Page 53 of 117 FirstFirst ... 34349505152535455565763103 ... LastLast
Results 1,041 to 1,060 of 2331

Thread: FIFA 12

  1. #1041
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    Exclusive FIFA 12 Review

    The final part of the much-hyped trinity is the Player Impact Engine, a complex algorithm two-years in the making, which simulates player collisions with unparalleled realism. And for the most part, it makes good on this ambitious promise. Occasionally it produces anatomically-improbable encounters or some faintly-erotic embraces in the middle of the park but such mishaps are rare and entirely excusable, since what it gives the game is immeasurable.
    The only potential problem I experienced was the inability of referees to correctly interpret some of these sophisticated collisions. Instead of easily dividing challenges into 'foul' or 'no foul', the Player Impact Engine adds a whole spectrum of ambiguity into the mix, and the ref makes mistakes. But this is a problem not exclusive to FIFA 12, its an issue inherent to football itself. What would a game of football be without the odd suspect decision to rail against? Accidental or intentional, it once again brings the sim closer to the reality.
    τα λαθοι του tactical defending με τα collision και τους διαιτητες τα λεει real και πραγματικα, και οτι ετσι ειναι το πραγματικο ποδοσφαιρο!...τπ 9.5 για να χαρειτε ολοι οι fifa fans

  2. #1042
    PS4forums Fanatic Giannis7's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Athens
    Posts
    3,200
    PSN ID
    Soldius7
    Name
    Γιάννης

    Default

    Σε τι αποσκοπεί το παραπάνω post ?
    "Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that."

    Bill Shankly

  3. #1043
    Forum GOD the master's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,843
    PSN ID
    Kuromajo__
    Name
    リーナ

    Default

    Quote Originally Posted by djpar View Post
    Exclusive FIFA 12 Review





    τα λαθοι του tactical defending με τα collision και τους διαιτητες τα λεει real και πραγματικα, και οτι ετσι ειναι το πραγματικο ποδοσφαιρο!...τπ 9.5 για να χαρειτε ολοι οι fifa fans

    πω ρε φιλε...
    κοιτα γραφικα!!!
    με φανταζομαι απο τωρα να μενω με ανοιχτο το στομα οταν το αποκτησω...

    προ κ μαλακιες...

  4. #1044
    Cool Member spyros13's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Athens
    Posts
    282
    PSN ID
    spyros_cisse

    Default

    Quote Originally Posted by the master View Post
    ναι παιδια ας απαντησει καποιος εχω γινει μελος αλλα δεν υπαρχει πουθενα επιλογη για να δηλωσω τη παναθα...
    κανεις sign in βαζεις e-mail Και κωδικο και μετα κοιτας πανω αριστερα που λεει support club πατας μετα change country διαλεγεις rest of world και σου βγαζει ολες της ομαδες του rest of world.τωρα απ'οτι ειδα σε ενα βιντεο την ομαδα την διαλεγεις οταν αρχιζεις και παιζεις το fifa 12 το full game εννοειται!παντος επειδη μπαινουν πολλοι καμια φορα κολαει,γινεται ενας χαμος!

  5. #1045
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    εγω βλεπω πολλα προβληματα στο animation λογο του collision στο tactical defending και αυτο δεν βλεπω να διορθωνετε φετος ευκολα. Eπισης βλεπω την ιδια αναπτυξη του υπολογιστη οταν παιζει δηλαδη κυριος απο τα πλαγια και σαν να κινειτε σε ραγες(κατι που βριζατε στο προ!),κακο επισης ειναι οτι ενω εχει ανωτερο animation απο το προ οταν πατας πανω κατω ή μπρος πισω το κοβει πολυ αποτομα και αφυσικα,βεβαια τι να ξερω εγω ενας προ φαν!

  6. #1046
    Advanced Member SacHpe's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Salonica
    Posts
    385
    PSN ID
    geosachpe

    Default

    Quote Originally Posted by djpar View Post
    εγω βλεπω πολλα προβληματα στο animation λογο του collision στο tactical defending και αυτο δεν βλεπω να διορθωνετε φετος ευκολα. Eπισης βλεπω την ιδια αναπτυξη του υπολογιστη οταν παιζει δηλαδη κυριος απο τα πλαγια και σαν να κινειτε σε ραγες(κατι που βριζατε στο προ!),κακο επισης ειναι οτι ενω εχει ανωτερο animation απο το προ οταν πατας πανω κατω ή μπρος πισω το κοβει πολυ αποτομα και αφυσικα,βεβαια τι να ξερω εγω ενας προ φαν!
    Εγω παλι νομιζω οτι αυτα που λες κυμαινοτναι στην σφαιρα της φαντασιας..αλλιως κανε ποστ κανα βιντεο να το δουμε και μεις...

  7. #1047
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    κοιτα το review του IGN,διαβασε και το quote απο το IGN και μετα ξαναπες μου...βεβαια μπορεις να μου πεις οτι αυτοι δεν ξερουν αλλα
    τπ

    tip: γραψε στο youtube fifa 12 collision...τα λογια ειναι περιττα

    ΥΓ.οτι φετος εχει θεμα δεν λεει κατι αυτη η μηχανη με περισσοτερη δουλεια και καλυτερες κονσολες πιστευω οτι θα ηταν σουπερ οπως και το kinect προς το παρον ομως επειδη ζουμε στο 2012 τα λαθοι ειναι αμετρητα
    Last edited by djpar; 24-09-2011 at 00:36.

  8. #1048
    Advanced Member alekos21's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Στοκχόλμη - Ρόδος
    Posts
    418
    PSN ID
    ledika21
    Name
    Αλέξανδρος

    Default

    file se paratiro edw kai kairo, alh8eia ti prospa8eis na kaneis den katalabainw? sthn arxi den ikseres pio paixnidi na pareis kai sto telos perneis to pro logo filwn, apo k kai pera ta post sou einai ligo akyra den nomizeis? prospa8eis se ka8e post sou na miwsis to fifa kai na mas pisis oti nte kai kala to pro einai kalitero?

  9. #1049
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    ειπα το προ καλυτερο,απλα τονιζω τα κακα το φιφα? και στην τελικη ελευθερια λογου δεν εχουμε?

  10. #1050
    Forum GOD the master's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,843
    PSN ID
    Kuromajo__
    Name
    リーナ

    Default

    απλα λεει οτι καμια φορα υπαρχουν γλιτσακια που ομως δεν απογοητευουν τοσο λογω της γενικοτερης βελτιωσης σε animation και ρεαλισμο

  11. #1051
    Advanced Member SacHpe's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Salonica
    Posts
    385
    PSN ID
    geosachpe

    Default

    Βασικα κανε ποστ αυτο που λες οτι κινουνται οι παικτες σε ραγες.

  12. #1052
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    εννοειται,το animation ειναι απιστευτο...τι λεω ρε παιδια δεν ακουτε?
    Φετος ηταν η μονοι φορα που επαιξα αμετρητα παιχνιδια ντεμο στο φιφα και ημουν απιστευτα κοντα για να το παρω,καποια πραγματα ομως με ξενερωσαν(και οχι δεν ηταν τα collision,ηταν η AI και τα σουτ)γιαυτο και πηρα προ απλα τα πραγματα και δεν το μετανιωνω μιας και το ντεμο 2 εχει αρκετοι διαφορα απο το τελικο προιον.Ο καθενας οπως θελει επιλεγει το παιχνιδι αλλοι θελουν animation αλλοι σουτ αλλοι passing game τι πρεπει ολοι να παρουμε ενα παιχνιδι?

    οσο για τις ραγες στο review βλεπεις οτι οταν παιζει ο υπολογιστης παει απο το πλαι και πηγαινει για σεντρα(εκει κοβει το βιντεο και βαζει αλλον αγωνα) και μετα παιζει με αλλον ανθρωπο και οχι υπολογιστη.
    Last edited by djpar; 24-09-2011 at 00:43.

  13. #1053
    Advanced Member SacHpe's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Salonica
    Posts
    385
    PSN ID
    geosachpe

    Default

    Κατσε για να καταλαβω...απο αυτο καταλαβες οτι ο παικτης κινειται σε ραγες?

  14. #1054
    Forum GOD djpar's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Νέα Σμύρνη
    Posts
    9,732
    PSN ID
    DJ-Paris7
    Name
    Πάρης

    Default

    οταν ενας παιχτης-ομαδα παει και κανει το ιδιο κ το ιδιο πραγμα χωρις να στριβει τρεχωντας μια ευθεια αυτο δεν ειναι κινειτε σε ραγες?

    τπ επειδη λεω να παω να παιξω λιγο προ,το φιφα ειναι φοβερο παιχνιδι,το οτι δεν μου αρεσει δεν εχει να λεει κατι εννοειται οτι και εγω αν εκανα review θα εβαζα 4/5 μονο και μονο γιατι υπαρχουν καποια λαθακια που θελουν διορθωμα,αλλα καλο θα ηταν να τα βλεπουμε μερικες φορες,οπως εγω βλεπω τα λαθοι του προ

    master οντως αδιανοητο ειναι,αλλα αυτα λεγατε για το προ εδω και καιρο,και το φιφα τα κανει κ με το παραπανω.

    καληνυχτα λοιπον,και καλο λιωσιμο με το φιφα μιας και δεν βλεπω να ξαναμπαινω στο thread...δεν λετε καποιοι να δειτε τα αρνητικα του φιφα!
    Last edited by djpar; 24-09-2011 at 00:55.

  15. #1055
    Forum GOD the master's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,843
    PSN ID
    Kuromajo__
    Name
    リーナ

    Default

    ρε φιλε αυτο που λες ειναι αδιανοητο!

  16. #1056
    Advanced Member SacHpe's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Salonica
    Posts
    385
    PSN ID
    geosachpe

    Default

    Τι αλλο θα ακουσουμε????

  17. #1057
    Advanced Member alekos21's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Στοκχόλμη - Ρόδος
    Posts
    418
    PSN ID
    ledika21
    Name
    Αλέξανδρος

    Default

    oti to IGN edose 8.5(great) sto katapliktiko Fifa11 kai 9.5(amazing) sto Fifa12 nomizw ta lei ola, ta logia einai perita den pernoun poly titloi 9.5

  18. #1058
    PS4forums Fanatic msnes7's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    karditsa
    Posts
    3,194
    PSN ID
    msnes7 (us) menios1976 (gr)

    Default

    Περιμένω τις φουλ εκδόσεις για pc για να βγάλω ολοκληρωμένο συμπέρασμα.Από τα ντέμος φαίνεται καθαρά η υπεροχή του fifa σε όλους τους τομείς αλλού πιο πολύ αλλού λιγότερο.Αλλά με την φουλ έκδοση μπορείς να παίξεις πολύ παραπάνω και να δεις καλύτερα τα πράγματα.Έχω και μια ένσταση για το pro ότι θα διαφέρει ελάχιστα στην τελική.Αλλά με την μέχρι τώρα εικόνα το fifa μοιάζει πιο πολύ στο ΣΗΜΕΡΙΝΟ ποδόσφαιρο(δεν λέω το αληθινό ποδόσφαιρο)

  19. #1059
    Elite iou21's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    athens ilissia
    Posts
    656
    PSN ID
    battigoal76
    Name
    george

    Default

    Quote Originally Posted by spyros13 View Post
    εγω παντος δεν κρατηθηκα και στο Αμερικανικο account του ps3 αγορασα το ticket και μαλλον αυριο θα εχω το full game!θα μου πεις: πολυτελεια να σκασεις 25 ευρω για να το εχω 4-5 μερες νωριτερα αλλα ετσι και αλλιως θα πηγαινα αυριο στο Μετροπολιταν expo στο Αεροδρομιο(Ελ.Βενιζελος) για να το παιξω οποτε λεω δεν γα...@ αντε να δωσω 15-20 ευρω σε βενζινη και χωρια τι αλλο θα ετρωγα εκει μια η αλλη!!θα σας γραψω εντυπωσεις μολης το κατεβασω!!
    file epidh exo amerikaniko account mporeis na mou exhghseis pos ginetai h agora?euxaristo

  20. #1060
    Elite markos69's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,095
    PSN ID
    markos69

    Default

    se 9 ores etimo gia download to full version woooohoooo


Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •