Page 52 of 84 FirstFirst ... 24248495051525354555662 ... LastLast
Results 1,021 to 1,040 of 1679

Thread: Grand Theft Auto V

  1. #1021
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    A, thnx Λ!


  2. #1022
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Λευτέρη εγώ πάντα έτσι έπαιζα τα GTA, ακόμη το έχω το 4 και δεν έχω ολοκληρώσει ούτε 10 αποστολές,
    περιφερόμουν στην πόλη είτε on είτε offline.

  3. #1023
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Τι διαφορα εχει να γυρνας στην πόλη on ή offline;;;;;

  4. #1024
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Μέσα στην πόλη υπάρχουν κι άλλοι παίχτες σε free roam κατάσταση που κάνετε ότι στην κυριολεξία γουστάρετε,
    τα έγραψα στην προηγούμενη σελίδα post 1010.

    Quote Originally Posted by MajereMP44 View Post
    Στο 4 ειχε απο καγουριες free roam μεσα στην πολη (δεν θυμαμαι μεχρι ποσους παικτες).Δηλαδη οπως ησουν κανονικα εβλεπες και καναν αλλο να κοβει βολτες.ΕΙχε ομως και team deathmatch σε συγκεκριμενες συνοικιες.Ειχε αποστολες να ολοκληρωσεις, ειχε αγωνες με αυτοκινητα, ειχε τα παντα βασικα....ειχε και πολυυ lag επισης
    Φανταζομαι ολα αυτα υπαρχουν και εδω (χωρις το lag)!
    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Οντως είχε πολύ lag αλλά είχε την φάση του, μπαίναμε σ'ένα αμάξι 4 άτομα και σπέρναμε τον πανικό στην πόλη!
    Εννοείται καθαρίζαμε και τους πραγματικούς παίκτες που βρίσκαμε μπροστά μας (έχουν το username από πάνω), καφρίλα σκέτη.
    http://www.ps4forums.gr/vb/showthrea...l=1#post467316

  5. The Following User Says Thank You to odytsak For This Useful Post:

    Dragonpaul (21-09-2013)

  6. #1025
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Παύλο το αγόρασες;;Αν θυμάμαι είχες γράψει ότι δεν είχες ξαναπαιξει άλλη φορα.Πως σου φαίνεται ως τώρα το παιχνίδι;;Εγώ σκέφτομαι μπας και πέσει λίγο η τιμή μιας και έχω να αγοράσω το 2Κ14
    Spoiler!

  7. #1026
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Χμμμμ... Δεν εχω παίξει αρκετα για να μπορω να πω. Έκανα μια αποστολή μονο και έριξα και ενα κούρεμα. Btw, πολυ φυσιολογικό να σε κουρευει γουλι και μετα να σε ξανακάνει άφρο....

  8. #1027
    Elite stavros88's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Afghanistan
    Posts
    910
    PSN ID
    ocelot14gr

    Default

    Με αυτον τον τροπο μπορειτε να ληστεψετε καθε μαγαζι

  9. The Following User Says Thank You to stavros88 For This Useful Post:

    Conjure7 (23-09-2013)

  10. #1028
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,688
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Παύλε, ποτέ το GTA δεν διεκδίκησε δάφνες για ρεαλισμό, καθώς ποτέ δεν ήταν αυτός ο στόχος του. Συνεπώς, το κούρεμα δεν ανταποκρίνεται στις δυνάμεις της.....τριχοφυΐας!

    κάτι άλλο τώρα: πριν λίγο, κατά την κλασική ιεροτελεστία "θρόνος" + iPhone, είπα να κατεβάσω τις εφαρμογές για το GTA V: η μία είναι μάνιουαλ και η άλλη......ανήκει κανονικά μέσα στο σύμπαν του GTA V (θέλοντας να πω, ότι η εφαρμογή "επικοινωνεί" με το παιχνίδι, αρκεί να έχεις κάνει εγγραφή στο Social Club της Ροκσταρ).

    Ε, λοιπόν και το μάνιουαλ "επικοινωνεί" με το παιχνίδι προς μεγάλη μου έκπληξη.
    Εκεί που διάβαζα θρονιασμένος και καταιδρωμένος (αλήθεια ποιος θα ανακαλύψει το ερκοντίσιον στην τόϊλετ; ).......ξεφύλλιζα τα περί Λος Σάντος. Κειμενάκια και περιγραφές για τοποθεσίες και δραστηριότητες που μπορείς να κάνεις. Σε κάποια φάση πετυχαίνω το κομμάτι που επεξηγεί τι ρόλο βαράνε τα μαγαζιά Warstock-Cash-and-Carry.com, ξέρετε για να αγοράζεις όπλα. Μέσα στο κείμενο είχε και url (!!). Το πατάω, και ανοίγει το Safari του iOS (παραπέμποντας σε κανονική ιστοσελίδα).

    Το λοιπόν! Αυτή η ιστοσελίδα (κάτι σαν παρωδία/σάτιρα σύγχρονων social media) έχει διάφορα περιεχόμενα, ένα από αυτά είναι και η καταχώριση του προαναφερθέντος καταστήματος. Και σε κάποια φάση παρατηρώ: αν κάνετε Stalk (η παρωδία του Like) το κατάστημά μας, αυτομάτως έχετε 10% έκπτωση στην επόμενη αγορά σας. Και λέω από μέσα μου "πλάκα μου κάνουν τα ατομάκια της DMA Design? " - έκανα φυσικά Stalk.

    Περνούν κανά δυό ώρες, και αποφασίζω πριν 5 λεπτά να φορτώσω πάλι το GTA V.
    Με το που βγαίνω από το σπίτι, δεν πρόφτασα να διανύσω 100 μέτρα με το αυτοκίνητο και λαμβάνω notification στο κάτω αριστερό μέρος της οθόνης: You have received a new coupon for 10% off your next purchase at Warstock-Cash-and-Carry.com.........

    σημείωσις: υπάρχουν και άλλα που μπορείς να κάνεις Stalk στο app του iOS (υπάρχει και για Ανδροειδή)...


    ΥΓ: Η πλάκα είναι ότι μπορείς να αφήνεις και comments σε διάφορες φωτό που έχει η σελίδα. Σε μια κιόλας έκανα ένα, το οποίο αναμένει την έγκριση για ανάρτηση από την Ροκσταρ (δεν έχω ελέγξει στο ενδιάμεσο αν έχει εγκριθεί). Με έχει "στείλει" τελείως η DMA Design. Πάει, το "έχασα".

  11. The Following 2 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    odytsak (21-09-2013),Tilemaxx (21-09-2013)

  12. #1029
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Κάνω quick save απο το κινητο και βγαίνω απο το παιχνιδι (το οποίο δεν εχει quit, btw). Μόλις ξαναμπαινω με ξεκινάει απο πιο πίσω. Γενικα πως δουλεύει το σύστημα με το save;;;; Δεν καταλαβαίνω. Δε θελω να γυρνώ κάθε φορα στο σπίτι για να κάνω save.

  13. #1030
    Elite stavros88's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Afghanistan
    Posts
    910
    PSN ID
    ocelot14gr

    Default

    Κατι κανεις λαθος.Με το κινητο κανεις quick save και σε βγαζει κανονικα εκει που ησουν

  14. #1031
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,688
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    προφανώς κάτι κάνεις λάθος (αν και δεν μπορώ να σκαρφιστώ που, καθώς το GTA V δεν αφήνει περιθώρια να κάνεις κάτι κατά λάθος).

    εντωμεταξύ τι εννοείς "δεν έχει quit" ;;;; δεν έχει νόημα το quit στο GTA, καθώς ποτέ δεν είχε. Γιατί; Διότι δεν είναι "κλασικό" παιχνίδι, με την έννοια = μπουτάρω, φορτώνει και επιλέγω αν θα παίξω campaign ή online ή practice / tutorial ή options. Είναι ένας "κόσμος", στον οποίο ζεις συνέχεια και με σκηνοθετικό κλείσιμο του ματιού, όταν κάνεις pause, τότε έχεις την πρώτη επαφή με τα settings. Συνεπώς, having said that, τι νόημα θα είχε ένα quit? Να βγεις που; στο μενού ας πούμε (που έχουν άλλα παιχνίδια);;;;; το οποίο όμως δεν υπάρχει;

    Ελπίζω να το "έπιασες" γιατί δεν έχει quit τώρα.

    (άσχετο με το GTA V. Παύλε, ω Παύλε. Δεν θα πρέπει κάπου τώρα να κλείσεις το PS3, γιατί έχεις μόλις 1 ώρα μέχρι να φτάσεις στην κύρια αποστολή των 20:00; )

  15. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    Dragonpaul (21-09-2013)

  16. #1032

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post

    Πολύ φοβάμαι (τι φοβάμαι, σίγουρος είμαι δηλαδή), ότι μετά το GTA V, τα υπόλοιπα παιχνίδια από πλευράς δομής, αρτιότητας στο σύνολο του ΣΥΜΠΑΝΤΟΣ (open world), αλλά και της σχολαστικότητας στην υλοποίηση κάθε τι (από τέννις, που ούτε καν έχω δει που είναι ακόμα, μέχρι τα physics των πάντων, τα ragdolls, τα ραδιόφωνα, κλπκλπ)..........θα μου φαίνονται σαν προσπάθειες από "ομαδούλα" dev και όχι από έναν dev με τα τεράστια @@ της DMA Design.

    έχω χάσει την μπάλα.

    Και είναι κομματάκι δύσκολο μετά από 35 έτη σχεδόν στο κουρμπέτι (από Atari VCS) ένας dev να με κάνει να χάσω την μπάλα...

    So........

    ........respect all the way, hands down.
    Κάτι τέτοιο πιστεύω και εγώ, αν και δεν μου φαίνεται περίεργο. Κάθε φορά που βγαίνει ένα GTA θέτει ένα benchmark στη βιομηχανία. Παίξε και τις αποστολές και θα... απογειωθείς εντελώς.

  17. #1033
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,273
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Μπορει καποιος να μου εξηγησει τι παιζει με το pick a response στα emails?

    γιατι εγω μοναχα μια επιλογη απαντησης βρισκω μοναχα και δεν ξερω τι κανω λαθος και πως μπορω να επιλεξω... για πχ καποιος ηθέε συναντηση μαζι μου και ενω το παιχνιδι μου λεει επελεξε απαντηση, εχει ως μοναδικη επιλογη την αρνηση...wtf?

  18. #1034

    Default

    Με το Χ απαντάς θετικά, με το Ο αρνητικά.

  19. #1035
    Advanced Member euromaster's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Athens notia
    Posts
    431
    PSN ID
    gasmas78

    Default

    Κανονι-στε να με παρετε στο λαιμο σας ρεεεε, θα το παραγγειλω στα 45€ απο Αγγλια ελπιζοντας να ειναι τοσο καλο οσο λετε.
    Παντως για το Last of us που εδωκα 40€ δεν το μετανιωσα που σας ακουσα. Για να δω εδω τι θα γινει... Val να ξερεις σε εσενα στηριζομαι πολυ...
    Ps3 fat 80gb-->500gb
    firmware - 4.60

    http://psnprofiles.com/gasmas78

  20. #1036

    Default

    Το GTA V θα το παίξεις πολύ περισσότερο σε βάθος χρόνου απ' το Last of Us, οπότε αξίζει και με το παραπάνω.

  21. #1037
    Advanced Member euromaster's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Athens notia
    Posts
    431
    PSN ID
    gasmas78

    Default

    Αυτο ελπιζω κι εγω, οχι ομως σαν το 4 που δεν με τραβηξε καθολου να το παιξω ξανα... Βλεπεις ειμαι της σειρας MAfia...
    Ps3 fat 80gb-->500gb
    firmware - 4.60

    http://psnprofiles.com/gasmas78

  22. #1038

    Default

    Καμία σχέση το 5 με το 4.

  23. #1039
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,273
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Tilemaxx View Post
    Με το Χ απαντάς θετικά, με το Ο αρνητικά.
    δεν ισχυει με το Χ πατησα και απαντησε αρνητικα στο μεηλ με Ο απλα με επεστρεφε στο κεντρικο μενου του τηλεφωνου

  24. #1040

    Default

    Ειμαι στο 33% και δεν μου βγαζει αλλες αποστολες. Μου γραφει πανω αριστερα κατι με getaway,τι ειναι αυτο?

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •