευτο μέχρι στιγμής !

  20. #700
    PS4forums Addict konstantinos's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Ιεραπετρα κρητη
    Posts
    1,911
    PSN ID
    kostantlnos

    Default

    Μπραβο Αντωνη ελπιζω σημερα να παραλαβω το νεο μου ps3 super slim white κ να κανουμε το live unboxing στο skype.Μηπως να εβαζα βιντεο πως να φτιαξετε κανελονια με κιμα που φτιαχνω σημερα χαχαχα.


    My Youtube Channel 'Show me the stuff inside' unboxing collectors editions videogames movies and more.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •